- 3D nyomtatás
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Hisense LCD és LED TV-k
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Azonnali notebookos kérdések órája
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Hobby elektronika
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Merevlemezek megbízhatósága, élettartama
- OLED monitor topic
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
s1999xx #66119 üzenetére
Ez így van, főleg Debian, Ubuntun fordul elő, hogy esetleg sokára javítanak valamit, igaz azok azért nem szoktak olyan kritikus sebezhetőségek lenni. Ezek a sebezhetőség is gyorsan javítva vannak, csak a Debian és hasonló disztrók konzervativizmusból, meg kiadásalapú filozófia miatt nem frissítik olyan gyakran a csomagjaikat. Egy Fedorán, Manjaro-n, Arch Linuxon vagy klónján más a helyzet.
Mondom, erre visszatérhetünk, ahogy az első ember összeszedte Linuxon az első kártevőt. Ha visszaolvasol a kezdeti időkig akármelyik fórum, akármelyik linuxos topikjába, ilyenre nem volt példa senkinél.
Ráadásul jobb össze nem mosni a sebezhetőségeket és a kártevőket. Az, hogy van valami sebezhetőség, az nem jelenti azt, hogy ki is használják, illetve, ha ki is használják, akkor minden gépen, minden disztrón ki tudják használni.
Annyira elméleti eshetőség ez Linuxon, hogy hamarabb kell attól tartani, hogy memóriakorrupciós hiba keretében egy bithibád keletkezik, mert nem ECC szervermemóriát használsz, vagy az SSD-d hirtelen áramszünetbe döglik bele vagy veszt adatot.
Nem véletlen, hogy akárhányszor felmerül a linuxos kártevők és vírusirtók, desktop tűzfalak témaköre, mindig kizárólag Windowsról érkező, teljesen laikusok vetik fel, akik próbálják a Windowsról hozott szokásaikat linuxosítani. Pedig a Linuxban pont az a poén, hogy máshogy is használod, mint a Windowst, nem fog úgy működni. Ez nem azt jelenti, hogy nem működik, csak hogy máshogy, mindenre más szoftveres alternatívát kell keresni, lesznek dolgok, amik nem is lesznek szükségesek (mert windowsos problémát oldanak meg), cserébe más dolgok kerülnek előtérbe (pl. csomagkezelés, függőségek, jogosultságok, meghajtók felcsatolása, kernel és GPU driver verziójának szinkronba hozása, kompozitálási gondok, mint a tearing, Gnome kulcstartó, stb.).
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- 3D nyomtatás
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Hisense LCD és LED TV-k
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Borderlands 4
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Azonnali notebookos kérdések órája
- iPhone topik
- Játékmenet előzetest kapott a Warhammer 40k: Dawn of War IV
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest