Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz kovsol #1393 üzenetére

    A Z még nem rendszer, mert még csak a kitobi van hozzá. Még ha akarnám, se tudnám hirtelenjében natív rendszerré fejleszteni, mert bár 14-30 f4 már kapható (1300 EUR-ért, köh), és az 50 f1.8-ast a kittel együtt megrendeltem (de még szept-ig nem érkezik meg); azonban a 85 f1.8-as még csak most jelent meg, még teszt sincs róla, boltokba csak később kerül (ja és drága és nehéz: 900 EUR és 470 g); tele-zoom pedig még nincs is.
    Vagy pedig vehetnék FTZ-t (újan 250-290 EUR-ért viccnekisrossz...), úgy már legalább a használt-piacról is válogathatok, és lehetne 18-35G, 50 f1.4G, 85 f1.8G és 70-300E sor, ezek aránylag jó ár-érték-minőség arányú obik.
    Most, hogy már van váz, lehet ismerkedni, valamint így vadászhatok apránként akciós vagy használt darabokat hozzá. 14-30 és 85 árait elnézve jelenleg akciós FTZ felé hajlok, ebayen kitből 150 GBP már kicsit jobban hangzik, de voltak ezek már sokkal olcsóbbak is.

    Szóval amíg a Z még nem teljes rendszer, addig az A7-et használom, és ezt a 28-75-öt már rég meg kellett volna lépnem (meg is léptem volna, csak 2x is visszamondták a rendelésem). A hétvégén is megyek egy fesztiválra, oda nagyon jól fog jönni a 28-75, meg az is, hogy az A7-re van 16-35-öm és vakum is.
    Nem utolsó sorban a hazai használtpiaci árnál olcsóbban tudtam megszerezni, bukó nélkül el lehet adni.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák