Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Weareus

    addikt

    válasz Omli85 #46073 üzenetére

    Persze nem helyes, ha cpu-stressz-teszt programok alatt mért hőfokokkal, (amik - ahogy írod - sokkal jobban szimulálják a videó kódolás alatt mért hőfokokat) próbálom összevetni az én cpu-hőfokaimat, amik lényegesen alacsonyabbak, noha játék alatt lettek mérve. Még akkor sem helyes ez, ha 90-100%-os cpu-terhelés volt éppen adott pillanatban, hiszen az csak 1 magra vonatkozik, HT nélkül, a konvertáló és stressz-programok meg döntően az összes fizikai-virtuális szálat használják. (Mellékesen: én már régóta csak olyan progikat használok, amik a gpu-t fogják be ilyen feladatokra: nagyságrendekkel gyorsabb!)

    Ez a része rendben is van: igazad van.

    A másik része viszont: a cpu-blokk, mint szűk keresztmetszet. (Hmmm... hogy magyarázzam el...)

    Végezzünk el egy gondolatkísérletet:
    Képzeld el, hogy van egy fagyasztóládád a lakásban, ami 2000 literes és mínusz negyven fokos (fagyállóval kevert) desztvíz van benne, és ez a te pc-tartályod, rendesen, pumpával, csövekkel, stb. bekötve a rendszerbe. Most tekints el a páralecsapódástól is, ami ilyen környezet alatti hőmérsékletű hűtőközeg esetén nyilván problémákat okozhatna hardver-oldalon.
    Beindítod a gépet, elindítasz egy cpu-stressz programot, ekkor a proci befűt rendesen (ez a blokk egyik oldala), a másik oldalról viszont a 4 db sorba kötött ddc-pumpád max fordulaton keringeti a mínusz 40 fokos vizet.
    A nap találós kérdése: hány fokos lesz a cpu-d?
    Bónusz kérdés: szűk keresztmetszet-e a blokk?

    Ha ebből sem érezhető, hogy nem a blokk a szűk keresztmetszet az épített vizes rendszerekben, akkor feladom. :DDD
    A szűk keresztmetszet az, amit te (ill a rendszered) a blokk hűtendő oldala felől "prezentálni" tud a blokk felülete felé: folyadék minősége, mennyisége (áramlási sebesség), hőfoka, etc.

Új hozzászólás Aktív témák