Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parts

    tag

    Sziasztok!

    Sok éves Chieftec GPS 400AA-101A tápomat szeretném lecserélni és ehhez kérnék segítséget.

    Konfiguráció:
    Ház: Modecom Feel 507 felső tápos ATX
    Alaplap: Gigabyte GA-B85M-D3H
    Processzor: Intel Pentium G3220
    VGA: integrált
    Memória: 1 x Kingmax FLGF 4GB DDR3 1600 MHz
    HDD: Western Digital Black 1TB 7200rpm 64MB WD10FZEX
    ODD: Samsung SH-224DB DVD-RW
    Ventillátor: 2 x 80mm Xilence COO-XPF80.R.PWM
    Monitor: Samsung SyncMaster 740n

    Rövid távon belekerül még 1db 4GB memória és az előző HDD-m, egy 250GB 7200rpm Seagate.
    Felhasználás: internet, Office, Multimédia, HDMI-n TV-re kivezetve. Játék max Age of Empire IV, szóval nem nagyon. A gép éjjel bekapcsolva marad, hét végén napközben is.
    Tervezett bővítés: esetleg plusz SSD a rendszernek 120 GB, hangkártya elsősorban zenehallgatáshoz (pl. Asus Xonar AE vagy DX), videokártya csak a plusz HDMI kimenetért, ha monitor csere lesz.
    Ezek mellett, ha majd egy-két év múlva frissítem az alaplap-proci-memória hármast, ne kelljen feltétlenül cserélnem azonnal a tápot, ha nem változik a felhasználás. Nem tudom, hogy elég-e 400-450 W, vagy a tartalék miatt inkább 500-550 W kell.
    Szeretném max 20 000 körül megúszni. Elsősorban PCX, de nincs kőbe vésve.
    Nem kell extra halk, szerintem a gyári proci ventillátor most is hangosabb, nem feltétlenül kell moduláris (ATX ház), de nem baj, ha az. Nem tudom, hogy kell-e a min. bronz hatásfok, vagy ilyen konfignál ez nem érdekes. Nem feltétlenül kell 5 év garancia, de nem baj, ha van, ettől függetlenül szeretném sok évig használni.

    Köszönöm szépen a válaszokat.

    Xiaomi 13T Pro

Új hozzászólás Aktív témák