Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok,tudnátok ajánlani egy jó árban lévő hibrid pci express tunert,megbízható,jól működő,fm rádió és mpeg-4 vételre képes,esetleg olyat,amire rá tudom kötni a régi vhs-emet is,lehetőleg pinnacle-t?
    Túl sok kérés?:)
    Jah,és még annyi,hogy láttam már itt kérdésként,hogy az ezekhez járó antenna elég a vételre?
    Én budapesti lakos vagyok,II. kerület a Mechwart ligethez közel,ha ez az infó hasznos lehet ennél a kérdésnél.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok,akkor a digitális sugárzás csak holnap fog kezdődni vagy már ma is lehet fogni?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok,vettem egy lcd tv-t, amiben elvileg van mpeg-4 tuner, namármost,tudom,hogy a digitális adás még nem indult be,de a tunert végig kerestettem és ezt a három adót találta: Autonomi_h264, DunaTV_h264,esg.
    Mind a háromnál az van kiírva,hogy érvénytelen szolgáltatás(ha nem a tető antenna,hanem a upc kábel van bent,akkor azt írja,hogy nincs jel),míg a jelerősség a normál és a jó között félúton áll.
    Ez akkor azt jelenti,hogy nem csaptak be és tényleg mpeg-4 tuner van a tvben,valamint ha majd egyszer beindul az adás,akkor normálisan tudom majd fogni ilyen jelerősség mellett?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    II. kerület ,Mechwart liget: mind a két Duna Tv fekete,semmi kép,jelerősség még mindig normál és jó között.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Én Budán II. ker Mechwart ligetnél még mindig csak az adók nevét látom,fekete kép,hang nincs,és azt írja ki,hogy érvénytelen szolgáltatás,normál és jó közötti jelerősség-
    Még nem indult el az adás vagy csak nem jó a tunerem?

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Bp-n ma már nem is lesz?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz bzoley #1410 üzenetére

    Hát,hogy nem indul el ma a digitális sugárzás.
    Mondom,látom a 3 csatorna nevét,van jelerősség,kiírja,hogy érvénytelen szolgáltatás és se kép se hang.
    Mind a három adóra azt írja a tv,hogy az UHF CH. 38-on vannak,próbáltam a MinDig oldalán látható Bp-re vonatkozó 55 és 62-t beállítani,de ott meg nincs jelerősség.
    42LG5500-as lcd tv beépített mpeg-4 tunerrel,ház tetején meg antenna(régi analóg,azt mondták,hogy jó lesz az).

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz bzoley #1412 üzenetére

    A tetőn van az antenna. Kábel elött ezzel jött m1,tv2 és rtl klub.
    62-es üres:S
    És ha a tető antenna helyett rádugok egy erősített beltéri antennát(bár ahoz csak hétvégén jutok hozzá)?

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Nah,erősítős beltéri antennával bejött a duna tv és az autonómia a 62-esen,de a kép fekete és a tv azt írja ki,hogy hd adás.
    Ez azt jelenti,hogy nem mpeg-4es tunerem van?(mert nagyon úgy tűnik,hogy rossz modellt adtak el nekem,most egyeztetek az LG-vel)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy mi a helyzet az m1 és az m2-vel?
    Mert néha napján azt látom az m1 logója mellett, hogy HD, de a mindig tv oldalán az adók listáján nem szerepel se az m1 se az m2.

    Valamint nyáron tervezem, hogy leviszem az lcd tv-t a nyaralómba, van benne mpeg-4 tuner, ha azt összepárosítom erősítős beltéri antennával, akkor milyen vételre számíthatok Velencefürdő könyékén? Valakinek van valamilyen tapasztalata onnan?

    Akkor most ezek érhetőek el digitális és ingyenesen: Duna, Duna autonomia, Tv 2, Rtl Klub?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok,most halt meg az asztali műholdvevőm,úgyhogy ideje váltanom vmi új készülékre és a tanácsotokat szeretném kérni.
    Ami lényeges lenne: hdmi csatlakozó,1080i,mpeg2 (esetleg mpeg4 kompatibilitás,de nem földi vételhez,mert ahhoz már van,hanem szigorúan műholdas vételhez)képes, tudom,hogy nem ide tartozik,ezért csak zárójelben mondom (digit is vegye),legyen olcsó!
    Kártyabemenetre nem nagyon van szükségem.
    Tudtok ajánlani vmi készüléket?

    Esetleg erről a Hirschmann SR 120 CI-ről van vmi vélemény?

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Zirowe #4166 üzenetére

    Na,megoldódott, vettem egy skymaster dchd-9000est 20k-ért,szerintem elég jó vétel.
    Viszont most megint elkezdtem foglalkozni a digitális földfelszíni szórással és hát borzalmas a körkép!

    Budapesten lakom,a II.kerületben a Mechwart ligetnél,szembe ház,kis utca.
    Lcd tv,benne az mpeg4 tuner, rácsatlakozok egy kis beltéri erősítőt és semmi.
    Nagy nehezen+6méternyi kábellel kilógattam az erkélyre, de ott is keresgélnem kellett a megfelelő helyzetet,és akkor végre bejöttek az adók.
    Minden,kívéve az m1 és m2.
    Azokat sehogy se akarja találni!
    Miért nem?
    Illetve a duna tv,bár azt írja hogy hd, nem ér el a képernyő széléig a képt (107centis full hd lcd),miért?

    Na most ez az egész eléggé kényelmetlen,nem fogom mindig kilógatni az antennát az erkélyre. Nincs vmi mód arra,hogy ezt ki lehessen küszöbölni? Esetleg vmi passzív mód,hogy ne menjen mindig az a kis erősítő?
    Van egy régi nagy tetőtéri antennánk a ház tetején,belül a padláson,közel a kéményhez,de annak a kábelei már elrohadtak. Érdemes azt újrakábelezni vagy érdemesebb építeni vmit és valahogy az erkélyre rakni?
    A másodikon lakom,a ház 4emeletes,szembe ház 5 emeletes, az erkélyen pedig végig fémből van a korlát..

    Minden segítséget szívesen veszek! :)

    Illetve még annyi,hogy vmi olyasmit hallottam,hogy az mtv nem fogja közvetíteni a vb-t,ez igaz lenne?
    Pedig én már lelkiekben felkészültem arra,hogy hd-ben fogom nézni.. :S

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz GBogyó #4171 üzenetére

    Ok,csak azt hittem,hogy ha hd van kiírva sd helyett,akkor az már eleve 16:9..Tévedtem :D

    És esetleg a többi kérdésemben tudsz-e segíteni? :P

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Köszönöm a válaszokat!! :R :R :R

    Még annyi,hogy én is hasonló cipőben járok,mint egy előttem szóló,nekem is egyszerre két kábel bedugását kéne megoldanom a tv-be, hogy ne kelljen mindig huzogatni: kábel és a rendes antenna.

    Egy másik topicba ajánlották nekem ezt, ezt elvileg manuálisan kell kapcsolni amikor a másik kábelt akarom használni, ami sokkal kisebb gond,mint a kábel huzogatás. Elvileg egyszerre csak egy kábel jelét küldi,így az összeütközés is kiküszöbölhető.

    Mennyire életképes ez a megoldás?

    Mondjuk ez tényleg egy buta kérdés: van egy rohadt nagy parabola antennánk az ablakban az asztali műholdvevőhöz,ami elvileg nem házra néz,hanem a vár fele,amerre szabad az út,és csak jó messze van épület vele szembe (3utca hossznyival lejjebb)..
    Naívan kérdezem: nem lehet ezt vhogy hasznosítani a tvbe épített mpeg4 tunerem felé?
    Vagy nagyon nagy butaság? :D

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz zhagyma #4182 üzenetére

    Értem,akkor a parabolát hanyagolom.

    Viszont körbenéztem a lepkeantennák között, nem is olyan drágák.
    Elvileg ez jó,nem? És akkor ehhez nem kell más,csak koax kábel,be a tv-be és minden frankó,áramot se fogyaszt, erősítő se kell? :D

    Illetve itt egy kép, hogy hova kerülne a lepke, elvileg nem lenne előtte ház,az jó,nem?

    Mintha azt olvastam volna,hogy azért van gyengítve Bp-n a digitális műsorszórás,mert bezavar a mig-ek kommunikációs rendszerébe,de folyamatban van azok cseréje, ez igaz lenne?
    És ha igen,akkor mikorra várható kb a teljesítmény növekedés?
    Mert eléggé nevetséges, hogy pont a fővárosban nem megy rendesen! :S

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok,nemrég vettem egy hdtv műholdvevőt,amiben van usb bemenet pvr funkcióval.
    Ha beledugok bmilyen pendriveot (sima pendrive,vagy kártyaolvasós benne legalább class 4es sdhc kártya) akkor olvasni tudja a pendriveot,de rögzítéskor mindig azt írja ki,hogy a hdd túl lassú a pvr funkcióhoz.

    Vennék én hozzá egy régi 40gb-s 2,5"ös vinyót külső házban,csak félek,hogy arra is ezt írná ki.

    Mi lehet a baj?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz cigam #4258 üzenetére

    de speciel sd adást akartam felvenni, bár annak köze lehet hozzá ,hogy 1080i felkonvertálásra volt állítva a vevő?

    tehát akkor keressek egy class10es kártyát?
    de a külső vinyó nem lenne jó?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Hunter2 #4260 üzenetére

    40gigás pata vinyó+külső ház lenne 5ezer,de akkor az megint lassú lenne?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Van közületek olyan,aki a hotbird műholdra van ráállva?

    Mert tegnap lefuttattam egy keresést, és eltünt a listámból három olasz adó (rete4,canale5,italia1),és sehogy se tudom őket visszavarázsolni és elvileg nem lettek leszedve a kinálatból..

    Az lenne a kérdésem,hogy másnak bejönnek-e?
    Fta csatornák.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Zirowe #4294 üzenetére

    Megoldódott! :)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Esetleg még annyi,hogy a tányérom a hotbirdre van állítva,nincs disecq.
    Ezzel a beállítással tudnék más holdról is fogni mozgatás nélkül vagy csak hotbird?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Rick4 #4298 üzenetére

    a forgatót nem disecq-nek hívják?:D
    erre értettem,hogy nincs forgatóm.

    néztem monoblock lnb-ket,vajon azok mennyire használhatók?

    mert igazából azok az adók,amik kellenek nekünk a hotbirdon vannak,de az astra 1-en (19 fok kelet) meg van legalább 10 fta hd csatorna és most szereztünk be egy hd képes műholdvevőt,gondoltam kipróbálom..

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, hibrid mpeg-4 dvb-t vevőt (tehát ne csak dvb-t vételre legyen képes, hanem analóg adás vételére is) keresek a gépembe.
    Lehet vagy usb vagy express card-os, nekem mindegy, amelyik jobb minőséget tud biztosítani, illetve amelyik megbízhatóbb (bár az express azért lenne favorizáltabb,mert teljesen kihasználatlanul van),illetve jobb képet ad.

    Ami szempont:
    olcsó legyen, megbízható, szép képet adjon, illetve lehetőleg legyen rajta standard coax csatlakozó, mert alkalom adtán rákötném a videómat régi családi felvételek digitalizálása véget.

    Sokat akarnék? :D

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz lorenzen #4877 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ, de én fogalmaztam rosszul.
    Laptop express card-ra gondoltam :D

    A vhs részt meg úgy gondoltam, én naiv, hogy az antenna helyett a videó coax-át dugom rá a tunerre, és az így fogott adás veszem fel.
    Vagy ez nem járható megoldás?
    Mert külön erre célhardverre nem ruháznék be.

    Viszont így neten olvasgatva mindenképpen express cardban gondolkodnék, mert állítólagg jobbak az usb-s társaikhoz képest.

    Ez vajon milyen?
    11ezerért is lehet kapni, de csak 720p van ráírva.

    Vagy bmi más,amit tudtok ajánlani.. :R :R :R

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, elmentem ma két boltba is venni nagy szélessávú lepke antennát, de mind a két helyen amikor megkérdezték,hogy hova lesz (II. kerület, Mechwart liget környéke), akkor azt mondták, hogy nem lesz elég, hanem tető antenna kell (3x annyiért),főleg amiért nem találom az m1 és m2 a szobaantennával.

    Igazából nem a pénzen van a hangsúly,hanem,hogy azt a tetőre kéne rakni és így bonyolódik a dolog,míg a lepke egyszerűbb lett volna itt az erkélyemen.

    Na most, januárban próbáltam utoljára a vételt, akkor az m1 és m2-t nem tudtam befogni.
    Ugyebár II. kerület, Mechwart liget, beltéri erősítős kis antennát kirakom az erkélyre, dvb-t vevő a tv-be építve.

    Gondoltam azóta volt a teljesítmény emelés, hátha jobb a vétel.

    Megint kiraktam az antennát, de az m1 és m2-t megint nem találta.

    Aztán észrevettem egy booster funkciót a tv-ben,ami eddig be volt kapcsolva, kikapcsoltam,és most már van m1 és m2,meg a többi.

    Azt hittem, hogy a booster csak javíthat, de ezek szerint tévedtem.

    Az lenne a kérdésem, hogy akkor most biztos, hogy a lepke nem jó,főleg így,hogy most már mindegyik adót tudom fogni?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz GBogyó #4938 üzenetére

    Tehát ilyen szobaantenna kilógatva az erkélyre és bedugva a tv-be.

    Csak ugyebár ez a megoldás hosszútávon eléggé kényelmetlen.

    Tehát akkor ne hallgassak a boltosokra és vegyem meg a lepkét (ami mindenképpen passzív kéne, hogy legyen, mert nem szívesen hagyok az erkélyen semmi olyat,amiben áram van)?

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Ok,köszönöm a válaszokat! :R :R

    Akkor továbbra is lepkére hajtok:)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, van egy kis problémám: Velencefürdőn vagyok, nyaralóban, van két tv, egyikben analóg, másikban dvb tuner. Analógot beltéri erősítős antennával használjuk, de mivel azzal is elég szar a kép, így ma vettem egy nagy lepke antennát erősítővel. Az analóg képe továbbra sem javult, digitális jelet meg egyáltalán nem lát.
    Felraktam a tetőtérbe, belül van, cserepes tető van, elvileg szakboltba azt mondták, hogy jónak kéne lennie+ a mindig tv oldala szerint is van lefedettség a címemen, mi lehet a baj?
    Nyaraló pont szemben van a tóval, előttünk nincsenek nagyon akadályok.
    Eladó mondta, hogy ha mégsem jó, akkor holnap még visszavihetem.
    Esetleg egy ilyesmi antenna jó lenne?
    És az működne tetőtérből? Mert kívülre a tetőre sehogy sem megoldható a felszerelése.
    Másik: vettem laptophoz egy express card-os hybrid tunert, de az adók képe mindig kék, bmilyen is a lefedettség (analógról beszélek, digitális részét még nem próbáltam), mi lehet a baj?
    Ja, és tudnátok ajánlani vmi jó programot a tunerhez,mert a gyári nagyon szar.. :S
    Előre is köszi!:R

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz premete #6155 üzenetére

    Irigyellek, mert nekem botantennával még az analóg adók se jönnek :S
    Viszont padláson kihúztam a lepkét és lehoztam, koax bedugva maradt, de a kép ugyanolyan maradt, igaz, az erősítő bekapcsolva maradt :D

    Egyébként nem értem, hogy miért ilyen rossz a vétel itt, főleg az analóg, de az már évek óta (nem vagyok olyan rossz helyen, IV. utca, ha ez mond vmit :) ).

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz premete #6157 üzenetére

    Alapból perverz ember vagyok :P
    Érted, ha már hybrid a tuner, menjen mind a kettő.. De itt egyik se megy.
    Dvb egyáltalán, semmivel, analóg meg szar és kék.
    Saját kis botja semmire sem jó, beltéri erősítőn analóg adók fosok, erősítős lepkévelm eg kb ugyanaz és kék.. :S

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Na, hát visszavittem a lepkét a boltba és kicsaptam egy ilyet a tetőre..
    Gyönyörű az analóg képe, a dvb-t pedig 100/100al jön Velencefürdőn.

    A következő kérdéseim lennének:
    a tunerem egy hybrid no tv lv9h tuner, amihez adtak távirányítót, de nem látom rajta az infra vevő helyét. Az alap programját töröltem a fenébe, mert minden adó kék volt.
    Tudom vhogy más progikkal is használni a távirányítót vagy felejtős?
    Ezzel a tunerrel bejön a három digitális rádió, de vajon az analóg fm adásokat is lehetne fogni vhogy? Esetleg ehhez vmilyen programot tudnátok ajánlani?
    Progdvb 6-ra esetleg tudna vki pü-be egy pro verziót okosba küldeni? Megköszönném nagyon.
    Illetve, ha én most felveszek mondjuk a dunáról hdben egy filmet, akkor arról mivel tudnék 720p-s mkv ripet csinálni?
    Lehetséges egyáltalán?

    Előre is köszi!!:R:)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz cigam #6231 üzenetére

    Igen, totalmedia volt hozzá, még a régi botantennával lett vele elegem, mert az analóg adások kékek voltak, míg más programokkal meg rendesen jöttek be..
    Lehet,hogy most, hogy rendben van a vétel megyek vele még egy kört, de nem igazán tetszett a program..

    Igazából most a dvbviewert használom, legális verzió, viszont az meg néha random kikapcsol.

    Elvileg ts formátumba vettem fel eddig.
    Távirányítót még megnézem, hogy engedélyezve van, de érdekes lesz,mert dvbviewerben eleve nincsenek csatornaszámok, így nem tudom elképzelni hogy megy a lépegetés :D

    A linkelt programokat meg köszönöm, ki fogom próbálni őket.

    Smartdvb is bajos: amint elkezdem a scan-t (azon kívül, hogy nincs rendes beállítási lehetőségem a scan-en belül) lefagy.. :S
    Esetleg vhol vmi leírás hozzá dvb-t-hez nincs?
    Mert mintha ez a progi alapból dvb-s-hez lenne..

    Progdvb-vel meg az a bajom, hogy azt írja, hogy az mpg4-es adókat csak a pro verzióban lehet megjeleníteni, bár külső codec-ekeket telepítettem.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz lorenzen #6234 üzenetére

    Most a progdvb-t megoldottam egy 30napos trial verzióval, de nem olyan szép a képe, a dvbviewernek sokkal szebb a képe, pedig ugyanazok a codec-ek vannak beállítva.
    Smartdvb-t végre be tudtam állítani, látja az adókat, viszont azt írja, hogy nincs se hang se kép folyam, biztos megint vmi codec baj..
    Total media-t újra felraktam, az analóg adók még mindig kékek, a digitálisak nem, viszont szaggat a kép és csúnya, szóval nem lett hosszú életű ez a második telepítése sem..
    Viszont egyik programmal se megy a távirányítóm, pedig mindenhol engedélyezve van!

    Ja, és tegnap óta fent van a neo fm is a dvb rádiók között, hátha ez még nem volt ide postolva:)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, lenne egy kis problémám.

    Van egy lifeview lv9h express cardos hybrid dvb-t tunerem a laptopomhoz.
    Minden rendben működött, nyáron sokat használtam.
    De nemrégiben újra kellett raknom a gépet (előtte is win7 32bit, most is win7 32bit).
    A problémám már ott kezdődött, hogy nem találtam a gyári cd-jét a telepítéshez, de írtam a supportnak, és elküldték a win7es drivert.
    Bedugtam, telepítettem a drivert, erre azt írta ki a rendszer, hogy express card hangkártyát csatlakoztattam, és se a progdvb, se a tsreader lite nem látta.
    Leszedtem a drivert és felraktam újra, de azóta meg ezt írja ki:
    a windows talált illesztőprogramot az eszközhöz, de a telepítés során hiba történt.
    Hangszóró jel usb hybrid device felirat
    az illesztőprogram nem erre a platformra készült.

    Utána pedig továbbra is ismeretlen eszköz marad az eszközkezelőben.

    Mi lehet a baj?
    Miért nem fogadja el a gyári drivert?

    Neten nem igazán találtam mást hozzá..

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Zirowe #8096 üzenetére

    Közben sikerült megint telepítenem a drivert, a tuner megint a hang- videó- és játékvezérlők között van egy kis hangszóró jellel, hogy usb hybrid device, de egyik program se tudja használni..

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Zirowe #8097 üzenetére

    Hogy szakadna ketté: most meg már minden működik!!:D:D:D
    Még jó, hogy két hete 2napig szórakoztam ezzel.. :W

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz zhagyma #8099 üzenetére

    Köszönöm, de időközben teljesen működőképes lett, olyannyira, hogy most a Bp-n, a második kerület szívében, társasházak dzsungelében, az erkélyre rakott kis bot antennával fogok mindent (duna+autonomiához kicsit arrébb kell rakni az antennát, egyszerre a két muxot úgy látszik nem fogja), de tök mindegy, mert nemsokára úgyis telepítek rendes antennát ide is. :)

    Fogalmam nincs mi lehetett a baja múltkor, de szerencsére megoldódott.

    Dehogy saját kútfőből, hanem az avatarom beszéde innen. :)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Voltam még januárban Olaszországban, és ott már majdnem a fél országban végrehajtották a switch offot (nem egyszerre, hanem megyénként haladnak), és vmi brutál, hogy mennyi fta csatorna van.
    Mondjuk az alap csatornák száma sem kevés (legalább 7), de ha ehhez hozzáveszem azt, hogy dvb-t-vel mennyi csatorna (fta és nem) és mux van, nagyon durva.
    Ehhez képest itthon sehol sem vagyunk/leszünk, még a jövőbeli terveket figyelembe véve sem.

    Itt alul van egy részleges lista a kinti csatornákról és a muxokról.

    Ha dvb-t-re fogják majd fordítani a dvb-h csatornáját, és a mostani 3analóg csatornát az itthon switch off után (ami most még messzi álomnak tűnik), akkor sem biztos, hogy jelentősen nőne a kínálat, mert ahogy nézem, egyik kereskedelmi csatornának sem érdeke ez.

    Érthetetlen.

    Vélemények?:)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Mr. Teddy #8106 üzenetére

    Azért nem olyan kicsi ez az ország, hogy ne bírjon el egy 10-15 fta csatornából álló kínálatot.
    Kérdés az, hogy mely csatornák lennének ezek.
    Viasat3 sokat profitálhatna abból, ha fta-vá válna, emlékszem még a csatorna indulásakor az volt.

    Fizetős kínálatot is lehetne bővíteni, egy olyan 30csatornás kínálat (50-50% fta/fizetős) már korrektnek lenne mondható, és utána már csak a minőséget kéne javítani, mert a mostani 16:9ben vetített 4:3 és a 2mbit siralmas..

    Amúgy szerintem nem olyan drága az extra: most vettünk egy ca kártyát+1éves előfizetést, minden díjjal együtt volt azt hiszen 17,5k.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Mr. Teddy #8109 üzenetére

    Azt hiszem 1400ft/hó..
    De mintha lenne egy akció is, hogy az első 6hónap 990ft.

    De egy év múlva biztos lesz majd vmi akció. :)

    Tulajdonképpen a kereskedelmi csatornák érdeke lenne az, hogy fta elérhetőek legyenek dvb-t-n keresztül, hiszen a lefedettség majdnem 100%-os, a sugárzási díj kisebb, mint az analóg esetében, illetve a nézettség is pontosabban mérhető (ezt csak olvastam vhol, nem vagyok benne biztos).
    Ok, hogy az rtl és a tv2 majdhogynem rá lettek kényszerítve az fta státuszra, és azóta is próbálnak kibújni alóla, illetve a költségeket minimumra faragni (lásd: ótvar bitrate).

    De érdekes módon rájöttek nyugaton, hogy az fta sugárzásban van a nagy pénz, míg itt a kis csatornák eléldegélnek a kábelszolgáltatók díjaiból.. :(((

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Degeczi #8119 üzenetére

    Szerencsére én nem nagyon nézem a magyar tv kínálatot, csak műholddal az olasz csatornákat+a netről letöltött anyagok.
    Nagyon siralmas a helyzet.
    Édesanyámékat akarom viszont most leválasztani a upc "emlőjéről", mert ők se nagyon nézik a kábelt, csak egy két csatornát, arra meg bőven elég a mindig+extra.
    Arról a hányingerről nem is beszélve, hogy a digitális kábelt analóg scart box-al adják.
    Egyáltalán minek a box??!!
    Már majdnem minden tv-ben van tuner.
    De persze, ha a digitális hdmi kell neked, akkor fizess többet, anélkül nem lesz digitális a digitálisnak hirdetett "fos".. :(((
    No mindegy.

    Más kérdés:
    most fogok venni egy alcor hd-500-as tunert.
    Nem a tuner képességei miatt néztem ki, mert az van minden tv-ben itthon, ez direkt szempont volt a vásárlás előtt, hanem a pvr miatt..

    Olvasom, hogy sokan panaszkodnak arra, hogy olyan helyeken, ahol egyébként jó az antenna vétele más tunereken, ezzel alacsonyabb jelszintet szoktak elérni.
    Ez vajon mennyire igaz?
    Használ itt vki ilyet?

    A nyaralómba menne először, az 48kb-re van Bp-től (Velencefürdő ugyebár), amit tavaly tettem "dvb-t kompatibilissé" ezzel a kis édes antennával a tetőn.
    Ez elvileg a budapesti adóra van állítva, minden faszán jön be, 100/100as szinttel.
    Az antenna két fele van osztva, mert ugyebár két tv van a nyaralóban.
    Ha én ezt még egy helyen elválasztom a tuner miatt, akkor az nem fog vajon rontani a jelerősségen, illetve vajon elég lesz a jelszint az alcornak?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Degeczi #8125 üzenetére

    Egy ehhez hasonló, teljesen mezei elosztó van a padláson, és egy hasonlóval szeretném elosztani a tv előtt.
    Vagy az is lehet, hogy már nem nagyon szerelgetnék, hanem egy egyszerű csatlakozós elosztóval osztom meg..

    Nem ad ki hdmi-n keresztül hangot?? :Y
    Az szép!
    Baszki..

    Gvh múltkor úgymond lecsapott rájuk, de annyit ért el vele, hogy megemlítik az ászf-ben, hogy külön díjért lehet hdmi-s boxot kapni, hogy ténylegesen digitális legyen a digitális előfizetés..
    Szánalmas.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Rick4 #8128 üzenetére

    Nem úgy van, hogy a upc (t és digivel ellentétben) csak a saját box-ával engedi használni a kártyát, mert, hogy párosítva vannak, és nem "unlockolja"?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz nrc #8136 üzenetére

    :R:R:R

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, lenne egy problémám.
    A parabola antennánk a hotbirdre van irányítva, főleg az olasz csatornák miatt.
    Nemrégiben a 3fő csatornának megváltozott a helyzete, és az automatikus keresés nem találja őket.
    Az a probléma, hogy nem egész szám a frekvencia, hanem tizedes szám, 10992,16; de ezt nem tudom betáplálni a műholdvevőbe, mert csak egész számok fogad el (egy skymaster dchc 9000 beltéri egységről van szó), nem is találja ezeket az adókat.

    Ebben a listában a felső három csatornáról lenne szó.

    Mit tudok tenni?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz cigam #8786 üzenetére

    A tányért vagy 14évvel ezelőtt szaki állította be, azóta mozdulatlan, csakis a hotbirdre van állítva, sose volt vele gond.

    10992-re nem ad semmit, többi kettőre igen, de ugyebár az első három nincs benne, ami a legfontosabb lenne.
    Többi beállítás is stimmel.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz GBogyó #8788 üzenetére

    124tp 10992 27500 v 2/3 hotbird
    És itt kéne elvileg lennie (legalább) a következő három csatornának: raiuno, raidue, raitre.
    Strength a megszokott 82-93% között, de a signal 0 van, pedig ha van csatorna, akkor az is szokott értéket kiírni, illetve a keresés is 0 csatornát ad ki.

    Minden más hotbird csatorna rendben van, sose volt velük gond eddig, csak most ezekkel, amióta megtörtént a váltás. :S

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz GBogyó #8790 üzenetére

    Május végén azt hiszem, de csak most volt végre időm ezzel foglalkozni.
    Nagyon szépen köszönöm. :R :)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz GBogyó #8794 üzenetére

    Köszönöm, hogy megnézted. :R

    Nem tudom mi lehet a baj.
    Elég sok olasz fórumot böngészek, ahol több megoldás van, mindegyiket végigtáncoltam, de egyik sem volt jó.
    De ami biztos, hogy ha bizonyos adókat látok (amik bejönnek), akkor ennek is be kéne jönnie.

    Esetleg még azt mondták, hogy mivel ez a 10992 nagyon alacsony tartományban van, ezért lehetséges, hogy lnb-t kéne cserélni, ha túl régi.

    Előtte azért szerzek egy másik vevőt kölcsönbe, és azon is lefuttatom a keresést.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, tegnap sikerült végre beszereznem egy olasz tivúsat kártyát, hogy a kódolt olasz adókat is tudjam látni a hotbirdön.

    Viszont problémába futottam.
    Először is azt hittem, hogy a műholdvevőmben már van alapból egy kártyaolvasó, és azon kívül egy CI foglalat.
    Nagy meglepetésemre, amikor bele akartam rakni a kártyát az olvasó nyílásba, kiderült, hogy az csak egy "dísz" nyílás, nem jó semmire, ezért csak a CI foglalat használható.
    Viszont nem volt otthon cam olvasóm, csak az, amit a dvb-t-hez használok, egy wayteq conax cam ca-module olvasó, de ha abba berakom a kártyát és az egészet a műhold vevőbe, akkor azt írja ki nekem, hogy kártyahiba.

    Elvileg a kártya nagravisiont használ, talán a 3-as verziót, illetve ha a hd csatornákat is szeretném látni, akkor CI+ is kell, bár ezt még mindig nem sikerült megértenem, hogy miért lenne szükség csak a hd adások miatt egy újabb modulra, ha a műholdvevő kompatibilis a hd adókkal.
    Viszont, ha nem akarom a hd adókat (amiből amúgy is csak kettő van), akkor elég egy sima smarcam.

    Az lenne a kérdésem, hogy vajon elég beszereznem egy ilyen smarcam ci+ olvasót a műholdvevőbe és minden menni fog, vagy mindenképpen új műholdvevő kell?

    Jelenleg egy skymaster dchd 9000 típusú vevőt használok.

    Nézegettem a ci+-os vevőket, de eddig az "emberi ár" kategóriában csak a strong SRT 7300 CI+, ami ha jól látom, borsos ára ellenére nem tartalmazza az olvasót, csak alkalmas annak befogadására.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák