Hirdetés
- NVIDIA® driverek topikja
- Odavág az AI-piacnak legújabb gyorsítójával az Amazon
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Az Intel korábbi vezére szerint a kvantumforradalom gyorsan elsöpri a GPU-kat
- Házimozi belépő szinten
- Hobby elektronika
- 3D nyomtatás
- TCL LCD és LED TV-k
- 3DMark06 eredmények
- Androidos tablet topic
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
wopi
aktív tag
Sziasztok,
Tegnap megérkezett az RPi4-em, 2 GB-os verzió. Tettem rá Rasbiant, illetve USB-n csatlakozattam egy HDD dockot. Ebben két HDD slot van, ment bele egy 1 TB-os HDD és egy 120 GB-os SSD. A rendszer nem sd kártyáról fut, hanem az SSD-ről. Ennek több oka is van: elfekbőben volt az SSD; szerintem hosszú távon jobb, mint sd kártyáról futtatni a rendszert.
Dockerből fut Plex server, QBittorrent. Ezen kívül Samba megosztás.
Következzen a kérdés. Elkezdtem a régi torrenteket betölteni, aminek hatására ellenőrzi a HDD-n lévő adatokat. Valószínűleg túl gyors voltam ezzel, mert hamar elfogyott a memória, és teljesen lefagyott a gép, sem ssh-n, sem sehogy nem tudtam elérni, csak áramtalanítás segített. Mivel SSD-n van a remdszer az sem volna baj, ha a swap-et használná. Látom a swap méretét, viszont 0-t haszál belőle.
Mit csináljak másképp?
Új hozzászólás Aktív témák
- Ryzen5 5600X/ RTX 3060Ti/ 32GB DDR4 alapú konfig/ garancia/ ingyen foxpost
- Lenovo ThinkCentre M700 SFF PC, I5-6500, 8GB DDR4, 256GB SSD, Win 11, Számla, garancia ( olvasd végi
- Lenovo ThinkCentre M910S SFF PC, I5-7500, 8GB DDR4, 256GB NVMe SSD, Win 11, Számla, garancia
- Dell Optiplex 3040 SFF PC, I5-6500, 8GB DDR3, 256GB SSD, Win 11, Számla, garancia ( olvasd végig)
- Dell Optiplex 3050 SFF PC, I5-7500, 8GB DDR4, 256GB NVMe SSD, Win 11, Számla, garancia ( olvasd vég
- Corsair T3 RUSH gamer, irodai szék
- RAKTÁRKISÖPRÉS! Eladó projektorok!
- Gamer PC-Számíógép! Csere-Beszámítás! I7 13700F / RTX 4070Ti Super 16GB OC / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B550M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD MSI SuprimX RTX 3070Ti 8GB Zalman Z1 PLUS 750W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4013, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
wassermann

