Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tasunkó
    őstag

    A nagy cégek sokkal inkább pénzcentrikusak, mint a kisember. Viszont ha a nagy cég benézi, akkor meg kirúgja a kisembert.
    De most olyan AI-ba tolják a végtelen pénzt, amit eddig senkinek sem sikerült nyereségessé tenni, ráadásul hitelből. Aztán, ha nem tudják visszafizetni, akkor meg a kisember adójából mentik meg a bankot.
    Ki van ez találva.

    Viszont nem csak a kisembernek nem jut, hanem az AI bizniszen kívül senkinek sem. Nálunk a multinál is kitolták az irodai informatikai beszerzéseket. De a beszerzett eszközök ára is belekerül a gyártott termékekbe, így az a kisember is megfizeti, aki bármit vásárol a boltban. Mert már nincs olyan gyártó, ahova nem kell számítógép.

    És a végén jövök én, akit meg nem érdekel, hogy 5x vagy 10x lett drágább a memória, mert a duplát sem tudnám kifizetni.

    Innen nézve én nem tudom eldönteni, hogy a csilliárdos nyereségért mennyit tettek a dolgozók. Tényleg éjjel nappal azon dolgoztak, hogy jobb legyen a kihozatali arány, vagy bementek, letudták a 8 órát, és a végén tartják a markukat, mert épp kelendő az a cucc, amit gyártanak.

    Koreai cégnél lefordíthatatlan szójáték a 8 óra. Munkahelyi baleset is szimplán csak baleset, szerintem inkább a pórul járt jobban illik rá. Ezek miatt ennek a megértése összefüggéseiben hogy miért is sztrájkolnak nagyon regényes lehet, leginkább filmre kívánkozik.

  • i2k
    őstag

    A nagy cégek sokkal inkább pénzcentrikusak, mint a kisember. Viszont ha a nagy cég benézi, akkor meg kirúgja a kisembert.
    De most olyan AI-ba tolják a végtelen pénzt, amit eddig senkinek sem sikerült nyereségessé tenni, ráadásul hitelből. Aztán, ha nem tudják visszafizetni, akkor meg a kisember adójából mentik meg a bankot.
    Ki van ez találva.

    Viszont nem csak a kisembernek nem jut, hanem az AI bizniszen kívül senkinek sem. Nálunk a multinál is kitolták az irodai informatikai beszerzéseket. De a beszerzett eszközök ára is belekerül a gyártott termékekbe, így az a kisember is megfizeti, aki bármit vásárol a boltban. Mert már nincs olyan gyártó, ahova nem kell számítógép.

    És a végén jövök én, akit meg nem érdekel, hogy 5x vagy 10x lett drágább a memória, mert a duplát sem tudnám kifizetni.

    Innen nézve én nem tudom eldönteni, hogy a csilliárdos nyereségért mennyit tettek a dolgozók. Tényleg éjjel nappal azon dolgoztak, hogy jobb legyen a kihozatali arány, vagy bementek, letudták a 8 órát, és a végén tartják a markukat, mert épp kelendő az a cucc, amit gyártanak.

    Én az utóbbira tippelek, azaz:

    "vagy bementek, letudták a 8 órát, és a végén tartják a markukat, mert épp kelendő az a cucc, amit gyártanak."

    ...mert ott is műszakok vannak. A gépek mennek 7/24.

  • anulu
    félisten

    A nagy cégek sokkal inkább pénzcentrikusak, mint a kisember. Viszont ha a nagy cég benézi, akkor meg kirúgja a kisembert.
    De most olyan AI-ba tolják a végtelen pénzt, amit eddig senkinek sem sikerült nyereségessé tenni, ráadásul hitelből. Aztán, ha nem tudják visszafizetni, akkor meg a kisember adójából mentik meg a bankot.
    Ki van ez találva.

    Viszont nem csak a kisembernek nem jut, hanem az AI bizniszen kívül senkinek sem. Nálunk a multinál is kitolták az irodai informatikai beszerzéseket. De a beszerzett eszközök ára is belekerül a gyártott termékekbe, így az a kisember is megfizeti, aki bármit vásárol a boltban. Mert már nincs olyan gyártó, ahova nem kell számítógép.

    És a végén jövök én, akit meg nem érdekel, hogy 5x vagy 10x lett drágább a memória, mert a duplát sem tudnám kifizetni.

    Innen nézve én nem tudom eldönteni, hogy a csilliárdos nyereségért mennyit tettek a dolgozók. Tényleg éjjel nappal azon dolgoztak, hogy jobb legyen a kihozatali arány, vagy bementek, letudták a 8 órát, és a végén tartják a markukat, mert épp kelendő az a cucc, amit gyártanak.

    nemcsak, hogy "nyereségessé tenni", de kevéssel több a chatgpt meg a claude, mint egy rohadt gyors search engine. de legalább, ha baromságot mond, akkor ahhoz masszívan ragaszkodik.

  • sajna hiába fájt volna nekik, akkor is áthárították volna a megrendelőkre az egészet... szal végén úgy is a kisemberek szívnak, nem a nagy cégek...

    A nagy cégek sokkal inkább pénzcentrikusak, mint a kisember. Viszont ha a nagy cég benézi, akkor meg kirúgja a kisembert.
    De most olyan AI-ba tolják a végtelen pénzt, amit eddig senkinek sem sikerült nyereségessé tenni, ráadásul hitelből. Aztán, ha nem tudják visszafizetni, akkor meg a kisember adójából mentik meg a bankot.
    Ki van ez találva.

    Viszont nem csak a kisembernek nem jut, hanem az AI bizniszen kívül senkinek sem. Nálunk a multinál is kitolták az irodai informatikai beszerzéseket. De a beszerzett eszközök ára is belekerül a gyártott termékekbe, így az a kisember is megfizeti, aki bármit vásárol a boltban. Mert már nincs olyan gyártó, ahova nem kell számítógép.

    És a végén jövök én, akit meg nem érdekel, hogy 5x vagy 10x lett drágább a memória, mert a duplát sem tudnám kifizetni.

    Innen nézve én nem tudom eldönteni, hogy a csilliárdos nyereségért mennyit tettek a dolgozók. Tényleg éjjel nappal azon dolgoztak, hogy jobb legyen a kihozatali arány, vagy bementek, letudták a 8 órát, és a végén tartják a markukat, mert épp kelendő az a cucc, amit gyártanak.

  • Cythyel
    senior tag

    kár. a végfelhasználóknak úgysem jut semmi, így legalább a lufiban érdekelt cégek is szívtak volna.

    sajna hiába fájt volna nekik, akkor is áthárították volna a megrendelőkre az egészet... szal végén úgy is a kisemberek szívnak, nem a nagy cégek...

  • kár. a végfelhasználóknak úgysem jut semmi, így legalább a lufiban érdekelt cégek is szívtak volna.

    :K

  • anulu
    félisten

    kár. a végfelhasználóknak úgysem jut semmi, így legalább a lufiban érdekelt cégek is szívtak volna.

Új hozzászólás Aktív témák