Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NoX

    senior tag

    válasz ubyegon2 #68449 üzenetére

    Az ajánlott felparticionálásról szettem volna többet megtudni. Ezért a kezdő topikba írtam. Persze lehet pont ezzel hibáztam, hiszen a grafikus telepítőben is az van, hogy kezdők az egybe az egészet válasszák :DDD
    Lényegében előnyt/hátrányt szerettem volna hallani a külön /home és esetleg a külön /var és /tmp partíciókról.

    Azzal azért nem értek egyet, hogy a manuális particionálásnál nincs egyszerűbb. Nyilván túloztál, de ez azért haladó szint lesz mindig is.

    Nem akartam ennyire részleteibe belemenni, de tisztában vagyok az ajánlott swap méretével; 16GB RAM-hoz minimum 4GB és maximum 32GB az ajánlott, de a maximum bőven túlzás, kihasználatlan lesz. Ha hibernálást is szeretnék, akkor kell 20GB.

    És igen, a képemen csak egy VirtualBox volt, aminek 2GB RAM-ot adtam. Egyébként azt a képet én lőttem, a legfrissebb Debian 10 telepítése közben.

    Köszönöm a ArchWiki-s tippet. Olvasgattam a Debian dokumentációját, többek közt az ajánlott particionálási sémát, de érezhetően elavult kicsit: Recommended Partitioning Scheme
    Illetve nem volt benne a lényeg: Miért így? Előnyök/hátrányok?

Új hozzászólás Aktív témák