Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EzertKarVolt

    lelkes újonc

    válasz eagleberg #105199 üzenetére

    Bár ez biztos hízelgő feltételezés az After Hours számára ez, de azért az mégis nehezen hihető, hogy egy ilyen marginális piac még marginálisabb piaci szereplője megmondja a gyátónak, hogy hova szállíthat, ő pedig kivételt tesz CSAK vele. :D
    Ez a valóságban nem így működik, nem a kutya farka szőre végén élő bolha csóválja a kutyát.
    TLDR: A keychron árazási stratégiája és a 27%os magyar ÁFA a ludas.

    Long story: A nemzetközi kiskereskedelem árazási stratégiája nem triviális - sőt. Vannak gyártók, akik nettó árakat raknak ki, és csak a szállítási cím megadása után adnak végső árat (pl: bambulab), és vannak, akik rákényszerítenek, hogy regionális shopban vásárolj, és ott helyi árazással tudod megvenni a terméket, ahol a teljes hely landed cost (vám/áfa/egyéb járulékos költségek) alapján áraznak be minden egyes tételt.
    A keychron a .com-os oldal esetén ezzel szemben a 'lenyelem a landed cost-ot' stratégiát választotta (ez a leggyakrabban alkalmazott ebben a szegmensben, mivel pofon egyszerű egy ilyen méretű termékportfóliiónál) azaz egyazon ár vonatkozott a keychron.com-ról történő rendelésekre akkor is, ha magyarországon rendeltél, ahol 27% a vám/áfa a billencsekre, és akkor is, ha kanadába rendelted, ahol 5%. Így a vevő mindkét esetben 99 dollár + szállítást fizet, csak az a difi, hogy a Keychron mennyit keres rajta. Ez egyszerű és jól működik, egészen addig, amíg 25-40%-os akciókat nem kezdesz futtatni, ahol már simán belecsúszhatsz abba, hogy ha egy kanadai ügyfél veszi meg, akkor még mindig van rajta minimális haszon, de ha magyar, akkor bukó az üzlet.
    Ezt a legegyszerűbben úgy tudod megoldani (ahogy tette a Keychron is egy ideig), hogy belősz egy viszonylag magas, termékenként felszámolt szállítási költséget az adott országra (ami az átlagos termékérték áfáját legalább részben fedezi) - azonban ez azt eredményezi, hogy 20 dolláros csuklótámaszt senki nem fogja venni 35 dolcsis szállítással, ellenben a Q6 Max szériát mindenki tőled rendeli, amin megint csak buksz, mert drága terméken sok a vám/áfa. Mikor rájössz, hogy eszköz sem működik, akkor marad az, hogy átalakítod az árazási stratégiádat, vagy lezárod a csapot, ahol elfolyik a pénz.

    Ha jól megnézed a német shoppot, az úgy van felkonfigurálva, hogy NETTÓ árat mutat, és az országspecifikus áfát csak utólag teszi rá a szállítással együtt - így kiszállításnál döbbensz majd rá, hogy a 113 eurós billencs végül majd szemkönnyeztetős 160-ba kerül. Ez pedig rögtön tökéletes szemléltetése is annak, hogy miért nem ezt a stratégiát alkalmazza a Keychron a .com-os oldalon.

Új hozzászólás Aktív témák