Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atos30

    aktív tag

    Sziasztok!
    Adva van egy Lyd-111-es típusú GSM riasztó.( Vagy gp-500, vagy yd-500 stb.... névvel)
    Azt szeretném megtudni, hogy ha nekem (2db) vezetékes pir érzékelő kellene és (3db)vezetékes ajtónyitás mágneses érzékelő, akkor most milyen fajtát kellene hozzá beszerezni(NO vagy NC_?) A manualban nem egyértelmű számomra, hogy most meg tudja-e táplálni a pir érzékelőt vagy sem. (van egy +9V-os lehetőség a csatlakozásoknál).
    Nem írja a manual, hogy mekkora ellenállást kell az érzékelő elé kötni. Csak az ábrán látom, hogy NC -nél sorosan, NO-nál pedig párhuzamosan kell az ellenállás. De mekkora?
    Fészerbe is ki kellene vezetnem egy mágneses ajtóérzékelőt. Az cirka 35 méterre van. Ekkora távolságnál is kell az ellenállás?
    Pir érzékelőknél látok olyat , hogy tamper csatlakozás. Az mit jelent pontosan?
    Továbbá a csatolt képen a csatlakozásoknál mit jelent a "Public Port" és a " Normal Open" ? Oda mit lehet kötni?

    Azért kellene vezetékes megoldás, mert nem akarok a véletlen lemerülő elemek miatt fals riasztást.Kis hétvégi ház és van úgy , hogy 3-4 hónapig nem járunk arra .-fel is törték a fészert :(

    [link]
    [URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=859lyd_111_.jpg][img]http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/02/859lyd_111_.jpg[/URL]

    A pénz azért van, hogy elköltsük!

  • atos30

    aktív tag

    válasz fjudors #197 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ!
    És mekkora értékű az ellenállás? Látok különböző kapcsolási rajzokon 1k,2.5k,5kohmos értékeket is. Nem jöttem rá ez mitől függ.
    Zónánként lesz bekötve mind (összesen 5db érzékelő), így szerintem a szabotás lehetőség nem fog kelleni.
    NC-s lesz a 2db pir és a 3 db door sensor.
    Amit még mindig nem tudok, hogy a bekötési rajzon mit jelent a bal oldali kettő .A "Public Port (COM)" és a "Normal Open (NO)" A PIR érzékelő panelján látok COM és NC/NO csatlakozást (és a +-12V ,Tamper), de ide a GND és Z1/ Z2/ Z3,...... jön. Lehetséges hogy ez a Public Port valójában a -9V lenne? Mert akkor értelemszerűen meglenne oldva a két PIR érzékelő tápellátása (9-16V és 8-25mA a müködési határuk)

    A pénz azért van, hogy elköltsük!

  • atos30

    aktív tag

    Közben kezdem látni a fényt az alagút végén.
    Egyszeres EOL lesz. A duplát szerintem nem támogatja ez a lyd-111 gsm riasztó. Legalábbis nem találtam erre utaló jeleket.
    Pár helyen 5600 ohmos vonalvéglezáró ellenállást írnak az érzékelőkbe kötve.

    A pénz azért van, hogy elköltsük!

  • atos30

    aktív tag

    válasz fjudors #200 üzenetére

    És tényleg relét vezérel.
    Van egy pár hasonló kinézetű riasztó, amiknek más a pinout-juk. Ennek viszont van plusz tápfeszkivezetés a vezetékes érzékelőknek és ez a relés kivezetés. Ahogy kiveséztem a müködését, akkor kapcsol a relé-amikor riasztás történik.
    Jövőhéten várható, hogy megérkezik a cucc. Remélem ezt a pinout-os verziót fogják küldeni és nem keverik össze a másik kinézetre pont ugyanígy kinézővel. Global lyd-111-es lesz. A többi fantázia nevűeknél más a pinout.
    Kínai oldalakon láttam, hogy csomagolnak hozzá ellenállást is. Azok 1 kohm-os végellenállások. A DSC riasztóknál meg ha jól láttam 5.6kohm-os végellenállást raknak az érzékelőköz. Ezt még mindig nem értem, mitől függ az ellenállás mértéke.

    A pénz azért van, hogy elköltsük!

  • atos30

    aktív tag

    Lyd-111-es GSM alarm tapasztalat:

    Arra pont nem jó, amire kellene. Lehet, hogy kifogtam egy defektes darabot.
    A használati útmutató borzalmas, kivannak hagyva dolgok. A felhasználónak kell rájönnie mi-mit jelent.
    A vezetéknélküli érzékelőket hanyagoltam, helyettük vezetékes érzékelők lettek. Plusz aksi rálett kötve áramszünet esetére.

    3 napig tesztelgettem mielött élesben is használtam volna. Minden jól működött, jött az sms, felhívott , stb...
    Aztán azt vettem észre, hogy 5-8 óra működés után eldobja a gsm jelet és elérhetetlen az egység. Mindegy hogy be van riasztva vagy nincs.
    Távvezérlőre vagy reagál rögtön vagy nem. Ha nem , akkor elkezdem nyomogatni és egyszer csak reagál. Ilyenkor az egység is be van lassulva. Nem reagál a gombnyomásokra, csak egy idő után. Áramtalanítás után megint jól működik 5-8 órát, aztán dobja a jelet és belassul.
    Ha riasztás történik, akkor is belassul a rendszer és egyszercsak dobja a gsm jelet.
    Eddig 2 fals riasztást küldött. Mindkét esetben felhívtam az egységet és belehalgatóztam, de szirénát nem halottam csak statikus zajt. A hívás után elérhetetlen lett az egység. A központ meg nem jelzett eseményt, üres volt a naplója.

    A pénz azért van, hogy elköltsük!

  • atos30

    aktív tag

    Lyd 111 ujjabb tapasztalatok: ki kellett cserélni a tápját egy nagyobbra, így már nem dobja el a gsm jelet. Plusz a tápcsatlakozóra a panelján közvetlen forrasztottam a bejövő 12V- ot, mert érintkezési problémája volt. Raktam rá egy led- et is, mert ha nincs sms beállítva, akkor nem lehet tudni, hogy most akkuról vagy tápról üzemel- e. A power led így is meg úgy is világít rajta. Pár nap múlva, kiakartam próbálni a késleltetett riasztást. Hiába állítottam be, akkor is azonnal riaszt. Később meg azt vettem észre, hogy egyáltalán nem riaszt. Nem vette az érzékelőktől a jelet. Újraindítva megint működik. Ez azért csudajó dolog, mert a user azt hiszi, hogy beriasztott, közben meg vígan ki lehet rámolni a lakást. A következő lépésem, hogy ki....om a kukába ezt a f.st.

    A pénz azért van, hogy elköltsük!

  • atos30

    aktív tag

    LYD-111 végső tapasztalat. Nagy ívben kerülni kell az ilyen és hasonló cuccokat. Tápcsere után is eldobja a GSM jelet és lefagy. Volt hogy elment hiba nélkül 4-5 napot, de volt hogy 4-5 óra elteltével behalt. Minden esetben újraindítás orvosolja a problémát. Kivettem belőle a Sim kártyát, mert úgyis használhatatlan az egész és így legalább nem idegesítem magamat azon, hogy most működik, vagy nem. A jó hír, hogy kilett építve vezetékes rendszer, szünetmentes áramforrással. DSC vagy Paradox panel lesz beszerelve.

    A pénz azért van, hogy elköltsük!

Új hozzászólás Aktív témák