Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tóniszomszéd

    csendes tag

    Hölgyek/urak, bocs, hogy nem válaszolok közvetlenül, de a fórum csak egy hozzászólást enged egyszerre, és ...

    Lényeges apróságok:
    Vga - van egy kissé bugos, előtelepített ubuntu 14.04, egy dell inspiron notebookon, ezzel a vga-k közti váltás működik gond nélkül, viszont egyéb problémák miatt nem jó a 14.04. Szépséghibája a dolognak, hogy a dell nem támogatja a 16.04-t, így kénytelen vagyok magamnak összetákolni a rendszert. A dedikált vga teljesítményére nincs szükségem, csak kíváncsi voltam rá. Ezt csak példaként hoztam, hogy miért is szeretnék olyan visszaállítási lehetőséget, ami adott időpontra "rollbackeli" a rendszert.

    A fájlrendszerek... ext2/3/4-t használom régóta, mióta stabil az lvm, azzal. Pont ezért nem ismerem a zfs/btrfs-t igazán. Gyakorlati tapasztalat=0. Amikor rollback témában keresgéltem, egy régi, azt hiszem, félbehagyott projekt kapcsán (time shift?) találtam egy elejtett megjegyzést, miszerint ehhez a feladathoz egy stabil, copy on write elven működő fs kellene. A btrfs és azt hiszem, a zfs is ilyen. Előbbi elég régóta jelen van linuxon, utóbbi ugyan valamivel újabb itt, viszont ha jók a forrásaim, Solarison elég rég létezik, mintha ez lenne a default (több mint 15 éve láttam utoljára Solarist, nekünk még nem volt zfs). Mindkettőről el tudom képzelni, hogy egy itthoni notebookhoz elég stabil. Az itt-ott elkapott infókból nekem úgy tűnt, ezek már alkalmasak lehetnek arra, amit szeretnék. Azóta annyit találtam, hogy ez nem teljesen igaz. Ki lehet nyerni a korábbi állapotot, de úgy fest (ehhez azért kellene megerősítés), azt a mai napig nem tudják, hogy szükség esetén visszahozzak mondjuk egy két órával korábbi állapotot, másolgatás/explicit visszatöltés nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák