Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Valkűr

    őstag

    válasz BBéci #107085 üzenetére

    Hát ez igaz, de jómagam nem a THX szabványt használom. Azért valljuk be a THX szabványt akkor érdemes igazán használni, ha arra megfelelő hangsugárzóink vannak. A legtöbb hangsugárzó szett amit az üzletekben kapni nem éppen megfelelő a THX szabványhoz.. Ezen szettek valamelyik eleme mindig kilóg a sorból, és véleményem szerint ezek a legtöbb esetben a centersugárzók szoktak lenni. Ahol a center már egy megfelelő szintet képvisel és szinkronban van a frontokkal az jóval magasabb szint, mint amit a legtöbb ember használ. Arról nem is beszélve, h nagyon sok gyártó kecsegtet a szép gyári adatokkal, és abból jó ha felére képes az adott hangrendszer. Valóban igaz, h a legtöbb képes a 80Hz lesugárzására, de a 80Hz mégis másként hangzik egy 13 és másként egy 20-25 centis hangszóróból. Az megint más kérdés, h ennek mi az oka, előidézője...Szóval itt visszatérve a center mély átvitelére pontosítom magam, itt leginkább arra gondolok amit a 80Hz-ről írtam a kis és a nagyméretű hangszóró közt. Hiába tekerem 80Hz-re az összeset, a tesztek alkalmával a centerből akkor is más hang jött mint a frontokból, pedig a 80Hz az adott volt. Engem ez nagyon zavart ezért hagytam el a THX beállítást, és szinte mindegy volt milyen centert pakoltam a rendszerbe. Példaként emlitem meg, h a Dali concept a rendszeremben lényegesen jobban teljesit mint az előző Monitor Audio bronz centerem, pedig abban a centerben nagyon bíztam mikor megvettem. Sajnos el kellett adnom és a Concept center váltotta le, ez sem tökéletes, sőt messze van a jótól, de jobb mint előtte.

    iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

Új hozzászólás Aktív témák