Hirdetés
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen egeret válasszak?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Apple MacBook
- Októberben kerülnek legacy státuszba a régebbi GeForce VGA-k
- Milyen SSD-t vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- Gaming notebook topik
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Teasüti
nagyúr
Neeem, ez az IC maga lesz kihelyezve az uC-től vagy egy-másfél méterre (két másik I2C eszköz társaságában).
Szimplán csak azon okból, mert kellenek a plusz portok.
Hogy az 5V-os busz hogy fogja bírni a távolságot - ami miatt nem aggódok egyáltalán -, azt majd szkóppal ellenőrzöm.
Egy 5 méteres 300 ledes szalagon esik a fesz 1V-ot kb ha jól emlékszem. És ott azért nem kicsi áramok mennek. Az I2C buszon meg uA-mA tartományban vagyunk, nem számítok feszültségesésre. Kalkulátor szerint 2 méteren 5V 10mA 0,02%-ot esik. Szerintem kár aggódni. A busz kapacitása lesz inkább érdekes.
18 AWG becsléseim szerint 30-40 pF lesz a kellő hosszúságon.
Mindkét végén lesznek felhúzók és szintillesztők, abban bízom majd azokkal szépen be lehet hangolni a jelet.
De ha nagyon sokat esne, akkor még mindig megemelhetem a busz feszültségét is akár 12V-ra is. A mosfet-ek 20V-ig bírják elvileg (ha nagyon perverz akarok lenni, akár ráakaszthatnám a jármű elektromos hálózatára közvetlenül is a felhúzókat.Szerintem).
Új hozzászólás Aktív témák
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Call of Duty: Black Ops 6
- Milyen egeret válasszak?
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Asus TUF Gaming F16 (2024) FX607JV Grey - 16" - és Lenovo Legion Slim 5 RYZEN 7 8845HS
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3045, 96% Akkumulátor
- Akció! Újra Gamer EGEREK! Glorious , Endgamer XM1R , Nibio
- HP EliteBook 820 G2 i5-8300U 8GB 256GB SSD 12.5" 1 év garancia
- Bomba ár! Dell Latitude E7250 - i5-G5 I 8GB I 128SSD I 12,5" Foltos FHD Touch I Cam I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest