Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz HSM #6191 üzenetére

    Igen, még várok de az Alder Lake-S i3-12100F már felröppent csere lehetőségnek.
    Sajnos kell a B660 alaplap, mert a H610 nem támogatja majd a Dual Channelt. :R

    #6193
    Petykemano
    Szerintem nyilván az is elkaszálta a Zen 3+ fejlesztési lehetőségét hogy hatalmas a készlet hiány. Most mindegy mit dobnak piacra úgy se lehet semmit kapni elérhető áron.
    Vagy a Zen 4 fejlődése olyan hatalmas hogy már nem érte meg a Warholba fektetni.
    A pletykák szerint azonos órajelen 29%-os IPC emelkedést hozhat a Zen 4 a. Ez elég brutális, még a Zen 3 mellet is, és 40%-os gyorsulást könyvelhet el az órajel emelkedés mellet is.
    + még a Zen 4 is kaphat 3D V-Cachet-t ami még brutálisabb gyorsulást könyvelhet el.

    Abban biztos vagyok az Alder Lake-S nagyon ki fog kapni a Zen 4 megjelenéne után.
    Az AMD se engedi le a védelmet, fejleszt gőzerővel és biztos sok ember álla fog le esni. :R

    Talán a Zen 4 Cinebench R20 alatt 800-880 pont között hozhat 1 magon. A 30-40% gyorsulást valahova ide vezethet.

    LGA 1700/AM5
    Én is a kettő között örlödök, de szerintem jobban megéri kivárnom az AM5-öt.
    Intelnél azért jelentősen túlárazottak az alaplapok, + az AMD oldalán egy platform jelentősen tovább marad életben. így a jövőre nézve sokkal nagyobb lehetőség van még idővel processzort váltani. :R

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák