Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #09634560

    törölt tag

    válasz Dragon27 #84125 üzenetére

    Picit akkor a teljesitményről:
    ugye olvastad hogy a hangfalnak nincs teljesitménye csak terhelhetősége, és a gyártók arra ügyelnek hogy passzoljanak a hangfalak mindenféle erősitőhöz és a csucsteljesitmény amit ráirnak azt kibirja ami akkor lépne elő amikor hangfal egyes egyedül lenne terhelve teljes hangerőn.. ami esetleg centerre igaz és max másodpercek erejéig. 5 csatorna hajtásakor viszont leesik a teljesitmény 55-60 wattra csatornánként ami még mindig elég sok: 30-40 watt fölé csak a nagyon elvakultak és a halláskárosodottak tekerik. :) vagy nagyob szobában van szükség többre ami kb 30 nm2 feletti. Nekem a wattnál sokkal többet mond el a hangfalról az érzékenység: Ez nemcsak azt jelenti hogy 1 vagy 2.8 watt terhelésen mennyi decibelt ad le: ez azt is jelenti hogy amikor emeled a hangerőt akkor milyen meredeken emelkedik, milyenteljesotményt ad le akkor a hangfal. és a hátterek-front 5 W/dB/nm2 különbsége nekem picit soknak illetve a hátterek 82-es értéke alacsonynak tünik a 160-as nál tehát a hátterek jóval kevésbé fogják követni a hangerőváltozást mint a frontok. Szerintem 84 alá nem kellene menni 88-as értéknél mrt 3 db-enként nő duplájára az érzett hangerő igy bizonyos hangerő után nem lenne térérzet mert szétesne a frontok hangja-háterek hangaja részre a tér.. ezt szerintem magad is meg fogod hallani. Center-front különbség méginkáb feltünő mivel akkor elveszik a párbeszéd, halknak fog hallani és leválik a térről/frontok hangjáról..Másrészt azt is jelenti az érzékenység, hogy mekkora értéket adnak le ill áramot vesznek fel adot hangerőn. Ha pl 97 es értékü hangfalat választanál akkor teljes hangerőn már bizony nem lenne elég az erősitö teljesitménye és tul nagy áram folyna rajta (átlagos terhelést véve alapul) és leégne a végfok vagy a hangfal a keletkező áramtól. (87-90 kb az ideálisde 92 sem elszaladt érték)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák