Hirdetés
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- TCL LCD és LED TV-k
- Leégett egy leégés ellen tervezett ROG Equalizer
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- Milyen TV-t vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
.LnB
titán
Valaki írta a topikjába, hogy a TAA is elég szép, majd megnézem akkor azzal. Bár nekem a DLAA sokkal többet ad, mint az RT. Az az éles kép a mindenem.

Köszönöm a segítséget!
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A DLAA ilyen szempontból még rosszabb, mert azzal 2 GB-ot is veszítesz. Több VRAM kell a kártyádra, mert egyszerűen nincs elég rajta.
-
.LnB
titán
Nem tudják máshogy megcsinálni, mert a PSO-k generálása okozza az akadást, és amikor egy PSO nincs meg, azt on-the-fly le kell generálni, ha nem ASD-s verziót futtatsz. Ha mondjuk játszol vele úgy egy-két hétig, akkor a legtöbb PSO-t legenerálja, tehát az akadozások nagymértékben csökkenni fognak, mert elég egyszer megcsinálni. Utána ha drivert frissítesz, akkor megint az elejéről kezdődik, és megint kell neki egy-két hét, ha mondjuk sokat játszol, akkor elég pár nap is, ez függ attól, hogy mennyit nyüstölöd. Az ASD-s verzió annyiban különbözik, hogy az helyből nem akad, annak nem kell játékmenet, mert előre van generálva az összes fontos SODB állomány, amit leszed a szerverről.
A Microsoft ezt az ASD-t célirányosan ennek a specifikus problémának a kezelésére tervezte.
Nem leakes, csak szimplán elfogy aktív RT mellett a VRAM-od. Ha használsz mondjuk felskálázót, akkor a streaming 14 GB-ra optimalizál. Ha ennél kevesebb VRAM-od van, akkor próbáld kikapcsolni a felskálázód, mert azzal spórolsz legalább 1,5 GB-ot, és mondjuk a textúrarészletességet csökkentsd egy fokkal. Akkor már 12 GB-on belül vagy mindig. Ha 8 GB-od van, akkor még tovább kell butítani.
DLAA-t használom. Az is számít? Mert azt nem szívesen kapcsolnám ki.
Más DLSS, meg framegen feature-t nem.
Az igazság mondjuk az, hogy ebben a játékban sokat nem tesz hozzá ez az RT. Alapból is számomra már nagyon szép. -
Abu85
HÁZIGAZDA
De azért az elég irreális, hogy mindenki legyen insider akit érint, és töltsön le egy másik verziót.. Lehetne ez automatikus ha a rendszer felismeri, hogy az adott gép alkalmas ahhoz a verzióhoz.
Nekem Nvidia-val alapvetően tökéletesen fut a játék, 120fps-re van korlátozva RT nélkül. De azt vettem észre, hogy ha bekapcsolom az RT-t, akkor véletlenszerűen. 1-2 óra után bezuhan az fps fix 34-37 köré. Pedig előtte tökéletesen fut. És amikor bezuhan, hiába kapcsolom ki az RT-t vagy bármi. Van amikor magához tér egy idő után és felugrik az fps. De volt egyszer már olyan, hogy újraindítottam inkább a játékot. Ez mi a fene lehet? Valami memória leak?
Nem tudják máshogy megcsinálni, mert a PSO-k generálása okozza az akadást, és amikor egy PSO nincs meg, azt on-the-fly le kell generálni, ha nem ASD-s verziót futtatsz. Ha mondjuk játszol vele úgy egy-két hétig, akkor a legtöbb PSO-t legenerálja, tehát az akadozások nagymértékben csökkenni fognak, mert elég egyszer megcsinálni. Utána ha drivert frissítesz, akkor megint az elejéről kezdődik, és megint kell neki egy-két hét, ha mondjuk sokat játszol, akkor elég pár nap is, ez függ attól, hogy mennyit nyüstölöd. Az ASD-s verzió annyiban különbözik, hogy az helyből nem akad, annak nem kell játékmenet, mert előre van generálva az összes fontos SODB állomány, amit leszed a szerverről.
A Microsoft ezt az ASD-t célirányosan ennek a specifikus problémának a kezelésére tervezte.
Nem leakes, csak szimplán elfogy aktív RT mellett a VRAM-od. Ha használsz mondjuk felskálázót, akkor a streaming 14 GB-ra optimalizál. Ha ennél kevesebb VRAM-od van, akkor próbáld kikapcsolni a felskálázód, mert azzal spórolsz legalább 1,5 GB-ot, és mondjuk a textúrarészletességet csökkentsd egy fokkal. Akkor már 12 GB-on belül vagy mindig. Ha 8 GB-od van, akkor még tovább kell butítani.
-
.LnB
titán
Oké, átnéztem. Erről beszélt a Microsoft. A program ASD verziója nem ilyen, de a nem ASD-s verziónál nem tudják garantálni, hogy nem lesz stuttering. Látható, hogy van is, és többféle VGA-val, AMD és NV keverten. De ez nem a VGA vagy a driver hibája, hanem a shader fordításé, ugyanis a PSO-k zömét a program futtatásidőben generálja. Viszont az ASD-s verzió nem ilyen, ott letölti a program a szerverről az SODB állományokat és azokkal nem lesz stutter. Ezt a problémát a Microsoft máshogy nem tudja megoldani. Szóval, ha valaki ezt tapasztalja, és van olyan VGA-ja, ami támogatja az ASD-t, töltse le a játék ASD verzióját, ami mentes ettől a problémától.
De azért az elég irreális, hogy mindenki legyen insider akit érint, és töltsön le egy másik verziót.. Lehetne ez automatikus ha a rendszer felismeri, hogy az adott gép alkalmas ahhoz a verzióhoz.
Nekem Nvidia-val alapvetően tökéletesen fut a játék, 120fps-re van korlátozva RT nélkül. De azt vettem észre, hogy ha bekapcsolom az RT-t, akkor véletlenszerűen. 1-2 óra után bezuhan az fps fix 34-37 köré. Pedig előtte tökéletesen fut. És amikor bezuhan, hiába kapcsolom ki az RT-t vagy bármi. Van amikor magához tér egy idő után és felugrik az fps. De volt egyszer már olyan, hogy újraindítottam inkább a játékot. Ez mi a fene lehet? Valami memória leak?
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Oké, átnéztem. Erről beszélt a Microsoft. A program ASD verziója nem ilyen, de a nem ASD-s verziónál nem tudják garantálni, hogy nem lesz stuttering. Látható, hogy van is, és többféle VGA-val, AMD és NV keverten. De ez nem a VGA vagy a driver hibája, hanem a shader fordításé, ugyanis a PSO-k zömét a program futtatásidőben generálja. Viszont az ASD-s verzió nem ilyen, ott letölti a program a szerverről az SODB állományokat és azokkal nem lesz stutter. Ezt a problémát a Microsoft máshogy nem tudja megoldani. Szóval, ha valaki ezt tapasztalja, és van olyan VGA-ja, ami támogatja az ASD-t, töltse le a játék ASD verzióját, ami mentes ettől a problémától.
-
.LnB
titán
Lehetetlen, mert ezt a rendszert konkrétan arra fejlesztette a Microsoft, hogy ez megszünjön, és rengeteg frame time ábrát küldtek, amivel ezt bizonyították a sajtóanyagban. Nagyon látványos a különbség, az ASD-s és a nem ASD-s verzió között ebből a szempontból. Ha valaki ezzel küzd, menjen át az ASD-s verzióra, ha tud, hiszen ezt konkrétan ennek az általános problémának a kezelésére találták ki. És hangsúlyozta azt is a Microsoft, hogy másképp ez nem megoldható, csak így tudják kezelni, emiatt később mindenki megkapja majd, nem csak az AMD.
Az egyébként ismert, hogy az alapverziójú játék stutterel, tényleg az ASD verzió erre a kiadott megoldása a cégnek.
[link]
Pedig te szoktál random 1 like-os reddit bejegyzésekből cikket írni.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Lehetetlen, mert ezt a rendszert konkrétan arra fejlesztette a Microsoft, hogy ez megszünjön, és rengeteg frame time ábrát küldtek, amivel ezt bizonyították a sajtóanyagban. Nagyon látványos a különbség, az ASD-s és a nem ASD-s verzió között ebből a szempontból. Ha valaki ezzel küzd, menjen át az ASD-s verzióra, ha tud, hiszen ezt konkrétan ennek az általános problémának a kezelésére találták ki. És hangsúlyozta azt is a Microsoft, hogy másképp ez nem megoldható, csak így tudják kezelni, emiatt később mindenki megkapja majd, nem csak az AMD.
Az egyébként ismert, hogy az alapverziójú játék stutterel, tényleg az ASD verzió erre a kiadott megoldása a cégnek.
-
.LnB
titán
Ja, betölt 4mp alatt, aztán kezdődik a sutter fest. Reddit tele AMD felhasználók panaszkodásával emiatt..
-
Neurotoxin
őstag
-
Robitrix
senior tag
Amúgy a shader fordítás inkább CPU függő dolog nem annyira az átvitel sebességének kérdése a hátértárnál. legalább is mikor az én gépem shadert fordit egy játékhoz inkább a CPU dolgozik intenziven nem annyira a háttértároló. A shader forditás nem fog TB-nyi adatokat átvinni, hogy tényleg márvadó legyen a háttértár teljesítménye....
-
Robitrix
senior tag
Az ilyen sebesség különbségnek ott van értelme, amikor hosszú és intenzív adatfeldolgozást kell végezni rengeteg adat hozzá féréssel. ás akkor mondjuk nem 2 óráig dolgozom fel valamit, hanem lemegy már 1,5 óra alatt........ de annak, hogy egy játék 4 másodpercet tölt vagy 8-at gyakorlati jelentősége nincsen....
-
Robitrix
senior tag
Szerintem akkor is túl élném a várakozást, ha nem 4 mp-et tölt, hanem 8-at...... föleg, ha a 8 mp harmad annyiba kerül.... még elsöröznöm is lesz mit...
Legalább a plusz 4 mp várakozásban hátha eszembe jut hová menjek sörözni a megspórolt pénzemen.
-
X2N
őstag
Remélem letörölni is ennyi ideig tart.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem értem, egyesek milyen új drivercompilerről beszélnek. Ehhez a feature-höz nem kell új compilert implementálni, mert ugyanazzal a compilerrel fordul minden, csak offline. A drivernek annyit kell támogatnia, hogy ezt az előre lefordított PSO-halmazt megegye, ne pedig lokálban akarjon fordítani, amikor a PSO-kat hozogatják létre a DX12 runtime-on keresztül.
Nem teljesen. A kód egy része újrahasznosítható, de az új állományokat kezelni kell. Ehhez azért nem kevés tesztidő szükséges, és látható, hogy a Microsoft is nagyon óvatos, mert az AMD-nek van erre fordítója kb. fél éve, és még csak most van preview szakasz nekik.
-
Dark Archon
addikt
5-10 percekről van szó, játékfüggő. Wukong is iszonyat sokat sz*rakodik. Játékfrissítés, VGA driverfrissítés esetén kezdődik megint. Meg, miután a letöltésre, telepítésre is vártam, még várjak erre is. Vagy, ha kevés időm játszani. Nyilván kénytelen vagyok, de, ha ezt megoldják okosban, attól csak jobb lesz.
-
vérjancsika
kezdő
Nem értem, egyesek milyen új drivercompilerről beszélnek. Ehhez a feature-höz nem kell új compilert implementálni, mert ugyanazzal a compilerrel fordul minden, csak offline. A drivernek annyit kell támogatnia, hogy ezt az előre lefordított PSO-halmazt megegye, ne pedig lokálban akarjon fordítani, amikor a PSO-kat hozogatják létre a DX12 runtime-on keresztül.
-
Robert07
aktív tag
Én igazából azt értékelném, ha a shader fordítás az a telepítés után automatikusan lefutna, és manuálisan el lehetne indítani egy driverfrissítés után úgy, hogy nem a játék menüjében kellene rá várni.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ezt így vezeti be a Microsoft. Minden gyártó kap egy preview szakaszt, hogy fel tudjanak erre készülni. Az AMD elvileg őszre ígéri a publicot, az Intel és az NV azt ígérte, hogy idén kész lesz a preview fordítójuk. A public valószínűleg jövőre.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ez egy nagyon jó cucc, de egyelőre a radeonokkal is preview üzzemódban fut, és csak ezzel az egy játékkal, és csak az xbox pc alkalmazással, steam-os verziókkal nem fut.
Közben már másfél hónapja a legújabb Nvidia App frissítésben megjelent béta formában az Auto Shader Compilation (ASC) funkció, amely a DirectX 12-es játékok shadereit automatikusan újrafordítja, miközben a gép tétlen, így driverfrissítés után sem kell a játékindulásra várni. Vagyis ugyan ott vagy, mint jelen esetben az ms által előre fordított shader-el.
Microsoft Advanced Shader Delivery az nv részéről is a fejlesztőknél van, és hamarosan elérhető lesz - persze nem egy játékban.
Nem az Xbox alkalmazást követeli, hanem az Xbox Gaming Services folyamatot, és akármelyik áruházban veszed meg a játékot, mindegyik igényli ezt, mivel nem képes nélküle futni. Emiatt ez Steam verzióval is működik, csak ki kell választani a megfelelő beállítást, amihez persze kell az Xbox App, de maga a Forza Horizon 6 jöhet a Steamből is.
Az Auto Shader Compilation több nagyságrenddel kevesebbet tud, mint az Advanced Shader Delivery. Itt nem a shader újrafordítás a nagy gond, hanem a játék közben történő fordítás. Arra az Auto Shader Compilation nem kínál megoldást, vagyis amint fel kell építeni a Forza Horizon 6-ban egy nem ismert PSO-t, a folyamatot kötelező elvégezni a kliensen, ami gyakorlatilag akadással fog járni.
Az Advanced Shader Delivery ezt a folyamatot egyszerűsíti, és bár a PSO-t így is generálja, de annyira gyorsan, hogy megszünteti a shader fordításból eredő akadozásokat. Ezért erőlteti ezt a Microsoft, mert ez egy komplett megoldás az összes felmerülő problémára.
Amit a gyártók hoztak előtöltött shaderek nem komplettek. A játék első, vagy driverfrissítés utáni betöltését gyorsítják, de a PSO-k on the fly generálására nincs megoldásuk, vagyis ettől még akadozni fog a program ezekben a helyzetekben. Az Advanced Shader Delivery ezeket az akadozásokat is megszünteti.Ez a fejlesztőknek nem annyira fontos elem, ugyanis ők csak a SODB állományokat kínálják. Az Xbox Gaming Servicesben kell szállítani a gyártók offline fordítóját, hogy elkészüljenek a PSDB állományok.
-
Hopan
kezdő
Mert az nem jó fordító megírására. Ez túl bonyolult feladat úgy, hogy a fordító végül gyors kódot is adjon. Ide ember kell, ezért tart sok ideig.
Az AMD azért csinálta meg sokkal gyorsabban, mert alapvetően két alaparchitektúrát támogatnak, így ha történik valami ilyen jellegű fejlesztés a Microsoft részéről, akkor arra sokkal gyorsabban tudnak fordítót írni, mert csak két architektúrára kell optimalizálni. Nem is a kód megírása itt a nagy munka, hanem a tesztelés, az optimalizálás, stb. Minél több architektúrát támogatsz, annál több a járulékos meló, még akkor is, ha a kód nem lesz lényegesen több.
"ez a sokkal gyorsabban" kicsit sántít, ez is még csak public review....
"In the coming months, we will be enabling ASD on more Windows devices and other IHV hardware. Stay tuned for more information on our blog."
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Mert az nem jó fordító megírására. Ez túl bonyolult feladat úgy, hogy a fordító végül gyors kódot is adjon. Ide ember kell, ezért tart sok ideig.
Az AMD azért csinálta meg sokkal gyorsabban, mert alapvetően két alaparchitektúrát támogatnak, így ha történik valami ilyen jellegű fejlesztés a Microsoft részéről, akkor arra sokkal gyorsabban tudnak fordítót írni, mert csak két architektúrára kell optimalizálni. Nem is a kód megírása itt a nagy munka, hanem a tesztelés, az optimalizálás, stb. Minél több architektúrát támogatsz, annál több a járulékos meló, még akkor is, ha a kód nem lesz lényegesen több.
-
Hopan
kezdő
Ez egy nagyon jó cucc, de egyelőre a radeonokkal is preview üzzemódban fut, és csak ezzel az egy játékkal, és csak az xbox pc alkalmazással, steam-os verziókkal nem fut.
Közben már másfél hónapja a legújabb Nvidia App frissítésben megjelent béta formában az Auto Shader Compilation (ASC) funkció, amely a DirectX 12-es játékok shadereit automatikusan újrafordítja, miközben a gép tétlen, így driverfrissítés után sem kell a játékindulásra várni. Vagyis ugyan ott vagy, mint jelen esetben az ms által előre fordított shader-el.
Microsoft Advanced Shader Delivery az nv részéről is a fejlesztőknél van, és hamarosan elérhető lesz - persze nem egy játékban.
-
weiss
addikt
Az nem, mert maximum megvárod. De az már probléma, hogy nem fordít le mindent, tehát a játék közben teszi, ami akadással jár, így minden drivertelepítés után újra akadozni fog a játék egy ideig. Ezt is eltünteti az ASD.
#5 tibaimp : Ezt a Microsoft fejlesztette ki. Az AMD csak egyedüliként támogatja jelenleg. Az Intel és az NV is támogatni fogja, de azért csúsznak, mert nagyon sok meló megírni a fordítót hozzá, amit eddig csak az AMD írt meg.
Miért nem íratja meg a nvidia az AI-jal?

-
Sinesol
veterán
Hat tul sok embert ez akkor nem erint, ha ilyen gyatra a tamogatas, de legalabb valami pozitivum a pirosaknak. Mondjuk nem tudom enelkül mennyire sok a töltesi idő, de gondolom nem egy tragedia az sem. Nincs csucs gépem de par percnel tovabb még nalam sem töltögetett semmi.
-
Norb79
addikt
Azért egy új játék telepítése, és/vagy egy driverfrissítés azért tervezhető. Bár elismerem, elég "szélsőséges" játékos vagyok... AAA címet szinte soha nem veszek, sokkal vonzóbbak számomra az indie címek. Ha nagyon nincs más inkább elindítom ezredszer a Rim World-őt, vagy a Stardew Valley-t.
Az azonban biztos, hogy valamilyen módon ki fogják fizettetni a vásárlóval e szolgáltatás költségeit is, és abban sem kételkedem, hogy ez többe lesz, mint a shaderelés idején elfogyasztott áram díja, vagy az időd értéke.Persze, bika procival ez sose gond, de nem mindenkinek van bika proci.
Az első ilyen shader fordítós balhé a Last of us PC portjánál volt, ahol többeknek több, mint 2 órát fordította a shadert a játék, a játékban, beléptek és látták, hogy nem fut normálisan, de kifutottak a refund időszakból, mert a 2 óra játékidő eltelt. Shader fordítással.

-
mrzed
senior tag
Azért egy új játék telepítése, és/vagy egy driverfrissítés azért tervezhető. Bár elismerem, elég "szélsőséges" játékos vagyok... AAA címet szinte soha nem veszek, sokkal vonzóbbak számomra az indie címek. Ha nagyon nincs más inkább elindítom ezredszer a Rim World-őt, vagy a Stardew Valley-t.
Az azonban biztos, hogy valamilyen módon ki fogják fizettetni a vásárlóval e szolgáltatás költségeit is, és abban sem kételkedem, hogy ez többe lesz, mint a shaderelés idején elfogyasztott áram díja, vagy az időd értéke. -
Balázs Z.
aktív tag
Ha nagy ritkán van fél órám játszani, és abból 5-10 percet elcsesz ezzel, akkor igen.
Bár annak is megvolt a bája, amikor a céges Windows NT workstationok olyan lassan indultak, hogy érkezés - gépbekapcs - kávéfőzés - login - vécé volt a menetrend
-
tibaimp
nagyúr
Az nem, mert maximum megvárod. De az már probléma, hogy nem fordít le mindent, tehát a játék közben teszi, ami akadással jár, így minden drivertelepítés után újra akadozni fog a játék egy ideig. Ezt is eltünteti az ASD.
#5 tibaimp : Ezt a Microsoft fejlesztette ki. Az AMD csak egyedüliként támogatja jelenleg. Az Intel és az NV is támogatni fogja, de azért csúsznak, mert nagyon sok meló megírni a fordítót hozzá, amit eddig csak az AMD írt meg.
Ja, OK. Köszi
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Az nem, mert maximum megvárod. De az már probléma, hogy nem fordít le mindent, tehát a játék közben teszi, ami akadással jár, így minden drivertelepítés után újra akadozni fog a játék egy ideig. Ezt is eltünteti az ASD.
#5 tibaimp : Ezt a Microsoft fejlesztette ki. Az AMD csak egyedüliként támogatja jelenleg. Az Intel és az NV is támogatni fogja, de azért csúsznak, mert nagyon sok meló megírni a fordítót hozzá, amit eddig csak az AMD írt meg.
-
tibaimp
nagyúr
Ez is egy AMD által kifejlesztett valami, és erre nyílttá teszik. Érdekes, hogy ők mindig ilyen "jó fejek".
-
mrzed
senior tag
Játék függő.
Enshrouded játék aminél ugyancsak van shader fordítás és hát havonta kb lefut egy újabb frissítés után. Na ott valamiért kb 20 perc. De forumokon olvasni még viccesebb időtartamokat. Tudom az nem ez a játék, de lehet haszna. 2 perc miatt nem feltétlen. Meg kérdés, hogy mennyi idő letölteni a shadereket. Mert ha azt is legalább 2 perc akkor nem sok értelme.
#4 mrzed: Abban a játékban valami nagyon nincs rendben a fordítással kapcsolatban és tényleg többszöröse az általánosnak.Bevallom őszintén én 2-3 percnél nem láttam tovább szöszölni a gépet ezzel.
-
Ribi
nagyúr
Játék függő.
Enshrouded játék aminél ugyancsak van shader fordítás és hát havonta kb lefut egy újabb frissítés után. Na ott valamiért kb 20 perc. De forumokon olvasni még viccesebb időtartamokat. Tudom az nem ez a játék, de lehet haszna. 2 perc miatt nem feltétlen. Meg kérdés, hogy mennyi idő letölteni a shadereket. Mert ha azt is legalább 2 perc akkor nem sok értelme.
#4 mrzed: Abban a játékban valami nagyon nincs rendben a fordítással kapcsolatban és tényleg többszöröse az általánosnak. -
kriszpontaz
veterán
-
mrzed
senior tag
Tényleg ekkora probléma az a pár perc shader fordítás néha?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- PH!otósok beszélgetős, offolós topikja
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- BMW topik
- Viccrovat
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Milyen okostelefont vegyek?
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- ASUS RTX 3060 Ti 8GB GDDR6 ROG STRIX OC Eladó!
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- EVGA GeForce RTX 3070 FTW3 Ultra Gaming 8GB - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- Gainwwrd RTX 4070 Ti SUPER 16GB
- PowerColor RX 6700 XT 12GB GDDR6 RED DEVIL Eladó!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




