- OLED TV topic
- Kábellel oldaná meg a 12VHPWR gondjait az ASUS
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Tápos kibeszélő offtopik
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen alaplapot vegyek?
- Milyen TV-t vegyek?
- Apple MacBook
Új hozzászólás Aktív témák
-
persze, az árazásról volt szó. viszont ennek a műszaki háttere egyrészt egyszerűbb, másrészt sokkal jobban felépített, mint ahogy leírtad.
azt gondolom, hogy a GM204 egy teljesen logikus 2nd tier chip, aminek amúgy a fő paraméterei (többek között funkcionális egységek száma) valószínűleg már jóval a 290-esek megjelenése előtt fixek voltak. a chipet alacsony fogyasztásra tervezték, aminek az ultramobil szinergia és a marketing mellett van még egy óriási előnye: nagyon széles órajeltartományt tesz lehetővé. amikor kész volt a GM204, nem volt más dolguk, mint belőni úgy az órajelet, hogy a 980 a garantált boost clockkal kb. 10%-kal gyorsabb legyen a 290X-nél (ami a top binned példányok esetében 15-20%), a 970 meg annyit tudjon, mint a 290 (top binned - kb. 290X). így elérték, hogy a 970 egyszerre versenyezzen a 290-nel és a 290X-szel egy olyan áron, aminek komolyan már nem lehet a Hawaii chippel alámenni (ez volt az árazásban az igazán nagy okosság), a 980 pedig a látványos 20%-os (top binned) előnyével mehetett halo áron. ezzel egyszerre húztak nagyot piaci részesedésben és árbevételben - ennek eredménye a most mellékelt pénzügyi jelentés.
mint utólag kiderült, a 970 igen kompetitív árának volt még egy előfeltétele - kellett, hogy az enyhén backend-hibás (ROP vagy L2 cache) GM204-ekből is lehessen 970-et csinálni (ez saját következtetés, nem hivatalos info). ez a sztori viszont nem annyira egyszerű, hogy parasztnvidiahazudott - pedig amúgy én nem osztom a nyugati sajtó elnéző véleményét, szerintem szándékosan tájékoztattak félre mindenkit.
lássuk be, a 970 akkor is igen jó vétel, ha azt írjuk rá, hogy 56 ROP, 3.5GB RAM, 224-bites memóriavezérlő. a gond ott van, hogy ha azt írjuk rá, hogy 3.5GB RAM, akkor az nagyban megcsappantja a vásárlók körét - 95%-ban olyanokkal, akiknek a gyakorlatban marhára mindegy a 0.5GB. a probléma persze ott van, hogy egyrészt az 5%-ot ténylegesen megkárosítják, másrészt egy cég akkor se nézzen hülyének, ha történetesen hülye vagyok. az nVidia láthatóan nem hisz az ilyen etikai gyerekségekben - ezért félig egyetértek a konklúzióddal, én is alaposan tájékozódom, mielőtt bármit veszek tőlük (amúgy ez eddig is így volt). de azt érdemes látni, hogy (feltételezve a szándékos félretájékoztatást) ez a 3.5GB-os botrány nem jött volna létre, ha a vásárlók nagy része átgondolt szempontok szerint venné a VGA-it.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- OLED TV topic
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Kábellel oldaná meg a 12VHPWR gondjait az ASUS
- Békéscsaba és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Elemlámpa, zseblámpa
- Robotporszívók
- Gumi és felni topik
- Windows 10
- Hello Leo: véget ér a Starlink egyeduralma
- További aktív témák...
- XFX Swift AMD Radeon RX 9070 XT 16G - alig használt - garancia: ALZA.HU 2028 decemberéig
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ProArt RTX 4060 8GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! EVGA XC3 ULTRA RTX 3070Ti 8GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Asus Dual RTX 3070 Ti 8GB OC videókártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Aorus Master RTX 3070 8GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Sapphire Nitro+ AMD RX 7900 XTX 24GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dell Wyse 5470,14",FHD, N4100 CPU,8GB DDR4,128GB SSD,WIN11,IR KAMERA
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4022
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

