Hirdetés

2019. május 24., péntek

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

PROHARDVER!

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#7901) MrPappa

MrPappa
(lelkes újonc)

Hali, 40es szinten vagyok, Father meghalt, Brotherhoodnak annyi és néhány Minutemanes küldetésen kívül nem sok minden történik.... vége a nagy sztorinak vagy vmi nagy durr még azért hátra van?

(#7902) Interceptor válasza xFreex (#7900) üzenetére

Interceptor
(PH! addikt)

Találtam gyógyszert, még az elején vagyok a játéknak.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#7903) bitpork válasza MrPappa (#7901) üzenetére

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Mi volt az utolsó cutscene amiben részt vettél?

#eci ~~~ secundarium verecundiam ~ Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#7904) MrPappa válasza bitpork (#7903) üzenetére

MrPappa
(lelkes újonc)

A "gold grasshopper" - de ez már régóta a listában volt.

(#7905) bitpork válasza MrPappa (#7904) üzenetére

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Tehát voltál a torony tetején atomot látni?

#eci ~~~ secundarium verecundiam ~ Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#7906) Sanyi.mTs

Sanyi.mTs
(őstag)

fegyvert lehet készíteni? vagy csak módosítani?
Halálkarom kesztyű érdekelne.

(#7907) MrPappa válasza bitpork (#7905) üzenetére

MrPappa
(lelkes újonc)

Persze, a tornyos- reaktoros küldetés is, meg a Brotherhood reptér-léghajó felrobbantás is teljesítve...

(#7908) bitpork válasza MrPappa (#7907) üzenetére

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Akkor olyan sok már fő szálon nem nagyon van neked, mert a Muniteman/Railroad mellett tetted le a voksod ha jól tippelek

(#7909) MrPappa válasza bitpork (#7908) üzenetére

MrPappa
(lelkes újonc)

Igen, Prestonékkal tolom még Sanctuary Hillen... meg ugye a synthek oldalán.

(#7910) xFreex válasza Sanyi.mTs (#7906) üzenetére

xFreex
(fanatikus tag)

Csak robbanószert lehet készíteni ami nálam fegyver kategóriába esik.

A halálkarom kesztyűhöz látogasd meg a Museum of Witchcraft-ot. Ott indul egy mellékküldetés amiben egy halálkarom tojást ha a fészekhez viszel akkor a fészek mellett találsz egy kesztyűt....

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#7911) Perseus871

Perseus871
(kvázi-tag)

Sziasztok! Nem tudjátok a menedék lakóit hogy tudom munkára fogni?

M5A97 Evo R2.0, FX 8350, XFX RX 470 + 1333 8gb ram

(#7912) protegum válasza Perseus871 (#7911) üzenetére

protegum
(fanatikus tag)

Belépsz a build-be, megkeresed a tagot, nyomsz egy E-t vagy entert. Odamész ahol dolgoznia kell és megint nyomsz egy E-t vagy entert.

(#7913) Sanyi.mTs

Sanyi.mTs
(őstag)

végigjátszás végén csak az egyik frakciónál lehetek tag? vagy többnél is?

(#7914) bitpork válasza Sanyi.mTs (#7913) üzenetére

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

A történetnek van egy pontja amikor a frakciók egymás ellen küldenek - így választanod kell.

(#7915) MrPappa

MrPappa
(lelkes újonc)

Sziasztok,
47. szinten vagyok, a Synth oldalán köteleződtem, el és egyszer csak üres lett a küldetéslistám. Mi jót lehet még ilyenkor csinálni? Céltalanul bóklászni, még ismeretlen területeket felfedezni vagy...?

(#7916) Warton válasza MrPappa (#7915) üzenetére

Warton
(senior tag)

Elmennék Diamond Citybe, felvásárolnám az összes vendortól a clothokat. Majd a cuccal elmennék egy settlementre.

A settlementen építenék egy konténert, amibe beletenném a clothot, a konténer mellé egy vacuum hoppert és arra rákötnék egy gyártógépet, az utána lévő futószalagra egy lézernyalábot, amire rákötnék két darab countert. A futószalag végére/alá egy mortárt helyeznék, ami a második counterből kapná a nafát. Az egész hóbelevancot ellátnám árammal és rákötnék egy számítógépet a hálózatra, amibe beállítanám, hogy a gyártó teddybeart gyártson a countert pedig 9-re. Aztán várnék, amíg a counter 99-et mutat. :DD

Szerintem más lehetőséged nem nagyon van... :DDD :DDD

Esetleg ha még akarod cifrázni a counterre ráköthetsz egy-két rakétakilövőt színes rakétákkal felszerelve.

[ Szerkesztve ]

(#7917) micafighter válasza Warton (#7916) üzenetére

micafighter
(Topikgazda)

:DDD :DDD :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Electronic Arts: You can't spell "steal" without an EA

(#7918) Gyula84 válasza Warton (#7916) üzenetére

Gyula84
(PH! kedvence)

:DDD :DDD

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#7919) Pörp

Pörp
(senior tag)

Hi!

Az mitől van hogy a játék nem akarja kihasználni teljesen a GPU-t? Már mindent levettem minimumra ami a grafikai beállításokat illeti, de 30%-os GPU kihasználtság mellett épphogy 65-70FPS megvan. Proci i7 3770.
Ha a grafikát feljebb állítom, akkor 50-60FPS, GPU meg max 60%-on van kihajtva...

[ Szerkesztve ]

(#7920) sqpp válasza Pörp (#7919) üzenetére

sqpp
(PH! addikt)

Szia. Hany hz a monitor? Ha 60hz, akkor minek tobb? Meg minek menjen 100%-on a kari? Ha jol fut a jatek, akkor nem ertem mi a problema.

(#7921) Chabe89 válasza Pörp (#7919) üzenetére

Chabe89
(PH! addikt)

Ne is akarj 60 FPS felett játszani, mert érdekes dolgok fogsz tapasztalni.

(#7922) Pörp válasza sqpp (#7920) üzenetére

Pörp
(senior tag)

Nem kellene nekem több, mint 60FPS, de a harc jeleneteknél 50-re esik, közben a GPU meg pihen... Árnyékok medium-on, a többi high vagy ultra.

[ Szerkesztve ]

(#7923) jocee777

jocee777
(újonc)

Üdv!
Sikerült elakadnom egy bug-ban. :W
A Tisztítsa meg a Nemzetközösséget küldetésnél (Rhys lovag, Cambridge-i Rendőrállomás) a Kráterházat kell kifüstölni. Már vagy 5x irtottam ki a helyet de nem veszi elvégzettnek a küldit! :(
A konzolos megoldás sem működött. (completequest) :O
HILFE! :(((

Az este, ahogy feküdtem az ágyamban, és bámultam a csillagokat, arra gondoltam: hova a francba lett a tető?

(#7924) protegum válasza jocee777 (#7923) üzenetére

protegum
(fanatikus tag)

Valahol "elbújt" egy ghoul vagy beesett a textúrába. Esetleg olyan is volt már, hogy sekezeselába ghoul fetrengett. Ilyenkor érdemes átkutatni a környéket vagy visszatölteni egy korábbi mentést hátha szerencsésebb leszel. A konzolos megoldáson kivül én ezt ismerem.

(#7925) jocee777 válasza protegum (#7924) üzenetére

jocee777
(újonc)

Köszi a választ!
Hidd el ezeken a lehetőségeken már átrágtam magam! Úgy megszórtam a helyet a Nagyfiúval....ennyi atomot az egész játékba nem használtam el! A textúrába beeséssel meg nem tudok mit kezdeni. Végül megoldottam konzol paranccsal : Player.setstage bosr01 40 :B :DDD
(bosr01 = editor ID)
Ezt a parancsot beírva befejezettnek állítja át a küldetést, csak Rhys lovagnak kellet jelenteni.

[ Szerkesztve ]

Az este, ahogy feküdtem az ágyamban, és bámultam a csillagokat, arra gondoltam: hova a francba lett a tető?

(#7926) MrPappa

MrPappa
(lelkes újonc)

A Brotherhoodok már pedzegetik, hogy a nem szimpi nekik a MInutemanek... később majd támadni is fogják őket?

(#7927) Jorus válasza MrPappa (#7926) üzenetére

Jorus
(PH! nagyúr)

Nem kibékíthetetlen az ellentét, tehát tagja lehetsz mindkét frakciónak, nem kell kenyértörésre vinni a dolgot.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7928) Trailblazer

Trailblazer
(PH! addikt)

Üdv!

Erősen moddolt játékot használok, Vortex-szel menedzselem a nexusról származó modokat. Valami elkefélődött (és nem tudom megitélni, hogy köze van-e az előbbihez), és azóta a játékállás-mentés leggyakrabban 15-20 percig (!) tart, még a quicksave is. Találkozott bárki is ilyen jelenséggel, netán tudja, hogy lehetne ezt meggyógyítani?

Ellentétben a manapság ragályként terjedő pongyola igénytelenséggel, a magyar nyelv szabályai szerint az ige előtt álló igekötőket egybe KELL vele írni! Valamint hiába írtok egyre többen így, attól még nem válik helyessé!

(#7929) Trailblazer válasza Trailblazer (#7928) üzenetére

Trailblazer
(PH! addikt)

Nos meglett: Annex the Commonwealth mod a tettes. Leírom, ha valaki moddol, ne kerüljön ebbe a csapdába. 75-ös szintű állásomat kellett "csak" kidobni és újrakezdeni miatta...

Ellentétben a manapság ragályként terjedő pongyola igénytelenséggel, a magyar nyelv szabályai szerint az ige előtt álló igekötőket egybe KELL vele írni! Valamint hiába írtok egyre többen így, attól még nem válik helyessé!

(#7930) Ryu77 válasza Pörp (#7922) üzenetére

Ryu77
(fanatikus tag)

Érdekes. Én is most filózok, hogy miért lehet, hogy van amikor nem éri el a 60fps-t a játék pedig nincs látható oka.
i5 3570K 16GB RAM 1060 6GB 480-as Intel SSD

(#7931) Trailblazer válasza Ryu77 (#7930) üzenetére

Trailblazer
(PH! addikt)

Shaderintenzív a játék egy kicsikét. Nálam szintén van, ahol bőven benéz 30 fps alá is, és i7 a cpu.

(#7932) batman91 válasza Ryu77 (#7930) üzenetére

batman91
(senior tag)

Ezen ne is lepődj meg, láttad volna milyen volt amikor megjelent.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#7933) Ryu77 válasza Trailblazer (#7931) üzenetére

Ryu77
(fanatikus tag)

De ezért a játékért cseréltem le a GTX960-at mivel az is hasonlóan viselkedett, gondoltam kevés neki a gpu erő meg a 2GB vram. Erre tessék. Ja a RAM-ot is ezért dupláztam meg 8-ról 16-ra. Akkor mit cseréljek? XBOX One-on is megvan de ott gyalázat. 20-30 fps.

(#7934) bitpork válasza Ryu77 (#7933) üzenetére

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Ha csak nyílt területen csinálja akkor vedd vissza a látótávolságot. Vagy változtass az elvárásaidon :DDD (Bocs nem bírtam kihagyni :B )

(#7935) Ryu77 válasza bitpork (#7934) üzenetére

Ryu77
(fanatikus tag)

Jó ezt megteszem. Bár logikusan: látótávolság növelése = több GPU idő és több VRAM fogyasztás. Ezek lennének neki. Elengedem azzal, hogy nem a legjobb az optimalizáltsága. Ja azt nem is írtam, hogy a procit is ezért a játékért cseréltem i5 2320-ról i5 3570K (4.6)-ra. Próbáltam a memóriasebességet is felfelé vinni 1600-ról 2000-re de egyetlen fps-t sem nőtt...

(#7936) SaGa59 válasza Ryu77 (#7935) üzenetére

SaGa59
(őstag)

Alapvetően az a baja a motornak, hogy nem csak azokat az objektumokat számolja, amit látsz, hanem azokat, amik nem látszanak, de látótávon belül vannak. És ebből rengeteg van, feleslegesen. Olyan modokat kell keresni, amik eltüntetik a fölösleges, sehonnan sem látható objektumokat a területről. Pl a Insignificant Object Remover. Meg kerülni azokat a modokat, amiknél ki kell kapcsolni a precombined objektumokat. Ezek pl a különféle scrap modok. A motor optimalizálatlanságát a beth azzal kerülte meg hogy a számtalan objektumot összepakolt egyetlen objektummá. Amíg nem akarod szétszedni őket, addig nincs vele gond és sokkal könnyebben bánik így a kevesebb objektummal a motor, de ha használsz olyan modokat, amikkel „szét lehet szedni” pl a felesleges levélkupacokat, szemetet, és hasonlókat, akkor vagy szétbontod az előre összekombinált objektumokat, másképp nem csak a levélkupacot tüntetnéd el, de a fél utcát, amivel össze van kapcsolva. És szétbontva már nem egy objektum a fél utca, hanem soktíz, vagy sokszáz, amiből számtalan nem is látható, mert takarja a többi. De a motor mindegyiknek kiszámolja a kinézetét, teljesen feleslegesen.
A részletesen kidolgozott, ráadásul nagyobb, mozgó élőlény létszámot tartalmazó helyek felé nézve (pl Diamond City), már akkor belassul az egész, amikor még kilométerekre vagy tőle, még csak el se látnál odáig, de a motor már számolgatja az objektumokat.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#7937) batman91 válasza SaGa59 (#7936) üzenetére

batman91
(senior tag)

Erről az Insignificant Object Remover-ről nem is hallottam még. Majd meglesem mennyit változtat a játék teljesítményén. Van még ehhez hasonló, vagy ez a legjobb ilyen mod?

(#7938) Ryu77 válasza SaGa59 (#7936) üzenetére

Ryu77
(fanatikus tag)

Huhh ez igen. Kimerítő válasz. Modokat nem használok. Bár számomra még mindig kérdés miért lassul ha nem fogy el semmi alatta.

(#7939) Chabe89 válasza batman91 (#7937) üzenetére

Chabe89
(PH! addikt)

Egy szépséghibája van ennek a modnak. Diamond City-ben van az a küldi ahol a gyereknek ki kell szedni a szemetet a vizből. Ott eltünteti az egyik cuccot és emiatt nem lehet megcsinálni a küldit. Annyi, hoy addig deaktiválod amig megcsinálod. FAR ami még nem rossz, meg a Vivid Fallout széria ami most igy hirtelen eszembe jut.

[ Szerkesztve ]

(#7940) batman91 válasza Chabe89 (#7939) üzenetére

batman91
(senior tag)

Köszi a gyors választ? :R

(#7941) MrPappa

MrPappa
(lelkes újonc)

Hali. Lassan kezd egyhangúvá válni a sztori. Megbízást csak a Captain Kells és a rendőrőrsön a csajszi és a fazon adnak már. Valami tipp, hogy mivel lehetne feldobni a játékot vagy milyen szálat lehetne még elindítani? Egyáltalán mi a küldetésem fő célja, így hogy már elkaszáltuk a Syntheket?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.