Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    BÚÉK mindenkinek :R

    Most pedig az újévi kezdet nagy vonalakban:

    Az SSD mellett működő Samu 750GB winyómmal történt egy kis affér. Megpróbáltam kibontani rá egy kb. 9 gigányi helyet igénylő kb. 580 000 fájlt tartalmazó 7zip archívumot. Mondanom sem kell, hogy nem sikerült.
    A winyóhoz való hozzáférési művelet miatt lekapcsolni sem sikerült a gépet, így maradt a "reset". Ezt eljátszottam 2-3x (a winyó másik partíciójára is próbáltam kibontani), majd HDS-ben láttam hogy az áthelyezett szektorok száma 0->1, majd 1->2 és ezt követően, mikor otthagytam lekapcsolódni a gépet hosszabb időre (bár ekkor is "reset" lett a vége) 2->741 változott. Kondíció ezzel egyetemben 100-ról 14-re csökkent.

    Adatokat átmentettem a winyóról, majd ráindítottam egy olvasás-írás-olvasás tesztet, ami nem talált hibát.

    Ekkor felmásoltam kb. 9 gigányi nagy méretű fájlokat (2-3-4 GB), melyeket gond nélkül vitte, tartalom ellenőrzés sem talált eltérést a forrás fájlokhoz képest.

    Ezt követően ismét be megpróbálkoztam a kibontással ismételten nem sikerült. Az eredmény: 741->742

    Melóba elhoztam a 7zip archívumot, itt sikerült gond nélkül kibontani.

    Ha hazaérek tervbe van véve rövid és részletes önteszt futtatása ill. nem tudom, hogy a HDS teljes törlő tesztjét érdemes-e lefuttatni.

    Mivel a winyó minden partícióján ugyanúgy jelentkezett a gond, elsősorban nem felületi hibára tippelnék.

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák