Hirdetés
- Apple MacBook
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Xiaomi Pad 6 - kiapadhatatlan jóság
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Mini-ITX
- Videós, mozgóképes topik
- Vezetékmentes és kompakt gaming klaviatúra a Cherry Xtrfy védjegyével
- Milyen egeret válasszak?
- Funkcionalitásra kihegyezett, USB4-es SSD ház a TerraMaster fémjelzésével
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pityu.
nagyúr
Adott egy dsc pc1864h riasztó két akkumulátor van benne amik most valószínű kipurcantak volt egy hatalmas áramszünet is.A lényeg ki szeretném kapcsolni a riasztót de nem tudom mert a kezelőn nincsenek számok csak a háttérvilágítás villog rajta,míg az aksik meg nem döglöttek normálisan működött.Lehet,hogy aki szerelte úgy kötötte be a kezelőt,hogy köze legyen az akkumulátorhoz és ha az kampó akkor a kezelő sem használható?
-
poli27
veterán
-
modflow
veterán
Sziasztok!
Van egy DSC AleXor riasztónk.
Eddig vezetékes telefonra volt kötve, de azt meg szeretném szüntetni.
Mi kellene ehhez, hogy mobilról menjen a riasztás?
Mennyibe kerülne ez? -
snowdog
veterán
Sziasztok!
Kínai riasztó rendszerekkel kapcsolatos eddigi tapasztalataimat szeretném megosztani az érdeklődőkkel.
Szeretném jelezni, hogy sem eladó, sem szerelő nem vagyok. Az eszközöket saját célra vásároltam. Annak ellenére, hogy a házamban egy két éve újratelepített Paradox rendszer van, és rendben működik. Ezen a rendszeren minden érzékelő vezetékes. Egy riasztó központtal állok szerződésben, riasztáskor csak telefonhívás előfizetéssel. Ezzel az a problémám, hogy mivel a rendszer egy központba van bekötve, ezért házilag nem igen tudom fejleszteni, okosítani, kísérletezni sem nagyon érdemes, mert a vakriasztásokért elég sokat kell fizetni. Ezért döntöttem úgy, hogy kiépítek egy saját rendszert is. (Ez lesz aztán a tuti biztonság! :))) )Három kínai gyártású rendszert próbáltam ki, ebből kettőt Kínából, egyet egy itthon online cégtől rendeltem. Márt most szeretném jelezni, hogy a két Kínából rendelt rendben működik, úgy ahogy az a felhasználói kézikönyvben le van írva, viszont az itthon vásároltat már másnap visszaküldtem. Jöjjenek a részletek.
Az első egy Kínából rendelt "Wireless GSM Alarm System 433MHz" névre hallgató eszköz (9.000,- Ft tápegységgel, szirénával, távkapcsolókkal, füstérzékelővel, nyitás érzékelővel). A megnevezése EaryKing, de ez majdnem lényegtelen (talán csak azért érdemes szóba hozni, mert a kereskedő igen készséges) , mert más néven is találkoztam ezzel az eszközzel. A felépítése, programozása nagyon hasonlít a Global LYD-111-re. A rendszer pontosan úgy működik, ahogy az a leírásban szerepel. Riasztáskor rendben küldi az sms-eket, ha be van állítva akkor telefonhívást is kezdeményez. Digi mobil kártyával is rendben működik. Távolról sms üzenetekkel, és hívással is vezérelhető.
A második egy hazai netboltból rendelt "Global LYD-111 vezeték nélküli GSM riasztó szett" (15.680,- Ft). Na ezt másnap küldtem is vissza. Az első probléma az volt, hogy Digi mobil kártyával csak részlegesen működött, állandó hibajelzést adott. Ezen kívül minden újraindításnál nagyon hangos szirénázással indult (nem külső sziréna szólt, hanem a készülék hangszórjából jött a hang). A szerviznél rákérdeztem ez miért van így. A válasz az volt, ez így működik. Ha telefonhívásra akartam használni, akkor rettenetesen gerjedt, akkor is ha a közelében nem volt sugárzó eszköz. Ez is így működött.
A harmadik, legújabb rendszer egy szintén Kínából, és szintén az EaryKing-től rendelt "Wifi GSM PSTN Alarm System" névre keresztelt termék (7.000,- Ft, tápegység, távkapcsoló és érzékelők nélkül). Ezzel még csak most barátkozom, de látszólag minden működik rajta. SMS-ben, telefonhívással és mobil app-al neten keresztül egyaránt vezérelhető. A leírásban az szerepel, hogy IP kamerát is tud kezelni, az ehhez szükséges szoftvert a rendszer tartalmazza. Arra még nem jöttem rá, hogy lehet a kamerát a rendszerhez kapcsolni, de várom a kereskedő válaszát. Most úgy tűnik a wifi alapú érzékelőket nem ismeri (nekem legalábbis nem sikerült felismertetni vele), de a leírás szerint kétállapotú érzékelést is tud. Ez a funkció mobil app-ban is kikapcsolható, engedélyezhető, de még erre sem jöttem rá hogy működik. A mostani ismereteim szerint a 433 MHz-es érzékelők erre nem képesek. Szóval ebben a témában lenne miről beszélni.
Bocs, egy kicsit hosszúra sikerült, de a témát nem akartam szétbontani.
-
hoby36
senior tag
Üdv! Van egy Gobal Matigard Air riasztóm. Esetleg tudja valaki,hogy milyen szirénát lehetne hozzá használni? Sehol sem találok sajna.
-
poli27
veterán
Ki használ envisalinket dsc 1616 ban? :) Érdemes berakni, vagy inkább cseréljem a panelt neo 2016 ra, és a gyári megoldást rakjam bele? A kezelő most pk5500 van, tényleg nem megy a neoval, és azt is cserélni kell?
-
bajnokpityu
félisten
egy kb 6-7éves paradox MG32I rendszer alábbiakkal örvendeztetett meg:
az egyik vezetékmentes érzékelő a központba bejelzett akuhibát, majd megszünt a kapcsolat.
cseréltünk elemet benne, vagy 20mp-ig nyomtuk a resetet (nem riasztott a szabotázsfigyelő se) belül villogott a led, visszaraktuk fedlapot.namost a kijelzőn TBL hiba van erre az érzékelőre, el se tudom tüntetni, és nem is működik, mint nyitásérzékelő.
Gondolnám, biztos tönkrement a nyitásérzékelő, de akkor miért villog belül? ami halott, az nem villog. vagy újra kell élesiteni?
-
poli27
veterán
Igazad van. a 14 es zónától üres csak, 2 ellenállásos a bekötés az a deol ha jól értelmezem. Annyit kell csináljak hogy a központnál 2 ellenállást beiktatok a két vezeték végére, ahogy a másik két nyitásérzékelő is van, vagy kell a nyitásérzékelőhöz is?Mivel az beépített így azt nem tudom megnézni , csak a központnál látom a két ellenállást a két vezetéken.
-
krx21
nagyúr
-
devil-k
nagyúr
Sziasztok!
Aktuálissá vált a régi, 17 éves riasztónk cseréje (DSC). Mindenképp olyanra lenne szükségem, ami interneten keresztül menedzselhető, főleg iOS-en keresztül. Sajnos, ahogyan láttam a DSC-nem nincs ilyen appja iOS-re. A legjobb az lenne, ha HomeKit rendszerbe illeszthető lenne. Milyen márkában érdemes gondolkozni ezek függvényében?
-
poli27
veterán
Hali
Van egy Dsc 1616 riasztóm 8 zónás bővítővel, van rajta 5db mozgásérzékelő, 2db nyitás, 1 tűzjelző és 1 lcd kezelő. Még 1 nyitásérzékelőt szeretnék bekötni, egy kültéri tárolóhoz, a 4 eres vezetéket már behúztam, a 7 es zóna üres pl arra fel lehet konfigolni, tudtok segíteni mit hogyan kössek, és utána mit kell állítanom a központon?
thx
-
fjudors
aktív tag
válasz
Chesterfield #275 üzenetére
üvegtörés:
youtube: breaking glassnyitás:
igen, a zsanérral ellentétes oldalra kellett volna tenni. oda kell figyelni, valamit valamiért. esetleg másik, erősebb mágnes, és nem az ajtólap aljára, hanem az elejére.
vagy befúrható/ vagy belülre rakni, a tok és a lap közé. de ahhoz is be kell futni a kábelt. A normál nyitások elférnek ott.mozgás:
macskára, illetve ugráló kutyára nincs jó megoldás. Bosch Isc esetleg, vagy kontár megoldásként fejjel lefelé, derék magasságba a hagyományos.
de a macska, és a pl bútorra felugráló kutya mindig gondot okoz. A működési elv miatt,leegyszerüsítve: leugrásnál túl nagy az"árnyéksebesség" -
regenyid
tag
Sziasztok!
Szeretnék veletek megosztani egy új webáruházat, amely fő termékei a vagyonvédelmi rendszerek és azok kiegészítő.
A rendszeres vásárlók törzsvásárlói kedvezményben részesülnek, amellyel nagyobb projektek esetén jelentős kedvezmény érhető el! Erről bővebb információt a honlapon találtok.
Folyamatosan bővülő termékpalettán a nagy minőséget képviselő ProVision ISR, SATEL, DSC, Proteco, ACI Farfisa termékcsaládok találhatóak meg. -
Chesterfield
őstag
Sziasztok!
Szereltettem a lakásba riasztórendszert, de volna néhány problémám.
Az üvegtörés érzékelő DSC LC-105-DGB. A szerelőnek nem volt tesztere hozzá, egy módon tudta riasztásra bírni, úgy, hogy a létrát jó erősen a járólaphoz ütötte.
Ez így nem igazán tűnik nekem teljesen okésnak, nem kéne ezt pontosan beállítani valahogy?A lakásban padlótól plafonig érő franciaablakok(vagy hogy hívják) vannak, ezekre kértem nyitásérzékelőt. Alulra kértem, hogy otthon maradó módban bukóra lehessen nyitni az ablakokat. Viszont ezeket meg majdnem az ajtó forgáspontja alá rakták, így csak akkor riaszt, ha majdnem teljesen kinyitjuk az ajtót.
Viszont ha átrakatom középre vagy bal szélre, akkor meg félő, hogy egyszer véletlenül letörjük/rúgjuk. Hogy lehetne ezt jól megoldani?Mivel van macska is, így valami kisállat immúnis mozgásérzékelőre lenne szükség(simát raktak fel, de azt cseréltetnénk). Ezekkel van tapasztalatotok? A szerelő szerint a macska mellé nem nagyon jók ezek sem, mert ha felugrik valami bútorra, ami közel van az érzékelőhöz, akkor be fog riasztani. Ezt szintén jó lenne elkerülni. Tudtok valami megbízható típust?
Mivel a villanyszerelő úgy készítette elő a kábelezést, így két szobában is arra a falra került a mozgásérzékelő, ahol az ablak is van. Ez nem probléma?
Az egy ablakos szobában közvetlenül az ablak fölött van, itt jól is érzékel, lefele is majdnem 90°-ban lát. A kétablakosban(mindkét ablak egy falon) a két franciaablak közé került a plafon alá 10centivel, viszont itt nem az igazi, 1-1,5métert be lehet jönni a szobába, mire észreveszi a mozgást. Ha jól sejtem ez így nem lesz jó.Bármilyen javaslatnak örülnék, köszi a válaszokat.
-
sharp007
tag
Üdv!
DSC PC1832-es központ. A kezelőről beütve a *8-at, hosszú sípszó és a Funkció nem használható felirat. Mit rontottam el? -
kisninja
őstag
válasz
haverkulum #271 üzenetére
Szirénát ismerem még kulcsom is van
Napco MA1000 a típusa, nem mai darab de nálunk is üzemel még pár darab. -
haverkulum
aktív tag
Sziasztok, köszönöm a tippeket, megoldottuk a leszerelést
A szirénában az akku egybe van építve magával a szirénával és lezárva valami kulcsos megoldással (nagyon régi 486 korabeli gépházakon láttam ilyen zárat), de nagyon gyenge lehetett benne az akksi, alig volt hangja így becsomagoltam egy rongyba és elvittem a lakás másik felébe, fél óra múlva el is hallgatott
Bent a lakásban a fémdobozban lehúztam az akksiról a sarukat, félretettem + lekötöttem a 230V-ról is, ha vége a lakásfelújításnak akkor lehet még jelentkezem itt a csoportban tanácsokért, hogy mit lehetne kezdeni vele, érdemes-e megtartani vagy teljesen új rendszerre beruházni
ui.: a dobozon belül nem néztem meg a típust, a kezelőn annyi van, hogy Magnum Alert, valamint a jobb alsó sarokban egy dombornyomott logó, valami "napco".
-
kisninja
őstag
válasz
haverkulum #268 üzenetére
Szia kellene egy kép a kezelőről illetve a szirénáról. Viszont amit leírtál az akkumulátora döglött, szóval kapcsolt de az áramot nyisd ki a dobozt majd húzd le az akkut illetve áramtalanítsd a trafóját is, HA NEM VAGY JÁRTAS A VILLANYBAN SZAKEMBERREL !!
Valószínűleg a szirénában is döglött az akku de azt is szét kell szedni és kivenni belőle (feltéve ha akkus volt)Tesztelo.hu
Igen két központ, vagy raksz egy evo-t. Van még lehetőség letiltani a kilépési késeltetési hangot. -
fjudors
aktív tag
válasz
haverkulum #268 üzenetére
a szirénát bontsd szét először.húzd le az akkuját, majd kösd ki benne a betápot.
vagy húzd le a hangszóróját.
a sziréna ha nem látja a központot, akkor saját akkuról üvölt
utána bonthatod a központot. -
haverkulum
aktív tag
Sziasztok, szüleim vettek egy házat, amit elkezdtünk felújítani viszont valami ősrégi (legalábbis annak tűnő) riasztó rendszer van beszerelve, 4db mozgásérzékelővel és egy nyitásérzékelővel bármiféle típus vagy márkajelzés nélkül, egyedül a fémdobozon - ahol gondolom az elektronika nagyja van - található egy megsárgult cetli "Underwriters Laboratories" felirattal és egy sorozatszámmal.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom ezt úgy leszerelni, hogy nem visít a szomszédság örömére fél napon keresztül? Valakinek van valami ötlete? Az előző tulaj se tud semmit se mondani róla, csak a kódot tudta megadni az élesítéshez. Áramtalanítás után az eszközön néha össze-vissza villog minden led, ha visszakapcsoljuk az áramot akkor olyan fél-egy másodperc idejére megszólal a sziréna. Nem tudom lehet-e szabotázs-védelem ilyen régi eszközön. Az épületet 2003-ban újították fel utoljára, ekkor került be a riasztó rendszer is majd kocsmaként üzemelt kb 5 évvel ezelőttig, azóta tulajdonképpen mi voltunk bent először.
Ha esetleg segít akkor körbe tudom fotózni a vezérlő panelt (vagy nem tudom minek hívják, ahol beütöm a kódot) hátha valaki felismeri.
Előre is köszi ha valaki ötletekkel, tippekkel tudna segíteni
-
kisninja
őstag
válasz
Tesztelo.hu #265 üzenetére
Nem lehet a két kezelő itt párhuzamosan megy az az mindkettő ugyan azt mutatja. Maximum némítani lehet a kezelőket.
-
Tesztelo.hu
senior tag
Paradox SP5500 riasztóm van, egy központi egységgel, 2 partícióval, mindkét partícióban 1-1 kezelőpanel. Meg lehet oldani valahogyan, hogy csak az a kezelő csipogjon/sípoljon, ahol élesítenek/belépnek, a másik ne?
-
válasz
kozeposztaly #209 üzenetére
ezzel a távirányító dologgal sikerült előrébb lépned?
nálam is hasonló a helyzet, használt ház, Paradox Spectra 1689 és jó lenne, ha tudnám távirányítani, mert akkor a garázsból kihajtva nem kellene az autóból kiszállni, visszabandukolni és beriasztani (tudom, csináljak 60mp-es exit delay-t, de az nem oldja meg az érkezés problémát) és ugye hazaérve egyből a garázsba tudnék tolatni - esőben praktikus. -
-=MrLF=-
senior tag
Autó riasztós topikot keresek ha tudtok, kérek linket.
Autóriasztót keresek, találatok alább, ezekről tud valaki valamit?
[CAR-ŐR]
[BLUE16]
[PAJZS]
ezek a komplexebbek úgy látom,
illetve egyszerűbb: [Caesaralarm.hu/] saját gyártású riasztóival
itt meg van mindenféle: [autoriasztok.hu]minden infó jól jön, köszi!
-
RR-13
őstag
Van esetleg valakinek Paradox ESPRIT 738+ régi panelhez frissítő szoftverje?
A panel is érdekelne, és baráti áron meg is venném majd PÜ-ben, ha valakinek már nem kell és működik egy ilyen 738+ típus, nem gond ha használt!
Köszönöm. -
RR-13
őstag
válasz
kisninja #258 üzenetére
Vagyis a SOLO paneljén a "-" -hoz kell kötni a riasztó panelről az AUX - kimenetet, és a BELL+ kimenetet meg a SOLO panel "+" bemenetéhez, és a P bemenethez?
De akkor miért így készült a gyári rajz?
Akkor a riasztó panel BELL- kimenethez nem kell semmit kötni a SOLO riasztóval?
Lehetséges egyébként, hogy a SOLO-ban rossz volt már annó az 1,2Ah akku, és azért vérnyogott
Ezért átkötöttem a belső riasztó akkura a rajz szerint a + akku kimenetet a SOLO paneljéhez, és azóta működött is, de most azért egy biztosítékot szeretnék berakni, ha már a rajzon is ott van(#259) fjudors: Jól írtad azt, mert az Esprit központon keresztül a SOLO sziréna a + jellel indul
-
kisninja
őstag
Ha jó az akku a csodás soloban
akkor nem kéne vernyognia. A sziréna tápnak meg a Bell+ és a rendes mínusznak kell lennie. Jó öreg a központ most nem nézem meg mit bír de ha az akkura kötöd a tápját és meghal az akku akkor jönnek a gondok. Mentem ügyeletben emiatt. Ugye akku nyista elszulfátosodott feszt tartotta de áram már nem jött ki belőle, a központ meg kb 5-10 percenként elkezdte az akkuteszteket.
Minden tesztnél szólt a sziréna az az 5-10 percenként vernyogott. -
RR-13
őstag
válasz
kisninja #255 üzenetére
Köszi a választ. Én is lassút rakok szerintem.
Egyébként ez az Esprit központ is Paradox, de a bekötési rajzon jól látható, hogy hiába van a panelen BELL kimenet, külön rá kell kötni az akkuból is a + kimenetet a sziréna paneljére, azért, hogy közvetlen az akku táplálja a szirénát. Remélem jól gondoltam
Mivel, ha a BELL+ -ra kötöm a sziréna panel + pólusát, akkor riasztásnál megzavarodik a sziréna, és a panelről veszi el a feszültséget, ami kevés is neki.
(az összezavarodást hangban lehet is hallani, ha a BELL+ -ról kötöm a sziréna + részéhez, mert össze vissza szirénázik),
Azt elfelejtettem leírni a korábbi Hsz-ben, hogy ez egy SOLO sziréna bekötési rajza.
És a riasztó panel meg egy 15 éves Paradox panel, amihez bekötöm a szirénát -
localhost
Közösségépítő
Praktikussági szempontból, ha egy GSM-kompatibilis riasztóba SIM-kártyát szeretnék, azt melyik szolgáltató milyen csudatarifájú SIM-kártyájával érdemes felszerelni?
Rendelkezésre állási idő, feltöltési összeg, SMS Ft/darab és egyéb hasznos, gyakorlati válaszokat várok.
Jó a "Csak adatkártya" is? Vagy beszélgetős legyen? -
Bluebess72
csendes tag
Sziasztok,
Segítséget kérnék. Kamerát szeretnék az udvarra, amivel figyelni tudok a kutyákat (is), és kellene efy hangszóró, hogy rájuk is tudjak szólni messziről. Van egy folyton bekapcsolt PC, ha az előny, illetve a routeren is van még szabad port.Az elérés akár droidos mobilon, akár melóban lévő pc-n jó lenne.
Van valami ötlet, hogy hogyan tudnám megvalósítani?
Köszönöm! -
regenyid
tag
Sziasztok!
A riasztódepo által forgalmazott termékekről mi a véleményetek? Egyszerű célokat kiszolgál? Kisebb lakások, garázsok védelmére jó választás lehet?
[link] -
regenyid
tag
Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a Satel riasztó szettről?
Egy 40m2-es kis lakát kellene riasztó rendszerrel ellátnom, illetve a későbbiekben egy garázst. Mindkét célnak megfelelne? Ez a rendszer alkalmas lenne rádiós kommunikációra?
-
atos30
aktív tag
LYD-111 végső tapasztalat. Nagy ívben kerülni kell az ilyen és hasonló cuccokat. Tápcsere után is eldobja a GSM jelet és lefagy. Volt hogy elment hiba nélkül 4-5 napot, de volt hogy 4-5 óra elteltével behalt. Minden esetben újraindítás orvosolja a problémát. Kivettem belőle a Sim kártyát, mert úgyis használhatatlan az egész és így legalább nem idegesítem magamat azon, hogy most működik, vagy nem. A jó hír, hogy kilett építve vezetékes rendszer, szünetmentes áramforrással. DSC vagy Paradox panel lesz beszerelve.
-
viitya
csendes tag
Sziasztok!
Paradox VDMP3-at szeretnék frissíteni, de azt írja, hogy csak EVO központtal lehet.
Nekem SP5500 van
Tudna valaki segíteni VDMP3 nyelvi frissítésben?Köszi!
-
atos30
aktív tag
Lyd 111 ujjabb tapasztalatok: ki kellett cserélni a tápját egy nagyobbra, így már nem dobja el a gsm jelet. Plusz a tápcsatlakozóra a panelján közvetlen forrasztottam a bejövő 12V- ot, mert érintkezési problémája volt. Raktam rá egy led- et is, mert ha nincs sms beállítva, akkor nem lehet tudni, hogy most akkuról vagy tápról üzemel- e. A power led így is meg úgy is világít rajta. Pár nap múlva, kiakartam próbálni a késleltetett riasztást. Hiába állítottam be, akkor is azonnal riaszt. Később meg azt vettem észre, hogy egyáltalán nem riaszt. Nem vette az érzékelőktől a jelet. Újraindítva megint működik. Ez azért csudajó dolog, mert a user azt hiszi, hogy beriasztott, közben meg vígan ki lehet rámolni a lakást. A következő lépésem, hogy ki....om a kukába ezt a f.st.
-
vampire17
addikt
Sziasztok!
Hasznal valaki Kerui riasztot?
W18-as kozpontom van, de nem akar mukodni az SMS ertesites... betettem a SIM-et, tudok "hivni" a kozpontal barmilyen szamot, de az SMS-t nem kuldi, ha riasztas van. (eloszor kuldott 2-3 szor, de azota semmi, pedig nem allitottam semmit...)
Gyanitom nem az adatkommunikacioval van gond, hanem inkabb valami zona beallitas lesz, vagy nem tudom... Mar atneztem mindent de nem jovok ra a nyitjara...
-
lcdtv
tag
válasz
stickermajom #236 üzenetére
Konkrét típusukat nem írtam de keress meg privátban és mondok árakat. Csak fel kell szerelned és használni.
-
regenyid
tag
Sziasztok!
Szeretnék egy riasztó rendszert kiépíteni a egy 40nm-es lakásban. Nem kell igazából semmi extra, csak egy nyitás érzékelő az ajtóra, meg esetleg egy mozgás érzékelő ( de még ez sem feltétlen szükséges ).
Nézegettem mi lenne a legjobb a számomra, és úgy tűnt hogy a Paradox, Satel, DSC szettek a legjobbak.
Ti mit ajánlanátok? Vezetékes vagy vezeték nélküli riasztót használjak? Olvasgattam már sok cikket erről, és úgy tűnik a vezeték nélküli kezd betőrni a piacra, és elég megbízhatóan alkalmazható. Erről mi a véleményetek?
Ezt a szettet nézegettem Satel -
lcdtv
tag
válasz
stickermajom #233 üzenetére
Ami ér is valamit szerintem 120-130eHUF, gsm vezérléssel kb. +40eHUF. természetesen ez vezeték nélküli
-
stickermajom
addikt
Sziasztok!
Valamilyen riasztó készletet keresnék hétvégi házunkba, amit én magam is fel tudok rakni. 2 zóna van és 4 nyílászáró. Nem tudtam most utána olvasni, mert sos a dolog és rohanásban vagyok, de vezetéknélküli is jó lehet gondolom. Ami jó lenne az egy bazinagy sziréna, illetve talán a GSM riasztásnak is lenne értelme, mert távol vagyunk.
-
atos30
aktív tag
Lyd-111-es GSM alarm tapasztalat:
Arra pont nem jó, amire kellene. Lehet, hogy kifogtam egy defektes darabot.
A használati útmutató borzalmas, kivannak hagyva dolgok. A felhasználónak kell rájönnie mi-mit jelent.
A vezetéknélküli érzékelőket hanyagoltam, helyettük vezetékes érzékelők lettek. Plusz aksi rálett kötve áramszünet esetére.3 napig tesztelgettem mielött élesben is használtam volna. Minden jól működött, jött az sms, felhívott , stb...
Aztán azt vettem észre, hogy 5-8 óra működés után eldobja a gsm jelet és elérhetetlen az egység. Mindegy hogy be van riasztva vagy nincs.
Távvezérlőre vagy reagál rögtön vagy nem. Ha nem , akkor elkezdem nyomogatni és egyszer csak reagál. Ilyenkor az egység is be van lassulva. Nem reagál a gombnyomásokra, csak egy idő után. Áramtalanítás után megint jól működik 5-8 órát, aztán dobja a jelet és belassul.
Ha riasztás történik, akkor is belassul a rendszer és egyszercsak dobja a gsm jelet.
Eddig 2 fals riasztást küldött. Mindkét esetben felhívtam az egységet és belehalgatóztam, de szirénát nem halottam csak statikus zajt. A hívás után elérhetetlen lett az egység. A központ meg nem jelzett eseményt, üres volt a naplója. -
Craig85
csendes tag
Sziasztok,
Tervezünk riasztórendszert beszerelni egy családi házba. A kültéri szirénákat nézegetve merült fel bennem, hogy a Texecom milyen lehet? Mennyire nehézkes a szervízelése (pl egy izzócsere miatt is újat kell-e venni), mennyire megbízható? Nyilván nem lenne hátrány ha jól is nézne ki, de csak azért nem akarok áldozni a biztonság kárára.
Köszönet mindenért!
-
lcdtv
tag
válasz
mrbarbrady #225 üzenetére
Szerintem ha ilyen kompaktba gondolkozol ergo minden egy egységben van akkor Visonic, vagy DSC Alexor, lehet még Jablotron is mindegyik megbízható és viszonylag könnyen programozható.
-
lcdtv
tag
válasz
mrbarbrady #216 üzenetére
nem kell ahhoz több százezer de ezeket a kínai vackokat én mellőzném...persze ez az én véleményem
-
lcdtv
tag
válasz
superTibcsi #221 üzenetére
Ha nincs nyitásérzékelő akkor egyet tennék, nem a fürdőbe ha nem az előtérbe.Így ha valaki bejön akkor az előtérbe meg lesz fogva. Párás helyeken gyorsabban tönkremegy az érzékelő. (persze azért évekig elmegy az ).
Kamrába igen én is tennék mert ott lesz az agy. -
lcdtv
tag
Nagyon régen mikor még az érzékelők érzékenyek voltak a fehér fényre és meleg levegő okozta függöny mozgásra akkor talán. Mostanában szerintem teljesen mindegy illetve ha ablak mellé teszed akkor ott a karnis ami zavaró lehet ha meg beljebb hozod akkor meg lesz jó nagy holttér. Szerintem mehet szembe a mostani érzékelők ki tudják szűrni ezeket a külső hatásokat.De ha mindenképpen közvetlen ablakvédelmet akarsz akkor ablakhoz tehető függönyérzékelők teljesen jól működnek akár kint is.
-
lcdtv
tag
válasz
superTibcsi #217 üzenetére
-
mrbarbrady
tag
válasz
mrbarbrady #216 üzenetére
E kettő között van különbség a márkanéven kívül?
https://m.flexiobt.hu/product.php?ref=4195
https://edigital.hu/komplett-rendszer/global-matigard-vezetek-nelkuli-gsm-sms-riaszto-szett-digitalis-oraval-homerovel-p486060
-
mrbarbrady
tag
Üdv!
Családi házba szeretnék riasztót. 1 szintes, 95 négyzetméter a ház, plusz 60 a garázs egybenyitva a házzal. A helyiségek: szélfogó, nappali, 3 szoba és a garázs. Ár-érték arányban mi a legjobb megoldás? Sajnos nincs többszázezer forintom a projektre. Köszönöm! -
lcdtv
tag
Ez egy dupla optikás 2x dual érzékelős eszköz. ( tehát 4db érzékelő van ami figyel )
. A macska nem tud úgy belemenni hogy mind a négy érzékelő észrevegye. Most jutott eszembe hogy Német juhászkutyát sem vette észre egy műhelyben. Itt már teljesen le lett butítva az érzékelő de az embert azért meglátta. Persze ne kússzál a földön mert akkor téged sem vesz észre.
-
lcdtv
tag
Paradox DG75 jó lehet. Én tettem lépcső feljárő fölé ahol a macska jött-ment. Ennek már 2 éve..
-
kozeposztaly
csendes tag
válasz
kisninja #210 üzenetére
"Most nézem a 2-->1 Hiba Spectránál (nem az SP) Rádiós Adó Alacsony Akku"
PARADOX SPECTRA vezetékes rendszerről van szó, itt ahogy írtam:
TBL > 2 > 1 kód (Táphiba > a központ akku gyenge/nincs)érdekesség: ma reggelre a TBL konstans világítása eltűnt....magyarul esetleg a régi aksim felszívta magát?
Volt 1-2 teszt riasztásom, esetleg lehervasztotta a régi öreg aksit? S most 4-5 ( ??) nap alatt eltűnt a TBL világítás, ennyi idő alatt volt képes letiltani?Mit gondoltok? Volt hasonló tapasztalat már?
-
RazoR
veterán
Vezeték nélküli eszközökkel (nyitás, üvegtörés) kinek mi a tapasztalata?
Bentel rendszert ismeri valaki?
-
kisninja
őstag
válasz
kozeposztaly #209 üzenetére
A világít akkor nyitott az zóna az az nagy valószínűséggel tönkrement/hiba van az adott érzékelővel.
A mai csúcs aksikat illik már 3-4 évente cseréni mert olyan szarok terméseztessen a kezelőn megjelenő akkuhiba csak arra az akkura értetendő ami a központra van kötve. (Amúgy cseréld mindkettőt)
Ha jól van megcsinálva a rendszer akkor ha kinyitod a központ dobozt kéne a szabotázs zónának jeleznie de ha nem attól még nem rossz csak kevésbé védett, családi házban végül is mind1.
Ui: a szirénában is illik akkor már akkut cseréni ha csak nem passzív.
Most nézem a 2-->1 Hiba Spectránál (nem az SP) Rádiós Adó Alacsony AkkuSpectra eléggé régi de erre is lehet rádiós vevőt rakni amivel már menne a távirányító, is a közelben lehetne ki be kapcsolni a rendszert.
Materkóddal:
idézek: Rendszer Mester Kód élesíti vagy hatástalanítja a partíciókat bármely élesítési móddal és létrehozhat, módosíthat és törölhet Felhasználó Belépõkódokat. Csak a Rendszer Mester Kód módosíthat vagy törölhet mindkét partícióhoz
rendelt Felhasználó Belépõkódokat assigned to both partitions.
Mester Kód 1 véglegesen partíció 1-hez rendelt és létrehozhat, módosíthat vagy törölhet partíció 1-hez rendelt Felhasználó Belépõkódokat.
Mester Kód 2 véglegesen partíció.......
(Hogyan Programozhat Belépõkódokat?
1) Nyomjon [ENTER]-T
2) Gépelje be a [RENDSZER MESTER KÓD] -ot vagy [MESTER KÓD] -OT
3) Gépelje be a 3-jegyet [SZEKCIÓ] (Táblázat alul)
4) Gépelje be az új 4- vagy 6-jegyû [BELÉPÕKÓD]-OT
[ENTER] villog. 3 lépés újra
Hogyan törölhet Belépõkódokat?
1) Ismételje meg a lépéseket 1 - 3-ig (fennt)
2) Nyomja meg a [FORCE] gombot egyszer minden jegy után a belépõ kódban (4 vagy 6 -szor) amíg a kezelõ
Megerõsítõt csippan)
4 - 47 kód lehet 48 az alapban duress kód. -
kozeposztaly
csendes tag
koszi!
"a kezelő panelen ha folyamatosan világit, az nem jót jelent.."
hogy érted? Mi történhetett? Kikötötték, s a rendszer "veszteségként" érzékeli?Arra mit mondtok, hogy ha aksi csere kell, akkor ha nekem a vezérlődobozban is van ÉS van külön egy AC doboz, s a hibakód szerint a vezérdoboz merült le, akkor párban kell cserélni?
3) Spectrához lehetséges távirányító beszerzése? Ez mire lenne képes? (pl ismerő ha nem vagyunk ott, s a sziréna szól a lakásba bejutás nélkül deaktíválni tudná a szirénát?)
Mire való a távirányító?4) az első 3 master jelszót engedi átírni a rendszer? Mintha engedné, de miután leokézom, mintha nem látná az újat, csak a régit
-
fjudors
aktív tag
válasz
kozeposztaly #205 üzenetére
rendszer méret függő, ha sok eszközös , akkor valószínűleg a másik doboz segéd táp, vagy dobozos gsm, ha van távfelügyelet
az, hogy nem világit a pír, lehet attól is ha le van húzva a visszajelző led. -három oka lehet:
táphiba
lehúzott /kikapcsolt led
eszköz hiba, nem „lát"a kezelő panelen ha folyamatosan világit, az nem jót jelent..
macskánál nincs jó megoldás mozgásérzékelő terén. marad az egyéb: nyitás, üvegtörés, stb . esetleg kamera
-
RazoR
veterán
Sziasztok!
Hamarosan költözünk és tervben van a házba riasztó de van 2 macskánk, milyen megoldások létezhetnek, hogy még be lehessen risztani a házat elutazás esetén? A kisállít tűrő pir ha jól tudom macska esetén nem jó, mert ha felugrik a szekrényre bejelezhet.
-
kozeposztaly
csendes tag
sziasztok,
vásárolt használt lakásunk PARADOX SPECTRA vezetékes rendszeréról kérdeznék:1) a napokban bevillant s azóta ég a TBL > 2 > 1 kód (Táphiba > a központ akku gyenge/nincs)
Itt a vezérlődobozban lehet aksi, s az ment ki? vagy a pótaksi a doboz mellett? Ha cserés, akkor elég az egyiket, vagy - hallottam már olyanról is - ilyenkor ezeket párban szokták.
Ha a vezérlőben van már 1 aksi, akkor mi a szerepe a vezérlő melletti másik aksinak?2) a kezelőegység helyiségében a mozgásérzékelő "áramtalanítva van". Nem világít mozgásra a kis piros érzékelője, s a hozzá tartozó kód a kezelőn folyamatosan világít.
BYP-et nyomva üres minden, tehát nem szándékos kiiktatásról van szó. Mi történhetett itt? Szándékosan kikötötték az áramkörből? (de akkor miért világít a hozzátartozó kód?)3) Spectrához lehetséges távirányító beszerzése? Ez mire lenne képes? (pl ismerő ha nem vagyunk ott, s a sziréna szól a lakásba bejutás nélkül deaktíválni tudná a szirénát?)
Mire való a távirányító?4) az első 3 master jelszót engedi átírni a rendszer? Mintha engedné, de miután leokézom, mintha nem látná az újat, csak a régit
köszönöm szaktársak!
-
DanaL
tag
Sziasztok, Portász kolléga segítségével, belevágtam én is egy M3 security riasztó szettbe, néztem sokféle vezeték nélküli modellt, végül erre esett a választás, előnye az elemekkel való gazdálkodás, akár 2 évig is bírja az elem az érzékelőkben.
Több mozgás érzékelő lett hozzátanítva, nagyobb távolságokba is működnek, egy komplett családi kétszintes házban.
Főbejáraton nyitásérzékelő. nem mindegy a mágnes iránya erre figyelni kell.
Ami miatt megéri választani, hosszú elem élettartam, nagy hatótávolságok.
Ajánlott ! Bármi kérdés van keressetek engem. -
ticzi01
aktív tag
Sziasztok!
Lehetséges, felmerült már a kérdés ebben az esetben elnézéseteket szeretném kérni előre is.
Otthonra szeretnék riasztórendszert kiépíteni, a riasztó alapszereléshez szükséges vezetékek kiépítése megtörtént. Jó néhány éve üzemeltem be Satalarm típusú riasztó rendszert, ami még a mai napig rendesen, megbízhatóan teszi a dolgát.
Ugyanakkor nézegettem a kínai web áruházakban elérhető választékot, amelyek nem győztek meg, de van ami tetszik bennük, például az, hogy annyiba kerülnek mimnt itthon egy mobil adapter a riasztóközponthoz, meg a kijelzők is sokkal modernebbek.
Amilyet szeretnék:
- szép színes kijelző
- a központi rész külön helyiségben található és onnan kerül megtáplálásra a rendszer
- az sem lenne baj ha ismerné a wifit, így lehetőség lenne plusz eszközök beintegrálására a rendszerbe
- külső sziréna lett feltéve, nem lenne gond, ha kompatibilis lenne vele, de ez esélytelen..Röviden érdeklődnék, hogy otthonra mit javasoltok, valószínűsítem nektek nagyobb a rálátásotok erre a témára, mint nekem.
Segítségeteket előre is köszönöm!
-
fjudors
aktív tag
a gyártótól
mit preferál.. jellemzően, minden gyártónak megvan a saját, megszokott értéke... mindig a telepítési leírás a mérvadó, a legtöbbnél a nem használt zónákat is le kell zárni, van ahol elég leprogramozni,és van, amelyik szabadon programozható, pl mark, illetve van, amelyik (szinte) zónaként változtatható/ programozható értékű, pl technoalarm
-
atos30
aktív tag
És tényleg relét vezérel.
Van egy pár hasonló kinézetű riasztó, amiknek más a pinout-juk. Ennek viszont van plusz tápfeszkivezetés a vezetékes érzékelőknek és ez a relés kivezetés. Ahogy kiveséztem a müködését, akkor kapcsol a relé-amikor riasztás történik.
Jövőhéten várható, hogy megérkezik a cucc. Remélem ezt a pinout-os verziót fogják küldeni és nem keverik össze a másik kinézetre pont ugyanígy kinézővel. Global lyd-111-es lesz. A többi fantázia nevűeknél más a pinout.
Kínai oldalakon láttam, hogy csomagolnak hozzá ellenállást is. Azok 1 kohm-os végellenállások. A DSC riasztóknál meg ha jól láttam 5.6kohm-os végellenállást raknak az érzékelőköz. Ezt még mindig nem értem, mitől függ az ellenállás mértéke.
Új hozzászólás Aktív témák
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- Autós topik
- Miért álltak az oldalak egy hétig, mi történt?
- alza vélemények - tapasztalatok
- Szétveri a kritikus gondolkodás képességét a ChatGPT
- Óvodások homokozója
- Realme GT 2 Pro - papírforma
- Apple MacBook
- Motoros topic
- Túra és kirándulás topic
- További aktív témák...
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 4790K / 16GB DDR3 / RX 5700XT 8GB / 512GB SSD
- LG 27GR95UM - 27" MiniLED - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 1000
- Dell USB-C, Thunderbolt 3, TB3, TB4 dokkolók (K20A) WD19TB/ WD19TBS/ WD22TB4, (K16A) TB16/ TB18DC
- Akciós Windows 10 pro + Office 2019 professional plus csomag AZONNALI SZÁLLÍTÁS
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 4 Slim / PS4 Pro felvásárlás személyesen/csomagküldéssel