Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Memora

    senior tag

    válasz SipiBcs #33607 üzenetére

    A BIOS-ban mindent kijegyzeteltem, és nyomtam egy UEFI default-ot. Gyakorlatilag SEMMI nem volt elállítva a deafult értékekhez képest, kivéve azok, amiket én eszközöltem az SSD-hez, és a venti-k hőmérséklet és fordulatszám célértéke. A "tweak" értékek mind a default-on voltak. Gyakorlatilag szinte minden "auto".

    Az AXTU-ról csak lépcsőzetesen tudok lejönni, ha kipróbáltam az említett programokat, és kitapasztaltam, hogy melyik tudja napi szinten helyettesíteni. :DDD

    Azt biztos hogy nem fogom csinálni, hogy 10 percenként újraindítom a gépet BIOS beállításokat próbálgatni. :U
    Nekem csak egy olyan "auto" beállítás a cél a CPU-nál, hogy amikor kell, akkor menjen fel 34-37x-re a szorzó, amikor nem, akkor meg pihenjen 16x-en. De volt említve fentebb, hogy terhelés alatt auto-n irreálisan magas feszültség értékeket is beállít(hat) az alaplap, legfeljebb mondjuk ezt jó lenne elkerülni...

    A másik a ventik fordulatszáma: a jelenlegi AXTU-s értékeket kéne beállítanom valahogy a BIOS-ban, hogy AXTU-nélkül is a megszokott 3-4-2-4 speed-en pörögjenek, de 45 fok felett gyorsuljanak fel a szintén általam megadott értékekre. Most már az AXTU-t is kijegyzetelem, hogy a BIOS-ban csekkolhassam, és hozzáigazíthassam a beállításokat. :U

    A harmadik pedig a RAM: 1600-ra akarom beállítani az egyébként is 1600-as ramomat, de nem tudom, mit kell még hozzáigazítani? Továbbá a DRAM voltage-t ajánlott e 1.5 V-re állítani, vagy maradhat auto-n?
    És az időzítések? A DRAM frequency alatt sorban CAS # latency, RAS # to CAS #, stb (fentről lefelé): 9-9-9-24-1n. Ezt lehet hogy elfelejtettem felírni, mert a változtatható értékek előtt voltak az említett számok, most viszont az összes érték auto-n van. Ezeket be kell állítani, vagy jó az auto? :F

    Ez a három célom lenne, amit el szeretnék érni, egyébként magamtól SEMMIT sem fogok megváltoztatni a BIOS Tweak részében, csak ha tudom, hogy mit, és miért érdemes más értékre tenni, hogy kicsit jobban optimalizálva legyen a gépem. Az ajánlott programokat feltettem, de mindegyik kissé statikusnak tűnik nekem, és nagyjából mind ugyanazokat az értékeket monitorozza.

    [ Szerkesztve ]

    Fancy quote placeholder

Új hozzászólás Aktív témák