Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, jászainál lévő társasházi lakásomba szeretnék rakni egy mesh parabolát hotbirdhöz twin fejjel hd adásokhoz.

    Van feljutás a tetőre, összesen 6 emeletes a ház+1 a tető, én az elsőn vagyok.
    A fürdőben van egy jó széles szellőzőcsatorna, ott gondoltam lelógatni a koaxot, az egyeztetés a közös képviselővel még folyamatban van, a fürdőben a csövezést előkészítettem a kábel fogadására.
    Pontos távokat nem tudok, régi épület, belmagasság kb 3,2méter, így a 6 emeletnyi távot 4 méterrel számolva kb 24 méterre teszem+15méter a lakáson belül+3méter a tetőn a paraboláig, kerekítsünk 45 méteres össztávolságra.
    Az stb mindkét esetben lg tv beépített dvb-s2-es vevője (egy régebbi lcd és egy tavalyi oled).

    A kérdésem az, hogy ezt a távot milyen koax és twin lnb bírja ki úgy, hogy a végeredmény még nézhető legyen?
    Jó lenne, ha a 3x árnyékolt tiszta réz koaxon lenne feszítő, mert a 24 méteres szellőzőben nem tudom a legfelső és legalsó ponton kívül sehol se rögzíteni, kibírja ezt a koax?
    Ha nap csak felül kb 3 méteren éri a koaxot, akkor is érdemes feketét rakni vagy jó oda a fehér is?
    Tudnátok kábelt ajánlani?
    Illetve ilyen távon hotbirdhöz elég a 80as mesh parabola, vagy legyen inkább 100as?
    Elvileg hely, szóval a méret mindegy, árban meg nincs nagy eltérés köztük.
    Melyik twin fejet érdemes mostanság venni?

    Köszi előre is! :)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák