Hirdetés

Aktív témák

  • Воланд

    titán

    Tegnap este sikeresen meghalasztottam a windowsomat. Benyelt valami vírust, nod32 egyes részeit tiszta fájlként jelölte meg. Mondom szép, akkor csökkentet mód és majd manuálisan kiirtom. Beette magát a dokumentum mappába, sőt még a windows mappában is voltak fertőzött fájlok. Szépen kijelölgettem tc-ben az exéket, dll-eket, txt-ket (!) és törlés, sikerült egy rendszermappába is beletörölnöm ennek köszönhetően bootolásnál kékhalált dob. Két érdekes dolog: explorer.exe lelövése után tudtam csak törölni egy sima txt fájlt, persze csak csökkentet módban, a másik pedig az, hogy valahogy megváltozott a rendszer meghajtó betűjele c-ről, d-re. Ezt rendszer helyreállításnál vettem észre, néztem is nagyot, hogy ez mi, mondom így nem is fog bootolni. Még jó, hogy a lemezeket nem törölte, láttam az egyéni címkéket, ha rámentem a telepítésre. Persze, hogy nem volt otthon az a lemezem amiről telepítettem a rendszert, majd ma meglátom, hogy mit tud kezdeni a rendszer helyreállítás, de lehet, hogy format c lesz ebből, mert abban sem vagyok biztos, hogy sikerült kiirtanom teljesen a vírust.
    Apropó nem tudja valaki, hogy tisztaszoftver keretében lehet igényelni ultimate editiont vagy csak a professionalt?

    Szerk.: Ja a vírus egy ***.scr fájlban volt benne, szép is képernyőkímélő hajnali egykor. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Aktív témák