- Ahogy ígérték, úgy lett: itt az első Noctua vízhűtés
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Projektor topic
- Kompakt vízhűtés
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen monitort vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
wasd.hu
senior tag
-
Alaaf Pi
őstag
-
nexplo
őstag
Ez egy mesterséges porgyűjtő lesz az 100%
Ebből sehogy sem lehet majd kiszedni rendesen a bent ragadt koszt. -
Heroes fan
őstag
Remélem itthon nem lesz elérhető mert képes lenne megvenni aki nem ért hozzá, és saját magát átveri.
-
Busterftw
nagyúr
-
Komplikato
veterán
Minden esetre pár éve elkezdtek Kínában AI gyorsító kártyákat tervezni és készíteni. Mikor elkezdték korlátozni a Kínába exportálható cucokat és azok teljesítményét. Ez elöbb vagy utóbb lecsapodik azért dedikált GPU kártyákban sima számítógépekhez. A korlátozásokkal végül is nyugat kizárja magát a hatalmas kínai piacról. Amúgy a kínaiak nem kispályások. Ha valamiből nem tudnak jobbat és gyorsabbat készíteni, mint a nyugat, akkor készítenek olyan cuccot. amiben több van.
Ilyen volt a világ leggyorsabb számítógépe,- ami akkoriban a Milkyway-2-nek hivtak. Vezette is a világranglistát össz teljesítményben vagy 2 évig. Saját 262 magos CPU-t raktak bele. Ami nem tudott csak kb 1,6 Ghzet. azért 262 magot hüteni egy CPUban nem egyszerű. A nyugati szerver procik voltak 16-32 magosak de tudtak 3-3,5 Ghz-et. Aztán kompenzáltak a kínaiak.... a nyugati szuperr számítógépekben volt 1,5-1,8 millió proci mag meg mondjuk 100 ezer GPU a gyorsítónak. A kínai gépben nem volt spéci GPU, viszont beletoltak a gépükbe 10,16 millió CPU magot... és az se érdeklte őket, hogy fogyasztott a gépük vagy 35-40 MW/h-t...
Mivel egy kínai állami projektnél van állami pénz a profit meg nem annyira szempont..... Vezették is vagy 2 évvig a világ leggyorsabb szuperszámítógépének címét. Vélhetően pont így fogunk járni a kínai AI gyorsítókkal és GPU-kkal. Lehet, hogy technológiailag nem veszi fel a versenyt a nyugati cuccokkal... (még), de majd többet raknak be.
A gyakorlatban léteznek olyan grafikai kártyák, ahol egy kártyában két GPU van feltéve. A Maces munkaállomásnál használták a dolgot például speciális Radeon RX 580-as GPU volt a grafikai kártyáján. Viszont olyan kártyája volt, amin két darab RX 580-as GPU volt. Ráadásul két kártyát tudott fogadni a munkaállomás vagyis teljes kiépítésben 4 darab GPU volt a gépben. Igaz az alap munkaálloműs 4,5 millió volt a mindenben csutkára kiépített meg úgy 15-16 millió.
CPU Xeon volt a 28 magos verzió de abból is kettő ment a gépbe max kiépítésben..... Szóval kína elött is ott a lehetőség, hogy a gyengébb cuccot nagyobb mennyiséggel kompenzálják. Pár éve? A múltkor rákerestem az aktuális Huawei Atlas gyorsítóra, erre kiderült, hogy a sorozat első kártyája 2019-ben (!) Red Dot díjat nyert.
-
zooly
aktív tag
Allitolag magatol jobb lesz idovel, ahogy optimalizalgatjak a drivert
-
tegbashar
tag
-
Busterftw
nagyúr
Nem tudtam mar szerkeszteni.
A cikkben levo kartya "founders" edition, 1000 darab lesz belole, a kartya ara ugy nez ki 480 dollar lesz, ami egy 3050 kartya teljesitmenyert huzos. -
Busterftw
nagyúr
A fenti linkelt tesztben sem nagyon latszik, a hivatalos oldalon viszont mutatjak a +2 ventit a shroud alatt:

Jatekban egy 4060 szanaszet veri, de meg meg egy Arc B580 is. Jatektol fuggoen nem rossz, pl a kinai internetkavezokba e-sportra jo lehet tomegevel.
-
T J
tag
IGP teljesítmény 225 Wattból.
A lamellák irányából következik, hogy szüksége van több ventire, amik valószínűleg ott vannak a rácsos burkolat alatt, vagy ha nem, akkor érdemes pótolni őket. -
Reggie0
titán
-
nexplo
őstag
-
wasd.hu
senior tag
-
zooly
aktív tag
https://m.youtube.com/watch?v=cZVwXHQD4Ls
Itt teszteltek tegnap.
-
jeni
félisten
-
wasd.hu
senior tag
-
Alaaf Pi
őstag
Valoszinu nem teljesen hulyek, hogy nem mukodo hutest tegyenek ra. Ezeknel a kartyaknal az lenne a lenyeg, hogy egyaltalan mukodnek es elindulnak rajtuk programok/jatekok. Nem fognak sem arban, sem teljesitmenyben versenyezni a nagyokkal - cserebe lehet majd kapni oket kinaban ha esetleg nem importalhatnanak a tobbiektol.
Hát, láttunk már pár kínai terméket, azt hiszem mindannyian.
-
Reggie0
titán
Inkabb kicsit hozzatesz az ember a gubahoz es vesz egy megbizhato termeket.
-
nexplo
őstag
Valoszinuleg nincs meg a vegleges design.
A kozepen levo kiseb venti, az osszeszerelesnel lathatoan inkabb csak a vram hutest segitheti, de nincs harmadik venti, csak a helye.
A hivatalos oldalon meg van egy masik kep, ahol van egy harmadik venti, itt a kartyan oldalt a bordaknak van egy-egy nyilas, szoval ott tavozik a meleg levego.Ettől függetlenül furin van tervezve, gondolom egyet érthetünk
Egy működő designt kellett volna "koppintani" és probléma megoldva. Ez a porral nagyon hadilábon lesz az tuti
-
Busterftw
nagyúr
Valoszinuleg nincs meg a vegleges design.
A kozepen levo kiseb venti, az osszeszerelesnel lathatoan inkabb csak a vram hutest segitheti, de nincs harmadik venti, csak a helye.
A hivatalos oldalon meg van egy masik kep, ahol van egy harmadik venti, itt a kartyan oldalt a bordaknak van egy-egy nyilas, szoval ott tavozik a meleg levego. -
nexplo
őstag
-
daemon001
csendes tag
Az a 3szereplő, inkább csak 2
-
CriticalHit
addikt
"a játékokban azért még lesz hova fejlődni"
Lefordítva: Játékosok kerüljetek! -
Robitrix
senior tag
Minden esetre pár éve elkezdtek Kínában AI gyorsító kártyákat tervezni és készíteni. Mikor elkezdték korlátozni a Kínába exportálható cucokat és azok teljesítményét. Ez elöbb vagy utóbb lecsapodik azért dedikált GPU kártyákban sima számítógépekhez. A korlátozásokkal végül is nyugat kizárja magát a hatalmas kínai piacról. Amúgy a kínaiak nem kispályások. Ha valamiből nem tudnak jobbat és gyorsabbat készíteni, mint a nyugat, akkor készítenek olyan cuccot. amiben több van.
Ilyen volt a világ leggyorsabb számítógépe,- ami akkoriban a Milkyway-2-nek hivtak. Vezette is a világranglistát össz teljesítményben vagy 2 évig. Saját 262 magos CPU-t raktak bele. Ami nem tudott csak kb 1,6 Ghzet. azért 262 magot hüteni egy CPUban nem egyszerű. A nyugati szerver procik voltak 16-32 magosak de tudtak 3-3,5 Ghz-et. Aztán kompenzáltak a kínaiak.... a nyugati szuperr számítógépekben volt 1,5-1,8 millió proci mag meg mondjuk 100 ezer GPU a gyorsítónak. A kínai gépben nem volt spéci GPU, viszont beletoltak a gépükbe 10,16 millió CPU magot... és az se érdeklte őket, hogy fogyasztott a gépük vagy 35-40 MW/h-t...
Mivel egy kínai állami projektnél van állami pénz a profit meg nem annyira szempont..... Vezették is vagy 2 évvig a világ leggyorsabb szuperszámítógépének címét. Vélhetően pont így fogunk járni a kínai AI gyorsítókkal és GPU-kkal. Lehet, hogy technológiailag nem veszi fel a versenyt a nyugati cuccokkal... (még), de majd többet raknak be.
A gyakorlatban léteznek olyan grafikai kártyák, ahol egy kártyában két GPU van feltéve. A Maces munkaállomásnál használták a dolgot például speciális Radeon RX 580-as GPU volt a grafikai kártyáján. Viszont olyan kártyája volt, amin két darab RX 580-as GPU volt. Ráadásul két kártyát tudott fogadni a munkaállomás vagyis teljes kiépítésben 4 darab GPU volt a gépben. Igaz az alap munkaálloműs 4,5 millió volt a mindenben csutkára kiépített meg úgy 15-16 millió.
CPU Xeon volt a 28 magos verzió de abból is kettő ment a gépbe max kiépítésben..... Szóval kína elött is ott a lehetőség, hogy a gyengébb cuccot nagyobb mennyiséggel kompenzálják. Amúgy az a szuperszámítógép mára már csak a 24- ik leggyorsabb gép a világ ranglistán 2025 novemberi állapot szerint. A következő ranglista 2026 júniusban jelenik meg. A jővő havi listán még csúszik vélhetően pár poziciót hátrább. (TOP500.org)
-
Robitrix
senior tag
Minden esetre pár éve elkezdtek Kínában AI gyorsító kártyákat tervezni és készíteni. Mikor elkezdték korlátozni a Kínába exportálható cucokat és azok teljesítményét. Ez elöbb vagy utóbb lecsapodik azért dedikált GPU kártyákban sima számítógépekhez. A korlátozásokkal végül is nyugat kizárja magát a hatalmas kínai piacról. Amúgy a kínaiak nem kispályások. Ha valamiből nem tudnak jobbat és gyorsabbat készíteni, mint a nyugat, akkor készítenek olyan cuccot. amiben több van.
Ilyen volt a világ leggyorsabb számítógépe,- ami akkoriban a Milkyway-2-nek hivtak. Vezette is a világranglistát össz teljesítményben vagy 2 évig. Saját 262 magos CPU-t raktak bele. Ami nem tudott csak kb 1,6 Ghzet. azért 262 magot hüteni egy CPUban nem egyszerű. A nyugati szerver procik voltak 16-32 magosak de tudtak 3-3,5 Ghz-et. Aztán kompenzáltak a kínaiak.... a nyugati szuperr számítógépekben volt 1,5-1,8 millió proci mag meg mondjuk 100 ezer GPU a gyorsítónak. A kínai gépben nem volt spéci GPU, viszont beletoltak a gépükbe 10,16 millió CPU magot... és az se érdeklte őket, hogy fogyasztott a gépük vagy 35-40 MW/h-t...
Mivel egy kínai állami projektnél van állami pénz a profit meg nem annyira szempont..... Vezették is vagy 2 évvig a világ leggyorsabb szuperszámítógépének címét. Vélhetően pont így fogunk járni a kínai AI gyorsítókkal és GPU-kkal. Lehet, hogy technológiailag nem veszi fel a versenyt a nyugati cuccokkal... (még), de majd többet raknak be.
A gyakorlatban léteznek olyan grafikai kártyák, ahol egy kártyában két GPU van feltéve. A Maces munkaállomásnál használták a dolgot például speciális Radeon RX 580-as GPU volt a grafikai kártyáján. Viszont olyan kártyája volt, amin két darab RX 580-as GPU volt. Ráadásul két kártyát tudott fogadni a munkaállomás vagyis teljes kiépítésben 4 darab GPU volt a gépben. Igaz az alap munkaálloműs 4,5 millió volt a mindenben csutkára kiépített meg úgy 15-16 millió.
CPU Xeon volt a 28 magos verzió de abból is kettő ment a gépbe max kiépítésben..... Szóval kína elött is ott a lehetőség, hogy a gyengébb cuccot nagyobb mennyiséggel kompenzálják. -
hokuszpk
nagyúr
-
BoB
veterán
Mármint kinek hiszel, mert amit bemásoltál szöveg az tradicionális kínai, de Shanghai-ban ahol ennek a cégnek a székhelye van nem ezt használják hanem az egyszerűsített kínait.
Más szavakkal, ki állítja ezt?
-
Heroes fan
őstag
-
hokuszpk
nagyúr
-
hokuszpk
nagyúr
-
Busterftw
nagyúr
Melyik infó szerint van benne több venti?
Mindegyik hivatalos fotó egy "blow through" ventit mutat.
225W azért nem olyan sok. -
MasterDeeJay
veterán
Hát reméljük azért ez jobban sikerül mint a többi kínai csoda.
MTT S80-assal is szemezek de mai napig specifikációjához képest iszonyat gyenge kártya, talán a drivere miatt. A kissebbik modellek meg vicc kategória.
Mondjuk furcsa hogy semmi ilyen nincs tesztelve semelyik hazai portálon pedig bőven elérhetőek. -
nexplo
őstag
-
zooly
aktív tag
Valoszinu nem teljesen hulyek, hogy nem mukodo hutest tegyenek ra. Ezeknel a kartyaknal az lenne a lenyeg, hogy egyaltalan mukodnek es elindulnak rajtuk programok/jatekok. Nem fognak sem arban, sem teljesitmenyben versenyezni a nagyokkal - cserebe lehet majd kapni oket kinaban ha esetleg nem importalhatnanak a tobbiektol.
-
Duree
veterán
Lesz ez jobb is.
-
szaki26a
aktív tag
Remélem nagy tömegben adják majd el Kínában. Egy csomó Nvidia és AMD VGA akkor felszabadul és jöhet ide

-
TeeBee73
veterán
Valamiért i740 érzésem van.
-
ViZion
félisten
elpárolog, nem jön ki
"ezen a rostán átférni" - nem azért, de a rostán kihullani szoktak, nem? Mindegy, egy vágányon evezünk.
Bevállalósak próbálkozhatnak vele, én skippelem az biztos. Ezek -még ha a HW jó is- az sw oldalon elvéreznek. ATK, nagyratörő kínai márka, bevállaltuk. HW megfelelő/jó, az SW olyan szinten kuka, hogy nagyon. És hónapok óta nincs változás. Ettúl sem várok többet.
-
nexplo
őstag
Lehet én vagyok értetlen, de ezt így nem látom át. Elvileg van még benne venti. És az hova fúj? A hátsó rendben, de akkor sincs ez így jól megtervezve. De ez a saját véleményem.
-
Busterftw
nagyúr
-
nexplo
őstag
-
smilecat
aktív tag
-
nexplo
őstag
Egy ilyen szuper fénykép kártyáról és amit írnak: 這張顯示卡比RTX 4060快。Zhè zhāng xiǎnshì kǎ bǐ RTX 4060 kuài. Én hiszek nekik. Jó lesz ez na
-
Angie™
addikt
-
GAI
senior tag
-
Fecogame
veterán
Ha kellően olcsó, LLM futtatásra otthoni környezetben jó lehet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Honor 600 – kezes, kitartó, költséges
- Google Pixel topik
- Ahogy ígérték, úgy lett: itt az első Noctua vízhűtés
- Bécs oda-vissza meglehet a Tesla robotaxival
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos autók - motorok
- További aktív témák...
- Apple Watch Series 10 42MM 94% (1év Garancia)
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Helix - i5-3427U I 4GB I 256SSD I 11,6" FHD Touch I Cam I W10 I Gar!
- AKCIÓ! ASUS B550M R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB Aerocool P500B Digi ARGB 750W
- Lenovo ThinkPad T14 Gen1 Ryzen5 4650U Refurbished - Garancia
- Dell Latitude 3301,13.3",FHD,i5-8365U,8GB RAM,256GB SSD,WIN11
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Ebből sehogy sem lehet majd kiszedni rendesen a bent ragadt koszt.
Ki lehet valamit centizni sok esetben, sőt van hogy nem véletlenül van kicentizve valami, mert nem az örökké valóságnak gyártunk már lassan semmit.


