- Októberi bevetésre indul a hardveralakulat
- Továbbfejlesztette az SP szériás, kompakt tápegységeit a Lian Li
- Itt van az ASUS legfrissebb, AMD platformra épülő mini PC-je
- Jegeli pénznyelő projektjét az Apple, az okosszemüvegben látják a jövőt
- Olcsónak ígérkező, madzagos egér jelent meg az ASUS ROG-os portfóliójában
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
stopperos
senior tag
Én deluge-torrentet használok ha GUI kell, de van webes felülete is. Parancssoron screen + rtorrent.
-
cigam
titán
Át kéne bogarászni a napló fájlokat (a routerét is) hátha kiderül mi történik azokban az időpontokban.
A sudo iwconfig wap0 parancsal lekérdezheted a Wifi állapotát.A gyári (kernelbe épített) drivert használod, vagy amit külön telepítettél?
Vásárlás elött meg kellett volna nézni ezt a táblázatot (bár nem tudom milyen régi, mennyire aktuális) -
azbest
félisten
Egyébként az általános linuxos hibakeresést tudom ajánlani: meg kell nézni a logokat.
Ha épp elérhető hálózatról, akkor ssh-val belépni és ott megkeresni, hogy libreelec hová loggol. Dmesg parancs kimenetét nézni esetleg. Syslogot nézni. Esetleg az is megy, ha egy linuxos gépbe (akár pendrivere tett ubuntu bebootolva pécén telepítés nélkül) bedugva az sd kártyát, ott meg lehet nézni közvetlenül is ezeket a log fájlokat.A logokból pedig ki kell derüljön, hogy esetleg térerő gyengesége miatt van-e gond... vagy esetleg az energiagazdálkodás lekapcsolta és nem tudja feléleszteni utána...
Gondolom fix ip van hozzá beállítva a routereden, hogy mindig ugyanott legyen elérhető. Esetleg usb-re annyi minden van dugva, hogy nem bírja táppal már. Ha wifivel nagyon nem boldogulsz, akkor lehet kapni elektromos hálózaton át netet átvivő dugókat is párban viszonylag kedvező áron (példa , másik).
-
csipuka
senior tag
A szolgaltatovaltas csak annyi jelent, hogy lecserelsz egy dobozt. Ha minden a helyen marad, akkor ez nem okozhatja azt, hogy wifire valtasz. Ezen megy az ertetlenkedes, kozben meg elsaikkad a valodi kerdes.
Ha valakinek van ilyen komboja, akkor megirja melyik wifi stick-et erdemes hasznalni, ha meg nincs, akkor gugli -
htc07
addikt
nekem továbbra sem világos hogy jön ide a szolgáltatóváltás, és hogy ez miért okozza, hogy wifi sticket kell használj.
(feltételezem az előző szolgáltatód modemjét használtad routernek eddig?)egyébként az alap körök (másik wifi stick próba, másik csatorna, 5ghz, stb). amiket ki tudsz próbálni, ezekben az otthoni hálózat topikban tudunk segíteni.
-
Celtis
veterán
Az Openelec fejlesztése egy időre leállt, a fejlesztők átmentek a Libreelechez. Azóta úja adott életjelet magáról, de mindenképpen az LE a fő csapás.
Viszont a hivatalos LE addonok között nem találsz Transmissiont. Thoradia repot kell hozzá telepíteni.Viszzatérve a problémádra, az csak egy Transmission beállítás gond, semmi köze hozzá, hogy OE vagy LE-t használsz. Jellemzően az szokott a probléma lenni, hogy az addon nincs leállítva, amikor a konfigfájl mentésre kerül, és később azt felülírja a transmission, vagyis elvesznek a beállítások. Persze ha te a Kodi felületén konfigurálsz, akkor más lehet a probléma. Akárhogy is, ez beállítási gond.
-
-
-
Alexios
veterán
Mármint miért szeretnél netes felületet, illetve a raspbian-ra kodit tenni? Töltsd le az xbian/osmc/openelec valamelyikét, telepítsd fel a memóriakártyára, berakod a pi-be és kész is, egyből a kodi fog indulni amint rádugod valamilyen kijelzőre. Rádugod az usb meghajtót, ezt kodin belül hozzá tudod adni mint médiatár és már látja is a rajta levő dolgokat, több teendőd nincs is.
Ha torrentről letölteni szeretnél akkor az openelec nem lesz jó megoldás de xbian meg osmc alatt simán telepíthető, openelec egy kicsit trükkösebben az sem vészes, cigam blogját érdemes ezesetben elolvasni a transmission beállításokért.
Új hozzászólás Aktív témák
- Elektromos autók - motorok
- Kerékpárosok, bringások ide!
- PlayStation 5
- HÁZIMOZI / HIFI / TV beárazás
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Lenovo Legion Go: a legsokoldalúbb kézikonzol
- BestBuy topik
- Vicces képek
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- iPhone topik
- További aktív témák...
- Új Gamer PC Intel i5 12-14400F ig RTX 3080 10G+ 12 Féle VGA/500Gb - 2Tb SSD/16-32Gb DDR4 2-4Év Gar
- Gamer PC - RTX 3070, Ryzen 5 5600X, 16gb RAM
- Lenovo S510 tower, i5-6400, 8GB DDR4, 500GB SSD Samsung 970 EVO, 500GB HDD
- Új DDR5 Gamer PC i7 12-14700KF-ig/RTX 3080 10Gb + 12 Féle VGA/500Gb - 2Tb SSD/16-32Gb Ram 2-4Év Gar
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RTX 3060 12GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Latitude E7440 - i5-4GEN I 8GB I 500GB I 14" HD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3519
- HP Omen 80G8E9 - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDR 400 - USB Type-C
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3390, 93% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest