-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
válasz
CPT.Pirk #26232 üzenetére
nem, az nem szokott előfordulni, hogy kiveszik a kernelből valaminek a támogatását.
az szokott előfordulni (usb-s cuccoknál kimagaslóan gyakran), hogy másik chip kerül az eszközbe. észre sem veszed, ugyanaz a cucc, nincs kívülről látható változás, de a bele teljesen más. és akkor pislogás van.szerk: nézd meg az usb azonosítókat azon a linken, amit a kolléga megadott, meg azon, amit az ő gépe lsusb-re kiad.
-
Sonja
nagyúr
válasz
CPT.Pirk #26208 üzenetére
Lehet, hogy fent van, csak máshol, mint ahol keresné. Itt lehet a megoldás. Próbáld meg, amit ott írt paramétert megadni neki.
Ui.: Tudom, hogy ez a org.kde.plasma.timekeeper-re vonatkozik, de az elv ugyan az.
-
Dave™
nagyúr
válasz
CPT.Pirk #25796 üzenetére
Nekem az rémlik, hogy a legacy gyorsítás erőltetése ami megoldja a gondot, ezért nem is az az alapértelmezett, persze a gyakorlat azt mutatja hogy jobb lenne ha inkább az lenne az alapérték.
Kicsit olyan ez, mint a Wayland vs. X, tudjuk hogy elviekben jobb a Wayland, de gyakorlatban mégis X van majdnem mindenhol, és nem is úgy fest hogy ez egyhamar megváltozna.
-
Dave™
nagyúr
válasz
CPT.Pirk #25793 üzenetére
Ubi/Intel páros mellett nekem majdnem mindig kellett ez, hogy ne legyen tearing. (Manjaro alatt nincs rá szükség egyik gépen sem a háromból).
-
King Unique
titán
válasz
CPT.Pirk #25042 üzenetére
A partíció összevonások valóban sokáig eltarthatnak, mert azoknál átmozgatja az adatokat a program. Viszont egy ilyen sima átkonvertálás általában viszonylag hamar lefut. De mindegy, már úgyis tárgytalan. Illetve nyilván jobb a tisztán újraparticionált lemez, mint az ide-oda konvertált.
-
King Unique
titán
válasz
CPT.Pirk #25040 üzenetére
Akkor nem jól kerestél rá, mert ezt külső programokkal vissza lehet konvertálni. Azután pedig már a Linux sem problémázott volna. Na persze a W helyi tooljai csak destruktív módon tudják, az igaz. De azoktól amúgy sem kell sokat várni, mert például még egy partíció kiterjesztést is akkor csinál meg a grafikus tool, ha a beolvasztani kívánt partíciót előtte töröljük...De külső szoftverek nyilván anélkül is megoldják.
-
King Unique
titán
válasz
CPT.Pirk #25036 üzenetére
Érdekesen lett ez megfogalmazva, de nekem a dinamikus lemezről a másik OS jut eszembe. Gondolom az alatt sikerült összehozni. Viszont az ottani programokkal jó esetben vissza lehet konvertálni adatvesztés nélkül alaplemezzé. Linux alatt meg a kolléga által is említett lmdtool opció van.
De ahogy nézem, már tárgytalan.
-
Vladi
nagyúr
válasz
CPT.Pirk #25022 üzenetére
"Arról viszont nem tudok, hogy ilyen patch készlet elérhető-e az androidos kernelhez, ott még csak teljes forrásokat találtam."
Az a tisztességes eljárás, ha csinál egy kernelt, megpacheli, és a patch is elérhető könnyen.
Azért ha x kernelhez y pathcet akarsz feltenni, kösd fel a gatyeszt. -
#68216320
törölt tag
válasz
CPT.Pirk #24314 üzenetére
sikerült ebben az állapotában lefuttatnom. ha jól emlékszem talán fsck -v / kapcsolóval, de nem biztos. valami hibákat talált, minden kérdésre y-t nyomtam (jó sok volt, csak rátenyereltem)
most működik, de a /var/log/fsck könyvtárban semmi nincs a log fájlokban. szóval nem tudom mit csinált és számíthatok-e arra, hogy valamelyik fájl sérült. jó volna tudni.
amúgy az egész ssd egy ext4 root partíció (mbr) -
Mr Dini
addikt
válasz
CPT.Pirk #24221 üzenetére
És újabb kernelt nem lehet lefordítani nálad?
Sajnos ez egy beágyazott rendszer... Én meg nem vagyok kernelfejlesztő. De próbáltam már az arm-os Debiant, illetve az Arch-ot, azoknak jóval frissebb (4.x) kernele van, csak ott meg rengeteget kéne konfigolni és jelenleg nincs időm cups, samba és egyéb dolgok állítására.
És ha a
make ARCH=arm zImage
parancsot adod ki? Nem tudom elhinni, h a gcc lenne a gond. -
Mr Dini
addikt
válasz
CPT.Pirk #24219 üzenetére
Bizony régi, de működik. Egyedül csak az új syscall-ok hiányoznak nagyon, illetve néhány usbfs csatoló tool. Pl az adb-t nem tudom így használni...
Szerintem a gcc nem lehet probléma, hacsak a buildelés közben nem dob valami hibát. Szerintem vagy valami hiányzik a kerneledből, vagy rossz a sum (már ha uImage stb...).
-
Mr Dini
addikt
válasz
CPT.Pirk #24217 üzenetére
Én egy nasra készítettem a hozzá mellékelt GPL forrással egy mod kernelt.
Nos, én egyből csak a kernelt szerettem volna lefordítani, ami a kernelforrás/trunk/linux-2.6.31.8/ mappa alatt található. Viszont ez nem akart működni, mert le kellett fordítani az egész fw-t, amit a kernelforrás/trunk/ alatt kiadott
make world
paranccsal tudtam megtenni. Ezután már simán le tudtam fordítani jól a kernelt.Nos nem tudom, hogy Nálad ez pontosan hogy van, de esetleg (ha van) a mellékelt README segíthet.
-
ToMmY_hun
senior tag
válasz
CPT.Pirk #23713 üzenetére
Ugyanazon SSD -re szeretném a két rendszert felrakni. Linux telepítésnek hagytam 100 GB helyet, azt csatoltam fel /-ként és a Linux boot helyének az MBR-t adtam meg. Ezután grub config, de csak a Windows Recovery Boot opciót találja. Ez alapvetően jó módszer, vagy már alapjaiban hibáztam el? Swap nem kell, van RAM bőven és nem hibernálok soha.
Megpróbálom majd a 17.3-mal is, hátha az meg tudja oldani.
-
ToMmY_hun
senior tag
válasz
CPT.Pirk #23710 üzenetére
Igen, elvileg így megy. A gondok viszont ott kezdődnek, hogy a 17.1-es telepítő nem is látja a Windows 10 install-t, ezáltal nem választható ki az "Install alongside.." opció. Manuális partícionálással próbálkoztam, de az nem vezetett sikerre. Egyébként elvileg hogy kellene mennie? MRB-t állítom be linuxos boot partíciónak, avagy létrehozok egy külön partíciót erre a célra?
-
Rimuru
veterán
válasz
CPT.Pirk #23570 üzenetére
Azert szedte le mind a kettot mert egy "plugin", az alkalmazas indito segitsegevel volt kirakva a 2 desktop file. Nem az alkalmazas inditot kellett volna eltavolitanod hanem azon belul a nemkivanatos bejegyzest.
Nemtwork applet pedig a systrayben van (az oke hogy ebben nem lehet kulon kapcsolgatni), szolva vagy kiszeded a systrayt a panelrol, vagy eltavaloitod az appletet.En pl ilyet csinaltam, sima openbox, van jobbgombos menu, az ora az miden ablak folott van (kiveve video lejatszas). Ha ki kell kapcsolni a gepet bezarja a bongeszot, nyom egy jobbgombot es ott ramegy a kikapcsolasra.
spammer: lxpanelre is azt rak ki amit akar.
-
Sonja
nagyúr
válasz
CPT.Pirk #23570 üzenetére
Nem. Itt a topik róla, Logout Button On lxpanel.
-
Sonja
nagyúr
válasz
CPT.Pirk #23567 üzenetére
Csinálj egy file ide: /usr/share/applications/logout.desktop a következő tartalommal:
[Desktop Entry]
Name=Logout
Comment=Get me out of here
Exec=/usr/bin/lxsession-logout
Icon=/usr/share/icons/Human/48x48/apps/gnome-session-logout.png
Terminal=false
Type=Application
Categories=System;
StartupNotify=false
NoDisplay=false -
-
Siriusb
veterán
válasz
CPT.Pirk #23415 üzenetére
Bocs, hogy csak most reagálok. Köszönöm válaszod. Lehet mutatok egy-két képet, és dönetenek az xfce és lxde közt.
Az ilyen automatikus frissítésektől félek, de ha ilyen pozitív tapasztalatod van vele, tényleg meg kellene próbálni.
(#23416) brickm
Ubuntu? Határozott nem.Elég volt két év belőle, azzal kezdtem a linux ismerkedésemet.
-
olivera88
veterán
válasz
CPT.Pirk #23427 üzenetére
Van. Ez jobban hangzana valóban.
Akkor irok inkább amoda, de megmutatom azért itt is.
Ez futtatás scriptje, a letöltéshez másik van.
#!/bin/sh
python /home/oliver/Magics-PCP,T_script/arpegepcpmslvhu_72.py
python /home/oliver/Magics-PCP,T_script/arpegepcpmslhu_72.py
python /home/oliver/Magics-PCP,T_script/arpegepcpmslsrb_72.pySZERVER='név'
FELHASZNALO='felhasznalol'
JELSZO='jelszo'ftp -n -v $SZERVER << EOF
ascii
user $FELHASZNALO $JELSZO
prompt
cd ARPEGE
bin
send ARPEGEPCP72.png
send ARPEGEPCPHU72.png
send ARPEGEPCPRS72.png
exitEOF
Bambano A hashokra gondolsz?
-
brickm
őstag
válasz
CPT.Pirk #23421 üzenetére
Az asus notin az rf kill-t rendszeresen csinálta nekem a debian.
"• RF Kill blokkolás esetén:
#apt-get install rfkill
# sudo rfkill unblock all
# rmmod ath5k && modprobe ath5k
# rm /dev/rfkill
# sudo iwconfig wlan0 txpower auto
*Ha aktív WLAN adapterrel indítjuk a rendszert, nem blokkol az RFKILL!
ELSŐ ÚJRAINDÍTÁS UTÁN a rendszer frissítése előtt ndisgtk -el telepítsünk windows-os wifi drivert."Volt fizikai on off kapcsoló a wifihez. Ha az offban állt,amikor elindult a kernel, nem bírtad bekapcsoltatni vele a wifit... Csak fizikai bekapcs plusz restart segített.
-
brickm
őstag
válasz
CPT.Pirk #23419 üzenetére
Tuti.de holnap meglesem.
Azért él bennem ennyiere,mert az ntfs 3g csomag nálam valamivel akadt és nagyon lelassult minden művelet,aminek köze volt a guihoz. Valami más ntfs kötetkezelőt használtam...csináltam ilyen házi tutorialt is debian 6ra,megkeresem,abban leirtam mi mivel akadt nálam és mi oldotta meg az efféle gondokat. -
brickm
őstag
válasz
CPT.Pirk #23417 üzenetére
A 6ban ment az ntfs read/write?
Nekem ugy rémlik telepiteni kellett az ntfs csomagot..legalábbis az íráshoz...
Holnap felteszem VB-ba, meglesem.Erősebb gépekre meg a linux mint mate-et szoktam amugy ajánlani.
A hw-kérdéskör azért érdekes mert pl nekem elég standard hardvereim vannak( 2015mc pro)
És csak az ujabb linuxok mennek driver hekkelés nélkül tökéletesen. A régebbi 7éves asus notin, dettó. Wifi,meg vga driverrel van mindig gond... pedig a macben ugye standard intel plusz nvidia van, legtöbbször pedig az amd,radeonnal volt régen gond linuxnál..legalábbis nálam. -
Raynes
tag
válasz
CPT.Pirk #23375 üzenetére
Kösz a tippeket. A hibernációval az a bajom, hogy nem megbízható, ha egyszer véletlenül mégse jön vissza a gép sleepből, akkor cseszhetem az egészet. A folyamatosan üzemelő gép a legbiztosabb megoldás.
Szerintem akkor a virtuális gép marad, relatíve biztonságos, tuti mindig elindul, csak hát ilyen gyenge gépen még egy guestet is futtatni, nem repesek az örömtől. Tényleg csinálhatnának erre valami kulturált megoldást.
-
Raynes
tag
válasz
CPT.Pirk #23200 üzenetére
Vigyázz, ezek nem partíciók, hanem LVM-en lévő azonos volume groupnak a logical volume-jai. Ezzel a hagyományos partícionálóprogramok nem tudnak mit kezdeni.
Az lvreduce parancs szolgál a méret csökkentésére, és az lvextend parancs a méret növelésére. Ezeknek a manualját kéne megnéznie a kollégának.
-
batagy
őstag
válasz
CPT.Pirk #23194 üzenetére
Értem.
Az látszik, hogy a Synology NAS valamiért magától használja a nobarrier flag-et. Az OpenSUSE-nél ugyanakkor ez nem látszik, azaz úgy tűnik barrier-t használ.
Ettől függetlenül, az kérdés merült fel bennem, hogy a Jmicron JMS566 USB vezérlő (vagy akár más USB vezérlők) esetleg a journalt vagy a barriert nem támogatják, és olyankor az OS-en múlik hogy ezt hogyan kezeli le.
Most ugyanazt a tesztet végrehajtottam, mint korábban a JMS566 chipes rackkel, csak most ASmedia ASM1053 (VID PID 174C-5136) vezérlős rackben. Vinyó és minden más ugyanaz.
OpenSUSE 13.2 (kernel 3.16.7-21):
batagy@sesame:~> uname -a
Linux sesame 3.16.7-21-desktop #1 SMP PREEMPT Tue Apr 14 07:11:37 UTC 2015 (93c1539) x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
batagy@sesame:~>
batagy@sesame:~> dmesg -e
...
[ +43.107817] usb 1-1.1: new high-speed USB device number 3 using ehci-pci
[ +0.144949] usb 1-1.1: New USB device found, idVendor=174c, idProduct=5136
[ +0.000013] usb 1-1.1: New USB device strings: Mfr=2, Product=3, SerialNumber=1
[ +0.000002] usb 1-1.1: Product: AS2105
[ +0.000002] usb 1-1.1: Manufacturer: ASMedia
[ +0.000002] usb 1-1.1: SerialNumber: 00000000000000000000
[ +0.000513] usb-storage 1-1.1:1.0: USB Mass Storage device detected
[ +0.001108] scsi14 : usb-storage 1-1.1:1.0
[ +1.003109] scsi 14:0:0:0: Direct-Access ASMT 2105 0 PQ: 0 ANSI: 6
[ +0.002363] sd 14:0:0:0: Attached scsi generic sg3 type 0
[ +1.487540] sd 14:0:0:0: [sdc] 156301488 512-byte logical blocks: (80.0 GB/74.5 GiB)
[ +0.001103] sd 14:0:0:0: [sdc] Write Protect is off
[ +0.000013] sd 14:0:0:0: [sdc] Mode Sense: 43 00 00 00
[ +0.001092] sd 14:0:0:0: [sdc] Write cache: enabled, read cache: enabled, doesn't support DPO or FUA
[ +0.020322] sdc: sdc1
[ +0.004053] sd 14:0:0:0: [sdc] Attached SCSI disk
[Jan 2 14:13] EXT4-fs (sdc1): mounted filesystem with ordered data mode. Opts: (null)
batagy@sesame:~>
batagy@sesame:~> df -hT
Filesystem Type Size Used Avail Use% Mounted on
/dev/sda5 ext4 32G 4.9G 26G 16% /
devtmpfs devtmpfs 3.8G 8.0K 3.8G 1% /dev
tmpfs tmpfs 3.8G 0 3.8G 0% /dev/shm
tmpfs tmpfs 3.8G 2.2M 3.8G 1% /run
tmpfs tmpfs 3.8G 0 3.8G 0% /sys/fs/cgroup
/dev/sda2 vfat 95M 32M 64M 33% /boot/efi
/dev/sdc1 ext4 74G 52M 70G 1% /run/media/batagy/testext4
űbatagy@sesame:~>
batagy@sesame:~> mount | grep sdc
/dev/sdc1 on /run/media/batagy/testext4 type ext4 (rw,nosuid,nodev,relatime,data=ordered,uhelper=udisks2)
batagy@sesame:~>
batagy@sesame:~/Desktop> cat /proc/mounts | grep sdc
/dev/sdc1 /run/media/batagy/testext4 ext4 rw,nosuid,nodev,relatime,data=ordered 0 0
batagy@sesame:~/Desktop>Synology NAS-on (kernel 3.2.40):
DiskStation> dmesg
...
[ 2348.386831] usb 2-1: new high-speed USB device number 2 using ehci_marvell
[ 2348.571966] scsi2 : usb-storage 2-1:1.0
[ 2349.567800] scsi 2:0:0:0: Direct-Access ASMT 2105 0 PQ: 0 ANSI: 6
[ 2349.580037] sd 2:0:0:0: Attached scsi generic sg1 type 0
[ 2351.167746] sd 2:0:0:0: [sdq] 156301488 512-byte logical blocks: (80.0 GB/74.5 GiB)
[ 2351.176598] sd 2:0:0:0: [sdq] Write Protect is off
[ 2351.181441] sd 2:0:0:0: [sdq] Mode Sense: 43 00 00 00
[ 2351.182994] sd 2:0:0:0: [sdq] Write cache: enabled, read cache: enabled, doesn't support DPO or FUA
[ 2351.215155] sdq: sdq1
[ 2351.246244] sd 2:0:0:0: [sdq] Attached SCSI disk
[ 2353.002538] EXT3-fs (sdq1): error: couldn't mount because of unsupported optional features (240)
[ 2353.054832] EXT4-fs (sdq1): barriers disabled
[ 2353.107836] EXT4-fs (sdq1): mounted filesystem with ordered data mode. Opts: nodelalloc,synoacl,data=ordered,oldalloc
DiskStation>
DiskStation> df -HT
Filesystem Type Size Used Avail Use% Mounted on
/dev/root ext4 2.6G 639M 1.8G 27% /
/tmp tmpfs 262M 132k 261M 1% /tmp
/run tmpfs 262M 1.5M 260M 1% /run
/dev/shm tmpfs 262M 0 262M 0% /dev/shm
/dev/vg1000/lv ext4 488G 81G 408G 17% /volume1
/dev/sdq1 ext4 79G 189M 75G 1% /volumeUSB1/usbshare
DiskStation>
DiskStation> mount | grep sdq
/dev/sdq1 on /volumeUSB1/usbshare type ext4 (nodelalloc,synoacl)
DiskStation>
DiskStation> cat /proc/mounts
rootfs / rootfs rw 0 0
/dev/root / ext4 rw,relatime,user_xattr,barrier=1,journal_checksum,data=ordered 0 0
none /dev devtmpfs rw,nosuid,noexec,relatime,size=250740k,nr_inodes=62685,mode=755 0 0
none /dev/pts devpts rw,nosuid,noexec,relatime,gid=5,mode=620 0 0
none /proc proc rw,nosuid,nodev,noexec,relatime 0 0
none /sys sysfs rw,nosuid,nodev,noexec,relatime 0 0
/tmp /tmp tmpfs rw,relatime 0 0
/run /run tmpfs rw,nosuid,nodev,relatime,mode=755 0 0
/dev/shm /dev/shm tmpfs rw,nosuid,nodev,relatime 0 0
/proc/bus/usb /proc/bus/usb usbfs rw,relatime 0 0
/dev/vg1000/lv /volume1 ext4 rw,relatime,user_xattr,synoacl,barrier=0,journal_checksum,data=writeback,jqfmt=vfsv0,usrjquota=aquota.user,grpjquota=aquota.group 0 0
securityfs /sys/kernel/security securityfs rw,relatime 0 0
none /proc/fs/nfsd nfsd rw,relatime 0 0
/dev/sdq1 /volumeUSB1/usbshare ext4 rw,relatime,user_xattr,synoacl,barrier=0,journal_checksum,nodelalloc,data=ordered 0 0
DiskStation>Eredmény ugyanaz, különbséget a JMS566 chip és az ASM1053 chip között nem látok a barrier szempontjából. Az biztos, hogy a Synology NAS valamiért magától használja a nobarrier flag-et. Ráadásul nemcsak az USB-s külső vinyóhoz használja a nobarrier-t, hanem a belső saját vinyóhoz is.
Lehetséges az., hogy (legalábbis ez a két USB-s vezérlő) nem támogatja a journal-t és/vagy barrier-t az EXT4-en, és esetleg az OpenWRT és a Linux Mint ezt nem tudja magától lekezelni, csak akkor ha a journal kikapcsolásra kerül? Vagy ez hülyeség?
-
Raynes
tag
válasz
CPT.Pirk #23120 üzenetére
Én vagyok, moderáció által engedélyezett új nickkel. Igen, tudom, hogy a GPU merőben más architektúra, célhardver, és emiatt ezen a területen durván erősebb, de azért a GPU-k megjelenése óta a CPU-k is durván fejlődtek. Azzal is tisztában vagyok, hogy az emuláció sose teljes értékű megoldás. Szerintem nem lehet majd 30 fps-t kicsikarni videólejátszásnál sem, de most már kíváncsi vagyok rá.
-
válasz
CPT.Pirk #22993 üzenetére
Ez nem V-Sync-es probléma szokott lenni? Van lehetőség bekapcsolni?
Más: van Linux alá SMART figyelő? Kiolvasni bármivel ki tudom, de nekem olyan kellene, ami folyamatosan figyeli, és üzen (email), ha gond van. A la HD Sentinel, csak Linuxra. Ha jól tudom, ennek a linuxos variánsa nem tud ilyet. Bambano, Te biztos tudsz ilyet.
-
bambano
titán
válasz
CPT.Pirk #22556 üzenetére
a helyes eljárás az, hogyha a programodnak szüksége van erre a csomagra, akkor a telepítő dependel rá és akkor telepítéskor fel fogja húzni maga mellé.
tehát nem az a jó megoldás, hogy barkácsolunk, meg nem az, hogy így fut meg úgy fut, hanem az, hogy előírjuk, hogy legyen ott és kész.
-
bambano
titán
válasz
CPT.Pirk #22550 üzenetére
persze, hogy nem ad ki semmit, ha a hibaüzeneteket elirányítod a devnullba, mielőtt kiírhatna bármit is
másrészt tudtommal nem kell a {}-t védeni, tehát nem kell a \.
harmadrészt ha rossz sorrendbe írod a \-t és a {-t, akkor ez lesz, hogy nem látod
a logikus az lehetne, hogy \{\}, de te a } utáni szóközt védted le, így azt a shell nem veszi paraméter delimiternek. ezért a {\}szóköz\; -t egy paraméternek veszi, így a find hibásan kapja meg a -exec paraméterezését.nálam:
~$ find /usr/ -name 'libpq.so.5' -exec ls -l {} \;
lrwxrwxrwx 1 root root 12 jún 3 18:30 /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libpq.so.5 -> libpq.so.5.7 -
-
bambano
titán
válasz
CPT.Pirk #22516 üzenetére
a bányásztörpék élete nem fenékig tejfel
oké, rendben, nem tetszik a csomaggyártós módszer. akkor te itt két perc alatt kitalálsz egy megoldást arra, hogy:
- hibátlanul fel tudja bárki telepíteni a programot
- hibátlanul bárki fel tudja telepíteni a program több verzióját egyszerre
- tud közöttük váltogatni
- hibátlanul el tudja távolítani bárki a feltelepített programot
- annak adott verzióját is
- és tud upgradelni normálisan?mert ha te mindezt megoldod, akkor csináltál egy n+1. csomagmenedzsert. ami felesleges.
a csomagmenedzsert nem azért találták ki, hogy az első telepítés egyszerű legyen, hanem azért, hogy a második az legyen. ne piszkoljunk bele a csomagmenedzser által felügyelt könyvtárakba.
-
bambano
titán
válasz
CPT.Pirk #22514 üzenetére
"Linux alatt milyen megoldás van arra, hogy egy bináris fájlt és a hozzá kellő két .so library-t bemásolja a megfelelő helyre, majd a programot betegye az alkalmazások közé, mintha csomagkezelő telepítené?": ilyet nem csinálunk, úgyhogy remélem, minél nehezebb megoldani
csinálj csomagot a programból és rakja fel az eredeti csomagmenedzser.
-
N0zer0
senior tag
válasz
CPT.Pirk #22272 üzenetére
Ez tuti kamu hír. Ha meg mégsem, akkor legalább annyi esze lehetett volna, hogy valamelyik sarki Pistikével, vagyis jelen esetben Steviekével feltetet rá egy Windowst, ha már úgyis annyira az kellett neki. Vagy eladhatta volna a gépet, és vehetett volna egyet Windowszal, ehhez is csak ész kellett volna, szerintem csak minimálisat bukott volna rajta szakértelem híján. Vagy, ha csak a net volt a gond, ahogy értem, akkor kihívott volna egy infós vagy másik céges supportos szakit, aztán az minimális pénzért belőtte volna neki a netet, meg feltett volna Wine alá egy működő Májkrémszaft Ofiszt, és örülhetett volna a szőke feje. Ráadásul jenkik Rágott Almával szoktak inkább menőzni, és a setup.exe, meg az iskolai szarjai azzal sem kompatibilisek, még ha van Macre Microsoft Office.
Bár én megcsinálnám neki olyanra, hogy feltennék egy stock Wint, se 3rd party szoftverek, se frissítések, se driver (még a LAN-hoz, Wi-Fi-hoz sem), aztán netezzen azzal 640x480-ban, majd meglátja, hogy a powered by Microsoft sem tesz csodákat, ha valaki nem ért hozzá. Bekészített phapkhorn mellett szívesem megnéztem volna, hogy mit kínlódik vele.
-
Vladi
nagyúr
válasz
CPT.Pirk #22272 üzenetére
Nekem volt olyan évfolyamtársnőm, aki bevallottan és szándékosan volt hülye a pc-hez.
Barna haj és szem. Formás elöl, hátul, intelligens, kedves. Simán megtanulhatta volna, de nekem elmondta:
Ha "nem ért a gépekhez" egy csomó jó pasit meg tud kérni, hogy segítsen. Ekkor a pasi örül, hogy egy jó nőnek segít, ha meg tetszik is neki, simán összejön a randi...Ez a szöszi se csúnya.
-
Penty
aktív tag
válasz
CPT.Pirk #22172 üzenetére
Ez anno nekem is problémát okozott Linuxra való váltáskor, mivel az Irfanview tényleg egy nagyon jó kis progi. Anno én beizzítottam wine-val, így simán működött linux alatt is.
Jelenleg Viewnor-t használok képnézegetésre (kicsi, gyors), szerkesztésre meg ott a Gimp. Elsőre kicsit soknak tűnhet a Gimp ilyen egyszerű szerkesztési feladatokhoz, de mivel SSD-n alig 3mp alatt indul, nem olyan vészes.
Új hozzászólás Aktív témák
- CPU léghűtés kibeszélő
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Milyen légkondit a lakásba?
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Milyen okostelefont vegyek?
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Csak semmi szimmetria: flegma dizájnnal készül a Nothing Phone (3)
- Horgász topik
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Hamarosan kapható a Helegaly linuxos handheld gépe
- További aktív témák...
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Antivírus szoftverek, VPN
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! ASUS ROG Zephyrus GA403UV Gamer notebook - R9 8945HS 16GB RAM 1TB SSD RTX 4060 8GB WIN11
- Bomba ár! HP EliteBook 2540P - i5-540M I 4GB I 250GB I 12,1" WXGA I W10 I Garancia!
- Oppo Reno7 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Lenovo IS8XM LGA 1150 DDR3 alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged