- Megjött a Razer DeathAdder egerek legfrissebb nemzedéke
- Ismét minimalista miditorony érkezett a Fractal Design műhelyéből
- Alakul a SpaceX Starlink európai ellenfele
- Digital Fingerprinting: Így buktat le a böngésződ a neten - Tech Percek #18
- Prezentálta PCI Express 6.0-s SSD-vezérlőjét a Silicon Motion
- SoundBlaster X-Fi
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- A partnerektől függ, hogy lesz-e Arc csúcs-VGA az aktuális generációban
- OLED monitor topik
- Ha a fejlesztőkön múlik, akkor nem tér vissza a GPU-s PhysX
- Apple MacBook
- Milyen monitort vegyek?
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
DougButabi
tag
válasz
gyapo11 #1399 üzenetére
gyapo11:
DTH22-esről olvastam mindenhol, hogy azt használják, erre gondoltam. Hőmérő+pára három szobába + nappali + kültér.Persze értem én, hogy úgy a szép, hogy áramszünet esetén is működjön, legalábbis mentse az adatokat, de nem érzem annyira kritikusnak. Példáddal élve, nem tudja, hogy fűtött már 5 percet, és kellene még 55-öt újraindítás után, de tudja, hogy hány fok van, hány fokot szeretnék most, és két óra múlva, így mehet a program tovább. Legrosszabb esetben kicsit túlfűt egy ciklust 1 fokkal, szóval esetleg második körben gondolkodok majd ilyesmiben.
Blynk-et Dannex fórumtárs ajánlotta, annyira nem ismerem, de azért majd ránézek.
Stopperos:
Az ajánlott szenzornak utána fogok nézni.
Természetesen én sem azt tervezem, hogy összedobok egy programot, és már cserélem is a falon a termosztátot. Első fázisban lesz a falon egy mindenféle adatot mutató kütyü, + hőmérséklet logolás. Esetleg valahogy megpróbálom eltárolni mikor kapcsol be meg ki a kazán. Abból tanulva tudnám kialakítani az optimális vezérlésemet.
Webszerveres vezérlésre nem arra gondoltam, hogy az arduino intézi a felületet, csupán a legalacsonyabb szintű dolgokat csinálná. Mérések, amiket le lehetne kérdezni, tárolná a vezérléshez szükséges paramétereket, és ki be kapcsolná a kazánt.
És egy tablet pedig biztosítaná a felhasználói felületet, kiolvasná a mérési adatokat, és a fűtési paramétereket, és ezen keresztül lehetne megváltoztatni őket.
Új hozzászólás Aktív témák
- OHH! Dell Precision 7560 Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i7-11850H 32/1TB NVIDIA A3000 6GB FHD
- Asztali PC , i7 6700K , 1080 Ti 11GB , 32GB DDR4 , 500GB NVME , 500GB HDD
- Asztali PC , R5 8400F , RTX 3070 , 32GB DDR5 , 500GB NVME , 2TB HDD
- Legion Go 1TB
- Lenovo LOQ 15IRX9 - i5 13450HX, 16GB, RTX 4060 8G, 1TB M.2 (Gari: 2027.03.11.)
- Bomba ár! HP ProBook 440 G7 - i5-10GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Gar
- Törött, Hibás iPhone felvásárlás!!
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Olcsó Laptop! Új akkumulátor! Dell Latitude E6540 : I7 4600M / AMD HD8790M / 8GB DDR3 / 128GB SSD
- ALIENWARE Area-51 R6 Threadripper Edition 1920X
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest