Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • féldekás

    senior tag

    Sziasztok!

    Régóta gondolkodok egy iPad-en, mivel sokszor már az asztali gépet sem kapcsolom be és tartalomfogyasztáshoz meg már jobb is nekem a tablet.
    Nyilván néhány kompromisszumot kötnöm kell, néha torrentezek, meg azért nem árt, ha 3utools van, ha akad valami probléma. Erre van itthon egy régebbi, de fasza üzleti laptop, ha havonta 1-2szer kellene gép.
    Van pár kérdésem:
    1. Az utóbbi időben látom többen hasonló dilemmában vannak.
    -iPad Air 5 256GB
    -iPad Pro 11” 128GB
    Tárhely: A 64GB-os szerintem felejtős, mivel hosszú távra tervezek, kihullana a hajam, ha emiatt kellene cserélnem.
    A telefonom mondjuk 64GB-os, elég jól be tudom azért osztani. De ha másolok rá filmeket, jobb ha nem szűkös.
    Kijelző: A Pro mellett szól még a 120Hz, észreveszem, múltkor nyomkodtam 13 Pro-t és van különbség a 11 Pro-hoz képest. Kellemes. Pro jobban eszi az akksit?
    Összességében a Pro mellett számomra a kijelző szól, a hangszóró, faceid annyira nem fontos, de előny. Kamera teljesen hidegen hagy.
    A hosszútáv miatt érdemes lenne a Pro-t választanom?
    A támogatottság várhatóan megegyezik az Air-rel?(M1 chip miatt gondolom).
    Más:
    -Apple.com vásárlás esetén a szavatossági igény érvényesítése hol történik?
    -Mennyire siessek a vásárlással? Elvileg idén kéne érkeznie az új Pro-nak, azt nem várnám meg az áremelés miatt. Van néhány gép alkatrész, amit el szeretnék adni az iPad vásárlása előtt.
    -Akkumulátort cseréltetni lehet-e, ha több év után szükséges?
    -Az USB-C port mire használható pontosan, ha veszek egy HUB-ot? HDMI-vel ráköthető kijelzőre, ha jól tudom, de gondolom Ethernet port felesleges :DD
    Kiegészítőkből valószínűleg 3rd party termékeket veszek, ezekről majd később kérdeznék.
    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák