- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Elkezdtek szállingózni az Arctic P Pro sorozatú ventilátorai
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen TV-t vegyek?
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Újra instabilitásba futott a Raptor Lake generációt
- Amazon Kindle
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Apple asztali gépek
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kowa
tag
Van valakinek esetleg valami tippje hogy hogyan lehet felébreszteni alvó módból a OE t?
Be is kapcsol a gép csak a kép nem akar normálisan bejönni. stabilabb 2.0.0 használom
másik dolog valaki használja e Opera böngészőt?
Nálam "szétcsúsznak" a weboldalak nem jelenik meg normálisan de van olyan is hogy el sem indul a böngésző
valami megoldás? -
kerlas
tag
Üdv!
Elég régóta használom az OpenELEC-et nagy megelégedéssel, viszont van egy LCD panelem (HD44780) ami szerepel most már a támogatott LCD panelek közt, mégsem kezeli, gondolom drivert kellene valahogy hozzáadni, de nálam itt már elvérzik a tudomány, ha valakinek esetleg sikerült életre lehelnie hasonló panelt, leírhatná szájbarágósan, hogy sikerült.
-
zsigus
őstag
válasz
razorbenke92 #94 üzenetére
Nálam az XBMC részt használva nem ismerte fel, ahogy mondtam. Annyira nem másztam bele, hogy belépjek a buntuba. De milyen dolog már az, hogy be kell lépni, csatolni a HDD-t, majd vissza az XBMC-be?
Van program amivel megoldható az automount (pysdm pl.), vagy terminál, de ez akkor sem az out-of-the-box kategória szvsz.
Alapból az XBMC rész a buntuban start után:
OpenELEC:
Átdugtam a másik gépre a buntu-s pendrive-ot és lehalt az egész rendszer (pedig az is AMD-s)...
Hardveres gyorsítás, Brazos-on (az felső bekeretezett résznél látszik, hogy nincs a buntuban HW gyorsítás, mert nincs ott az XvBA szó, az alsó sorban pedig látszik az FPS, ami messze nem annyi a buntban mint kellene):
XBMCbuntu:
OpenELEC:
Samba viszont úgy látom, hogy gyárilag megvan. A Wi-Fi-t nem próbáltam, kábelen van bekötve mindkét gép.
A bootidőt illetően pedig a nagy gépen jóval gyorsabb az XBMCbuntu is, E-350-re + pendrive-ra vonatkozik az az 50 mp./3,5 perc amit iram. -
válasz
razorbenke92 #94 üzenetére
Továbbá kukkants be az ubuntu részbe, kiloggolsz xbmc-ből. Van egy szoftver amibe kb beleírod a kulcsszót, hogy mire van szükséged, és kiválasztod ami kell. A böngészőtől kezdve a torrent kliensen át a teamvieveres távoli vezérlésig minden olyan egyszerű, hogy a technofób anyukám is megcsinálná. Aki erre sem képes, az ne akarja magának telepítgetni a HTPC-jét
-
1: A CF-SATA átalakító mi a jóistennek lenne ha nem belső SATA eszköznek? Felismerte.
2. Toshiba laptopon (SATA3 winyó benne) wifit, satát felismerte, alapmappák automatikusan elérhetők hálózaton.
3. HP laptop ugyan ez.
4. Asztali gép SATA IDE felismerve, wifi nincs benne, USB bluetooth felismerve
5. Múzeális gép (PII 450Mhz, 256MB SDRAM, 16MB VRAM) ami bennevolt, azt mindet felismerte. Ebben volt nekem 50mp körüli bootidő.Elképzelhető, hogy a te platformodon pont nem megy, nálam nincs gond.
-
zsigus
őstag
Feltettem az XBMCbuntu 12-es verzióját. Nemhogy az NTFS, hanem még az EXT4-re formázott OpenELEC /sorage HDD-t sem látja (belső, SATA-s mindkettő).
A hardveres gyorsítás Brazoson nem megy, mert úgy szaggatnak a BD-k, hogy ilyet még nem is láttam...
Akár rá is foghatnátok a pendrive lassúságára, de a helyzet az, hogy a codec infónál sem jelzi az XvBA-t, magyarul CPU-ból próbálná meg megoldani (az AMD-s verziót szedtem le). (ha kell teszek fel képernyőmentést mindenről)A boot idő 50 mp. helyett ugyanarról a pen-ról 3,5 perc.
Két dolgot próbáltam, egyik sem ment. Szóval hogy is van ez?
Vladi: Miért a többesszám? Előtted ugyanezt írtam.
-
Vladi
nagyúr
Volt azért több is azon kívül, amiről utóbb szó van.
Nekem is írtad, hogy milyen könnyű. Intelen. Jah. Próbáld meg ezt mondjuk egy 2011-es xbmcbuntuval, meg egy akkori brazossal. Hát megőszülnél. azért kezdték el az egész openelec dolgot, hogy legyen egy fix renszer, ami végre működik. Mert ubuntu kidobott egy frissítést és lehalt a hd gyorsítás.
(Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy mikor én tettem fel xbmc ubuntu live rendszert, az amd procin a cnq-t nem bírta rendesen használni. fél napot szívtam vele mire rájöttem mi a nyűgje. Na azóta nem érdekel a buguntu.)
(#90) bambano:
Szerintem ha ezt folytatni akarjátok(juk) akkor gyertek ki a fogalmi katyvaszból. Szóval van xbmc, ami a frontend. Meg van alatta egy os. Ami vagy openelec, vagy ubuntu. Én ezt a kettőt hasonlítom.
-
zsigus
őstag
"nekem az xmbc az, amit az xbmc.org-ról live/telepíthető cd formában letöltök."
Az XBMC és az XBMCbuntu nem ugyanaz. Az XBMC egy program Win-re, Linuxra stb., az XBMCbuntu pedig egy operációs rendszer.
"frissíti magát. nem foglalkozom vele."
Mi frissíti magát? Az XBMC (nem az OS, a program)? Mert én eddig csak ezt találtam a frissítésről: [link]
D*göljek meg, ha nem próbálom ki valamikor az XBMCbuntut újra... (legutóbb a 11.8 béta volt fenn).
Viszont a kérdésekre még mindig nem válaszoltál.
Ez már kezd sárdobálózásba átmenni, úgyhogy részemről befejeztem. Majd visszatérünk rá amikor feltettem a buntut. De hogyha egyszer is be kell lépnem a terminálba a Samba telepítésen kívül...
-
bambano
titán
nekem az xmbc az, amit az xbmc.org-ról live/telepíthető cd formában letöltök. számomra ez egy komplett alkalmazás, amihez úgy állok hozzá (minden mással ellentétben), hogy nem érdekel, mi van benne. gombnyomásra akarok filmet nézni, hogy hogy oldja meg, mvp. mint egy átlag egységsugarú user.
"Mondjuk mert az új XBMC verziók tartalmaznak újdonságokat is?": frissíti magát. nem foglalkozom vele.
"Mit mondtam eddig?": azt, hogy ez se megy terminál nélkül meg az se. néha terminállal se. ezt mondtad eddig. meg hogy ne processzor lóerőből nyomja az 1080p-t. ez mind azt jelenti, hogy az xbmc szerinted rossz.
"Azt, hogy egyszerűbb az OpenELEC, igaz?": valóban ezt is mondtad, csak bizonyítani még nem sikerült. mert az nem bizonyítás, hogy azt állítod, x dolgot az openelec rögtön menüből tud, az xbmc meg csak terminálból, miközben tudom, hogy az xbmc is tudja terminál nélkül, a gyári kiszerelésben.
-
zsigus
őstag
Először is az XBMC alatt az XBMCbuntut érted? Gondolom igen, de a kettő nem ugyanaz.
"másrészt meg sok mindenkitől látok verzióhajhászást, hogy felrakja a legfrissebbet, ha kell, ha nem. minek?"
Mondjuk mert az új XBMC verziók tartalmaznak újdonságokat is?
"soha nem láttam még ilyet az utóbbi kb. 3 évben xbmc-től."
Mikor jött ki a Brazos? Hát nem 3 éve az biztos...
"visítanék a röhögéstől, hogy ubuntura pythonban írt grafikus felülettel oldalanak meg rendszerfeladatokat."
Milyen rendszerfeladatokat szeretnél megoldani egy HTPC-n?
"egyrészt léteznek gyorsabb pendrájvok is, másrészt sosem értettem, milyen betegség terjeszti, hogy beleraknak nagy diszkeket a gépbe, de az oprendszer pendrájvon van? Minek? Zaj?"
Mondjuk azért mert egyrészt ez van, másrészt nem akartam formázni az 1 terás HDD-t a rendszer miatt.
Rendben a HW-es gyorsítás megy. Ok.
"Amíg azt látom, hogy az xbmc így sz.r meg úgy sz.r, miközben nem az, addig nem fogadom el az ugyanabban a hsz-ben az openelecet dícsérő véleményt sem."
Én egy k*rva szóval nem mondtam ezt. Mit mondtam eddig? Azt, hogy egyszerűbb az OpenELEC, igaz? Majd ha kipróbáltad mind a kettőt, elhiszem, hogy össze is tudod hasonlítani őket.
Tőled viszont nem hallom a korábbi kérdésekre a választ. HDD-k kezelése? Samba?
Próbáljátok ki az OE-t. Kb. 5 perc alatt el lehet intézni, miért olyan nehéz ez? Így tényleg nincs értelme vitatkozni...
-
bambano
titán
szerintem be kellene fejezni a hiedelmek alapján történő vitatkozást.
az, hogy te valami kőkori verzióval megküzdöttél, semmit nem jelent arra nézve, hogy az utóbbi 2-3 évben hogyan lehetett xmbc-zni. másrészt meg sok mindenkitől látok verzióhajhászást, hogy felrakja a legfrissebbet, ha kell, ha nem. minek? egy xbmc-től egyetlen elvárásom van: működjön. kit érdekel, hogy mi van alatta? ha egy másodpercig is érdekelne, hogy mi van alatta, visítanék a röhögéstől, hogy ubuntura pythonban írt grafikus felülettel oldalanak meg rendszerfeladatokat. Mert ez önmagában agyrém. De valójában ez senkit nem érdekel, aki xbmc-t használ, az a filmet akarja látni, pont. És én is így közelítek hozzá, meg akarom nyomni a távirányítón a play gombot és pont, a többi nem érdekel.
"Volt vagy három oldal, kernel frissítéssel és minden "nyalánksággal" együtt.": soha nem láttam még ilyet az utóbbi kb. 3 évben xbmc-től. az ubuntut sem feltétlenül kell alatta frissíteni, minek? nem náza rakétavezérlő, jó az, amit eredetileg beletettek.
"de új hardver esetén megint kegyetlen nagy sz*vás lesz ezt megoldani": semmilyen szívás nincs sem a telepítéssel, sem az új hardverrel. persze, egy teslás nvidia kártyát nem fog támogatni az xbmc, de nem azért, mert xbmc, hanem azért, mert azt még egy linux sem támogatja. (példa volt)
Azt már megbeszéltük, hogy valós indok nincs az xbmc alatti ubuntu frissítésére. Az xbmc pedig régen frissíti önmagát, semmi ilyen bemásolás nincs, parancssor meg pláne nincs. Python nem rendszeralkatrész, reboot nélkül lehet frissíteni.
"Arról meg ne is beszéljünk, nem mindenki szeretne magának egy 100 W-ot fogyasztó HTPC-t ahol a CPU erőből viszi az 1080p-t,": amelyik gépen használtam, ott nem erőből vitte. Össze volt rakva rendesen az inteles alaplapi videokártyához a hw gyorsítás, ahogy kell. Ismét kérem, ne az álmaid meg a téveszméid alapján vitatkozz, hanem a tények alapján.
"Az XBMCbuntu arról a pendive-ról amiről az OE-t futattam kb. 10 perc volt mire felállt.": egyrészt léteznek gyorsabb pendrájvok is, másrészt sosem értettem, milyen betegség terjeszti, hogy beleraknak nagy diszkeket a gépbe, de az oprendszer pendrájvon van? Minek? Zaj? minek nézel filmet, ha a hangját elnyomja a gép zaja? egyébként is egy rendesen összerakott gyári IBM irodai gép csendes, mint a temető. Ha meg nem nézek filmet, meg tudom nyomni a távirányítón a kikapcsoló gombot és kikapcsol.
Egyébként is megfaragták, hogy irtózatosan gyorsan bootol. bios grafikus reklámmal, mindennel együtt sincs 1 perc.
"De nem értem miért kell ezen ennyire rugózni": mert hamis indoklással köpködöd az xbmc-t.
"ha nem tetszik a rendszer ne használd.": én használnám, de ahhoz az kellene, hogy olyan véleményeket olvassak róla, amik valósak és azt támasztják alá, hogy megéri foglalkozni vele. Amíg azt látom, hogy az xbmc így sz.r meg úgy sz.r, miközben nem az, addig nem fogadom el az ugyanabban a hsz-ben az openelecet dícsérő véleményt sem. Ettől persze az openelec lehet jó, csak én nem lettem motivált irányába.
-
bambano
titán
válasz
razorbenke92 #83 üzenetére
Én sem akartam semmit mondani az openelecről, szerintem nem is tettem. csak elhangzott itt párszor, hogy az openelec azért jobb, mert az xbmc az ilyen meg olyan. Miközben tudom, hogy az xmbc sem nem ilyen, sem nem olyan.
tehát a vége az, hogy az openelec lehet jobb, csak még nem tudjuk, miért. a szubjektív véleményt is elfogadom, ez a kérdéskör nálam kíváncsiság szintjén mozog.
-
zsigus
őstag
válasz
razorbenke92 #85 üzenetére
Az a baj, hogy te sem értesz engem.
A rendszerfrissítés alatt magát az operációs rendszert értem, nem az XBMC kiegészítőit és extráit. Maga az OpenELEC frissül automatikusan. Letölti a rendszert, kicsomagolja, és a következő rendszerindításkor még az OS betöltődése előtt frissíti magát, majd újraindul.
Csináltam neked a pendrive-ról egy olvasás-tesztet, 15 MB/s körül van általában (még az OE telepítő van rajta, ext4-re formázva). Szerintem ettől gyorsabb a microdrive.
"SATA, mint mondottam, nálam semmiféle terminálos automountot nem igényelt."
Én továbbra is csak azt tudom mondani, hogy nálam a belső HDD-nél igen. Te pedig azt írtad, hogy külső HDD-vel nézted. E fórumtéma szerint sincs auto-mount, de lehet, hogy azóta már belekerült, ezért oké, legyen igazad.
"A samba szerverrel nem tudom mi a kifogás, hiszen ugyan úgy meg van osztva minden "ami kell"."
Semmi kifogásom sincs, csak azt mondtam, hogy itt benne van a rendszerben.
Az a baj, hogy ti azt nem értitek meg, hogy nektek (és nekem is) gyerekjáték a terminál használata, de egy átlag usernek nem. Egyszerűbb az OpenELEC, ha csak a Sambát is kell terminálból telepíteni? Igen, mert itt azt sem kell megtenni.
Oké, ajánld a buntut, nekem sem volt komolyabb kifogásom az XBMC Live-al sem, és valószínűleg azóta már fejlődött a dolog, de ha egy átlag usernek kellene ajánlani a kettő közül valamelyiket én az OE-t javasolnám. De ez az én véleményem, ahogy a cikk is az én tapasztalataimra épül, szóval nincs azzal gond, hogy te máshogy vélekedsz a dologról.
-
Még mindig nem értesz szerintem, de ez nem baj
Ki fogom próbálni még 3 gépen ma, de a fent említett géphez sem kell terminál semmihez (sambán kívül)
SATA, mint mondottam, nálam semmiféle terminálos automountot nem igényelt.
A microdriveomnak a sebessége messze nem haladja meg a mai valamit is érő pendriveokét (az elérési és válaszidőket össze sem hasonlítva flash vs mozgóalkatrész terén)
A samba szerverrel nem tudom mi a kifogás, hiszen ugyan úgy meg van osztva minden "ami kell".
A frissítés: Csináltam egy restartot, a rendszer is "up to date". Jó hogy a mondat első felét ki tudtad emelni, a második fele már nem jutott el úgy látom, ezért leírom még egyszer: Semmilyen beállítást nem csináltam ezügyben, főleg nem terminálban, és mégis bekapcsoláskor automatikusan (értsd: önmagától, külön beavatkozás nélkül) elvégzi a frissítést. Az automatikus magába foglalja, hogy nem kell semmit másolgatni meg manuálisan elvégezni (nem tudom melyik a könnyebb, a manuális vagy az automatikus, kérdezz meg egy gépészt és egy mechatronikust
Azt meg konkrétan megismételted, amit én, hogy nem akarsz senkit elriasztani a Linuxtól. Akkor ezt is elmondom mégegyszer: Én sem akarom, sőt, az én saját tapasztalataim alapján csak ajánlani tudom a gyengébb júzereknek is a buntut.
-
zsigus
őstag
válasz
razorbenke92 #83 üzenetére
"Külső rackben probléma nélkül ismerte fel az ntfs formátumokat."
Nekem a belső SATA-s HDD-t nem ismerte fel alapból. Megoldható az auto-mount, de ehhez terminál kell.
"Igen ez nagyon sok, de nem 10 perc"
A microdrive és a pendrive nem ugyanaz. És hidd el nekem - hogy ha még egy kicsit túloztam is - elég hosszú idő mire az Xbmcbuntu elindult a cikkben említett pendrive-ról.
"Samba szeró valóban terminálos beállítást igényel, viszont települ egy csomó mappa, ami automatikusan megosztott (Music, Pictures, Videos stb), és ehhez semmiféle hálózati konfigolásra nem volt szükség, a windowsos gépek pedig tökéletesen látják mindet."
Az OE-ben is gyárilag meg van osztva minden mappa ami csak kell. És én nem azt mondtam, hogy órákig kell szöszölni vele, csak azt, hogy terminál kell hozzá.
"A frissítés alatt nem tudom mit értesz."
A rendszerfrissítést értem ezalatt. OE-ben van auto mód, és manuálisan is 1 perc és egy restart kell hozzá. XBMCbuntut pedig szintén csak terminálból lehet frissíteni, vagy kompletten újratelepíteni.
"Én személy szerint nem mondom, hogy rossz az OE, sőt biztos nagyon jó az is, csupán nem akarom, hogy eltántorítsunk embereket egy új dologtól azért, mert beharangozzuk, hogy az milyen bonyolult, közben pedig nem."
Én nem akartam eltántorítani senkit az XBMCbuntu-tól, csak megkérdezte a kolléga, hogy miben különböznek, én pedig a saját tapasztalataimat írtam le. De ha visszaolvasol, akkor te is láthatod, hogy ajánlottam is a buntut, mert nem lehet mindent megoldani az OE-vel. Viszont szvsz egy átlagembernek (aki rosszabb esetben parancssort sem látott soha életében) jobb az OE.
A cikk végén is leírtam, hogy nincs az OE-ben programtelepítési lehetőség, és olyan sokrétű funkciók mint más operációs rendszerekben, de aki ért hozzá az nem ezt használja, aki pedig nem ért hozzá annak elég szvsz annyit tudni, hogy az OE-vel max. 5 perc alatt egy működő rendszert kap, ami a médialejátszási funkciókat tökéletesen ellátja.
Rengetegen ódzkodnak a Linux-tól, miért kell direkt bonyolítani a dolgokat, hogy elmenjen mindenki kedve tőle? Éppen azt akartam elérni a cikkel, hogy legalább egy pár ember meglássa, hogy Windows-on kívül is van élet, erre egy olyan rendszert javasoltok amivel egy átlag user (valószínűleg) csak szívna.
Nem biztos, de nem is zárom ki ezt, mert az egy dolog, hogy google kereséssel 2 perc alatt lehet találni bármire megoldást, de ha meglátják, hogy hogyan kell ezeket végigvinni (Terminál), akkor nem biztos, hogy olyan sok ember foglalkozna vele.Persze a saját környezetemből indulok ki, mivel másból nem tudok...
-
Én egy eeePc 904HD (12V-3A adapterel [36W]) alaplapján tolom az xbmcBuntut. Külső rackben probléma nélkül ismerte fel az ntfs formátumokat.
Hangtalanság miatt CF->sata átalakítóval van beletéve egy microdrive, arról kb 1,5 perc a rendszerfelállás. Igen ez nagyon sok, de nem 10 perc, (és nekem jó, mert nem ki-be kapcsolgatásra vettem)
1080p-t youtuberól nem, háttértárról azonban probléma nélkül viszi.
Samba szeró valóban terminálos beállítást igényel, viszont települ egy csomó mappa, ami automatikusan megosztott (Music, Pictures, Videos stb), és ehhez semmiféle hálózati konfigolásra nem volt szükség, a windowsos gépek pedig tökéletesen látják mindet.
A frissítés alatt nem tudom mit értesz. A rendszerfrissítéseket nem látom ugyan, viszont az appok minden elinduláskor értesítenek hogy frissültek. (A letöltés-frissítés kombó benne van a 1,5 perc felállási időben)
Én személy szerint nem mondom, hogy rossz az OE, sőt biztos nagyon jó az is, csupán nem akarom, hogy eltántorítsunk embereket egy új dologtól azért, mert beharangozzuk, hogy az milyen bonyolult, közben pedig nem.
-
zsigus
őstag
Szívesen kikeresném neked az a leírást ami szerint korábban dolgoztam XBMC Live alatt (akkor még nem XBMCbuntu volt az XBMC oldalán), de most nincs kedvem hozzá.
Volt vagy három oldal, kernel frissítéssel és minden "nyalánksággal" együtt. Most már valószínűleg egy-két "kattintás", de új hardver esetén megint kegyetlen nagy sz*vás lesz ezt megoldani, viszont az OpenELEC-nél ezt megoldják maguktól rövid időn belül, neked az ég világon semmi dolgod nincs, csak három "kattintással" telepíteni.
A Wi-Fi-t nem néztem buntu alatt, csak szintén XBMC Live-on, de korábban még az sem tartozott a "kétkattintásos" műveletek közé.
Ott van a gyárilag beépített Samba (megosztás), a kiegészítők (torrent kliens, iMon driver stb.) amit az XBMC-ből lehet telepíteni, és nem kell a terminál hozzá. Az egyszerű frissíthetőség (.update mappába belemásolsz 4 fájlt, és újraindítod a gépet), XBMCbuntu-n ezt is parancssorból kell csinálni.
Ott van az NTFS HDD-k kezelése, emlékeim szerint nincs buntu alatt auto-mount. És bizonyára van még 1000 más dolog.
Az, hogy next-next-finish-el telepítetted, még nem jelent semmit. Be is konfiguráltad magadnak ezeket? Megnéztél rajta egy HD-s filmet, hogy szaggat e? Kezelte rendesen a HDD-ket? Windows-os gépről el tudtad érni a hálózati megosztást?
Arról meg ne is beszéljünk, nem mindenki szeretne magának egy 100 W-ot fogyasztó HTPC-t ahol a CPU erőből viszi az 1080p-t, szóval miért ne lenne létjogosultsága ha valaki Brazos-t használ? Ne csak magadból indulj ki.
Én sem vagyok mazochista, de az ég világon semmi gondom nem volt még Brazos alatt az OpenELEC-et használva.
És még mindig ott van a gyorsaság, és a pár perces telepítés akár pendrive-ra is. Az XBMCbuntu arról a pendive-ról amiről az OE-t futattam kb. 10 perc volt mire felállt.
De nem értem miért kell ezen ennyire rugózni, ha nem tetszik a rendszer ne használd. Én tapasztalatból mondom, hogy sokkal-sokkal egyszerűbb az OE, mert kipróbáltam az XBMCbuntut is (igaz csak kipróbáltam, de pl. nálam az NTFS HDD-ket tuti, hogy nem kezelte gyárilag, ebben biztos vagyok).
-
bambano
titán
biztos igazad van, ezért most külön meg is néztem, hogy mi a helyzet. bemész az xbmc honlapjára, ott van külön amd-s meg külön intel/nvidia-s letöltés.
tehát ez annyira bonyolult, hogy megnézed, mire klikkelsz... amd-set sose teszteltem, mert nem vagyok mazochista, de intel meg nvidia volt a kezemben pár, oob működtek. bótban vettem használt ibm desktopot, beleraktam az xbmc lemezt, felugrott magától, reboot és kész. még mindig várom a magyarázatot, hogy ebben mi a bonyolult.
wifit nem teszteltem, nem hiszek benne, hogy wifin kell áttolni a filmeket. de gondolom a wifi beállítása pontosan azonos bonyolultságú, mint más gépeken, vagy van rendes támogatás hozzá, és akkor kétklikk, vagy nincs, akkor meg úgyis négy betűs szavak fogják elhagyni a szádat.
-
Honkydoo
őstag
Üdv,
Valaki próbálta már ezt a rendszert ezzel a lappal?
-
-
bambano
titán
már nem emlékszem, hogy amikor utoljára xmbc-t telepítettem, particionálni nekem kellett-e vagy megcsinálta helyettem a telepítő, de kb. két jelszó meg egy usernév beírása volt a komoly feladat. felrakta magát next-next-finish szinten.
nekem az infra távirányítót kellett csak beállítani, minden más működött out of the box. ez valóban nagyon bonyolult feladat lehet, hogy egyáltalán nem kell hozzányúlni.
-
zsigus
őstag
A Beállítások ->Rendszer -> Hangbeállítások-ban állítsd át a hanglejátszás eszközét és a passtrough eszközét a megfelelő beállításra (pl. nekem erre kellene: HDA ATI SB, ALC887-VD Digital SP/DIF). Majd felül állítsd be az Optikai/Coax kimenetet, a csatornakiosztást, és a DTS/DD képes erősítőt.
(Mind a kettőt át kell állítani!)
Vagy ha nem a 12-es verziójú XBMC-t használod, hanem még az OpenELEC 2.0-át XBMC 11-el, akkor:
Ha van egy másik PC-d, akkor dugd őket egy hálózatra, és SSH-n keresztül lépj be a másik gépről az OpenELEC-es gépre.
Letöltöd ezt: putty
Az OE-s gépen megnézed a gép IP címét (pl. 192.168.1.103) a rendszer-információnál (Beállítások -> Rendszer-információ).
Majd beleírod a putty-ba az IP címet, és nyomsz egy entert:
Kéri a felhasználónevet/jelszót.
Jelszó: root
Felhasználónév: openelecBeírod, hogy aplay -l (L, csak kicsivel), erre kilistázza az elérhető hangkártyákat/kimeneteket. Nálam pl.:
**** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
card 0: Generic [HD-Audio Generic], device 3: HDMI 0 [HDMI 0]
Subdevices: 0/1
Subdevice #0: subdevice #0
card 1: SB [HDA ATI SB], device 0: ALC887-VD Analog [ALC887-VD Analog]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0
card 1: SB [HDA ATI SB], device 1: ALC887-VD Digital [ALC887-VD Digital]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0Megkeresed a megfelelőt, és beírod az XBMC-be. Nálam pl. az utolsó kell (ALC887-VD Digital) az SPDIF-hez, ez a card: 1, device: 1
Tehát az XBMC-be ezt kellene írnom: plughw:1,1
De ha neked mondjuk card: 0, device: 1 az SPDIF akkor plughw:0,1 kell.
Aztán Beállítások -> Rendszer -> Hangkimenet, állítsd át a kimenetet Optikai/Coax-ra, majd állítsd be a csatornakiosztást pl. 5.1-re, engedélyezd a DTS/Dolby Digital képes erősítőt.
A hanglejátszás eszközét állítsd Egyéni-re (ha jól emlékszem), majd írd be alá a megfelelő plughw sort. Arra már nem emlékszem, hogy a passthrough-nál is be kell e írni, de ha találsz olyan opciót itt is, hogy Egyéni akkor oda is be kell írni.
-
szuzso
csendes tag
Pár napja raktam össze egy HTPC-t, amiben van egy Asrock E350M1 alaplap + 4GB DD3 RAM. A gép csakis filmnézésre van használva. Zsigus írását olvasva megtetszett az OE, így ma reggel fel is telepítettem. Tetszik a rendszer gyorsasága, egyszerű kezelhetősége, csak egy nagy problémám van. Az erősítőm csak optikai bemenettel rendelkezik, ehhez kellene hozzáillesztenem a gépet, de ez nem megy. Egyszerűen nem akarja kiadni magából az 5.1-es hangot. Analógra átkattintva átvált sztereóra, ilyenkor a frontokból jön a sztereó hang, de ennyi. Valahogy meg lehet oldani a problémát? Remélem igen, mert komolyan megtetszett a rendszer.
-
Kowa
tag
USB s PEndrive ot mire érdemes formázni ha ezt az Openelec et akarom kipróbálni?
-
rover45
őstag
Első bootoláskor:
Cannot open display ":0.0"
Hibaüzenettel megrottyanEgy ION2-es rendszerre telepíteném az OpenELEC Testing - ION x86_64 Version:2.99.2 (3.0 RC 2) 2013-01-29 verziót
-
ONEFREE
aktív tag
Használjuk már egy ideje az ujj XBMC-t a feleségemmel és mi nagyon szeretjük .Imádom,hogy már működik a hang kimenet váltása gomb rendesen.Nekem ez hiányzott az előző verzióból. Az írás Kitűnő!!
-
dabadab
titán
"egyébként is a naplózás nem tesz jót az ssd jellegű diszkeknek, tehát vagy ext4-et raksz rá kikapcsolt naplózással (de akkor minek?) vagy nem naplózó fájlrendszert, például ext2-t."
Vagy a Samsung uj udvoskejet, az f2fs-t, ami naploz es direkt SSD-re talaltak ki. Esetleg persze az is lehet, hogy az ember egyszeruen nem aggodik a naplozas jelentette plusz iras miatt.
-
bambano
titán
nem ez a vita tárgya, hanem az állításod, hogyha torrentezni akarsz, ext4-et használj, mert az jobban kíméli a procit. ez abból a szempontból nézve igaz, hogy az ntfsnél jobban kíméli, de az ext2-nél nem.
tehát aki procikímélés alapján választ fájlrendszert torrent alá, az ext2-t rak rá.egyébként is a naplózás nem tesz jót az ssd jellegű diszkeknek, tehát vagy ext4-et raksz rá kikapcsolt naplózással (de akkor minek?) vagy nem naplózó fájlrendszert, például ext2-t.
-
gyugyo79
addikt
A HDMI-CEC a HDMI csatlakozón keresztül biztosított protokoll. Gyártónként változik a neve a Samsungnál Anynet+ fantázianéven fut. Ezt bekapcsolod a TV-n az megtalálja a kompatibilis eszközöket (ha vannak) utána a TV távjával lehet irányítani az így kapcsolt eszközöket (HDMI csatin át és ha a tv-n az van kijelölve mint forrás) változó, hogy melyik eszközzel milyen és mennyi funkció érhető el. Én csak teszteltem egy barátomét akkor a Samsung TV-vel az irányító gombok az ok gomb a play, pause, stop és a vissza gomb parancsait vette az eszköz így az XBMC-t teljesen jól elirányította. Nálam már minden TV tud DLNA-t és egy központi szerveren futó DVBViewer rec service és egy serviio DLNA szervere kiszolgálja őket így végül nem vettem meg a + kütyüt pedig baromira tetszett és sokkal hamarabb vennék egy ilyet mint egy bármilyen media lejátszó kütyüt mert ha sok idő ráfordításával is de ezen tényleg minden összehozható nem kell kompromisszum kötni max. a ráfordított idő kérdéses, hogy megéri e
-
Kowa
tag
egyebkent ez a rendszer egy usb 3.0 pen röl biztos gyorsabban töltödne be gondolom mint ami a cikkben szerepelt ?
-
Ezt már megoldották, tulajdonképpen egy hiba kijavításával, amelyik hiba miatt a GPU nem használta a teljes videó puffert lejátszáskor, mindig csak egy képkockányit tárolt benne. Ami ugye kevés volt a folyamatos lejátszáshoz akkor, amikor a cpu teljes terhelést kapott.
A végleges raspbmc-ben ez a hibajavítás már benne van, és azóta nem találkoztam DTS hangnál akadásokkal, sőt, a cpu terhelés is kisebb lett (átlagban 60-70%, de néha azért felmegy 90-92 környékére)
Persze az igazi a DTS licenc lenne, de erre jelenleg nincs sok esély.Ezt ki is tárgyaltuk a Rasperry topikban: [link]
-
Vladi
nagyúr
Még azt tenném hozzá, hogy van több változata gui szerint. Tehát van külön amd, nvidia stb. Így még kevesebb gond van a konfigurálással.
Ezt a részt hiányoltam a cikkből. Amúgy jó, csak 1-2 dolgot hozzátennék azért. Persze az is igaz, hogy erről lehetne még több tucat oldalt írni.
(#38) dabadab
meg még az, hogy a xbmcbuntunál vagy minél gyakorlatilag egy live os-re rakják rá, tehát minden elérhető ami egyébként egy ubuntunál. Sokkal tágabb teret ad. Míg Elek (főleg Árpira téve
) szűkebb. Szeirntem fél úton van a deskopt os és a médialejátszók firmwarei között.
-
dabadab
titán
Az alapjan, amit olvastam, a problema a magas bitrate + DTS dekodolas kombinacional jon elo, mert a magas bitrate az USB-re hekkelt ethernet miatt leterheli a CPU-t, meg a DTS dekodolas is, kraft meg csak annyi van, hogy az egyikkel boldoguljon. A DTS passthrough a jelek szerint segit rajta.
(Elvileg a GPU tud DTS-t dekodolni, de ott meg nincs megoldva a licenszeles.) -
-
nbg
senior tag
Arra figyelj, hogy Pi-vel halozaton keresztul nem tudsz magasabb bitrataju anyagokat lejatszani, folyamatosan pufferelni fog, sajnos a halokartyat az usb vezerlon keresztul implementaltak, es ez egy eleg szuk keresztmetszet. SD Kartyarol szepen letol mindent, de nekem szemely szerint eleg blod megoldas lenne, ha mindig masolgatnom kene a filmeket ra - de persze neked lehetnek masmilyen igenyeid.
-
dabadab
titán
Ez ugye az XBMC, a "hivatalos" XBMCbuntunal meg annyival jobb, hogy ezt direkt adott platformokra optimalizaljak (pl. Raspberry Pi-re nincs is XBMCuntu), csak a szukseges minimum van rajta es rendesen tesztelik, tenyleg csak annyibol tart az egesz, hogy az ember felmasolja a pendrive-ra es van egy mukodo rendszere.
-
madgie
titán
Nem jegyezte meg, mindig azzal indult. HDMI-nél anno mindent végigzongoráztam, de nem volt hang.
Azt már csak offban említem meg, hogy az eszköz képe sem volt olyan, mint a popcorn hour a-210 médialejátszómé (kalibrálva sem), miközben az említett popi a ps3-mal együtt egyformán jó képet adott (most vettem egy egreat s5a lejátszót, az is "brazososan" fakó és lapos képű, ha meg a kalibrálóval és thx szemüveggel rendbe rakom, akkor a felhúzott szaturáció és kontraszt miatt zajosabb lesz a kép)
-
zsigus
őstag
Most már az XBMC 12-es verziót tartalmazó változatokban már a HDMI az alapértelmezett, korábban csak a hanglejátszás eszközét kellett átállítani (hogy mire az verziótól függött, az OE 2.0-ban "hdmi (ALSA)" korábban pedig más volt, arra már nem emlékszem).
A felbontással kapcsolatos dolog viszont velem nem fordult elő egyszer sem Brazoson (MSI lappal). Ha átállítottad akkor sem jegyezte meg?
hcl: Persze, attól is függ, hogy a GUI is milyen.
-
dabadab
titán
Azt azert szeretnem elmondani, hogy az OpenElec egyaltalan nem zart rendszer. Tok nyilt, minden komponense nyilt forrasu, a "messze nem ad akkora szabadságot, mint akár egy Windows, akár egy Linux alapú PC" mar csak azert sem igaz, mert az OE-t futtato gep ugye egy linuxos PC, a Windows "szabadsagara" meg inkabb nem is vesztegetnek szot.
Amire te gondolhatsz, az az, hogy ha valami program nincs gyarilag telepitve az OE-n, akkor azt nem lehet kenyelmesen, csomagkezelobol felrakni, hanem az embernek sajat maganak kell leforditania. Ez nem zartsag, hanem kenyelmetlenseg, de messze nem igenyel annyi macerat mint pl. egy medialejatszo firmware-jenek hekkelese.
-
-
madgie
titán
Én egy Brazosra (vagyis Brazos alapú gépen prendrive-ra) próbáltam vagy fél éve feltenni az openelec-et, nem volt hang hdmi-n és mindig valami varázslatos felbontást akart boot-kor erőltetni (valami 1366*400, vagy hasonlót).
#37: ez jó
ha jó lett volna, vlaszeg marad a cucc, de így eladtam.
-
Valószínűleg azóta könnyebb, mert mindig a nagyon új hardverekkel van a gáz.
A Nvidiás hw gyorsításhoz is már csak egy csomagot kell feltenni.Aki nem tud értelmezni egy leírást, annak meg mindegy, hogy GUI, vagy nem
A legtöbben úgy vannak, hogy Windowst hajlandóak órákig hackelni, de terminálban kiadni parancsokat meg büdös.
Ahhoz képest itt a munkahelyemen elég sokat terminálozok Windpws alól(Pl. Active Directory user hozzáadása helyi csoporthoz egy gépen, sokkal fájdalommentesebb, mert amúgy GUI-n az AD fájdalmasan lassú...)
-
zsigus
őstag
Én már próbáltam Ubuntu alatt (amikor még újabbnak számított az E-350), és nem is működött tökéletesen. Persze lehet (sőt valószínű), hogy azóta nagyban leegyszerűsödött, de a terminálban való "szöszmötölést" szerintem nem sok ember vállalná be, ha korábban sohasem látott még ilyet.
Persze ez fogékonyság kérdése is, de ha egy átlag Windows userről beszélünk akkor inkább a GUI-t részesítik előnyben szerintem.
-
-
zsigus
őstag
Hát... elfutni lehet, hogy elfutna, de a HD filmek lejátszása lehet, hogy nem menne rendesen. Gondolok itt a 24p támogatásra, vagy a nem túl erős CPU-ra. Nem tudom, hogy erre van e hardveres GPU gyorsítás, de ha nincs akkor lehet, hogy szaggatnának rajta az 1080p-s videók. Brazos-on is szaggatnának, de ott GPU-ból megoldott a lejátszás.
hcl: Persze, attól függ kinek nehéz. De pl. Brazos-ra a hardveres gyorsítás belövése sztem az átlagnak nem menne.
Kowa: Sajnos az XBMC tudtommal nem támogatja a 3D-t, ezért nem hiszem.
Harmony-val működik (nekem 600-as van), ha van egy MCE távhoz való USB-s infrád. A cikk végén linkelve van a leírás.
-
Kowa
tag
Ezalol a rendszer alol le lehet játszani 3D s BD ISO kat?
Harmony One távrángatóval jól együtt tud müködni?
-
Ügyes
Mondjuk a XBMC meg olyan, hogy akkor szívás, ha nem előre telepített.
De a MythBuntu is ilyen volt, előre felpakolt MythTV-vel - a MythTV belövése magában szívás, de komplett disztróban out-of-the-box működik.Hogy nehéz egy Linuxot parancssorból beállítani, az attól függ, kinek. Némi Google és gondolkodás árán megoldható, más kérdés, hogy a legtöbbbeknek tökéletesen felesleges vele szenvedni, ha már van előre összeállított
Különben jó a cikk, ez a cucc tökéletes arra, amire való.@Zsigus : Windózra is vannak Ext filerendszer olvasó programok.
-
kovgab
tag
Jónak tűnik...
nekem egy asus 1000H Eee pc-m van azon szerintem vígan elfutnaCPU type Intel Atom 1600 Mhz
Graphics Intel GMA 950
RAM 1024 MBbár a GMA 950 nem egy hd-erőgép
-
zsigus
őstag
válasz
larryking #26 üzenetére
Köszi.
Nem próbáltad az makemkv-t? Azzal elvileg megoldható a Blu-Ray lejátszás OE alatt.
Töltsd le a makemkv addon-t a kiegészítőkből (OpenELEC addons -> Program kiegészítők -> makemkv), és itt van egy leírás + még egy kiegészítő amivel (elvileg) mennie kellene.
Sajnos én nem tudom kipróbálni, ezért a beállításában sem tudok segíteni, de ha sikerült valamit összehozni akkor írd meg.
-
larryking
senior tag
Nekem csak 1 bajom van az openelec-el, hogy a Blu-ray lejátszás lemezről nem megoldott. Illetve, hogy ha valaki nem a 12-t tölti le, akkor a hdmi hangkimenettel bajlódni kell manuálisan. Amúgy a legjobb rendszer htpc-re, ha valaki nem akar sokat tökölni. Nagyon jól kezeli az imon vfd-t és lcd-t
Az írás pedig nagyon jó. -
Mardel92
tag
Akkor neked az ext2fsd nevezetű program kell
Régóta használom, mivel a külső HDD-m ext4-re van formázva a raspi miatt és néha kell az asztalira is csatolnom. A progi lényegében fut a háttérben és ugyan úgy win explorerből elérhetővé tesz minden ext* fájlrendszerű dolgot, mint ha egy wines fájlrendszert néznél.
-
zsigus
őstag
Egy kicsit félek az ext3/4-től, mert ha most meghalna a HTPC (kopp kopp kopp) a HDD-t áttéve a nagy gépbe még mindig el tudnám érni a filmeket, viszont ha leformázom akkor a Win nem fogja felismerni.
No mindegy, majd elgondolkozom rajta hogy az új vinyóval mi legyen, de a régi marad így szerintem, mert 1 TB adatot nem akarok oda-vissza másolgatni.
Kösz.
-
Mardel92
tag
Jó is a málna, használom már egy ideje, egy 512MB RAM-mal szerelt variánst, én próbáltam xbmc+torrent+samba kombót, de megöli. Túl sokat eszik a grafikus felület,szóval nálam maradt az Occidentalis és a progik a háttérben.
(#17) zsigus: Ha egy tanácsot megfogadsz, a HDD-t ext3/4-re formázd, különben a torrent megüli a cpu-t (ntfs-ext4 konvertálás eléggé cpu igényes feladat). Nekem a Raspberry használhatatlan volt tőle, de próbáltam az asztalin is, a 6 magos procit 80% körül hajtotta végig és itt még csak egy konzolos felület ment a torrenttel.
BTW az írás tényleg jó, alapos, annó én is kipróbáltam, de málnára a raspbmc jobb választás, ősöknek HTPC-n biztos ez lesz (csak szánnák rá magukat a vételre
)
Szerk.: (#21) gyugyo79 Ez a samsung távirányítós dolog h működik?
Tudnál privátban küldeni linket róla, hogy mikkel és hogy érhető el? Lehet akkor a család is raspberry-t kapna és akkor nem kell még egy távirányító
-
gyugyo79
addikt
Rapsberry Pi -vel kezeli a HDMI CEC -et így pld. hdmin összekötött TV távirányítójával lehet irányítani (Samsung TV-vel biztos működik). A tv usb portjáról kapott áram elég neki így amikor a TV bekapcsolásra kerül bekapcsol a RPi is mire egy mostani "okos TV" be bootol addigra az OpenELEC is a RPi -n. Kezeli a különböző TV streaming servereket. pld.: dreambox, dvbviewer rec service, de akár egy routeren futó Tvheadend is. Így akár egy központi helyen lévő TV szerverről lehet a lakás több pontján is TV-zni, filmet nézni, zenét hallgatni. Az hogy ki mit ír a sebességről az szerintem változó is lehet az első generációsak is elműködtek (de azért kellet tuningolgatni, hogy pld. XBMC menü sebesség, csatornaváltás vállalható legyen) de az újak messze gyorsabba és vállalható sebességük főleg ha a 512MB -osat veszi meg aki multimédiázni akar. A hátrány, hogy azért kell vele bütykölgetni, barkácsolni mire össze áll rendesen.
-
zsigus
őstag
Nincs tapasztalatom a Rapsberry Pi-vel, de azt hallottam, hogy nem túl gyors XBMC-vel (nem tudom, hogy OpenELEC-el nézték e, mert annak is van RPI verziója). Ha a háttérben alkalmazások is futnak majd akkor lehet, hogy jobban járnál egy PC-vel.
De azért kérdezz meg másokat is akiknek van tapasztalata a rapsberry-vel, mert én csak mások véleményére hagyatkozom.
-
zsigus
őstag
Ha az XBMCbuntu-ra gondolsz akkor röviden:
- jóval kisebb helyet foglal (követelmény: 8 GB helyett ~150 MB)
- mivel a lehető legtöbb dolgot kiszedték belőle amit csak tudtak, ezért jóval gyorsabb, és jobb a bootidő is
- egyszerűbb konfigurálni (tökéletesen működik a hardveres gyorsítás a telepítés után, a Wi-Fi csak pár kattintás (ha támogatja az adaptert) stb. stb.)
- vannak extra kiegészítők (webböngésző pl.)Hirtelen ennyi jutott eszembe...
-
vinibali
őstag
nekem nagyon tetszik
-
zsigus
őstag
A háttérben futhatnak dolgok (mint pl. transmission daemon), de sajnos zárt maga a rendszer, nem lehet elérni a terminált, csak SSH-t lehet használni. Erről bővebb infó itt van: [link]
Tehát sajnos nem lehet akármit feltenni rá, de nem vagyok egy linux guru, szóval lehet, hogy van rá mód (pl. egyéni disztró létrehozásával biztos) de ennyire nem vágom a dolgokat.
bambano: Ez egy Linux alapú OS aminek az XBMC a kezelőfelülete (GUI).
-
bambano
titán
ez miben jobb, mint az xbmc?
-
wmati
addikt
Háttérben közben futhat más is ? ftp. apache ilyenekre gondolok
-
zsigus
őstag
válasz
razorbenke92 #3 üzenetére
Köszönöm mindenkinek.
Azért az xbmcbuntu egy picit bonyolultabb ennél, bár egy kis utánajárással azt is be lehet konfigurálni elég egyszerűen. Attól egyébként még írhatsz az xbmcbuntu-ról, elvére nem ugyanaz a rendszer.
Én is kíváncsi lennék rá, csak nem akarom bolygatni azt ami (egyelőre) jól működik már egy jó ideje. -
Én xbmcbuntut használok, az sem bonyolult, terveztem is róla írni, de te gyorsabb voltál, és amint néztem alaposabb is
Grat!
-
F34R
nagyúr
fasza szogegyszeru
-
Tutu7030
veterán
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- EAFC 25
- Napelem
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Elkezdtek szállingózni az Arctic P Pro sorozatú ventilátorai
- Háztartási gépek
- TCL LCD és LED TV-k
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Subaru topik
- Eredeti játékok OFF topik
- További aktív témák...
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G8, i7-10510U, 16GB, 1TB SSD, 4K kijelző + WWAN (ELKELT)
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 4070Ti Super GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Latitude 5400 - i5-8GEN I 16GB I 512SSD I 14" HD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- LENOVO ThinkSystem NVIDIA Quadro RTX 6000 24GB PCIe Passive GPU
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest