- Apple MacBook
- LG LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- RAM topik
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Calibre, az elektronikus könyvtár
Új hozzászólás Aktív témák
-
Anubis_9
addikt
Sokat próbálgattam én is ezt-azt, mire meglett a megoldás. Ugyan ilyen kártyám van. Semmilyen más progiban nem kell állítani semmit, csak a WattTool-ban. A Minimum rpm-et tedd 1300-ra és "Set". Így megszűnik a "gázfröccsözés" effektus.
Kb. 1,5 hete használom így és eddig minden OK vele. Ez a beállítás mellett nem melegszik fel a kártya túlzottan. Ha újraindítod a gépet, megtartja a WattTool ezt a beállítást, akkor is, ha nem indítod el a magát a programot. Amúgy pontosan 46 fokot elérve indulnak be alapértelmezettként a ventik.
-
Beldar
tag
Sziasztok! Én egy Gigabyte RX 460 4GB kártyát vettem, nálam is jelentkezik az állandó venti pörgés-leállás ciklusa. (én amúgy még 42-ért vettem, rá egy napra lement 40 alá)
A VGA BIOS-a F30 jelű, ami elvileg a legújabb.
Fő gondom, hogyan szabályozzam be rendesen, ha nem engedelmeskedik a szoftvereknek.
Próbáltam a WattMan-nal (bár abban fogalmam sincs mit hogyan kell, olyan érthetetlen az egész,
szóval visszaraktam alapba, meg ilyen félrefordítások vannak, h a MINimum-ot PERC-nek írják, vazz!)
WattTool-0.92.exe se hatotta meg a ventiket.Az Xtreme Gaming progiban alábbi képen mutatom a beállításokat.
[kép]Emellett is saját feje után megy a 2 venti, a 337-as értéket jelzi, holott akkor épp állt a venti.
Mi kéne legyen az optimális működése? Nekem felmegy sokszor 50-60 fokra (Idle GPU mellett) és el se indul a venti. -
ot93
senior tag
üdv, sapphire rx460 4 Gb esetén a 45-50 fok gondolom nem normális? 50 felett bekapcsolja a ventit, akkor lemegy 45 körülire, és kikapcsol a venti...
mindeközben a gpu órajelei 5-600 Mhz körül van.
-
exMachina
csendes tag
Sziasztok!
Már kaptam a választ az erre megfelelő topikban, ide már csak
a megnyugvás érdekében érkeztemTerveim szerint vásárolnék egy RX 460-as videókártyát, alábbiakban a
konfig és a tervem:
- Alaplap: Asus m3a78
- Processzor: Amd Phenom x6 1055
- Ram: 6gb ddr2 (2x2gb, 2x1gb, ha van jelentősége)
- Táp: Pure Power 9 Semi Modular 500W
- Monitor: 2x20" 1680*1050 DVI
Monitorok jövőben cserélve lesznek, felhasználási terület otthoni képszerkesztés,
hobbi felhasználás, saját magam szórakoztatására. Nem vagyok "power user".
Op rendszer win 7 vagy 8. Játék nincs tervben, max régebbi címek, de azért
figyelembe venném az avulást is ami ma elég, nem biztos 2 év múlva
is elég .Két kérdésem lenne:
- kompabilitás: a konfigom nem mai, van esély arra, hogy ne legyenek kibékülve?
Tudom bármi lehet, de itt olyanra gondoltam ami másnak lehet
egyértelmű, de nekem nem.
- Gyártó: Nem igazán látom mi a különbség az árakat leszámítva
Gigabyte, Sapphire 2gb 1 ventis
Asus, Saphire 2gb 2 ventis
Gigabyte 4gb (elég kedvező áron találtam, nem feltétlenül szükséges,
de baj nem lehet belőle )
Sapphire, XFX 4gb (árban ez a teteje)
A számomra ma elérhető árak alapján született a lista.
Többször olvastam, szerencsés, ha a ventiket le lehet állítani, de ezt nem tudom
mi biztosítja: hardver vagy szoftver?Szóval ha tudtok esetleg további támpontot adni a vásárláshoz, azt megköszönném.
-
Pokesz007
senior tag
Én generáltam ezt a kicsi szócsatát
Ki lett jól vesézve a dolog. Köszi nektek
-
kisza25
félisten
ez a mostani rx 460 teszt, ebből indultam ki, mivel ez az rx 460 tesztje és van benne r7 370, ami egy 7850->hd265->r7 370, csak átnevezve lett, a különbség csupán az eltérő steppingben keresendő.
idézet az r7 370 PH cikkből:
"A hűtő eltávolítása után jönnek az érdekesebb részek. A Trinidad kódnévre hallgató GPU még a legelső, 2012 első felében megjelent GCN1 (S.I.) mikroarchitektúrára épül, mely így szinte teljesen megegyezik a korábbi HD 7800-as kártyákon látott Pitcairn kódnevű lapkával, illetve ebből kifolyólag az R9 270-es kártyák GPU-ja is igen közel áll hozzá. A különbség csupán az eltérő steppingben keresendő, ami jelen esetben a PowerTune nevű energiagazdálkodási rendszer hatékonyságát érintő változásokat takarja.Sajnos mindez egyben azt is jelenti, hogy az R7 370 sem a FreeSync, sem pedig a TrueAudio technológiát nem támogatja, ami – tekintve az ezek körül korábban keltett felhajtást – szerintünk kissé ciki. A GPU alapvető felépítése tehát mit sem változott, azaz maradt az összesen 1280 darab végrehajtó, melyből az R7 370-eken 1024 darab aktív, melyekhez legfeljebb 975 MHz-es üzemi frekvencia társul. Az Asus utóbbin a gyári tuning keretein belül tekert egy kicsit, így a Strix esetében 1050 MHz a maximális magfrekvencia."
Az rx 460 jobb, modernebb, kevesebbet fogyaszt, de azért a körbehugyozás nálam nem ez a kategória.
az rx 470, na az körbehugyozza az rx 460-at, mert több, mint 2x olyan erős.
Na és ezért írtam, hogy elsőre i5, aztán VGA csere -
sysrq
őstag
Nemrég beléptem a klubba én is egy Gigabyte 4G-vel, azért is sántít az összehasonlításotok mert a most használtan kapható 7870 és 370 valahogy garancia nélkül vannak és ahhoz mérten drágák. Miért is vennék 30-35-ért bármit ha 40-ért garanciával van boltból? (és elméletileg jobb) (őrület, tegnap óta 3500-al lett több az ára! )
Meglepően jól teljesít a kis Giga, bár az integrált után bármivel elégedett lehetek, még megy az ismerkedés. -
válasz
kisza25 #1686 üzenetére
Igen, szerintem is.
PH teszt 8-9%-ot mutatott ki (11-ből 4 játék DX12-es). Elképzelhető, hogy vannak játékok, amikor nagyobb a difi, de átlagban azért nincs szó alázásról.
(#1687) MK VII: persze, én sem ajánlanék senkinek R7 370-et RX 460 ellenében. Jó kis kártya lett, nagyjából eléri a HD7870 szintjét (R7 370 alulról súrolja a húzott órajeleknek köszönhetően) jóval kevesebb shaderből.
-
MK VII
veterán
válasz
kisza25 #1686 üzenetére
Ne százalékozzatok szerintem felesleges.
HD6950, 1408 shaderrel van... 7850 az 1024 shaderével körbehugyozza.
Rx460 896 shaderrel a 7850-et hugyozza körbe.
Volt/van mindegyik. Egyre jobban teljesítenek az új kártyák kevesebb shaderrel. Az új játékokhoz meg elengedhetetlen az újabb arhitektúrás kártya főleg, hogy most, hogy a GCN1-gyes kártyákat már nem is támogatják az újabb játékok, illetve az új driverekből ki van szedve a támogatás. 7850 GCN1-gyes. Régi játékokbani teljesítményét nem lehet hasonlítani az új játékokbani teljesítményéhez. Illetve nem lehet alapul venni. Nem mérvadó. -
MrDerekas
addikt
válasz
greenmeister #1675 üzenetére
Nekem ilyet ultra fast boot opciónál csinált, fast boot-nál zökkenőmentes.
-
Pokesz007
senior tag
Azért raktam zárójelbe a vízet
Nekem ez újdonság volt. Vagyis nem láttam ilyet még.
-
kisza25
félisten
válasz
greenmeister #1672 üzenetére
mit kellene nézni?
a monitoron az a matrica nem zavar? -
Pokesz007
senior tag
Itt (víz) alatt tesztelték Sapphire Nitro 460 4GB OC-t. Nekem ez újdonság ilyet még nem láttam még. Lehet én vagyok lemaradva. Vagy csak optikai csalódás,vagy én vagyok hülye
[link] -
Nerazim
őstag
válasz
greenmeister #1675 üzenetére
Ha új a kari akkor sztem cseréltesd ki vagy gariba küld vissza. Nekem más jellegű problémám volt vele eleinte,de már elmúlt
-
Nerazim
őstag
válasz
droti25 #1673 üzenetére
Nekem is ilyen van, szvsz jó választás, én meg vagyok vele elégedve, de ha van még egy kis pénzed akkor ajánlom inkább a 4gb -os Nitrot.
Vagy árban egy kicsivel több csak, de szintén nagyon jó kártya az XFX RX 460 4Gb DD (duplaventis) verziója.Itt találsz róla leírást és pár képet játék közben. Csendes, hűvös kártya és a ventije is leáll idle-ben, míg a sapphire 2gb verziójának nem.
-
droti25
őstag
Sziasztok
GTX750 1GB-ról váltanék erre. I3 4170 proci mellé venném.
Ezt néztem ki.
Szerintetek jó választás? -
greenmeister
tag
A következő jelenséggel találkozott e már valaki? Íme
-
Pokesz007
senior tag
Különben melyik programmal tudom bal oldalra szépen kirakni a játékba ?a hőmérsékletek,Fps stb.
-
távcsőves
senior tag
válasz
Pokesz007 #1668 üzenetére
Ez itt totál OFF, de azért nézd csak meg ezt. Magasabb felbontás eggyel, és több FPS de hová butítja a grafikát, ráadásul itt I5 hajtja meg a vga-t. Ha van DX12 akkor egész vállalható az RX460.
@pokesz: rtss és hwinfo64 vagy rtss és afterburner vagy rtss és hwinfo64 és afterburner egyszerre. Rengeteg tutorial van youtubon a témában.
-
távcsőves
senior tag
-
kisza25
félisten
nem akarok bele vauvau, de az rx 460 5-10% gyorsabb, mint egy R7 370, ami egy átnevezett rx 270, amitől a hd 7850 15-20% al lassabb, viszont azt simán fel lehet húzni hd 7870 szintjére.
Amíg rx 460 kb semennyire sem tuningolható (nálam a gyári 1212Mhz-et sem tartja, tuningnál meg semmi sem változik)Szóval alapvetően az rx 460 ~25-30%-al gyorsabb a HD 7850-nél, de utóbbi elég jól tuningolható, ez azért nem a keresztbe lenyeli kategória
Ezért mondtam az i5-öt
Nameg:
Nekem volt HD7850 és 7870 is simán játszható volt vele minden játék, BF4 is, még 750ti/ 260x-el is amik még gyengébb kártyák.
i3+ r7 260x/750ti-al már nem volt minden játék játszható élvezhetően (mikrolagok főleg multiplayernél), viszont i5+ gtx 750ti vel minden frankón ment, csak részletességből kellett visszavenni, és gtx 750ti gyengébb a HD7850-nél, és 2/3-a a teljesítménye, mint az rx 460-nak.
Szóval továbbra is azt mondom i5 elsőre, majd VGAMás: ezzel a freesyncel nagyon jól lehet kompenzálni a kis rx 460 gyengeségeit, tökre elég most nekem ez a kártya így
-
Pokesz007
senior tag
Érdekes eredmények,tapasztalok köszi nektek
Esetleg majd egyszer megvenném a bf1 et akkor cpu csere kéne gondolom.
Igen 460 al làttam szép eredményeket 2 magos cpu val. -
MK VII
veterán
Bocsi srácok, de szerintem meg előbb VGA-t cseréljen...
7850 kutya pöcse a 460-hoz képest... De tényleg. Még a pentium is szépen kihajtja... Kétségtelen, hogy az i5 jobban kihajtja, de most az a kérdés, hogy melyiket előbb..
Egyértelműen a VGA. Havernak i5-2500k mellett van a 7850 2GB és OpenGl apival médimon a Doom 25-40 fps meg mikrolaggok. Vulkan-nal meg még rosszabb volt neki. Nekem a Pentium mellett high grafikán az RX460-nal 45-50 fps volt OpenGl alatt. Persze Vulkan-t pentiummal nem lehet használni. Vulkannal 60-70 fps i5-tel.
Overwatchon vettem észre jelentős különbséget proci váltásnál. Majdnem duplája lett az fps. De hát online játékoknál nem véletlen, megmutatkoznak a magok..
Pentiummal az új CoD-ok is szépen mentek. De arról is tettem be ide képeket.Egy szónak is száz a vége. VGA-val jelenleg többet érne el mint a procival. Szerintem.
-
Pokesz007
senior tag
Üdv MK VII
Szerinted előrébb lennék egy xFx 4GB os kàrtyàval,mint ami most van nekem?sapphire hd7850 2GB vagy i5cput vegyek inkàbb elsőnek? Újabb jàtékokra akarok majd felkészülni. Fps fan nem vagyok.. Multit csak cod2. Köszönöm a vàlaszt. -
D.Orion
veterán
Üdv!
Kissé rég jártam eme topikban. Barátomnak épp az imént adtam tanácsot a korábban olvasottak alapján. Asus Strix-Sapphire Nitro- XFX két ventis 4GB-os verziók közül. Én az XFX-etajánlottam, mert az a legolcsóbb és emlékeim szerint nem rosszabb, mint a Nitro hűtése. Jól emlékeztem, hogy ajánlható az XFX? -
Dadan01
senior tag
Üdv!
Wattman segítségre volna szükségem. XFX Single fan kártya. Ami a cél lenne, hogy 65 fok célhőmérsékletet megadva ne forogjon 2200at a venti. Amit beállítottam a ventivezérlésnek az a max/target 1500/1500, a hőmérsékletnek 80/65. Ezzel szemben simán forog 2000-et úgy, hogy a gpu 54 fok fölé nem ment. Ha automatán hagyom a ventivezérlést, még rosszabb, úgy 2300 felett forog, és roppant zajos. Plusz nemtom milyen hiszterézissel dolgozik ez a szar, de 37 fokra visszahűlt már a mag és még mindig taplógázon ment a venti.
-
kecsawi
senior tag
Köszi! Figyelmetlen voltam, de újranéztem pár beállítást, és a következőket tapasztaltam:
3840*2160*60 max beállítás 50 fps környéke, egyszer 40 alá is beesett,
3840*2160*60 min beállítás 60 fps környéke,(+-10 fps)
2560*1440*60 max beállítás 90 fps környéke,
2560*1440*60 min beállítás 120 fps környékét (+-20 fps) mutatta a fraps, Diablo 3 futtatásakor.(G3258 3,6-on;8 GB RAM;120 SSD; 40JU6000) -
korpas15
tag
Sziasztok! Szerintetek HD7770-ről érdemes lenne RX460-ra váltani?
-
-
Scholes9
nagyúr
Üdv. Valaki használja 1440p-ben az RX 460-at? Diablo 3-ra kellene ebben a felbontásban, cél a fix 60 fps
-
hegegabi80
addikt
válasz
kalapacsolok #1622 üzenetére
Én se bolti áron vettem, hanem itt aprón. Kb 2006 környékén vettem boltban vga-t.
-
kisza25
félisten
igen a tiedre
ez az én eredményem
kispéé: azt, hogy nincsen képtörés, nem érzékeled az FPS esést, mert dinamikus a kijelzőnek, frissítési frekvenciája
bővebben ezt olvasd el -
MK VII
veterán
válasz
kalapacsolok #1622 üzenetére
Nekem pont ugyan ilyen van. Unlockolva tuningolva 70 fok alatt van és nem hangos egyáltalán.
Idle-ben leáll természetesen. -
kalapacsolok
senior tag
válasz
kalapacsolok #1622 üzenetére
Ez az XFX kétventis, viszont azt hol tudom biztosan megnézni, hogy idle-ben leállós-e, vagy ezek mindenképpen ilyenek már?
-
kalapacsolok
senior tag
válasz
távcsőves #1619 üzenetére
Sony Vegas.
MK VII: Köszi a tippet, akkor ezt az XFX-et veszem, az árban is jó: https://ipon.hu/webshop/product/xfx_rx_460p4dfg5_rx460_4gb_gddr5_double_dissipation_pcie/1489975
Hegegabi: köszi az infót, de az ASUS kicsit drágább, ezért inkább maradok az XFX-nél, ha úgy sincs érdemi különbség.
-
hegegabi80
addikt
válasz
kalapacsolok #1617 üzenetére
Én most szereltem be az asus rog strix rx 460 4gb vga-t. Most idle 38-40 fok körül mozog, és állnak a ventik. Játék alatt még nem teszteltem, csak gyorsba elindítottam a tomb raider-t, feltoltam mindent maxra és szépen ment. 2000 rpm körül ment a venti, volt egy kis hangja, de nem vészes, viszont 70 fok alatt tartotta (65-68).
Amúgy a korábbi giga 750 Ti-hez képest sokkal súlyosabb a bordák miatt. Viszont a ventik mintha kisebbek lennének, így kicsit talán hangosabb.
Még ki kell tapasztalnom ha lesz időm.
Viszont a kép az szép, pedig hdmi-dsub átalakítóval használom. -
MK VII
veterán
válasz
kalapacsolok #1617 üzenetére
Szia.
Teljesítményileg szinte nulla különbség van köztük.
Hűtésben van eltérés. Sapphie és XFX a hűtésben talán valamivel jobb a többinél. Érdemes kétventis, idle-ben leálló ventiset venni.kisza
Az enyémre érted? Az már az unlockolt húzott érték igen. -
távcsőves
senior tag
válasz
kalapacsolok #1617 üzenetére
Milyen programot használsz vágásra?
-
kalapacsolok
senior tag
Sziasztok!
Vennék egy rx 460-as videokártyát, de a kérdésem, hogy van asus, sapphire, gigabyte stb is, melyiket érdemes venni, van ezek között érdemi különbség az áron kívül?
Van egy gépem, főbb összetevők:
DELL 27-es monitor, 1920x1080 px
Processzor: Intel Core i5-4440
Alaplap: Gigabyte B85M-D3H alaplap
SSD: Adata 120GB SX930 XPG,
RAM: 8 GB ddr 1600 mhz RAM
Táp: Be quiet! 350W System Power S7 BN141 OEM
Hűtő: DeepCool GAMMAXX 300 processzor hűtő 12+12 hó gar.
(64 bites windows 10)Eddig csak irodai munkára, most viszont néha videovágáshoz, webcames video készítéshez, kevés játékhoz is akarom használni a gépet.
LOGITECH HD Pro Webcam C920 960-001055 webcamet használnék.Ha jól sejtem, az Intel integrált videokártyája erre nem lesz elég (és észlelek is néha problémákat videovágásnál), ezért szeretnék egy jó ár/érték arányú videokártyát venni a célra, és az rx460-at ajánlották.
-
kisza25
félisten
válasz
kisza25 #1597 üzenetére
A gigabyte oldaláról a kártyánál a letöltéseknél leszedhető a gigabyte Xtreme program.
Ott a venti szabályozásnál elég rányomni a turbóra és 67 fok fölé nem engedi a kártyát, de így is max 45%-on láttam, azaz érdekes, hogy 39% felett már kihallani a gépházból.
Gyári ventiprofillal hangtalan, de 80fokig elengedi, a turbóval meg játék alatt azért van egy kis hangja, de max 67fokos, lehet dönteni kinek mi a szimpatikus -
távcsőves
senior tag
Boldog karácsonyt a fórum lakóknak, szépített az rx460 a szememben. Bár nem fullHD a felbontás, de egészen szépen futt a Tom Clancy's The Division DX12-ben. Kellemes meglepetés, mert nincs erős cpu hozzá a videóban, de az effekteket high környékére sikerült beállitani többnyire. Január végére 4gb-os modellek milyen árra várhatók?
-
kisza25
félisten
freesyncel frankó, nem is nagyon ingadozik az FPS, de még tesztelem
-
hegegabi80
addikt
Nekem is megjött az Asus, de még nem volt időm berakni gépbe karácsonyi mizéria miatt.
-
-
AtiGef
senior tag
válasz
kisza25 #1597 üzenetére
Teljesítmény optimalizációt kikapcsoltam a beállításoknál, magasabb power limit (30% körül elég neki).
Kicsit agresszívebb ventilátor szabályzás, ha 68C alatt tudod tartani a kártyát, nekem 1270 Mhz-et teljesen stabilan tartotta. Memória nekem 1920Mhz-en ketyegett. Furmark futtatása mellet gyönyörűen belőhető.
Szerintem, így azért nyerhető pár FPS.Tehát nem a TDP miatt veszi vissza az órajeleket, hanem a magas hőmérséklet miatt. Most olvasom, hogy feljebb raktad a ventit. Akkor teljesítmény optimalizáció!!!
Új hozzászólás Aktív témák
- Nvidia Geforce GTX Gigabyte 1660 TI 6gb
- Gainward GeForce RTX 4080 SUPER Phoenix GS Újszerű, garanciális, dobozával és tartozékaival
- ASUS ROG Strix GeForce RTX 4090 BTF 24GB GDDR6X Graphics Card
- Gigabyte RTX 3060 Ti GAMING OC 8GB GDDR6 Videokártya!
- 27% Számla, Fóliás! RTX 4090 XTREME WATERFORCE 24GB GDDR6X Videokártya! BeszámítOK
- 128 - Lenovo Legion 5 (16IRX9) - Intel Core i7-14650HX, RTX 4070
- Samsung Galaxy S23 Ultra 256GB,Újszerű,Dobozával,12 honap garanciával
- Apple iPhone 14 Pro Max 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Tablet felvásárlás! Samsung Galaxy Tab S10+, Samsung Galaxy Tab S10 Ultra, Samsung Galaxy Tab S10 FE
- Game Pass Ultimate előfizetés azonnal, élettartam garanciával, problémamentesen! Immáron 8 éve!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest