Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rtitusz

    őstag

    Üdv mindenkinek.

    Nemrég teljes gépcserére adtam a fejem, és az új konfigomban egy i7-2600K rezeg szabályos ütemben. Na gondoltam, kipróbálom mit tud, ha már azért vettem, hogy vRay renderek csináljon a régi Core2Duo helyett. Be is állítottam éjszakára, reggel felkelek, még mindig csinálja (az egyébként 16 órásra sikerült videórendert). Csak úgy, hogy elüssem az időt, gondoltam megnézem, hogy mennyire melegedett fel a rendszer 12 óra alatt.

    A proci 76-78 C° között mozgott, miközben a hűtője (gyári) csak 1200-es fordulaton járt. Gépház ventilátorja is csendesen pörgött 800-on, igaz az egy 10cm-es. Minden hűs volt, csak a CPU fortyogott állítólag. Alaplap 35 C°, HDD-k 42 C°, GPU 36 C°.

    Kész lett a renderrel, kikapcsoltam, hagytam kicsit pihenni, majd egy bő órával később visszakapcsoltam, hogy folytassam a következő snittel. Most már megint megy vagy 6 órája, ugyan úgy 100%-on pörög mind a 8 thread, viszont a CPU "csak" 61 C°-os, és a hűtője viszont 1900-at pörög.

    Egyszerűen nem értem, hogy az első alkalommal hogyan hagyhatta a CPU hőmérsékletét felmenni néha 79C° is.

    Valakinek valami ötlete? Illetve mennyi a max hőmérséklet, amit kibírhat hosszú távon a proci?

Új hozzászólás Aktív témák