Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz Memora #33614 üzenetére

    Ehh..alapvetően türelmesek vagyunk,de azért vannak határok :U
    Amiről te beszélsz, az egyszerűen egy default beállítás + ventiszabályzás belőve. A RAMokat egyszerűen fel kell tolni 1600ra a megfelelő kapcsolóval, semmi máshoz ne nyúlj, OC nélkül nem fog túlfeszelni semmit a lap. Esetleg ha XMPsek, akkor XMP profilet kell kiválasztani és kész.
    Értem, kínai, de akkor előbb "nyelvet" kéne tanulni, nem zsibbasztani oldalakon át a népet egy olyan topikban, ahol 34k hsz.nyi adatbázis van :B
    Azt a #&@! AXTUt meg vakard le, mert csak gondot okozhat, semmire sem jó. Ott a HWinfo, monitorozásra az való. A rendszer bütykölésére meg a BIOS, ami aztán OSfüggetlen. 1x kell belőni, 3 perc alatt, tudva, mit-mire.

  • SipiBcs

    őstag

    válasz Memora #33614 üzenetére

    Azzal kezdem, hogy vörös a fejem, mert megírtam egy litániát az általad kérd dologról, de közben kidobott az itcafe időzítő... :((( úgyhogy elszállt. Sem időm sem energiám nincs most újraírni, de ígérem bepótolom:

    Ahogy Speed(R) kolléga írja: picit túlbonyolítod ezt az egészet. Sajnos a socket 1155-nél a tuning olyan egyszerű, mint egy faék... legalábbis az s774-höz képest. Ott még órákat kellett játszani a finomhangolással, itt viszont annyi tartalék rejlik a procikban, hogy csak felteszi az ember a szorzót 45-re, keres egy feszt hozzá és csókolom! :DDD

    Amit te keresel az egy default beállítás, alulfeszelve. Ez utóbbi a hőmérséklet mizzériád miatt kellhet, bár azzal a hűtővel ezt sem értem.

    Hangsúlyozom, hogy egyenként állíts és tesztelj mindent, mert csak belegubancolódsz.

    CPU-Z Ha elindítod, akkor nézd meg iránymutatásnak a procid VIDjét, és azt, hogy ha most 3,6 GHz-en ketyeg, akkor mennyit ad neki auto-n a lap. Ennél szinte biztos, hogy kevesebbet kell neked majd beállítani. Ha nem akar felugrani 3,6 GHz-re, akkor indítsd el a LinX-et, azzal majd felpörög. Közben fusson a hőmérséklet monitorozás, ne ijedj meg ha 70 fok környékén mutatja az értékeket. Írd ki a fesz adatokat.

    Utána irány a BIOS (De csak ha már legyalultad az AXTU-t, mert különben csak pofozzuk a bélsarat)

    A BIOSban az OC Tweeker alatt a cpu-t rating systemet manualra rakod és beírod 37 (ez lesz a szorzód fixen)
    Ezután Kicsit lejjebb mész, és ott lesz a CPU Core Voltage, ezt manualba rakod és az alatta lévő helyre kikeresed az általad felírt cpu feszt, illetve picit alatta. Mellétéve, hogy szerintem egy offset-es beállítással járnál a legjobban. Erről majd a végén... Ha ez megvan, akkor a BIOS EXIT menüjében a jobb oldalán elmenve kilépsz és rebootolsz. Ha újraindult és bootol a win, akkor öröm é' bódottág. Ezek után restartolsz, újra BIOS és még egy picit lejjebb veszed a cpu feszt. Egészen addig veszed el apró lépésekben a feszültséget, amíg a win nem indul el (Kékhalál már boot közben). Ha ezt eléred, akkor a következő indításnál a BIOSban szépen visszamész a két lépéssel azelőtti feszhez (tehát picit magasabb értékhez, mint a kékhalálos fesz) és azzal elindítod a géped. Ha bebootolsz, akkor csinálsz egy LinX tesztet (kb 20 kör, max memory mellett) és ha nem hibázott, akkor linkeled a képeket, mi meg tapsolunk.

    Az offset beállítás kb ugyanez lenne, csak akkor nem manual fix, hanem manual offsetet kell beállítanod a BIOSban a CPU Core Voltage menünél. Ez azt jelenti, hogy az automata mennyivel kevesebb feszültséget ad a procinak (load és idle is), mintha full auto modban futna. Ennek a minimumnak a kitesztelése is hasonlóan működik, mint a fix feszé.

    Itt leírtam még a ram és venti beállítást lépésről lépésre... ennek újraírása majd csak holnap lesz a részemről aktuális.

    "Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

Új hozzászólás Aktív témák