Hirdetés
- Szénszál és réz találkozik az Inno3D egyslotos RTX VGA-in
- Vezetékmentes és kompakt gaming klaviatúra a Cherry Xtrfy védjegyével
- Cserélhető filtereket biztosít az Elgato legfrissebb, 4K-s webkamerája
- A YouTube-ot is betiltják a gyereknél az ausztrálok
- Gyilkosságban és öncsonkításban akart segíteni a ChatGPT
- Haladó fájlrendszerek, de mire jók? Ext4 vs Btrfs vs ZFS vs APFS
- Milyen processzort vegyek?
- Milyen notebookot vegyek?
- Házimozi haladó szinten
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Egér probléma
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
🔦Üdvözöllek!🔦
A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.
Új hozzászólás Aktív témák
-
jada00
tag
Sziasztok!
Megjöttek az akksik, meg a P7 D-bin es ledek, ezek teljessen átlátszóak, nagyon király.
Üdv
-
c.s.f.
csendes tag
Húúú ezek a Jetbeam-ek nagyon "csúnyák" lehet ezeket itthon kapni? Gondolom aranyárban...
-
c.s.f.
csendes tag
Ledek közül mire figyeljek melyek a jó ledek?
-
c.s.f.
csendes tag
Most, hogy mondjátok valóban nagyon sok a 300 méter.
Akkor 200 is elég volna...
Nemtudom régen volt egy nagyon jó energizer lámpám tényleg nagyon jó volt 8 db ceruzával ment iszonyat messzire világított, bár nem ismerem ezeket a mai ledes lámpákat.
Ami linket kaptam végül is egy próbát megér 25 dolcsi nem vészes...
Ezek amik a dealextreme-ről jönnek nem vámkötelesek? -
szaszlaci
addikt
Érdekseket mondasz.. Tény, hogy nagyobb tükör kell neki, de nem mert négy magos, hanem mert nagyobb a chip felülete. Cree XP-E is négy chipes, mégis elég sokan tudják fókuszálni.
Minek hajtanám ennyivel szerencsétlen R2-est? Az úgy 6 Watt fogyasztás. 9 Wattból már megvan 900 Lumennel egy P7. Vagy 3,3 Wattból egy 367 Lumenes R5-ös..
(Arról nem beszélve, hogy itt módisítatlan, kész lámpákról van szó ugye.)Az meg megint nagyon más, hogy távcsővel éjszaka mit lát..
-
dokiki
csendes tag
válasz
szaszlaci #393 üzenetére
A lámpa új.Legyen benne az árba a posta is.A P7-et a 4 mag miatt nem tudod úgy fókuszálni egy SMO refibe,hogy olyan képet kapj,mint egy Q5-vagy R2-nél.Haver vadász,a Q5-ös lámpámmal 200m-ig lő.R2-est meghajtod vagy 1,3-1,4 amperral,max legfeljebb "csak" 10.000 órát bír...
DX-sem olyan mint régen,tapasztalat,egy csomagom 3 hónapig állt/keringett valahol,nem áskálódás,TAPASZTALAT. -
szaszlaci
addikt
Szrintem inkább 2 darab 1865-el üzemelőt vásárolj, az elég jó, képes már kiszlgálni normálisan a LED-et.
X2000 gyenge (és nem épp jó minőségű) lámpa. Ha ilyen táv kell, itt nézelődj! Két akkusak már olyan 40 dollártól indulnak, elég jónak tűnnek.
LL P14 jó cucc, de sosem visz ekkora távra.dokiki: ha még tízszer belinkeled, valoszinű nem sokáig leszel PH! tag.. Ezt a hozzáállást itt senki nem szereti.
Egy terméket betolsz szakmai fórumba, nem baj. Drágábban adod használtan, sőt még a posta is rájön gondolom, legyen. Azután felhívom más figyelmét, hogy lehet ezt olcsóbban is, és nekiállsz szövegelni.. Sőt még a DX-et is alá akarod ásni.
Vateráról meg inkább ne beszéljünk szerintem..
Nem lehet fókuszálni a P7-et?És egy R2-es szerinted elvisz 300 métert?
-
dokiki
csendes tag
Az MCE,SSC ledes lámpák hiába 700-900 lumen,nem fog messzire vinni,mert nem lehet rendesen fókuszálni őket,inkább több a flood.
Ha fókuszos kell,vegyél X2000-et,18650 akkust.
Vagy van fix fókuszos,most talán ez a legerősebb thrower:http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16538
Vagy az Ultrafire C8-A1,nekem ilyen van,a 260 m-re lévő házat szépen látom vele.
-
dokiki
csendes tag
Mivel még nincs használtlámpa.hu oldal,ezért igen is jogosultsága van a hsz-nek.Sok ember keres itt lámpát,meg érdeklődik,úgyhogy beteszem még vagy 10× nyugi.
A "NAGY IGAZSÁG" meg az,hogy bárki rendelhet a DX-től,nem kell tőlem venni.Csak ha még nem ismeri ezeket,nehogy csalódjon esetleg.A lámpa 13 dollár,kb 2600 Ft.Bárki megrendelheti,aztán várhat rá min 1 hónapot,vagy kettőt,hármat,ha egyáltalán megjön,vagy le nem nyúlja a vámos,vagy a postás.Én kockáztattam ezeket,úgyhogy Uram bocsáss,nyerek rajta 400 Ft-ot.Nagy dolog.A Vaterán hirdetett Dx-es lámpákért amit viszont kérnek...a 10 dolcsis UF C3 4000-ért.
Amúgy a lámpa új,csak kipróbálva lett.
-
c.s.f.
csendes tag
Sziasztok!
Segítségeteket kérném lámpavásárláshoz.
Nekem elsődleges szempont, hogy messzire világítson,persze igazán jó az lenne amelyiknek lehet a fókuszát állítani. (a messzire világítás 300m körül kellene, nem tudom ez mennyire számít elérhető távolságnak)
Néztem néhány lámpát de elég drágák (LL p14 ez tetszene), valamint ezt láttam máshol belinkelve: [link]
nemtudom egy ilyen illetve ilyenek mennyire világítanak jól.
Vagy egy: ITP A6 ? ez még elfogadható árban van.
Az a baj nekem ezekkel a lámpákkal (ledes), hogy nem láttam még ilyet, így viszonyítási alapom sincs mennyire világítanak jól.
Kösz! -
szaszlaci
addikt
Üdv!
Mivel ez nem az adok-veszek topik, hozzátartozik az igazsághoz a DX-es ár is!
-
macikos
addikt
-
Berbatov
csendes tag
Szerintetek mennyi üzemidővel számolhatok az általam belinkelt lámpánál? Illetve, ezek hogyan szoktak működni, folyamatos, állandó a fényerő és hirtelen vége, vagy fokozatosan csökkenő?
-
szaszlaci
addikt
válasz
AstraCDX #382 üzenetére
Hát amiről tudok ma legalacsonyabb üzemi feszültségű (égésfeszű) LED, használható meg jó, az 3,3 Volt. Az elektronika is levesz egy kicsit, meg ugye a merülő állapottal is számolni kell.
Létezik feszültség növelő áramkör, megoldható, nem nagy összeg, de úgy tudom, gyakorlatilag azok se mennek túl jól mondjuk 2 Volttal..Azok az átalakítók nem párhuzamosan kötik az AA cellát? Úgy lenne logikus, szóval át kell alakítanod akkor azt is.
De ha megoldod, akkor megoldható így a lámpa. Csak kérdés, akkor mi értelme az egész procedúrának?Vegyél valami kis fényerejű pici lámpát DX-ről! Vannak egy ceruzaelemesek meg 1 AA méretű lítiummal üzemelőek. Meg van ilyen, ami akár olyat világít, mint a LL-ed, persze rövid ideig.
Tessék. Gyakorlatban nem tudom, mit teljesít. Még fókuszálhatóak is vannak ha körülnézel! -
EZoli752
tag
m5 és az m1 ben nincs fokozatmentes fényerő álltás csak eco 15%.
Villogások megvannak ugyan ügy csak SOS nincs m1 és m5-ben -
EZoli752
tag
Sziasztok!
M14 és M7:
Nyomod a gombot és ő állítsa a fényerőt 15%100% majd vissza 100% rol 15% ig ahol elegendő neked a fényerő az adott dologhoz ott elengeded a gombot.
Van turbo is.
Még vannak ilyen Sos meg strodoszkop meg sima villogás is. Van turbo is
3 menü van. az Professional, Easy, Tactical, menüválasztáshoz 4x gyorsan kel nyomni a gombot majd az 5. nél benyomod teljesen így vált módod. 5másodperced van de bőven elég.
Röviden: szóval lehet ügy is használni, hogy sose használod a villogásokat, ha neked nem kel vagy zavaró.
Elem lemerülést vissza jelzi ilyenkor csak 10 s világíthatsz utána 3 at villant hogy valamelyik elem gyengus már. Fényerő nem nagyon esik vissza mivel a micro controler mindig stabil áramot generál, csak ha már nem tud akkor jelez.
Távolságra nagyot tud, a lámpa 250-300m elvilágít még jól.
Ha érdekel, valakit megnézhetitek.
Másabb a csatlakozás, is mint a p14 az elemtartónál.
M7 még nagyobb is a lencse kb 3mm mint a p7-ben azért világit jóval messzebb.
Zárható fókusz: eltekered, balra lezárja a fókusz és nem tudod előre hátra fokuszálni a fényt kinyitáshoz jobbra kel forgatnod a lámpa fejet.
Remélem érthetően írtam.
Nagyon király lámpa bárki bármit mondhat.
Led Lenserben a minöséget nevet és a lencse rendszert fizeted meg. -
AstraCDX
senior tag
válasz
szaszlaci #371 üzenetére
Szóval a 2D energiája kevés egy normális LEDlámpa meghajtásához ?
Pedig én még azon is agyaltam, hogy D akkuval hajtanám, de hát akkor biza az csak 2,4V lenne .
És ha egy 2xAA > D Battery Converterrel, belévarázsolnék 4 db Eneloop-ot ?
Akkor változna-e jó/értelmes irányban a helyzet ?
Járható út a 2D-s LED-es lámpa meghajtása 4db Eneloop-al ?
Köszi !
Üdv.
Astra
-
-
Berbatov
csendes tag
-
Berbatov
csendes tag
Sziasztok!
Érdekelne a véleményetek erről [link] a lámpáról! Érdemes megvenni? Csak normál használatra kell, semmi extra. -
Findzs
addikt
volt magliite lámpám a legkissebb 1 db aaa elemmel
szerelésekhez használtamvettem bele panasonic elemet és 1 hét múlva kapcsolnám be de a vadi új elem már bele is folyt
csak úgy tudtam szétszedni hogy a lámpatest is megsérült sajnos és már nem is működik a lámpaennyit a panasonic elemekről
-
szaszlaci
addikt
válasz
AstraCDX #370 üzenetére
Attól vannak jó Mag-ek. 2 góliátos helyett 3 góliátos vagy 3 baby-set tudok ajánlani. Mag 3D vagy 3C.
Ebbe lehet kapni ilyen gagyi kínail LED-et, nem nagyon drága, a körte helyére csavarod. Ha jól emlékszem, az 1 Watt, és olyan 50 Lumen körül lehet, de ugye jó sokáig bírja úgy. 3 darab 10 Ah-ás góliáttal vagy 40 órát. De ez a LED nem MagLite, csak ahhoz árulják, kínai utángyártott, gyenge cucc! De neked pont ez kell.
2 elemes változatnak kevés a feszültsége, abban nem tudok segíteni. -
AstraCDX
senior tag
válasz
szaszlaci #369 üzenetére
Hali !
Ha "a 100 óra valójában asszem valami 10 óra" az elég gáz, és szégyenletes, hogy így hazudnak, és ezzel megtévesztik/félrevezetik a vásárlót !
Akkor más oldalról adom elő a kérdést .
Milyen LED lámpát válasszak, ha 50~100lumen max fényerőt akarok 2D meghajtással ?
Üdv.
Astra
-
szaszlaci
addikt
válasz
AstraCDX #367 üzenetére
Ám azt nem kell elhinni, amit a Mag hazudik.. Ott kezdődik, hogy ugyan annyi üzemidőt ír a 2D, 3D és 4D-re, ráadásúl ugyan az az "upgrade LED" van benne.
Megmértük őket haverommal, ezt, gagyi LED-et a Mag-be, Xenont meg mittomén mit. A lényeg, hogy az a 100 óra valójában asszem valami 10 óra, hogyha 15.000 mAh-ás és 1,5 Voltos telepekkel számolunk. Lehet hogy még pislákol 90 órát (nem hinném), de az nem az üzem.
Ráadásul a "3 Watt" LED elektronikástúl sem vesz fel annyit.. Fényerőben olyan 120-160 Lumen volt a tipp.
Mag-nél a tartósságot, a nevet, az örög gart fizeted. -
macikos
addikt
Biztos hogy jó ötlet SST-90-et tenni egy ekkora lámpába?
Az SST-90-nek sok áram kell, 9-11A, amit 1db akku nehezen fog viselni, ha egyáltalán tud majd ennyit szolgáltatni. Továbbá nagyon sok hőt termel ez a LED. Nem véletlen, hogy a most megjelent, a világon az első SST-90-es lámpát, az Olight K90 Intimidator-t ekkorára kellett csinálni: [link]
AstraCDX:
Akkor már inkább vegyél egy Ledlensert, mint egy Magliteot.
"Tudom természetesen léteznek bőven 100 lumen feletti lámpák is, de nem mindig ez az elvárás, és a 35~40~48 lumen sem gyertyafény"
Ezért van a lámpákon többféle fokozat
A 900 lumenes, dupla 18650 akkus lámpák 900 lument tudnak 1,5-2 órán keresztül vagy (változó) de mondjuk 80 lument 20 órán át, ez a fokozatoktól függ. Azért ez bőven jó. Azt nem értem, hogy miért nem akarsz akkumulátort. Veszel 4-et, potom pénzért, 2 a lámpában, 2 meg feltöltve, bevetésre készen. Ha lámpában lemerül, akkor csere és pár óra alatt feltöltöd a lemerülteket, akár szivargyújtótöltőről is. Addig meg bőven kitart a másik 2 akku.
Na meg hogy nem kell nagy fényerő... de ha meg kellene és nincs, akkor mi van?Tartaléknak nem árt. És azért 40 és 900 lumen között nem kis különbség van. A streamlightba meg nem is teljesítmény ledek vannak, szóval azzal aztán tényleg nem lehet "világítani".
-
AstraCDX
senior tag
Na Lámpamester Urak !
Hát akkor számolgassunk, hasonlítgassunk kicsit !
MagLite 2D Fényerő ~36,5 lumen, folyamatos világítás 9~10óra, ár ~11000HUF .
MagLite LED 2D Fényerő ~40 lumen, folyamatos világítás ~100óra, ár ~17000HUF .
Streamlight Twin-Task® 2D Fényerő 5 LED ~48 lumen/10 LED ~79lumen, folyamatos világítás 5 LED ~80óra/10 LED ~50óra, ár ~13000HUF .Tudom természetesen léteznek bőven 100 lumen feletti lámpák is, de nem mindig ez az elvárás, és a 35~40~48 lumen sem gyertyafény .
A saját súlycsoportjában próbáltam versenyeztetni azokkal a lámpákkal amelyek eszembe jutottak .
Szerintetek ki a nyerő ?
Egyéb vélemények ?
Üdv.
Astra
-
AstraCDX
senior tag
Egyébként mi a véleményetek erről a lámpáról ?
Streamlight Twin-Task® 2D ~13E HUF Széphazánkban .
Kicsit más mint a LL-ek, árában is .
Ismeritek a Streamlight lámpákat ?
Mit tudtok róla ?
Ajánlható ?
Jó vétel lehet ?
Üdv.
Astra
-
AstraCDX
senior tag
A LL M14-ről szégyenletesen kevés info van fenn a honlapokon !
A ledlenser.com-on, illetve zweibrueder.com-on egyáltalán nincs, nem létezik az M14 .
Az angol honlapon fenn van, de info alig, és erről a fokozatmentes fényerőállításról sincs semmi info az M14 lapján .
Elég érdekes ez az LL hozzáállás !
Vagy tán zsákbamacskát akarnak nekünk eladni aranyáron ?
Nem értem; talán elítélendő dolog, hogy a leendő vásárló/érdeklődő tudni kívánja, mit akarnak neki eladni nem kicsi pénzért ?
Így negatív értékelés alakul ki a gyártóról leendő vásárlóban, ugyanis megnehezíti a dolgát a választásban .
Üdv.
Astra
-
EZoli752
tag
Szia!
-
EZoli752
tag
Led Lenser P14 is van elektronika a elemtartóba és a Led előtt is.
Led előtt transzformer, az elemtartóban pedig 2db fekete chip ez vezérli az eco és a turbo üzemmódot.
M14-ben pedig gondolom, komolyabb elektronika van sokkal, ezt még nem néztem. -
EZoli752
tag
Led Lenser M14 be van már fényerőállítás fokozat mentesen 15% 100% 1% pontoságal...
Erősebb a fénye, mint a p14.
Kisebb könnyebb, mint a p14 de 1cm szélesebb mivel körbe vannak téve az elemek.
Pontszerűbben tud világítani, mint a p14.
Lencséje talán nem nyúlik be annyira a led fölé és talán még jobb a lencséje
200m fölött világit simán.
Egyik legjobb lámpa szerintem, nagyon jól világit nagyon messzire is.
Zárható fokusz.
Nálam mindegyik Led Lenser lámpát kipróbálhatjátok.Zoli
-
attiLANte
tag
Ha a gyártójára vagy kíváncsi, az kizárt dolog, mert nem tudom
. Lassan már minden sarkon ilyeneket gyártanak Kínában...
Egyébként ez is a manapság divatos, teljes belső visszaverődésen alapuló (total internal reflection => TIR ) "lencsék" közé tartozik.
A legtöbb helyen ezeket alkalmazzák, mert olcsó gyártani, könnyű, és viszonylag ellenálló. Teljesen körülveszi a fényforrást, így csökken a veszteség - viszont nem egyszerű a korrekt forma megtervezése.
Forrás: www.optoiq.comAhogy mondtad, teszi a dolgát, ennél több nem is kell. Arra érdemes vigyázni, hogy tiszta maradjon a hátsó reflektáló rész, különben előfordulhat, hogy a szennyeződés (pl. ujjlenyomat) helyén a megváltozott relatív törésmutató miatt nem verődik vissza a fénysugár, hanem kilép oldalirányban. Persze ezzel csökkentve a hatékonyságot.
-
attiLANte
tag
válasz
AstraCDX #349 üzenetére
Igyekszem segíteni, ha tudok - és örülök, ha hasznos volt. Persze nem vagyok tévedhetetlen, de optikával hobbi szinten sokat foglalkoztam régen (főleg távcsövek) és LED-es lámpákkal is szórakoztam egy keveset...
szaszlaci: hívd úgy, ahogy szeretnéd - vagy ahogy egyszerűbb
.
Csak az érdekelne, hogy a LLenser-féle hibrid felépítést követi-e, vagy egyszerű, sík előlapja van és egy zsákfurat a LED felől? Nem látszik jól a képen...
Kipróbáltad már? -
attiLANte
tag
válasz
szaszlaci #347 üzenetére
"Akkor hogy nevezik a LLenser-nél használt akármit?"
Hehe, jó kérdés...
Az "Advanced Focus System" alapja, "Reflector-Lens"-ként utalnak rá néhol, de igazából találó nevet nem tudok rá."Ennél a termékmegnevezés pl asph. lens.
Valahol csak sima lencsének nevezik."Erősen bezavarhat az elnevezésekbe az általánosítás: pl. reflektor alatt általában a homorú tükröket értjük, míg az átlátszó elemeket lencsének hívjuk. Tehát ami nem foncsorozott, az csak lencse lehet - holott ez fizikai értelemben nem mindig igaz.
Meg aztán egyszerűbb leírni, hogy "lens", mint belebonyolódni a működésébe. Legtöbbször a hirdető sincs vele tisztában és a vevőket sem érdekli, csak működjön - bárhogy is hívják.Egyébként érdekes ez a KD-s optika: mintha lekoppintották volna a LLenser hibrid lencséjét, bár a képen nem nagyon látszik a pontos felépítése...
-
attiLANte
tag
Megpróbálom röviden elmagyarázni...
Az aszférikus lencse nem valami misztikus dolog - egyszerűen arról van szó, hogy a hagyományos lencséknél megszokott (és könnyen elkészíthető) gömb(szférikus) alakot módosítják a képalkotás javítása érdekében, így az aszférikus (vagyis nem gömbi felületű) lesz. Leginkább a fényerős optikáknál alkalmazzák, mert ezeknél a leképezési hibák hatványozottan jelentkeznek.
A hagyományos lencse a szélein jobban megtöri a fényt, ezért más lesz a fókuszpontja az itt áthaladó (optikai tengellyel párhuzamos) fénysugaraknak.
A gömbalak módosításával elérhető, hogy a fókusztávolság a lencse közepétől kifelé haladva ne változzon, tehát a keletkező kép élesebb lesz - nem fog négyzetből kört "csinálni", vagy fordítva (az inkább attól függ, hogy a fókuszpontban van-e a LED, vagy sem).A másik témához: az említett Led Lenser optika hibrid, vagyis a hétköznapi optikában előforduló mindkét jelenség (fénytörés, visszaverődés) érvényesül benne.
Az a trükk, hogy mindkettőt ugyanazzal az anyaggal érik el, mivel kihasználják az un. teljes visszaverődést. (Ha a fény optikailag sűrűbb anyagból lép ki és a beesési szög meghaladja a visszaverődési határszöget, akkor un. teljes visszaverődés történik, vagyis a fénysugár a határoló felületről (csaknem) teljes mértékben visszaverődik ahelyett, hogy áthaladna rajta - tehát az tükörként viselkedik.
Forrás: www.zweibrueder.comAz optika hátsó része kívülről forgási paraboloid alakú, és az oldalra sugárzott fényt gyűjti össze ill. tükrözi előre, míg a lencse közvetlenül a LED előtt van és az előre sugárzott fényt koncentrálja. Ráadásul ezeket az elemeket úgy méretezték, hogy a fény nagy része vagy a tükröt, vagy a lencsét éri, tehát irányítatlanul kis része hagyja csak el a lámpát. Legalábbis ha jól értelmeztem a látottakat.
A lencsék hatásfoka egyébként valamivel jobb, főleg ha reflexiógátló bevonat van rajtuk - akár 99%-os transzmisszió is elérhető. Egy átlagos tükör 90% körüli "hatásfokú": csak speciális, többrétegű bevonatokkal közelíthetik meg a 98-99%-ot.
Azért nagy különbség nincs köztük. Hogy melyiket választják, az a peremfeltételektől függ (méret, költség, tartósság, ellenállóság, stb.). -
szaszlaci
addikt
válasz
AstraCDX #344 üzenetére
Nekem se teljesen tiszta az elnevezés, nyugi, lehet kijavít majd valaki..
Akkor lesz csak négyszőg a kép, ha éles képpel kivetítjük. Mint egy diavetítő, csak itt a LED chip a film.
Aszférikus, vagy tükör, vagy lencse, vagy minkettő, de még a csak lencse is kör alakú képet vetít, hogyha nem a falon van a fókuszpont. Életlen négyzet az körnek látszik. -
AstraCDX
senior tag
válasz
szaszlaci #343 üzenetére
Bocsánat kissé fogalomzavarba kerültem az aszférikus kifejezéssel, de a güglü használatával kiegészítettem foghíjas tudásomat .
Igen mert ezek a nagy fényerejű, lámpába való LED-ek négyzet alakúak .
Így máris érthető .
Jelen esetben az aszférikus lencse a négyszögletű fényforrás vetítését hengeresre formálja .
Így van valahogy ?
Üdv.
Astra
-
szaszlaci
addikt
válasz
AstraCDX #340 üzenetére
Aszférikus lencsének hívják egész pontotsan, én annyira nem szeretem, de amúgy nem rosszak.
Optikailag ha jól van kialakítva (megfelelő szögben), akkor sok fényt visszaver az oldalán, tükörrel egy kategória úgy tudom. (Tükör elnyeli, ez kiereszti..)
Hátránya, hogy ha nincs előtte üveglap, akkor karcolódik.
Ha van, akkor az is fényveszteség ugye..Más, gyárban sorozatgyártott lámpában nem láttam még ilyet, de ne ez befolyásoljon, teljesen jól működnek!
Így néznek ki, kemény akrillból vannak. -
AstraCDX
senior tag
Hahó Szakik !
A Led Lenser lámpákban nevükhöz híven első lépésben lencse irányítja a fényt .
Vannak más gyártók is akik ezzel a technikai lehetőséggel élve építik lámpáikat, vagy ezzel a LL egyedülálló ?
Én még nem láttam ilyen technikai megoldást más gyártótól . Ti láttatok már ?
Szakmailag, fény irányítástechnikailag melyik a jobb megoldás, a lencsés, vagy "tükrös" ?
Üdv.
Astra
-
macikos
addikt
Első 3x SST-90-es lámpa, 6000+ lumen: [link]
Az ára meg ahogy néztem nem is annyira vészes ennek a LED-nek. 2250lumen és átszámolva 7700Ft.
-
szaszlaci
addikt
válasz
AstraCDX #333 üzenetére
Ez a 3x fényerő igaz is meg nem is. Van P7-es lámpa pl, az tényleg jó erős, de amelyik 1 db akkuval megy, annak csökken afényereje, ahogy merül. Ez nem túl bíztató azért. De attól nem rossz lámpák, és tényleg töredék áron vannak. Az más kérdés, hogy nagyon nagyon hamar átlép a már jóval gyengébb fokozatba. Vagyis üzemidő nulla.
6-900 Lumen körül vanak friss akkuval. Ezekben valóban vegyes, hogy van-e elektronika, ahogy jada00 írta, én a 200 Lumen körüli lámpákra értettem, hogy ott már mindben van.
Van 2 akkus is, (Kaidomain oldalán láttam jónak tűnöket), 40 dollártól, "valamilyen" P7-el.DX tortúra és vásárlási szempontból nem vonzó?
Szerintem a leg kényelmesebb, főleg, hogy rengeteg infót találsz az ottani cuccokról.
Ettől függetlenül nyugodtan vedd a LL-t, jó lámpák, csak egyszerűen én inkább építek vagy DX-ről veszek, de ez az én meglátásom csupán!
-
AstraCDX
senior tag
Lehet, hogy ti lámpamesterek tudtok a DX kínálatából jó ár/érték arányú lámpát kifürkészni, mint gyöngyöt a sárból .
Egyszerű felhasználóként lámpaügyileg én nem bírok olyan naprakész infokkal, mint akinek ez a hobbija, és rendszeresen tölti magát friss lámpainfokkal innen-onnan .
Most már ki kell agyalnom mit is vegyek .
Minden fórumtársnak köszönöm a hasznos infokat !
Üdv.
Astra
-
jada00
tag
Nincs mindegyik lampaba elektronika!
Amit vettem a dx rol abban sincs! (aurora ak-p7 12w)
Egy az egyben van kotve a led, a gyengebbik fokozat meg egy ellenallassal oldottak meg!A LL es lampakban csak a fokuszalhatosaga jo szerintem, amugy eleg dragak!
Itt egy hasonlo toredek aron es ingyen idekuldik!
[link]Raadasul jobb a meghajto akkuja. (18650) Nem kell szenvedni cerkakkal! (AA,AAA)
-
macikos
addikt
válasz
AstraCDX #333 üzenetére
Igazad van, nem sokkal kisebb. Youtubeon néztem videókat és összekevertem az M1-el
A DX-es lámpáknak azért nagyobb a fényereje, mert a nagyokban vagy SSC-P7 vagy MC-E led van, amelyek 900 illetve 700 lument tudnak leadni maxon
Persze ez nem mindegyikben van így, sok múlik az elektronikán, ezért nem árt elolvasni a beszámolókat. Sőt, már megjelentek 3 SST-50-el szerelt lámpa is, csak éppen az elektronikájuk nehezen bírja az 5A-t és a rengeteg hőt, amit az 1100-1250 lumen-es led kibocsát
Az összehasonlítás meg nem is volt jó, mert azok a minőségi lámpák, amelyek ugyancsak 7-900 lumen körül tudnak átszámítva! 30e forintnál kezdődnek...Persze nem mondtam, hogy a DX-es lámpák minőségben olyanok, mint mondjuk egy Thrunite Catapult vagy Fenix TK30, mindenesetre amiből alapvetően egy zseblámpa áll, tehát lámpatest, reflektor, led, azok bőven megfelelnek általános felhasználásra és megérik az árukat.
Mindegy, én nem akarlak rábeszélni semmire
Frissítettek az Oroszok, már van fent kép a Polarion-ról is
: [link]
-
AstraCDX
senior tag
A stroboszkóp, meg az SOS nekem ugyan nem is kéne .
A P14 206mm, az M14 pedig 172mm, ami alapján 34mm köztük a méretkülönbség, nem kétszeres .
A DX-es lámpák fényereje 3x akkora mint ezeké ?
Akkor azok a DX-es "vackok" 500 lumen körül adnak le ?
Lehetséges ? Számomra hihetetlennek tűnik .
Azt tudom hogy az áruk biza, valóban töredéke a LL áraihoz képest .
Okoz is nekem elég fejtörést ez a választás, a minőség, és az ár miatt is .
De számomra a DX-ről vásárolni is egy tortúra lenne .
Hát még mindig leginkább az van, hogy nemtom mellik lámpát vegyem .
De biztosan nem vonzódom a DX-hez, úgy vásárlási, és termékkínálati szempontból sem .
Üdv.
Astra
-
Vegha
senior tag
válasz
szaszlaci #324 üzenetére
szeretnék bekapcsolódni a terminál.hu-s beszélgetésbe, regisztráltam, de nem kapok megerősítő levelet s így az adminisztrátorral sem tudom felvenni a kapcsolatot. Tudna segíteni valaki ? Az Admin email címe kellene vagy üzenni neki, hogy nézzen rá az azonos nevű accountomra (a frissek között már megjelent, csak aktiválni nem tudom).
-
macikos
addikt
válasz
AstraCDX #329 üzenetére
A P Professional, az M Microcontroller
De ez a linken is ott van.
A P14-ben nincsen stroboszkóp, sos, és kb. 2-szer akkora, mint az M14.
Tényleg jó lehet ez a lencsés móka, de engem a fényerő zavarna, mármint hogy veszek közel 20e forintért egy olyan lámpát, aminél a DX-es "vackok" minimum 3-szor erősebbek és 3-ad annyiba is kerülnek.
-
szaszlaci
addikt
Az komoly! Van "némi" tudása a srácnak..
AstraCDX: tuti, hogy ilyen vezérlést kapott, ma már az 500 Ft-os kínai 1 AA-val üzemelő lámpába is tesznek elektronikát, ami ráadásúl növeli a feszültséget. (Egyszerű és gyenge, na de már ott is ez van.) 10 $ fölötti DX-es lámpákban szintén van ilyen. Ahhoz a LED-hez ott egy elektronika 500-1000 Ft !
Amúgy írt ide a topikba egy srác, aki LL lámpákat forgalmaz. Nem jut eszembe a neve, de Led Lednser keresőszóval rátalálsz. Na nála van email cím is, segíteni fog, ha írsz neki!
-
AstraCDX
senior tag
válasz
szaszlaci #327 üzenetére
Valaki szedett már szét M, vagy P sorozatú LL lámpát elektronikai kíváncsiságból ?
Az a kérdés merült fel bennem, hogyha az M Micro Controller-re utal, akkor ez a ma már minimális elvárás be van-e építve a P sorozatba is .
Az árához képest elvárható, hogy valami korszerű elektronikai megoldás legyen benne, de hogy ez benne is van, az ugyebár nem garantált .
Ha esetleg nem, akkor mivel oldották meg a 3 fokozatú fényerőszabályozást ?
Még mindig keresem a lényeges különbséget a LL P14, és M14 lámpa között .
Üdv.
Astra
-
macikos
addikt
Aki házilag akar f@sza reflektort csinálni, annak egy ötlet a foncsor helyettesítésére: [link]
-
szaszlaci
addikt
válasz
AstraCDX #325 üzenetére
Kisebb lámpa, hát láthatod, nem túl nagy.
Középkicsi, mert nem kúlcstartó, de nem is böhöm nagy önvédelmi reflektor.
Cree Q4 és Q5, Macikos feljebb válaszolt már erre. Egyetértek vele.
Ha az "M" valóban micro controllered-re utal, azt jelenti, hogy nem egy ellenállással van a LED árama szabályozva, hanem egy fejlettebb és aktív áramgenerátor elektronikával, mely lehet FET-es szabályozás, de a két lámpa esetében ez egy step down-nak nevezett elektronika, több tíz kHz-es jelet állít elő, és úgy változtatja a (valoszinű) négyszögjel kitöltöttségét, hogy mindig a megfelelő áramot kapja a LED, ahogy merül az akku. Ez ma minimális elvárás már egy lámpánál.
-
AstraCDX
senior tag
-
szaszlaci
addikt
A nonameről hallottam véleményt, teljesen jó. Műanyag ugyan, de nem melegszik túl. Több fokozatos, rendes elektronika vezérli. És nem drága.
Az UFire nem tudom, eredeti-e. Ez a nagyon méregdrága zebra light koppintása, töredék áron. Egészen közeli világításra tervezett, hisz szabadon van kb a LED, 2 méterig jó nagyjából.
-
Vegha
senior tag
találtam egy ilyet (noname) és egy UltraFire UF-H3-at. ilyesmikre gondoltál ?
-
szaszlaci
addikt
Szerintem ehhez sokkal nagyobb fényerő kell, jó pár száz Lumen.
Az NiMH erősebb ám, mint az alkáli, főleg ha nagyobb árammal van terhelve!
Szinte mindenki lítiummal gyártja, mert az a jó, próbáld máshogy keresni!
Ha nekem nem hiszel, nézz át ide!AstraCDX részére egészíteném ki Macikos kollega hozzászólását azzal, hogy ez nem visz azért ki 4 órát, illetve a két gyengébb fokozata 50 % és 25 %. Viszont ez eléggé megéri, jó minőségű és jól használható darab, épp a minap volt egy ilyen a kezeim között. És van hozzá minden: töltő, akku, rögzítő.
-
macikos
addikt
válasz
AstraCDX #315 üzenetére
Cree XR-E Q4, nagyobbak XR-E Q5-el vannak szerelve.
Nem rossz lámpák, viszont tudásukhoz képest messze túl vannak árazva. Annyit érdemes tudni, hogy amit írnak üzemidő, tehát például a P7-nél a 78 óra, az legkisebb fényerőn értendő!
Ha neked megfelelne akkor vedd meg nyugodtan.Vegha: Neked ha biciklizel, akkor mindenképpen valami SSC P7 leddel szerelt lámpa kellene. Ez az egyik legerősebb (és legelterjedtebb) led. Egy ilyen lámpa még kisebb fokozaton is erősebb lenne, mint a mostani lámpád. Én vennék valami ilyen lámpát zseblámpát, hozzá egy kormányrögzítőt, töltőt és 4db 18650-es akkut. Ezzel a 4 akkuval maxon menne a lámpa ~4 órát, alacsony fokozaton meg lámpától függően 20-30-at...
Ezeket dealextreme-en meglehetne venni. Lámpa kb. 35-50 dollár, kormányrögzítő $2,5, töltő $8, 4db akku $16
Tehát kb. 60-70 dollárból kijönnél. -
Vegha
senior tag
válasz
szaszlaci #312 üzenetére
Nekem arra lenne szükségem, hogy éjjel a 2x1 sávos úton a kb 30 km/h-s tempómmal jól be tudjam világítani azt a nagyjából 20-30 métert, amit szükséges. Néha előfordul 2x2 sáv is, de ahhoz szerintem 2 fejlámpa is kevés lenne.
Én nem tudom a Nano-ban milyen led van, de nekem 10-15 órákat el szokott muzsikálni. Az mondjuk igaz, hogy főleg villogóval használom, ráadásul alkáli elemmel (csak mostanában térek át a 800 mAh-s R2U-ra).
Szóval azok alapján amit írtál azt mondod az összes márkás fejlámpa tápellátása szegényes ? Azért ezt elég nehéz elhinni...
Főleg hogy a li ion battery headlamp power led keresőszavakra szinte 0 eredményt hoz - olyat, ami valóban fejlámpa lenne (az esetek nagyrészében headlamp alatt első, értsd: kormányra mountolható lámpát értenek). ami meg tényleg az lenne az Sheznen Co. China 18$-ért.
vagy csak én kutatok rossz helyen ?
tudnátok ajánlani valamit ? -
szaszlaci
addikt
válasz
AstraCDX #313 üzenetére
Szakmai véleményt nem tudok, de azt írja, hogy az M14-ben picit erősebb és hatékonyabb LED van (valoszinűleg Cree Q5). Viszont csak 2 (valoszinűleg használható) fényerő fokozatos.
Árban kicsit húzósabb, de én ezt választanám a kettő közül! Meg aztán kisebb, pont zsebméretű. -
AstraCDX
senior tag
-
szaszlaci
addikt
válasz
AstraCDX #310 üzenetére
Nagyobb fényen nem fog bírni néhány órát sehogy sem.
Ilyenből én a Fenix LD20-at mondanám. Ez 2 ceruzás, 200 Lumen feletti, és gyengébb fényerőn sok órát bír.
Bejáratott, minőségi darab, sokaknak van ilyen. Olyan 15 ezer körüli az új ára.Vegha: ellentmondások fedezhetőek fel a kérdésedben! Széles spektrum alatt a széles fókuszt, a vetített "foltot" érted? Aztán viszonylag messzire. Na most vagy széles és közelre, vagy szűk és messzire világít.
Ha erős kell, akkor felejtsd el az AA/AAA akkukat! 10-15 percet fogja bírni egy erősebb LED pár ilyen akkuval.
Amiket linkeltél, pofátlanul vannak túlárazva, még a LLenser, ami elfogadható. (Azok alapból vannaak túlárazva.) Ám teljes fényerőn 3 AAA akksival olyan 30 perc üzemidőre számíthatsz.
(A 75 óra a pislákoló fényerőre vonatkozik..még arra se..)Azt kell megértened, egy mai rendes fényerejű power LED fogyaszt, és ezt el kell látni. AAA rossz kialakítású a mérete miatt, így gyenge. Az AA már jó, de az sem versenyezhet a lítiummal. Utóbbira rátölthetsz, nem merül le magától, még olcsóbb is. Nem tudsz hozzá gagyi töltőt venni, mert olyan nem létezik.
Inkább ilyen lámpát keress, van belőlük bőven! -
Vegha
senior tag
Sziasztok,
én is tanácsot kérnék, fejlámpa vásárláson töröm a fejem.
A felhasználás igen csak vegyesnek mondható: második bringára kéne főként városba/országútra, de éjszakai erdőben túrázáshoz (gyalog), sátrazós éjszakákhoz, félhomályban szerelgetéshez is használnám. Azt hiszem ezek közül a bringás téren a minél távolibb és viszonylag széles spektrum a döntő (szeretek gyorsan menni). Fókuszra azt hiszem nincs szükségem.
A 20 led-es kínait már ismerem. 2 éve vettem egy Electron Nano 1 remek bringalámpát, az mellbevágó volt anno. Azóta eltelt 2 év és remélem csak jobbak lettek a ledlámpák, szóval ennél erősebbet szeretnék. (nem ismerem a Nano 1 betartalmát) akkor kb. 15 ezret költöttem rá, így a képzeletbeli határt most is kb. itt húznám meg.
További szempontok:
- saját akkus kiviteltől ódzkodok, maradnék a szabványos megoldásoknál (AA, AAA, töltőm van)
- súly nem döntő, de azért nem akarok ólmot cipelni
- vízállóság
- üzemidő 10-15 óra min.Amik eddig szóba jöttek:
Silva L1
Silva L2
Led Lenser H7
de jöhetnek további tippek ebben a kategóriában.
(A Led Lenser tényleg olyan über király, mint amilyennek írják ? Youtube-on van róla videó, nem győzött meg, de nyilván élőben kellene tesztelni. A fókuszra nincs szükségem, az akkun lévő kapcsolót meg egyenesen marhaságnak tartom.) -
AstraCDX
senior tag
válasz
szaszlaci #308 üzenetére
Vannak 1, 2, vagy akár 6 AA-s márkás minőségi lámpák is, ugye ezzel nem árulok el titkot, csak épp a négy AA-s ból viszonylag sovány a kínálat .
Az a néhány modell ami 4 AA-s, nem hiszem, hogy mind csak gagyi lehet, csak mert 4 AA-s .
Nem akarom az épp nem ragyogó csillagokat ezzel kivilágítani, de ettől függetlenül ne legyen gagyi !
Nem folyamatos hosszú üzemre kell, inkább készenlétre, de ha be kell vetni, bírjon néhány órát .
A 4 AA-s meghajtás, meghatároz egy bizonyos méretet .
Üdv.
Astra
-
bicsi03
csendes tag
Üdv.
Érdeklődnék valaki tudna-e segíteni abban, hogy a Spidefire sscp7-es lámpába
mekkora átmérőjü
asphérikus lencse megy bele? -
szaszlaci
addikt
válasz
AstraCDX #307 üzenetére
25 ezret rászánsz és AA-val akarsz szenvedni?
Kevés ilyen áru lámpa van, amit azzal tesznek eladhatatlanná, hogy ceruzára tervezik.Amit tudj:
Lítium akku erősebb (és könnyebb) ugyan olyan méretben, mint bármi más ma kapható típus.
Lítium nem merül le magától, csak nagyon sokára.
Ha egy alap 200 Lumen körüli lámpát veszel, úgy egy darab jó fajta 1865-ös akkuval (18x65 mm-es), 1,5 óra üzem. Ugyanez 3 alkáli ceruzával max a fele. Gazdaságosság, környezetszennyezés??Kézilámpa alatt mit értesz, lemenni a pincébe, kocsi alá nézni? Vagy a 100 méteres kert végére akarsz világítani?
Mekkora lehet max a lámpa? -
AstraCDX
senior tag
Hali !
Hogy mennyit szánnék rá ? Egy elvárhatóan tartós, igazán minőségi darabért hajlandó vagyok akár ~25E HUF szánni rá .
Általános kézilámpa használatra kellene, de nem akarok akkuval foglalkozni .
Beleteszek 4 új AA-t, majd mikor kimerülnek, cserélem, és kész !
Üdv.
Astra
-
macikos
addikt
Szerinted azt mégis honnan a bánatból szerezzük meg?
A másik meg hogy mit kezdenél vele?
Inkább érdemesebb keresni ilyen mikrochipet(ha van) és azt ráültetni a nyákra vagy egy meghajtó áramkörből kiforrasztani egyet és azt átrakni.
AstraCDX: Mennyit szánnál a lámpára és milyen felhasználásra kellene? Ragaszkodsz az AA-hoz? Mert a legtöbb mai lámpa li-ion akkukat használ, ami sokkal jobb.
-
AstraCDX
senior tag
Sziasztok !
Szeretnék egy korszerű, jó minőségű 4AA meghajtású LED lámpát .
Mit ajánlanátok ?
Üdv.
Astra
-
jada00
tag
Segítség kellene!
Honnan lehet megszerezni azt a programot ami rá van töltve a mikrochipre, ami tudja a különböző módokat? (high,mid,low, s.o.s., strobe)
Letudom gyártatni az elektronikát bármilyen lámpára!
-
-
szaszlaci
addikt
4 A? Jó az az árammérő? Mert ha OBI/Tesco 1000 Ft-os multid van, az gyakran csinálja, hogy fordított polaritással mérsz, és úgy hülyeséget mutat.
Mert elvileg ha az 1 db 1865-öt leterheled egy P7-el, úgy az 4,2-ről leesik 3,6-3,7 Voltra, ami a jobb fajta SSC égésfesze, vagyis nem nagyon lehet több 2,8 Ampernál.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetni (keresem típusú is) és reflinket beilleszteni az ÁSZF III/10/16-17 pontja alapján tilos, az ilyen tartalmú hozzászólások moderálásra kerülnek!
- Bemutató Convoy M1 és M2 elemlámpa bemutató
- Bemutató Convoy L2 2016 elemlámpa
- Bemutató Convoy C8 bemutató - Előre mutat
- Bemutató Convoy L2 - már majdnem prémium
- Bemutató Convoy S2+ bemutató - A szükséges plussz
- Törékeny-e a Z Fold7? Ki van csukva!
- Miért álltak az oldalak egy hétig, mi történt?
- Star Trek
- Realme GT 2 Pro - papírforma
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Haladó fájlrendszerek, de mire jók? Ext4 vs Btrfs vs ZFS vs APFS
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Kezünkben a Honor Magic V5
- Milyen processzort vegyek?
- További aktív témák...
- Steam, EA, Ubisoft és GoG játékkulcsok, illetve Game Pass kedvező áron, egyenesen a kiadóktól!
- Bomba ár! Dell Latitude 5495 - Ryzen 5 I 16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Radeon I Cam I W10 I Gari
- Bomba ár! Dell Latitude E5570 Touch - i5-6300U I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I CAM I W10 I Gari
- Magic Trackpad legújabb fajta, lightning csatlakozóval
- Telefon felváráslás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max