Hirdetés
- Picit gazdaságosabb és halkabb lett a PlayStation 5 Pro legfrissebb verziója
- Dollármilliárdokért csábított el Zuckerberg egy kínai Manust
- Új versenyző áll rajtvonalhoz a tápok világában
- Tiltott témává tenné Kína az öngyilkosságot az AI számára
- Hálózati sebességre gyúrt a Minisforum új mini-munkaállomása
- Milyen házat vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Bluetooth hangszórók
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Úgy állhat le a 16 GB-os GeForce RTX 5060 Ti gyártása, hogy közben nem áll le
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen RAM-ot vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Gergello
addikt
Sziasztok !
Nem igazán ismerem ezt a fulltext keresési módot, de találtam egy lekérdezést, amivel kísérletezek és én is írtam egyet saját kútfőből.
Egy webshop keresést szeretnék megvalósítani, úgy hogy a találatokat relevancia szerint csökkenő sorrendben adja vissza.
Van egy products nevű tábla mindenféle lényegtelen mező mellett a lényegesek:
product_model
product_name
product_description
Ezekből egyedül a product_model-en van btree index. /van id mező is, de azt most nem vettem bele ebbe/
Ezekben szeretnék keresni.Amit találtam fulltext lekérdezés, annál azt talapasztalom, hogy bárhogy próbáltam a * karakterrel feljavítani az illesztést, nem tudok vele úgy keresni, hogy pl.
a keresőszó: "fúró", akkor a "fémfúró"-t tartalmazó sort nem adja vissza, de a "fúrókészlet"-t igen, csak a szavak kezdetére tudok illeszteni.Fulltext keresés, nem saját munka: Lehet ezt módosítani, hogy a szavak végére is illesszen? Hiába raktam az elejére (is) csillagot.
SELECT
product_name,
(
(
1.3 *(
MATCH(product_name) AGAINST(
'lyukfúró*' IN BOOLEAN MODE
)
)
) +(
0.6 *(
MATCH(product_description) AGAINST(
'lyukfúró*' IN BOOLEAN MODE
)
)
)
) AS relevance
FROM
products
WHERE
status = 1
AND
(
(MATCH(product_name, product_description) AGAINST('lyukfúró*' IN BOOLEAN MODE))
OR
LCASE(product_model) LIKE '%lyukfúró%'
)
ORDER BY
relevance DESC,
LCASE(product_name) ASCErre találtam ki az alábbi megoldást: Mi erről a véleményetek, nagy baromság ?
Itt a példa keresőszó a "bmw vezérlés benzin", mindegyik szóra csinálok egy ilyen kis csoportot (3 case when) és az where-ben az AND-al kapcsolt részek.select*,(case when product_model like '%vezérlés%' then 10 else 0 end) +(case when product_name like '%vezérlés%' then 5 else 0 end) +(case when product_description like '%vezérlés%' then 2 else 0 end) +
(case when product_model like '%bmw%' then 10 else 0 end) +(case when product_name like '%bmw%' then 5 else 0 end) +(case when product_description like '%bmw%' then 2 else 0 end) +
(case when product_model like '%benzin%' then 10 else 0 end) +(case when product_name like '%benzin%' then 5 else 0 end) +(case when product_description like '%benzin%' then 2 else 0 end)as priorityfromproductswhere(product_model like '%vezérlés%'orproduct_name like '%vezérlés%'orproduct_description like '%vezérlés%')AND(product_model like '%BMW%'orproduct_name like '%BMW%'orproduct_description like '%BMW%')AND(product_model like '%benzin%'orproduct_name like '%benzin%'orproduct_description like '%benzin%')order bypriority desc,LCASE(product_name) ASC
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen házat vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- ldave: New Game Blitz - 2025
- Lexus, Toyota topik
- Bestbuy játékok
- Google Pixel topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- További aktív témák...
- Új, Aktiválatlan iPhone 17 Pro Max (256 GB) (rendelhető)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3590
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro 256GB Natural Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 6700XT 12GB / 16GB DDR4 / 1TB Nvme SSD
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


