Hirdetés
- Házimozi haladó szinten
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Projektor topic
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Milyen TV-t vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen egeret válasszak?
Új hozzászólás Aktív témák
-
ddekany
veterán
válasz
Héraklész #96 üzenetére
Valamiféle gyermeki naivitáshoz képest csalódtunk a "nyugati" világban, álszentek stb. OK. De az ötlet, hogy akkor Kína, Oroszoroszág, Irán stb., tehát már becsontosodott autokrata kultúrával induló helyek jobb eredményt adnának, nem pedig sokkal rosszabbat, az nonszensz. Ha az emberek számára az a magától értetődő alap, hogy van egy elvártható emberiesség, jogok, decentralizált hatalom (checks and balances), és a korrupció legalább akkor üldözendő ha valaki csúnyán lebukik vele, az persze hogy számít. (USA-ban most ezek a nyugati értékek gyorsan tűnnek el, majd lehet figyelni, jobb lesz-e nekik...)
Az is csak részigazság, hogy a mostani nyomorult országok azért olyanok, mert "a nyugat" kifosztotta őket. Mert valójában egy feltétel nélküli hűségen (félelmen) alapú, hozzá nem értő, korrupt vezetőséggel elve leépül egy ország. Más kérdés, hogy épp ezeket könnyű "gyarmatosítani". Mellékesen pont Kína ezt csinálja, hogy "megsegít" pl. afrikai országokat, aztán megnézhetik magukat...
-
Héraklész
aktív tag
Nem erről van szó. A modern Nyugat jóléte mértéktelen rablásból, leigázásból, mészárlásból, kizsákmányolásból, működő társadalmi rendszerek, életközösségek felforgatásából, rombolásból ered. Nyilván nem akarok azokba az országokba költözni, amiket lerabolt és felforgatott káoszt hagyva maga után, viszont sajnálom őket és a Nyugattal szemben nekik adok igazat. Amiket hátrahagyott, abból is a romlottság nő ki. Nincs olyan "ellensége" Nyugatnak, amelyik tiszta, erkölcsileg fénnyel teli, de egyik sem olyan elvetemült, mint az. Olyan jövőkép amely igazságos, nem igazán van. Bármely modern háború a gonosz versus gonosz felállása.
Irán és a húszik ideológiájával nem értek egyet, mégis nekik szurkolok a modern világ ellenében, mert ez utóbbi ideológiájával még kevésbé értek egyet.
Amit a békéről, az egyenlőségről hablatyolnak politikusaink, annak pont ellenkezőjét teszik. Az újabb nyersanyagok, a befektetések (és a rombolás ideológiájának terjesztése) mozgatnak mindent, nincs béke meg egyenlőség sehol. A politikusok és üzletemberek egy felső kaszt, megveszik a diplomát, az ügyvédeket stb. "Garázscégek" milliárdos háttérrel és apuci-anyuci kapcsolati tőkéjével kitúrnak minden versenytársat...
Igazságos az lenne, ha ez az egész rendszer megszűnne. -
Tasunkó
őstag
Bármit veszel, az ő rovásukra vásárolsz, csak a velük gyártató üzletemberek zsebét is kitömöd a pluszkülönbözettel, akik még inkább érdekeltek lesznek abban hogy a helyzetet fenntartsák.
Szerintem a Temu-n keresztül kevesebb esély van erre, de nyilván mindenképp megtörténik, csak ha nem kereskednénk velük, amíg, de már nálunk is régesrég 12-znek, tehát még konkretizálni sem tudjuk az aggályaink, hogy mit csinálnak amit itt nem, és ne vágyna rá a gazdaságunk. Egyébként aki dolgozott fizikai munkát az tudja, hogy napi 12-ben nem lehet úgy, mint 8-ban. Hosszútávon 10 években, még a csoportvezetők se bírják, lankad a figyelmük, elmennek szundítani stb. Tehát az hogy ők ennyi időt ott vannak és 40 éveket tizenketteznek az teljesen más életforma lehet, mint amit mi munkaként ismerünk. Kötelező hogy rossz hatékonysággal dolgozzanak a 8 órás megoldáshoz képest, egyébként a koreaiakon látni is ezt.
-
ddekany
veterán
Ez a valóság is, Kína közel sem annyire sikeres, mint mondja. Pl. rohad sokat fektetnek abba, hogy lefizetett influencerekkel fényeztessék magukat. Meg vesznek politikusokat, akadémiai embereket is erre célra. A ronda részt meg tűzzel-vassal elrejtik. Na ezek pl. biztos nagyon mennek nekik. De nem szeretném, ha ilyen téren tanulna tőlük a nyugat.
Ettől még marad a tény, hogy a kínai átlagember munkavégző képessége az messze egy nyugati fölött van. Környezetvédelem se számít annyit se mint itt, ettől is olcsóbbak. De ismét, nem szeretnék ilyen értelemben siker országba élni. Pl. nem szeretnék heti abszurd óraszámban gürcölni turbó fokozaton, szinte szabadság és egyéb nyugaton szokásos jogok nélkül, valami vacak fizetésért. De ettől még ezzel lenyomnak a piacon. A piaci meg szociális mechanizmusok miatt meg nincs sok esélyem, hogy ezen változtassak, mert ha pl. 2x annyit fizetek a termékekért amit gyártanak, akkor csak valami a munkások és köztem álló teszi el a pluszt. Pedig én nem szeretnék az ő rovásokra olcsón/sokat vásárolni. Bár a Temu az már annyira a minimális marzs miatt abszurd körülmények közt gyártatás kikényszerítése, hogy már csak ezért is zavarna onnan venni bármit.
-
Tasunkó
őstag
Itt is vannak koreai cégek akiktől a hazaiak vagy a nyugatiak, tényleg csak nüanszokban különböznek a jó irányba. Nyilván a kínai helyzetet senki sem kívánja, mert az elviselhetőség határáról, egy hajszálnyival sem szeretne senki rosszabbat. Alapvetően ami elmozdulás történt, hogy az illúziók elmúltak a nyugati értékrendről a Kínával való politikai viszonyában, illetve idővel megtapasztalta az átlagember a nyugati értékrendet az ide beáradó cégekkel való konfrontációjában. Egy öngól az egész egyéként, mert a nyugati értékrend mostanra teljességgel a gazdasági sikert helyezi a szabadság és mindennek a mutatójává, és időközben Kína sikeressé vált, tehát szabadnak is és mindennek is kéne lennie az egyenlet alapján, és az egyetlen ellenérv az az hogy hát nem is olyan sikeres mint mondja, és ez a ki mondd nagyobbat versenyre korlátozódott.
-
ddekany
veterán
De azt talán nem tagaja senki őszintén, hogy nagyságrendileg kevesebb szemétséget kell lenyelnünk az államtól meg nálunk gazdagabbaktól itt "nyugaton", mint egy átlag kínainak. Csak ha úgy nőttél fel, hogy az alap, hogy csak egy katona vagy, azaz mint egyed 0, és nem lehet beszólni, lazán eltakaríthat az állam ha olyanja van, akkor beleszoksz, hogy tűrni kell a végtelenségig. Egy demokráciában, bár nyilván átszővi korrupció, bár nyilván továbbra is pszichopaták a politikusok, akkor is mást gondolnak magukról az emberek, természetesnek veszik, hogy legalább beszélhetnek róla, ha valami nincs rendben, és ez azért rendszer szinten is számít. Aki persze nagyon régóta ilyen nyugati jellegű rendszerben él, na meg rég békében, mint az amerikaiak, de EU-s ország is, azok ezt nem értékelik, és lazán dobják egy diktatórikus rendszerért. Mert idióták.
-
Tasunkó
őstag
Csak nincs egy határvonal, hogy innentől már figyel a nagy testvér, hogyha valamit meglépünk, akkor vége és onnantól már figyel. Figyelhetne most is csak a mostani gazdasági folyamatoknál az is elég jövedelmező, ha nem figyel. Tehát ez nem egy szabadsági állapot, hanem egy üzleti vízió bizonyos pontján tartunk, és nem eredmény az hogy nem figyelnek, hanem időszak. Lehet az a mód sosem köszönt be mint Kínában, de nem is vagyunk kínaiak, nem értenénk, nem reagálnánk rá kiszámíthatóan, üzletileg nem lenne előnyös, hogy legyen, itt nekünk a demokrácia, arra lettünk tréningezve, így egy demokrata nagy testvér jelenik meg. Például igazságtalanság terén lehet jóval toleránsabbak vagyunk, és nekik szükségük van valamiféle olyan szabályzásra, ami többé kevésbé mindenkire érvényes, mi el tudjuk viselni hogy kibasznak velünk csak azért mert, nekik kell egy indoklás.
-
Darmol
senior tag
Meglehetősen kevesen agitálnak autokrata rendszerek mellett itt a PH-n. Viszont ha valaki nem áll be a sorba Nagy Testvért isteníteni ráadásul még arra is felhívja a figyelmet, hogy nem feltétlenül a wishful thinking az evolúciós siker kulcsa, mert így alapvetően orbitális marhaságokat beszélnek, na az itt default rendszerellenség.
-
Darmol
senior tag
"A francot osztogat az EU ingyenpénzt."
Dehogynem osztogat. Csak nem nagyon nézegetted az EU gazdaságpolitikáját az elmúlt 25 évben. "támogatási rendszer van, pályázatokkal" Valóban, van ilyesmi is."A kínaiak meg kifizetik a szállítást a Temunak, alinak."
Mármint államilag támogatják (és ténylegesen támogatják!) azt, hogy a kínai áruk eljussanak a világ minden pontjára, mivel leveszik a szállítás adminisztrációs és logisztikai terheit a vállalkozókról. (Ingyen ugyi? Tehát szerinted ha ráírják a mosogatószerre a "+10% ingyé" akkor azt a pénzt amibe ez kerül a mosogatószer gyártó dzsinnjei varázsolják elő.) Eközben az EU bürokratikus úton akarja csökkenteni a bürokráciát. Nyilván csak azért kell kínomban röhögnöm, mert támogatom Kínát..."Nem mintha nem tartanám elég rossznak a dél-koreai cégek hozzáállását is, pláne külföldön (ld. nálunk)."
Na mesélj! Mit tapasztaltál első kézből "nálunk"!"Tényszerűen sem igaz."
De. Tényszerűen igaz."Ja, ott is vannak átnevelőtáborok?"
Igen. Az USA által támogatott legtöbb országban vannak átnevelőtáborok, haláltáborok, illetve az ezeknek megfelelő intézmények. Konkrétan az USA-ról is szeretnél hallani? Guantanamo elég ismert példa."Szerinted érdekel, hogy ki hova sorol?"
Erősen kétlem, hogy téged bárki más érdekelne önmagadon kívül.."A kínai ingatlanlufi a bizonyíték rá, hogy kvára nem kell nekik elhinni semmit "
A mondat első fele és második fele között alapvetően nincs ok-okozati kapcsolat, de azért szedjük darabokra ezt a marhaságot csak úgy kedvtelésből.
Minden gyors gazdasági növekedésű országban kialakult eddig ingatlanlufi. Legismertebbek voltak a Japán és az USA ingatlanlufija. Tehát sem a kínaiak, sem a japcsik, sem az amcsik nem szavahihetők. Monca csak, szerinted a magyarok azok? (Hé ti ott! Nem röhög hangosan!)
Egyébiránt valószínűleg nem az ingatlanpiaci lufira gondolsz, hanem az építőipar túlfűtésétől a kínai gazdaságban, amit a kínai bankszektor hitelgyakorlata okozott, és amiben vastagon benne volt a kínai vezetés nem megfelelő gazdaságpolitikája. Ami egy-két nagyságrenddel nagyobb probléma Kínának mint néhány túlértékelt ingatlan. Másrészről elmarad a 2008-as összedőléstől amit az amcsik okoztak. -
Héraklész
aktív tag
Számomra az amerikai cégek, a kapitalizmus és a velejáró marketing undorító. Amit a Coca Cola szimbolizál, az az emberiség legalja. Anglia majd USA letarolta a világot a legelvetemültebb módon. Hogy most ebből Kína visszavesz, még szurkolok is neki.
Az egész világra igaz, ami például Indián látható. Egy mesés, kincsekkel teli gyönyörű ország volt, a nyugati leuralás után egy nyomortelep.
Diktatúra? A Meta univerzum polipkarjai mindent elérnek, gyerekek sem kerülhetik ki, kénye-kedve szerint cenzúráz, kitilt embereket, témákat, konkrétan irányítja a társadalmakat. És még ez az oldal mutogat máshova, hogy ott diktatúra van?!
Nincs morális magaslaton egyik sem. Nincs morális jog, az erősebb kutya joga érvényesül.
A lényeg, szerintem a világuralmi pozíciók éppen cserélődnek USA és Kína között úgy, hogy az EU már régen hátralépett, pedig ha összefogott volna Oroszországgal, komoly tényező lehetne. -
válasz
Héraklész #78 üzenetére
Nem védik a cégeiket, hanem a cégek kb. az állam meghosszabbításai, gyakorlatilag eszközök a világ leuralására. Így aztán a cégeik nem feltétlenül a teljesítményük alapján növekedhetnek, hanem mindenkinek alá tudnak tenni. Ez sem morálisan, sem gazdaságilag nem jó így.
Felnézni meg, nézzetek fel egy diktatúrára nyugodtan, kösz, én nem kérek belőle.Hogy az EU-ban vannak gondok, és lenne mit csinálni, az nyilvánvaló, de hogy hol jobb élni, vagy milyen világot szeretne egy normális ember, az is.
-
Héraklész
aktív tag
Nem értelek. Kína sokkal jobban védi a kínai cégeket, mint az EU az EU-st, ami megsüvegelendő.Tehát nekem az a bajom, hogy az EU ekkora balfék, Kínára pedig emiatt felnézek. Az EU visszafejlődik, Kína pedig előre megy... Nyilván kihasználja mások gyengeségeit, ahogy minden nagyhatalom tette ezt mindig is beleértve az USA-t és az európai országokat. Kihasználnak minket, mert a kormányok és az EU hagyja és hagyta sok-sok éven át. Most már hiába is kapnának észbe, remélem vége lesz az EU-nak mielőbb. Na nem akarok politizálni, csak a kompetenciákról beszéltem és nem értem hogy mi a baj ezekkel a kínai lépésekkel. Nagyon jól teszik amit tesznek.
A vám elkésett. Már inkább saját magát lövi lábon az EU és az USA a hirtelenvámokkal.
Alapvetően egy olyan életstílust kellene sugalmazni a polgároknak, hogy nem veszünk szemetet... Csakhát ez ellenkezik a kapitalizmussal, ami az alapja a modern nyugati társadalomnak. -
-
Tasunkó
őstag
A cégek bolygóján az a működő cég, amit a kisember nem tud megbüntetni. Ha mégis megtudja, akkor az vagy egy vesztes cég, vagy a büntetése, valójában csak egy újabb nyereség. Ilyen módon elkerüli, hogy még egy átlagember pillanatnyi morális szintjét elérje, annak jó és rossz oldalával, és kizárólag a rosszat engedi át. Morális dióda.
-
ddekany
veterán
Morális téren a cégek/"biznisz" nem etalon, hiszen lényegében valami pszichopata bevételre rácuppant zombiként viselkednek. Persze, az igaz, hogy annyira viselkednek jól, hogy a kisemberek tömege épp hogy ne büntesse őket. Tehát ilyen alapon az emberek lelkének a tükörképe is, hogy meddig mennek el. De a tömegeknél a tudatlanság és agymosás is ott van. Tehát ők általában nem szembesülnek azzal, hogy mit támogatnak.
-
azbest
félisten
Közvetlen kínából venni csúnya. De importőrt és helyi bolthálózatot eltartani már jó a kínai kacatokkal
#72 hcl
egyébként igen, a vám jó védekezés is lehet. Leginkább ha van helyi alternatíva és nem mindent kínából vesznek akkor is. Az eu-nak nem nagyon van helyi alternatívája, mert ellehetetleníti a helyi cégeket. 100x-os áron nem tudnak még a 100%-os kínai cuccos vámmal sem versenyezni. A "fejlett" nyugaton bödős a tömegtermelés, kézműves kacatból akarunk megélni vagy csupán árrést rakni kínai kacatra és nem dolgozni vele. -
-
válasz
Héraklész #70 üzenetére
Miért fáj? Hát, nézz szét. Te is megérzed a hatásait. Meg amit a kereskedelemben csinálnak, az még véleményes, de más gyakorlataik egyértelműen elítélendők.
"A probléma inkább az, hogy az EU, vagy összességében Európa nem védi meg az európai cégeket. "
Az IS gond. De tudjuk, a kínaiak nem tesznek semmi rosszat, csak az EU rossz -
Héraklész
aktív tag
Neked miért fáj, hogy Kína támogatja a kínai cégeket, végső soron a kínai gazdaságot? Ha pedig rosszul csinálja, elúszik a pénze... Az ő dolga.
A probléma inkább az, hogy az EU, vagy összességében Európa nem védi meg az európai cégeket. Ha nem Kína használja ki a helyzetet, akkor az USA. Az igazi gond, hogy az EU "helyzetet" teremtett. És akkor nagyon finoman fogalmaztam... -
A francot osztogat az EU ingyenpénzt. Nézd már meg, támogatási rendszer van, pályázatokkal. A kínaiak meg kifizetik a szállítást a Temunak, alinak.
"Mármint szerinted az rosszabb mint amit pl. a dél-koreai cégek csinálnak?"
Igen, rosszabb, mert a dél-koreaiak csak dolgoztatnak, a kínaiak pedigamagánéletedbe is belemásznak. Nem mintha nem tartanám elég rossznak a dél-koreai cégek hozzáállását is, pláne külföldön (ld. nálunk)."Igen, brutális mértékű. Mégis nemcsak messze elmarad az USA-tól,"
Tényszerűen sem igaz."Mármint messze kisebb mértékű, mint amit az USA gerjeszt szerte a világban."
Ja, ott is vannak átnevelőtáborok?"Ezzel az "állítólagos" véleményeddel egy olyan meglehetősen szűk körhöz sorolod be magad, ami nem túl hízelgő rád nézve."
Jaj, most szomorú lettem. Szerinted érdekel, hogy ki hova sorol?
A kínai ingatlanlufi a bizonyíték rá, hogy kvára nem kell nekik elhinni semmit -
Darmol
senior tag
"Ja, mert nem tolja a saját cégeit, hogy azok alámehessenek mindenkinek árban. OK."
Valóban segíti a Kínai kormány a saját ipar fejlődését. Csakhogy alapvető különbség van a gazdaságpolitikai gondolkozásban.
Az EU ingyenpénzt osztogat, hogy serkentse a saját gazdaságát. Amivel kevesen járnak nagyon jól, és nagyon sokan nagyon rosszul, pl. az infláció gerjesztő hatás miatt (is). Nagyjából pont ugyanaz mint ami Magyarországról ismert.
A kínai állam gyakorlatilag befektet. Úgy gondolkozik általánosságban mint egy bank, annak minden előnyével és hátrányával együtt. Nem is nagyon értik miért nyafognak a nyugati országok, semmi nem akadályozta meg azt, hogy ugyanazt csinálják mint a kínaiak. Mármint amíg az usákok megengedik. Kínai szemmel nézve az EU gazdaságot az EU tele van lúzerrel, és ezzel nehéz vitatkozni."állítólagos teljesítmény"
Ezzel az "állítólagos" véleményeddel egy olyan meglehetősen szűk körhöz sorolod be magad, ami nem túl hízelgő rád nézve. Félek is megkérdezni szerinted a Föld milyen alakú."Környezetszennezés"
Igen, brutális mértékű. Mégis nemcsak messze elmarad az USA-tól, de folyamatosan csökken is, ez utóbbival ellentétben. Lehet bűvészkedni a számokkal, de rögvalóság az, hogy a palaolaj kitermelés önmagában nagyobb kárt okoz, mint egész Kína."Emberek kizsigerelése"
Mármint szerinted az rosszabb mint amit pl. a dél-koreai cégek csinálnak? Ha szerinted igen, a nagy többség számára nyilvánvalóvá válik fogalmad sincs miről beszélsz. Ha szerinted nem vagy legalábbis ugyanúgy rossz, nyilván a kínai párt által pénzelt propagandista vagy."Terror"
Mármint messze kisebb mértékű, mint amit az USA gerjeszt szerte a világban.Satöbbi-satöbbi.
Lehet nyafogni, hogy így megy úgy cúnya-cúnya Kína. De amíg csak a nyafogás megy egy realista gazdaságpolitika helyett, csak roszabb lesz a helyzet. Az EU évtizedek óta házhoz megy a pofonokért az helyett, hogy kihasználná a tálcán kínált lehetőségeket és brutálisan megerősödne. De szerinted ez így jól van.
-
Tasunkó
őstag
válasz
RandomName #64 üzenetére
Így működhet mindennél, hogy egy plusz probléma és költség előállítani az olcsóbb terméket. Jó ha valamelyik eleme nem egy összefüggő gyártósoron készül, mert akkor azt lehet módosítani. Például ilyen a műanyag burkolat, de egy másik sort kifejleszteni a butább modellre az pluszkiadás, hibalehetőség, ráadásul a fejlesztőinek jellemzően többet fizetnek, tehát csupa olyan hozzájárulást kell kifizetni ami már észrevehető veszteség.
A kínaiak minőségbeli javulása mögül egyértelműen a gyártósor kezelő és karbantartó melósai integetnek. Ha jól megy a gyártósor, az 0 hibás darabot jelent, mert ha rosszul megy, az jelenti a hibás darabokat, és akkor megjavítják a gyártó berendezést.(És az a vicc hogy ezek a kasztok már a legszerényebben vannak honorálva, tehát az eszközből a bevétel utoljára az okozóját éri el, így egy büntető evolúció működik, amiben aki előnyöket élvez a gyártásból, mondjuk a magas hozzáadott érték, az tudja büntetni azt aki okozza.)
A példádban a 35-ből 19 jó darab, az a gondolkodás nélkül földreöntés kategória, persze a számadataid csak érzékeltetésre szolgálnak, de a Temu-n is kb. 100-ból max 1 rossz lehet, de inkább 300-ból. A fennállásuk nagyon kötődik a selejtszámhoz, ha átbillenek egy holtponton, akkor senki onnan semmit nem fog venni, még azt sem ami jó, és végük.
A minőségellenőrzési részleg az fölösleges. Jó hát kitalálják ezeket a minőségellenőrzési pontjaikat, de komolytalan az egész, kb. fingjuk nincs arról mi van a dobozokban. Kiválogatni a rossz darabokat annyira lehetséges, mint Hamupipőkének minden lencsét megtalálni a borsóban. Elméletileg nem lehetetlen, de a 100%-os kontrollhoz exponenciális a görbe hogy mennyi ember szükséges. Ezért van a szúrópróba a raklapon, ami egy tipp, aztán vagy bejön vagy nem, de minél jobb a gyártás, annál pontatlanabb. Egyébként a fullos darabon is a managment maxra járatja az anyag és mindenspórolást. Persze ez így sarkos, tehát a vak vezet világtalan összefüggésében, statisztikailag lehet értelme az adatnak hogy 30-ból mennyi rossz. A minőségellenőrzés az nekünk nyugati civilizációnak olyan istenség mint az indiaiaknak a tehén, csak nekünk a Milka tehén szimbolizálja, aki minden egyes nadragulyaszálat megvizsgál mielőtt lenyeli, hogy jó teje legyen. -
azbest
félisten
válasz
RandomName #64 üzenetére
Egyébként normál kereskedelmi láncnál is lehet többféleképpen venni a gyártótól. Van hogy a gyártó vállalja, hogy cseréli a hibásakat. Aztán van, hogy a gyártó annyit garantál, hogy 5-nél kevesebb hibás lesz egy raklapból. Másik esetben, hogy 20-nál kevesebb hibás lesz. A megrendelő választhat.
Első esetben magasabb ár lesz és oda-vissza utazik a cserebere a gyári garival. A többi esetben az importőr /eladó bolt vagy megjavíttatja sufniszervizben, vagy megy a kukába és bele van kalkulálva a diszokont beszerzési árba, hogy valahány darab rossz lehet. A gyártó nem vállal garanciát rá, csak arra, hogy ha sokkal több rossz lenne benne.
Az egyforma belső dolog más szempontból még úgy is megy, hogy megrendelő (kereskedő) katalógusból kiválasztja, hogy milyen házban, milyen paraméterekkel, milyen márkajelzéssel dobjanak neki őssze valamit és azt szállítja le a kínai gyár. Aztán részben ezért is van az, hogy különböző forrásból, azonos márka esetén sem biztos, hogy ugyanaz lesz teljesen.
Volt régebben valamelyik feltörekvő akciókamera márka ahol ment a kakaskodás még talán itthon is, hogy melyik az eredeti és melyik a hamisítvány, aztán valószínűleg mindegyik annyira volt eredeti, amennyire a kínai márkánál a katalógusból hasonlóra kattintgatták össze, mindegyik "márka" eladó is csak a kínai katalógusból rendelte.
Itt egy 2018as video [link] Bunnie Huang a kínai gyártásról tart bemutatót.
-
RandomName
senior tag
Meg ne felejtsük el, hogy a régi Intel féle metódust kína, és pár más ország régebb óta maxra fejlesztette. "Minden processzor I7-nek készül."
Pl idehaza egy népszerű terméket lehet venni, megbízható, vállalható árú, stb. De ugyanaz a nagyker árul 60% áron másik gyártó(?) másik termékét(?), amire azt mondja, hogy ugyanaz a belseje, mint a drágábbnak. És ugyanez a nagyker árul még egy gyártó termékét, az előhöz képest 80% áron, azaz még olcsóbban, és arra is ugyanazt mondja, hogy ugyanaz a belseje, mint a legdrágábbnak.
És igazából nem hazudik.
Mind a három ugyanazon a gépsoron készül, mind drága készüléknek, de van minőségbiztosítás. A drága készüléknek mondjuk 35 vizsgálatból 35-ön meg kell felelnie, a közepes abból lesz ami talán tud 27-et, az olcsó ami 19-en átmegy.... Ugyanaz a belseje, de a gyártási szórás miatt más értéket képviselnek, adott shop inkább létrehoz két albrand-et, hogy ne a saját márkáját rombolja a gyengébb gépekkel, máshogy burkolja, funkciókat tilt le, csomagolja, marketingeli, stb, de nem marad a nyakán a gyengébb termék.....
És itt jön képbe a visszaküldés költsége.
Ami 35/35 lett a vizsgálatokon, azon extra haszon van amibe biztosan beleférne a visszaküldés kötsége, de mivel jó, nehezebben romlik el, partnerek szervízelik, stb, emiatt indokolatlan versenyhátrányt okozna ha növelnéd az árát a visszküldési költséggel, haszonból meg nem engedünk.
Ami 35/27 az még mindig jó választás. Itt talán már több hibásodik meg, a haszon is kevesebb, emiatt itt mondjuk jól jöhet, ha nem a termék árába van beépítve a visszaküldés, hanem a platform kezeli valamilyen formában, mert lesz aki megteszi.
A végső 35/19 is jó készülék lehet, de nem véletlen ment át csak ilyen kevés minőségellenőrzési ponton. Itt már az eredtihez képes elég sok letiltott funkció is lehet, hogy kerüljék a meghibásodás esélyét. Cserébe ezek olyan áron jönnek ki a gyártótól, hogy tipikus alsó polcos/eldobós termékek lesznek. Itt egyáltalán nem éri meg beépíteni a visszaküldési költséget, mert azzal lehet már más árosztályba pozicionálnád a terméket.
És most ez vonatkozik a 999Ft-os Bluetooth hordozható hangszórótól, a negyed milliós klímáig.
Szóval nehéz ügy, és értem a döntésüket, csak nem esik jól.
Ráadásul, ahogy előttem is leírták, a beszállítói lánc olyan hosszú keletről, hogy ha ugyanezen keresztül kell visszaküldeni valamit, akkor az a termék árához képest látható százalékot tud képviselni....
Szóval el tudom hinni akár egyes termékek esetében azt a kilónkénti árat is amit írtál, nem ördögtől való, csak az lehet tényleg az a minőség, amit az emberek a "kínai sz*r"-al azonosítanak.... -
Tasunkó
őstag
A cucc volt félárban az lehet, de olyan videót is láttam, hogy kilója volt félárban. Most ez lehet urban legend, de otthon ennyit nem tudnak érte kérni, az borítékolható, vagy Indiában pl. és pláne nem valutában, úgyhogy az a félár az minimum valószínű. A szállítás olyan szinten befolyásolhatja az árat, hogy kiló és köbméter arányban lehet a cuccnak a koeficiense, hogy az adott méret vagy súly mennyire áll közel az ideálishoz, és ez szabja meg az árat és a kínálatot is, azaz olyat gyártanak amiből ki lehet rakni mondjuk egy 80 kilós embert. Mert a fapados járatokat ha számoljuk, azok sem kerülnek sokba, és keresnek rajta a légitársaságok. Most egy 80 kilós embert kirakni fütyülős kulcstartóból, tömeg és térfogatban, már nem is olyan lehetetlen feladat, csak az ember elemeinek nyereségi arányának kell megfelelni a repülőjegynek, és akkor mégsem mondja senki, hogy a légitársaságok veszteségesek. Csak a kínaiak bénázása, hogy az algorimussal már lerakatokat is csinálhatnának európában, mert nyilván előre tudják jelezni hogy mi fog fogyni, nem kell holt raktárkészletet fenntartani, illetve futárcéghálózatokba is fektethetnek, akkor meg saját maguknak fizetnének. Az is lehet hogy a hírveréssel ellentétben, akkorát akasztanak ezen árun, hogy eddig megelégedtek vele, de a korlátozásokkal meg rákényszerülnek meglépni. Annyira veszteségesek mindenesetre, hogy feltápoltak a semmiből egy elektromosautó ágazatot, miközben tartja magát a bullshit, hogy minden üzleti vállalkozásuk csak az államból él.
-
"pár éve volt technikai youtubber, aki a kínában az ottani bevásárlóközpontokban körbejárt és ott helyben kb fele annyiért lehetett venni a kacatokat, mint amennyiért felkerülnek alira."
Itthon meg fordítva"Sajnos hiába hitegetjük magunkat, hogy biztosan mindent is az állam fizet ott. "
Ne röhögtess, a szállítás állami támogatása köztudott.
Az életszínvonal meg ott sem mindenkinek nőtt. Társadalmi olló van az egész világon. -
azbest
félisten
pár éve volt technikai youtubber, aki a kínában az ottani bevásárlóközpontokban körbejárt és ott helyben kb fele annyiért lehetett venni a kacatokat, mint amennyiért felkerülnek alira.
Egyszerűen csak méretgazdaságosság. Olyan mennyiségben gyártják a kacatokat, olyan mennyiségben szállítják egy-egy régióba a kacatokat, olyan logisztikát építettek kihozzá, hogy megéri nekik.Valóban alacsony áron adnak dolgokat. És valóban drágábbak, ha rendesen, európai üzlethálózattal árulnak hasonlót. Európában kis forgalomból, magas árréssel árulnak, hogy kijöjjön a fizetés, az üzlethelyiségek bérleti díja, közművek, az óriási adóterhek és minden. Ezért nem kapni olcsó autókat sem európában. Mire mindenki jóllakik, a termék árának 10x-ese rákerül költségként. Sőt, lehet 100xosa is megvan néha
Ahogy az étteremben, boltban sem az étel beszerzési ára a sok, hanem a rengeteg költség, a magas adókat beleértve.
Sajnos hiába hitegetjük magunkat, hogy biztosan mindent is az állam fizet ott. A végtelen pénzből, végtelenül ingyen küldenek mindent is, évtizedek óta.... hát nem. Óriásit nőt az életszínvonal ott az utóbbi évtizedekben, és nem a semmiből, hanem a bevételekből.
-
ddekany
veterán
válasz
RandomName #58 üzenetére
Nem tudom hogy jönne ki a matek, de igen gyanakvó vagyok... Ha azt veszed, hogy mondjuk mindent 5. terméket küldenek vissza, valószínűleg a szállítás díj valami töredéke lenne a plusz. (Pl. itthoni üzleteknél se gyújtjuk fel a kukát a felár miatt, pedig ott aztán fenntartanak helyiséget ahova beviheted, ahol megvizsgálják, aztán küldözgethetik akár, stb.) Csak gondolom az van, hogy egyszer élünk alapon 90% azt nézi, hogy de olcsó, katt. Hogy aztán statisztikailag milyen százalékban buktad mert nem is olyan, selejt, stb., és így mennyire is olcsó ezt, azt kevésbé érzik.
-
válasz
RandomName #58 üzenetére
Egyszerűen csak áron alul adtak mindent, hogy letarolják a piacot. Bele volt kalkulálva az is, hogy veszteséges az elején, és akkor belefér a visszaküldés.
Ebay-en is ezért volt olcsó minden, ami kínai, csak ott ugye nem az övék a platform, egy sajáttal jobb bevételt lehet elérni, az egyéb előnyök mellett.
-
RandomName
senior tag
Ez ilyen. A 0.5dolláros vackot megveszedd 1.5-2.5dollár áron, Ebben benne van a hasznuk, a portál használata, mint külső kereskedő, és a te irányodba történő szállítás.
Ha nekik üzletileg kifizetődőbb lett volna drágábban adni mindent rendszerszinten, hogy azokra is plusz költséget terhelj akiknek nem romlik el a termék, akkor megteszik. De ezek mindent kiszámolnak excell-ben, és valószínű az emberek nem elromlásra terveznek, ezért rohadtul felháborodna mindenki, ha a sosem küldöm vissza ruhacsipesz árába is be lenne építve a visszaküldési díj.... -
nalaca000
tag
Egyrészről jogos, másrészről értelmetlen.
Mondjuk egy temus rendelésben több kisértekű áru van.
Volt nekem is problémám, de nem minddel , hanem csak egy elemével. Mondjuk egy 600 ft-os biszbasz visszaküldésénél többe fog kerülni a leves, mint a hús. -
Yodafon
őstag
igy lett nekem ingyen lebego izzokortes led lampam
Packeta faszkodasa miatt kesett 1 honapot a kiszallitas es visszakaptam a teljes vetelarat. -
Tasunkó
őstag
Igen. Pontosan, egy magasan automatizált gyártásnál, nem mondom hogy nincs jelentősége a munkaerőnek, de.. ez nem kínai sajátosság. Európában is van amit 10x-es vagy annál nagyobb szorzóval árulnak, ez inkábbb az automatizáltságától függ a terméknek, és nem feltétlenül a munkaerő drágítja, hanem hogy a kézzel gyártott termék, az kisebb volumenű tehát 10x vagy 100x kevesebb darabszámmal készül, mint amit lehet automatizálni, mivel az automatizált termelést, nem a munkaerő kiküszöbölése hajtja, hanem a darabszám amit egy perc alatt képes előállítani. A másik oldal is hozzájárul, hogy a kézzel gyártott termék, az lehet hogy egyszerűen az automatizáció elmaradását jelenti, tehát messze nem minden esetben az automatizáció lehetetetlenségét, csak szimplán azt hogy elavult a technológia. A szolgáltatás része is így van, tehát Kínából a hobbimhoz szükséges összes hozzávalót a kosárba tudom tenni, ezt semmilyen európai platform nem kínálja, max. olyan ami a kínai tükrözése.
-
-
Darmol
senior tag
Kb így.
De ez is csak egy része. A teljesség igénye nélkül alábbiakban 1-2 dolog.
Kínában jóval olcsóbb magasabb hozzáadott értékű terméket gyártani. Ha megnézitek, minél kisebb a hozzáadott érték egy termékhez, annál kisebb a különbség árban a nyugathoz képest. Sőt van amit olcsóbban megkapsz az EU-ban. Ha tudod hol szerezd be. És az olcsó gyártás alapvetően nem az olcsó munkaerőre vezethető vissza, hanem a brutálisan automatizált gyártásokra. Ezért ebben nem is nagyon várható változás az EU-ban általánosan elterjedt, elmaradott gazdaságpolitikai gondolkozás miatt.
Más szempontból sem feltétlenül igaz, hogy a kínai áru az olcsósága miatt hódít. Egyszerűen csak úgy megcsinálták ezeket a web-boltokat, hogy egyszerűbb Kínából rendelni, mint EU-ból. Ha megnézed a torrent - streaming példán bemutatva, a torrent hiába kvázi ingyenes, manapság mindenki stream-el nem kevés pénzért.
A kínaiak egyszerűen jóval magasabb szintű szolgáltatást nyújtanak (jelenleg) mint a nyugati megfelelőik. De azok a politikusokkal kórusban csak annyit tudnak kinyafogni magukból, hogy biztos a CCP tolja a kínai gazdaság szekerét "ezé' tíccsuk be"!. Meg hasonló szintű gondolatok. Szánalmas... -
ddekany
veterán
Egyrészt igen, nyilván átugranak pár middle man-t, amitől több játéktér marad az árban. De másrészt nem vagyok benne biztos, hogy nem mennek akár mínuszba is az elején ha kell (akár Kínai állami támogatással), csak hogy bezárjon a konkurencia. Meg úgy általában, nyilván szabályozások elkerülése terén is tuti, hogy minden kivan végletekig "optimalizálva" (pénz a zsebbe megfelelő politikusan/hivatalnokoknak, egyéb nyomásgyakorlás, akár a Kínai állam közbejárásával). Ilyen averzióim vannak.
-
arnyekxxx
veterán
Tehát az, hogy +30%-ért van egy komplett helyi bolthálózat üzemeltetve 7-21h nyitvatartással boltonkét tucatnyi alkalmazottal, 3 év "nem kérdezünk semmit csak adunk egy újat vagy visszaadjuk az árát" jótállásal, 90 napos kérdés nélküli cserével vagy pénzvisszaadással, jól* megfizetett magyar alkalmazottakkal, magyarországi adózással az pofátlan akasztás.
A lidlaldi azért nem egy egyfős webshop ahol +30%-ért berendelik neked az aliról a cuccot és kinából egyenesen hozzád viszi a postás "trust me bro" jótálással.
*A magyar kereskedelemben alkalmazott bérekhez képest
-
Tasunkó
őstag
Egyébként ez visszafele is működik, tehát a Lidl-ben például egyértelműen látszik, hogy a szerszámkínálatukban megjelennek az aliexpress slágerszerszámai, saccra 30százalékkal drágábban. Újfent egy példa, amiben pofátlanul akasztanak, mert a kínai módszerhez képest, jóval olcsóbban szállíttatnak tömegesen, hajóval. Amazonról meg mindenki tud.
-
Tasunkó
őstag
válasz
ergoGnomik #43 üzenetére
Egyszerű. Van egy cucc, mondjuk egy random márkával szitázott kézi gyalugép, és egy szerződés, amiben legyártják a kínaiak 3 euróért. Majd meglátják, hogy azt a delikvens mondjuk 30 dollárért árulja Európában. Tehát ha a kínai el tudja adni 30 dollárért, akkor ha 3,10-et nyer rajta, már 10 centtel beljebb van, mint az importőrrel megegyezett ár. Így nehéz eladni, mert kisebb mögötte a marketing, ezért a 30 dollár helyett adja 20-ért, Temu. 20-3=17 eur= mozgástere, amiben kitalálhatja hogyan juttassa el a cuccot, és akár megduplázhatja azt a hasznot, amit egy szerződés kínál nekik. Majd talán már most is olyan helyzetbe fognak kerülni, hogy már nem lesz nyugati gyártató, aki jobb árat tud kínálni a gyártásnak, mert időközben egyre automatizáltabb az egész, és a kínaiak egyre több információval rendelkeznek a fogyasztási szokásokról, és a saját gyártásukról.
-
Tasunkó
őstag
Van az egyik irány, amikor gyártanak valakinek, aki megveszi, majd terjeszti az adott országban. Aztán a másik, amikor a kínaiak gyártják ugyanúgy, csak ők is terjesztik, mint a Temu. És az ilyen módon szerzett bevételnek kell nagyobbnak lenni, mint az első, hagyományos verziónál. Sehol nincs írva az, hogy a gyártásra rá lehet tenni mondjuk 20 százalékot a terjesztőnek/logisztika/garanciának, így affele nőtt egy hatalmas buborék, hogy legyártatták pl.10 centért, és pl.55 euróért meg árulták. Így adott lett a lehetőség, hogy legyártják 15 centért, és 54,85 ig mehetnek, és még nyertek is 5 centet, ami +50 százalékos szárnyalás. Biztos van olyan dolog is amit első osztályon, fotelben is utaztathatnának, és még úgy is éneklős táncololós bulit rendeznek belőle a főtéren, szóval elég nagy teret kaphattak a nyugati kapitalista elvtársaktól, annak vagyunk az ámulva csodálói mostanság, hogy ezt nem szabad bevallani, emiatt nem érteni illik, miért tudnak házhoz szállítani a kínaiak.
-
ddekany
veterán
A Temu nagy számokkal és időtávlatokkal kalkulálása már ott nagyon durva, hogy ingyenes a kiszállítás értékhatár nélkül, amennyire tudom. Ez nálam akkora nagy büdös red flag, hogy minden más már mindegy. (Avagy, milyen érdekes, hogy semelyik itteni boltnak nem éri ez meg, csak sok tízezres rendeléseknél.)
-
-
cami][us
senior tag
Megtelt a szemétlerakó?
-
-
Tasunkó
őstag
Ez tiszta Mátrix, hogy az vásárló/felhasználó számára az adat nem érték. Akinek érték, az a Temunak konkurens cég, így neki kell úgy gondoznia a fogyasztóját, hogy az a számára adja le az adatait. Mondjuk ha a fogyasztó értékeli a demokráciát, a konkurens cégnek el kell hitetnie, hogy képes nagyobb demokráciát csinálni mint a Temu, egy olyan skálán ahol a Diogenész a plafon.
-
Köszönik amúgy a Temu appok és az eladott cuccok által gyűjtött adatokat
-
Tasunkó
őstag
Mondjuk alapvetően az összes cégbe mégegyet rúgnék ha a földön heverne, szerintem ez természetes annál aki dolgozik nekik, Kínában meg pláne azt veszik amit ők raktak össze. Csak valahogy nem adja hogy a kisember, ezzel foglalkozna tömegesen. A fő indoknak azt tippelném hogy a Temu statisztikáiból az jött le, hogy ma már kevesebb vásárlót veszítenek ha váltanak, ugyanakkor azon többet nyernek hogy a vásárló elviszi a rossz terméket, és bebukja, így stratégiát váltottak. Az is lehet, hogy elérkezett az aratás ideje, és terveznek egy új Temu-t felfuttatni, ezért a régit elamortizálják, mert így amíg elszoknak a vásárlók, addig jól lehúzzák őket a sok használhatatlan dologgal, amit nem tudnak visszaváltani. Plusz erre a pénzvisszafizetésre sok embert fenn is kell tartani, aki kiértékeli a visszaküldött képek alapján hogy jogosult vagy.
-
ddekany
veterán
-
Tasunkó
őstag
válasz
RandomName #29 üzenetére
Emberek kis része képes ilyen pofátlannak lenni, és abból is lemorzsolódik, akik nem járnak sikerrel, szóval ez elég ritka marad, amit tudnak pótolni abból, hogy jóval gyakoribb, hogy a vásárlók nem érvényesítik a garanciát, mert nincs idejük, aztán inkább nem vesznek onnan legközelebb, ha elromlik. Nekem is van néhány cucc amit kidobtam, pedig bőven reklamálhattam volna. Ez ugyanaz a mentalitás, ami miatt ritkán alakultak nálunk önkiszolgáló boltok, mert az emberek majd biztos könyebben lopnak. Csak épp egy önkiszolgáló rendszerben többet is vásárolnak. Aztán jöttek a szupermarketek, később a webshopok, ami szintén egy önkiszolgáló platform, és sírtak a kis boltok, hogy már nem jönnek a vásárlók, ez a bizalmatlanság ára.
-
RandomName
senior tag
válasz
arnyekxxx #27 üzenetére
Olvasok embereket, látok ismerősöket, hogy napi szinten éllnek vissza a rendszerrel.
Pl. Tanár, kínaiban vesz inget ballagásra, 3 napon belül visszaviszi, eláll a vásárlási szándéktól.
Ugyanez drágábban, kolléga testvére évekig hiénázta a cipőboltokat azzal, hogy egyszer vett egy cipőt, hordta pár hétig, elrontotta, visszavitte, ráfizetett pár ezret, hozott ki egy jobbat...
Mi meg csodálkozunk, hogy sima utcai cipő 40+e Ft miattuk....
És ez nem csak hazai gyakorlat, csak külföldön más a szint. Ott 2M árú ive st lauren ruha mozog így beugrószinten, ezért a kínai rendelések visszaküldése/lemondása/stb kb ingerküszöb alatti tevékenység ezek mellett.... -
ddekany
veterán
válasz
RandomName #26 üzenetére
Erről a fajta "leleményességről" a kínaiak is tudnának ám mesélni, a nagy szegénységben felnőtt öregeknél.
Ha nyomorogva nőttél fel, csalódtál az állami gondviselésben és minden intézményben, akkor ez lesz a reflex. "Háhá! Na most ők húzták a rövidebbet!" (Plusz vannak pszichésen beteg emberek mindenhol, de az kevés.)
-
arnyekxxx
veterán
válasz
RandomName #26 üzenetére
nem itthonról beszélünk hanem a világról.
-
RandomName
senior tag
válasz
arnyekxxx #15 üzenetére
70+ ismerős remegve várja, hogy a LIDL fűnyíró akciós legyen, és vegyen egyet azért, hogy a régi teljes hajtását átrakva az újba visszárúzza 3 napon belül.
Ugyanitt megadtam az adataim postai nyomtatványon, hogy fel tudják venni a postai cuccaim, ők simán beregisztráltak a Református egyházhoz engem, mint rászorulót, akinek azzal segítenek, hogy felveszik az ő havi adománycsomagját is... És persze ez sosem jut el hozzám...
A fillérbasz*s minősített intézménye nem kopik ki itthonról.... Ha fiatalabbak lennének, és rendelnének keletről, akkor ők tuti elcsalnának mindent amit lehet.... -
Lehet, ez még a végén minőségjavulást fog hozni a drága visszaküldés miat
Bár nem tudom mi lesz a kamu 2tb meghajtókkal, amiket pont így rendelhettünk itthonra (meglepő, de 17-ből 1 tényleg 2tb volt, a többi ára meg visszajött)
-
válasz
Viktor0610 #2 üzenetére
Mert versenyelőnyben van. "ingyenvisszaküldős" opciót nem kell fizetnie, illetve a vásárlót se kell potenciálisan visszaküldésre kényszerítenie, így több vásárló megy hozzá, mint akinél kötelező visszaküldeni a hibás árut.
-
llaszlo
veterán
válasz
arnyekxxx #12 üzenetére
Nekem volt ilyen. A fotón egyértelműen látszott, hogy el van törve és használhatatlan. Nem akartam bajlódni a visszaküldéssel, de a temus ügyfélszolgálat ragaszkodott hozzá. Nem robottal beszélgettem. Valami 800 Ft-ost cucc volt, még tavaly. Szerintem többe került nekik a visszaküldés, mint maga az áru.
De amit nem értek, hogy volt amikor ugyanígy hibás volt a termék és mégsem kellett visszaküldeni, ráadásul jóval drágább is. Pont kb egy hete. Végül kiderült, hogy mi a hibája és könnyen orvosolható volt. De addigra a pénzt már visszakaptam.
Volt ami végül a kukában kötött ki, mert nem kellett elküldenem.
Tehát már többször is megtapasztaltam, hogy nincs logika abban, hogy mikor és mit kell visszaküldeni.
-
WiZARD
addikt
Vagy csak szerződés kérdése.
Szoktam apró csomagokat küldeni külföldre rendszeresen.
Fedexxel közvetlen elmebeteg drága volt (40-80k nagyságrend), fürgefutáron keresztül rendelve meg már vállalható összeg lett (8-10k).
Aztán megkeresett fedexes üzletkötő, hogy látják rendszeresen küldök, nem akarok-e közvetítő nélkül. Persze. Csinált fiókot, kaptam egyedi árat, ami még mindig rosszabb volt mint közvetítőn keresztül. Szóltam hogy ennek semmi értelme, szétette a kezét, hogy ez van, túl kicsi vagyok.
Aztán ~2 évvel később valahogy mégis elkezdtek olyan árakat adni, hogy már nem érdemes közvetítőn keresztül intéznem. -
azbest
félisten
Plusz a szabad kapacitásokat valsz töredék áron meg tudják venni, mert a futár autója akkor is jár az útvonalon, ha csak minden második háznál kellene megállnia. Ezért van, hogy némelyik régióban egyik futár, másikban másik futár hozza jellemzően, de nem mindig.
Egyébként még a magyar postánál is van tömeges küldés, amikor zsákkal lehet x darab levelet feladni, egyedi áron.
-
ViZion
félisten
"Nem hiszem hogy a csomag küldők nekik olcsóbban dolgoznak."
De igen. Ott konténer/ládaméter hely van fixen.
Itthon is van ilyen, pl. FedEx-el akarsz küldeni egy kis dobozt, azt mondják, h 25k németbe. Egy másik logisztikai cégnek meg ott van fix helye, amit fizet akkor is, ha üres. Ők erre adnak Neked egy 10k ajánlatot és a FedEx futár jön érte ugyan úgy, de a szla nem tőlük jön. Mindenki boldog. Mondjuk Kínás viszonylatban nem lehet nagy árrés, de nem hiszem, h bukóra dolgoznak, inkább az lehet, h a többi csomag vastagon van árazva. -
kilua
senior tag
Én meg arra lennék kíváncsi hogy kínának mekkora költség lehet házhoz küldeni 4ezer forintnyi terméket ingyen. Nem hiszem hogy a csomag küldők nekik olcsóbban dolgoznak.
-
subset
senior tag
Még az EU-ba is sokszor elég borsos áron lehet csak küldözgetni...
Majd meglátjuk ez hogy fog menni -
arnyekxxx
veterán
válasz
kriszpontaz #3 üzenetére
Február végén küldtem utoljára vissza ingyen alis rendelést mert problémám volt a cuccal.
-
ViZion
félisten
Ha a visszaküldést fizetik (Ali igen, küldik a címkét), akkor nekem mindegy...
Most is volt refundom, elég volt nakik a fotó, ahogy korábban is. Ezekre a párezres cuccokra aránytalanul sok lenne a visszaküldés. -
WiZARD
addikt
Na meg gondolom a vevői oldalról is megvolt, hogy vesz valami olcsó szart, ha jó akkor örül neki, ha nem akkor visszakéri az árát. 0 kockázat
Ez átfordul majd oda, hogy ha nem jó akkor a vételi ár szokszorosáért kell visszaküldeni, így inkább meg se rendeli a user.
(ami nem biztos hogy baj, mert ennyivel csökken az ökológiai lábnyom - ennyivel kevesebb felesleges szarság lesz gyártva+szállítva világ túloldaláról+kidobva) -
Alusky
senior tag
Naná, amikor egy kamu jajj nem működik benyögés után megtarthattad a terméket meg még az árát is visszautalták, nem csak pár leleményes ember használta ezt ki, hanem tömegesen. Ott meg már átbillent az egyensúly és olcsóbb a visszaküldött termék szemetével kínlódni, mint a hamis jelentésekre mindig visszautalgatni. Várható volt, hogy vége lesz, igazából az csoda, hogy eddig bírta.
-
Samott
addikt
válasz
Viktor0610 #2 üzenetére
Nem kell a szemetet kezelnie. Veszel egy par szaz forintos bizbaszt, es ha az visszajut tobb macera van vele mint ha levesz egy masikat a polcrol. Neki se eri meg.
-
buherton
őstag
Nem lepődnék meg, ha ezzel rendszer szinten éltek vissza és most ezzel bezárják ezt a kiskaput.
-
Én az egyik csomagom meg se kaptam, így nehéz lett volna visszaküldeni. Remélem ilyen esetben nem az lesz mint itthon, hogy a futárcégre mutogat az eladó.
-
Grg
tag
Valahol érthető, DE: ha az Aliról rendelek egy bizbaszt 4568Ft-ért, akkor elég vicces ha pl. a magyar postával 5780-ért tudom visszaküldeni Kínába a cuccot...
Ha már, akkor tessék szépen egy helyi "gyűjtőközpontot" létrehozni, ahova belföldi díjjal vissza lehet küldeni, aztán onnan majd mehet vissza.
Vagy ténylegesen lehessen ingyen visszaküldeni a terméket.
De persze ha meg elkeveredik akkor úgy is mindegy.Amúgy meg, akkor majd ezentúl azt kell játszani, hogy nem is érkezett meg a csomag, persze ez sem mindig megy, de volt már, hogy nem azt küldték amit kellett volna, ezt jelezve jött a küldjem vissza, stb., majd miután ez drágább lett volna, töröltem a jelzést, és újraindítottam, nem kaptam meg az árut címszóval, amit meg elfogadtak...
-
kriszpontaz
veterán
Ja, vicces amikor a visszaküldés költsége a rendelt termék árának a 10x-ese. Most Aliról beszélek, ott nincs ingyen vissza posta.
-
A visszaküldés nélküli visszatérítést egyébként azért találták ki, hogy a vásárlók és az eladók is előnyös helyzetbe kerüljenek bizonyos rendeléstípusok esetén.
Kíváncsi volnék, ez az eladónak miért előnyös. 🤔 -
kilua
senior tag
Elvileg "ingyen vissza lehet küldeni, de akár anélkül is vissza adják a pénzt" Eddig sem értettem miért, szóval jogos.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Facebook csoport eladó! Hardver, laptop, TV adás-vétel lendítsd fel a vállalkozásod!
- Facebook csoport eladó! Hardver, laptop, TV adás-vétel lendítsd fel a vállalkozásod!
- Facebook csoport eladó! Hardver, laptop, TV adás-vétel lendítsd fel a vállalkozásod!
- Facebook csoport eladó! Hardver, laptop, TV adás-vétel lendítsd fel a vállalkozásod!
- Facebook csoport eladó! Hardver, laptop, konzol adás-vétel lendítsd fel a vállalkozásod!
- AKCIÓ! Csere-Beszámítás! Gainward Phantom RTX 4070Ti 12GB GDDR6X Videokártya!
- Azonnali kézbesítés az év bármely pillanatában
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G6 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" FULLHD I Cam I W11 I Gari!
- Dell P2419H P2419Hc Full HD LED IPS 24" + P2719H 27" LCD monitor (vékony keretes)
- AKCIÓ! Apple Macbook Air 13" 2020 M1 8GB 256GB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest