Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • escie

    őstag

    válasz VladimirR #2062 üzenetére

    azt írják valahol, hogy az rc.local-ban kell felmountolni. most ez vagy azt jelenti, hogy boot alatt nem lehet még felmoutolni smb-t, vagy azt, hogy rossz helyen kerestem. mindenesetre működik a dolog. tehát azt a parancsot kell kiadatni automatikusan, amit eddig kézzel.
    nálam ez úgy működne, hogy az /etc/init.d/local.start -ba kéne írni az ominózus parancsot. ez gentoo, a te disztródban másképp lehet...
    ennek működnie kell, de elég workaround jellegű megoldásnak tűnik. őszintén megmondom, sosem csatoltam még smb megosztást, fogalmam sincs, hogy működik. lehet, hogy van valami oka, hogy nem lehet boot-kor csatolni, passz...
    majd valaki okosabb megmondja, én csak találgatni tudok..
    itt írták, amúgy: [link]
    (esetleg fstabban megadnád júzernek guest-et, jelszónak meg semmit?
    ebben a formában: username=windowsuserename,password=windowspassword)
    --
    nvidia ügy:
    nagynehezen összraktam...
    szóval az van, hogy a kororaa ''sima'' nvidia-driverrel izzítaná a tnt2-t, de azt újabban a nvidia-legacy-driver hajtja. ha ez livecd, akkor rövidtávon szopás, meg kell várni az új verziót. ha telepítve van, akkor fel kell tenni a legacy drivert...
    gondolom régebbi kiadás ez a kororaa, még azelőtti, hogy szétvált volna a modern, és a legacy driver...
    szóval jelen esetben, #2064 sajna igaz. és ahogy kinéz, nem is lesz újabb kiadás, mivel a gpl fagyi visszanyalt. :(

    [Szerkesztve]

    I'm back, baby!

Új hozzászólás Aktív témák