Hirdetés
- 3D nyomtatás
- Socket AM4
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- TCL LCD és LED TV-k
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- OLED TV topic
- Gamer headsetek a felsőkategóriából
- Jóárasított kézikonzollal tarolna jövőre a Lenovo
- Sokoldalú Thunderbolt 5 dokkoló érkezett a Cable Matters színeiben
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
proci985
MODERÁTOR
Ahol én végeztem ott első éves OO kurzuson pár kritérium erősen ezen alapul. Pl elvárták az értelmes változóneveket, az értelmes kommentárokat, a rendesen felosztott rendszert.
Értsd, az
int värde = 5 // sätter värde till 5
szintű dolgokat izomból irtották, mert olvashatatlan. 10+ éve is és ahogy hallom, most is.Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
félisten
-
félisten
> fastInverseSquareRoot
Konkretan az a neve, szoval ezzel szerintem nincs gond. (Ha C programozo vagy, akkor kiveri a szemed, ha valaki InverseSquareRoot-ot ir rsqrt helyett, ertheto modon.) Szoval az olvashatosag gyakorlott szemnek szerintem teljesen oke.
A komment, ami szerintem hianyzik, az valami utalas arra, hogy ez miert is mukodik.
Szoval a jol olvashato kodnal szerintem feltetelezhetjuk, hogy az olvaso ismeri a programnyelvet. Mutatok egy teljesen jol olvashato kodreszletet:
s:.*|":"\:*i:"\n\n"\:1:`:i/5.txt / seeds
r:{R{,/+(y;x)}\:0N 2#-1_0,/*R:a@\:<*a:|+(++\2#'0 2_)'.:'1_"\n"\:x}'1_i / ranges
split:{r@&</'r:(*|y)-(*y)-(*|x)&(*x)|*y:y,\:,(://*y;*|x)} / split a range according to a map
{&/*:'(+\'x)(,/split\:)/r}'(s,'1; 0N 2#s)
Ez barmelyik programozonak, aki gyakorlott k-ban, teljesen olvashato. (Kb. hat honap utan en is ugy olvastam, mint az angolt.) (Ez egy Advent of Code feladat megoldasa.)
while (!sleep) sheep++;
-
félisten
> Ehelyett az állítás, hogy a jól megírt kód önmagában olvasható, nem szükségesek hozzá kommentek.
Igen, teljesen felesleges a komment, ha azt mondja el, ami a kodbol is latszik. A komment arra jo, hogy olyasmit mondjon el, ami a kodbol nem latszik (mert nem latszodhat). Peldaul ha olyasmit csinal, aminek valami specialis uzleti hattere van.
Vagy ugye a nagy klasszikus:float Q_rsqrt( float number ) {
long i;
float x2, y;
const float threehalfs = 1.5F;
x2 = number * 0.5F;
y = number;
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
y = * ( float * ) &i;
y = y * ( threehalfs - ( x2 * y * y ) ); // 1st iteration
// y = y * ( threehalfs - ( x2 * y * y ) ); // 2nd iteration, this can be removed
return y;
}
Ide jo lett volna ket plusz sor komment, pedig 100%-ig olvashato a kod.
Es aki azt mondja, hogy John Carmack gyenge programozo, azt hadd rohogjem ki
[ Szerkesztve ]
while (!sleep) sheep++;
-
félisten
Par problema, csak igy hasbol:
- tulzottan preszkriptiv, es foleg a kozepes programozokban azt az erzetet kelti, hogy a kod attol lesz strukturalt es atlathato, hogy pl. sok rovid metodus van (valosag: a kod attol lesz jo, hogy korrektul modellezi a problemat)
- tudomanytalan: semmilyen bizonyitek nincs arra, hogy 10 darab 10 soros fuggveny atlathatobb/karbantarthatobb, mint 1 db 100 soros. Neha igen, neha nem - kezdoket jo otlet erre biztatni, de komplett cegek komplett kozepes programozohadseregei gondoljak azt, hogy ez a 'megoldas'
- DRY DRY DRY: ebbol van az, hogy kozepes programozonk meglat ket metodust, ami 98%-ban ugyanazokat a sorokat tartalmazza, es refaktoralja egy metodussa. Azt nem fogja fel, hogy ha a ket metodus valojaban masra volt jo (szemantikailag/modellezes-ugyileg) innentol ugy nez ki a kod, mintha tenyleg ugyanaz lett volna a ket metodus feladata, es megteveszti az olvasot
- OOP-t eleve sokkal kevesbe tartjuk manapsag 'mindenre alkalmas' modszernek, mint regen
- a konyv tele van olyan kovetendo (!) peldakkal, ahol a metodusoknak abszolut varatlan side effectjei vannak
- a konyv az elozo ket pont miatt total rossz tananyag multicore/multithread vilagbanFelreertes ne essek: van benne egy csomo jo meglatas. A baj az, hogy ossze van keverve egy csomo haszontalan tanaccsal, es ez felrevezeto.
Egyebkent olyan cegeknel szoktak nagyot menni ezek a konyvek, mint pl. az EPAM. Aki olyan helyen szeretne dolgozni, annak hajra.
----
Szoval szemely szerint azt gondolom, hogy a programozok legfobb feladata a vilag (domain, uzleti problema, technikai problema) megertese. Otmilliofelekeppen le lehet kodolni dolgokat, de legfokepp attol szarodnak el a projektek, hogy a programozo nem erti, hogy mit is kene megcsinalnia. Ha vilagosan erti, es a program azt fejezi ki, amit kell, akkor lehet OOP, funkcionalis, Haskell, J2EE, Javascript -- valoszinuleg jo lesz.
Talan az egyetlen orokervenyu szabaly az egyszeruseg. Konyvbol meg pl. a Domain Driven Design.
while (!sleep) sheep++;
-
proci985
MODERÁTOR
ja igen, el is felejtettem, hogy a beepitett RPC (Java RMI) mekkora dolog volt anno.
marmint, hogy ez igy ennyi, 10 sor es van egy mukodo C/S megoldasod, ami ameddig standardizalva van az interface, addig kb megold mindent. ennel mar csak az android volt szurrealisabb kb 2014-2015 korul, avagy oke, hogy thread pool, de konkretan nyelvi szinten kenyszeritette a parhuzamositast es az event-based modellt.
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
nyunyu
félisten
Delphit nem a .NET framework 2002-es megjelenése nyírta ki?
Borlandnak beletellett vagy 3 évébe, mire annyira kikalapálta a Delphit, hogy rendesen lehessen benne modern Windows alkalmazásokat fejleszteni, de addigra már mindenki átállt C#-ra vagy Javára.
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
veterán
Ha jól emlékszem, az Apple a szimulátort nem fogadja el, csak fizikai eszköz screenshotját. Mintha ez rémlene, de lehet, hogy hülyeség, akkor sorry.
Szerk: pénzügyi appról van szó (bank).
Anno tanultam én is Delphi-t, szimpatikus cucc volt. Jobban tetszett, mint a Java-alapú szarok desktopon, de mégis kikopott. Hogy mi volt az oka...fene se tudja.
[ Szerkesztve ]
-
coco2
őstag
>...mert ez azt jelentené, hogy ez a topik virtuális faxkalapokkal van tele...
Nem volt az egy kicsit túltolva?
Belföldön a delphi-t 20 éve lecserélte a dotnet. Tetszik neked, vagy sem. Van a rad studiohoz facebookon valamennyi népesség mindenféle nyelven. Tedd fel a kérdést ott.
កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។
-
veterán
Ehhez képest jó UI-t készíteni az iszonyat nehéz.
Ezzel egyetértek, de ez nem is fejlesztői feladat, hanem a UI/UX dizájneré, ami egy másik szakma. Frontenden is vannak komplex programozási feladatok, de átlag weboldal nem ilyen. Arról nem beszélve, hogy tipikusan kész komponenseket reciklálnak. -
pmonitor
aktív tag
De a kérdező/olvasó csak egyféleképpen dönthet. Vagy igen, vagy nem. Az ilyen kérdéseket szeretitek ti, állítólagos szakik. Ahol lehet rizsázni. Tökéletes téma...
Itt is majdnem sikerült rizsával elmagyaráznod, hogy a string miért is érték típus. Csak a tények makacs dolgok. És nem a rizsára hallgatnak..http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php
-
martonx
veterán
Nem pont ezzel a céggel, de volt tapasztalatom NER-es 4IG-val. A munka persze el van végezve, de a végén olyan áron kiszámlázva, mintha egy komoly nagy csapat dolgozott volna a feladaton. A valóságban meg kettő agyon hajszolt gyenge képességű kolléga kókányolt össze sorozatban valamit. Pedig a 4IG se stróman, csomó fejlesztője van, akik a fentieknek megfelelően igazi projekteken igaziból dolgoznak.
De van szerencsém NAV-os fejlesztésekbe is belelátni. Pont ugyanez a helyzet, pedig az nem 4IG. Jobb ebből kimaradni.Én kérek elnézést!
-
sztanozs
veterán
Mondjuk az epitkezes pont nem jo pelda, mert volt ismerosom, aki "belekeveredett" egy ilyen NER-es epitesi projektbe, ahol megmondtak neki, hogy mennyi legyen az ar a szerzodesben es mennyit kap majd kezhez.
A "nap vegen" nem kapott semmit es kenyelen kelletlen zsebbol kifizette az alkalmazottakat. Egy ev utan is vart a penzere, es mivel a sorban felette levo ceget becsukak (csodeljarasban), igy bukott az egeszen ~10 millat...[ Szerkesztve ]
JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...
-
veterán
Persze, tudom. Ezért csaptam oda a retailt is (most pont ilyen helyen dolgozom), ahol megdöbbenek, mennyire szabályozatlan minden, mégis mindent megőriznek.
Egyébként az általános hozzáállás az, hogy az adat tárolása olcsó, szóval inkább őrizzük meg, hátha jó lesz még valamire. A szelekció önmagában egy rakás architect munkaóra lenne. A storage meg filléres tétel már.
[ Szerkesztve ]
-
veterán
Még annyit hozzátennék, hogy a nagyon komplex olvasási műveleteket jellemzően kiszervezik az adattárház rétegbe. Ott meg aztán mindenki úgy buzul az adatokkal, ahogy akar.
Mondjuk arra kíváncsi vagyok, hogy a blockchain olvasási sebessége miért gyorsabb, mint egy centralizált rendszeré. Ugyanis ilyen állítás is elhangzott előbb.
-
coco2
őstag
>A blockchain arra a problémára ad megoldást...
...amit megoldanak vele
Bocs, nem tudtam kihagyni
Én nem figyeltem fel rá, hogy a technológiának beépítetten része lenne, hogy csak egy dologra szabad felhasználni, és semmi másra.
កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។
-
axioma
veterán
A vegeredmeny ez, de a vallalkozo addig nem foglalkozik vele amig nincs PoC verzio, tehat a fejlesztonek [ha sajat otletet akarja penzze tenni] el kell tudnia dontenie, hogy jogi es gazdasagi oldalrol okes-e amit tervez es energiat [amit masba is fektethetne] tesz bele.
Az mas kerdes h a tobbseg nem akar onalloskodni, csak biztos es magas havi alkalmazotti fizetest.
Termeszetesen szigoruan szvsz. Alkalmazotti pozibol. -
axioma
veterán
Mondjuk elte-n elso evben tartanak jog [ami szoftveresnek kellhet pl. gdpr] es vallalkozastan vagy valami ilyesmi kurzust a proginf-en. Azt nem tudom mennyire hatekony mint kepzes [gondolom a tobbsegnek semennyire, jog pl. online feleletvalasztos vizsga, inkabb koncentralnak a szakmai targyakra], de arra jo lehet, hogy mar legalabb azt tudja hogy mennyi mindent nem tud es tema szerint meg lathatja hogy adott esetben nem megkerulheto.
BME-n nem tudom mi van, ott elsoben fizika [azon belul is mecha] amit nem alapozo v szakmai targykent nyomatnak... -
coco2
őstag
>...elosztott rendszerek lefejlesztése kurva nehéz feladat...
Hmm, létezik arra bármi objektív mérce, mit jelent a ősi mesterség-szerű nehézségi fokozat? Statisztikának örülnék, ha van rálátásod több is, mint az "én azt hiszem" esete.Példa. Nekiesik a csapat, és reklámozzák, hogy ők felhőznek, meg a szokásos marketing jelszavak, azt látja a külső megfigyelő mondjuk a linked in hirdetésekben. Mindabból a végére csak kudarc marad, vagy félig-alkalmazások a szőnyeg alá söpört gyengeségeikkel? 100 átlagos csapat nekiesik, várhatóan hányan fognak minimum nagyon jó minőséget alkotni legkésőbb az első 2 évben?
កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។
-
Ispy
veterán
Nekem volt olyan kollégám, aki erre egyszerűen nem volt képes, és ez erősen meglátszott a kódjain is, nem beszélve az igényesség minimális látszatáról. Szóval igen, jó lenne, ha ez a skill előtérbe kerülne, persze ez azért ki szokott bukni viszonylag hamar, kire milyen szintig lehet feladatot bízni. Mondjuk akkoriban egyszerűen ember sem volt a láthatáron, már annak is örültél (legalább is az elején), hogy jön valaki aki már programot látott. Később már nem annyira örültél.
[ Szerkesztve ]
"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."
-
JoinR
őstag
Valszeg mást értünk az alatt, hogy professzionálisan űzni.
Az NB2-es focista is profi, pedig van még egy pár lépcsőfok a Bajnokok Ligájáig.
Vannak kőszívű óvónők, botfülű zenészek (Youtube trending), és kevésbé absztrakt gondolkodású programozók. Attól még ebből élnek, tehát számomra "profik". 2007 óta a szakma igazodott a csökkenő színvonalhoz - ami egyenesen következik a növekvő népszerűségből -, a scrumban minden úgy fel van bontva, hogy bárki meg tudja oldani a feladatot. A programozó egy átlag multinál csak kivitelező, low-level döntésekkel. Gondolkozni jó esetben csak azoknak kell, akik tudnak is.[ Szerkesztve ]
-
martonx
veterán
Hehehe, pont, hogy ugyanarról beszélünk
Hiszen én is pont ezt írtam, amit te.
Egy szintig minden tanulható. Vannak szakmák, amikbe ily módon iszonyú alacsonyan van a belépési szint (pl. rendőr, szobafestő stb...), és vannak szakmák, amikhez adottság kell (profi táncos, zenész, sportoló, programozó, kvantumfizikus stb...).
Én is pont ezt mondtam.
Az megint más kérdés, hogy lehetnek helyzetek (sőt lehet, hogy nem is kevés ilyen eset van), ahol bárki meg tudja állni a helyét programozóként pl. garázs cégnél PHP-s CMS-ekkel stackoverflow alapján összebohóckodni valamit, vagy elmenni a Kréta rendszert fejleszteni, hogy egy pici aktuálpolitikát is belecsempésszekÉn kérek elnézést!
-
sztanozs
veterán
Durva visszagondolni, hogy a fosulin vegzes utan tenyleg ez volt az atlag, amirol a blogban irnak.
Monjuk nakunk nem specifikusan fejlesztonek tanultunk, hanem csak "informatikusnak".JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...
-
JoinR
őstag
A hasonlatoddal pont megcáfolod a hsz elejét. Egy szintig pont, hogy tanulható a programozás (megtanulsz "játszani"), a napi munka nagy részéhez szükséges absztrakció is tanulható. Nem minden programozó zseni. Persze egy top céghez már lehet kevés az átlagos, vagy könnyen megtanulható tudás, oda kell az extra befektetés/szerencse/született készség. Viszont amilyen szinten viszonylag könnyen megtanulható a programozás, az a szint elég a munka nagyobbik felére.
[ Szerkesztve ]
-
veterán
...enélkül a fejlesztők nem fognak közös nyelvet beszélni.
Ez amúgy minden szakterületen fontos. Ha nem ismered a szakzsargont, akkor hülyének fognak nézni, hiába vagy amúgy tök jó képességű. Lehet erre azt mondani, hogy felszínesség, de egy munkahelyen nem nagyon van arra idő, hogy körmondatokban fogalmazz.
Mondjuk ezek át tudnak menni egészen abszurdba. Vannak kifejezések, amik elterjednek, és aztán mindenki elkezdi használni őket 2-pofára. Az egyik helyemen ilyen volt a "perzisztens" szó, ami egy tök jó kifejezés, de gyakorlatilag felesleges használni a fejlesztési feladatok nagy részében. Mégis minden meetingen repkedett a perzisztens, én meg nem értettem, hogy minek kell ezt állandóan mondogatni, hát mindenki tudja, hogy mi ez.
[ Szerkesztve ]
-
Ispy
veterán
A matematikának nem kell fetétlenül azt jelentenie, hogy a nagyon bonyolult, szinplán csak azt, hogy egy sémát vázolsz fel, amiről te tudod, hogy az úgy fog működni, mert már sok ilyet csináltál és ahogy az ügyfél szeretné az zsákutca. Ha nem most majd 1 év múlva, amikor valaki módosítani akar. Persze én fix területen dolgozok, fix szoftverrel, nem adhoc megbízások vannak géppuskától jézuskáig.
"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."
-
pmonitor
aktív tag
>Mindegyik fogalom szembejött már a munkám során ilyen-olyan formában
1 vagy 2 konkrét, gyakorlati esetet tudnál írni?#17984:
>mondjuk en szemely lesz@rom a magyar ugyfeleket
Javasold nyugodtan ezt FeniX- ismerősének. Azzal együtt, hogy saját, vagy cégnevével vállalja fel ezt ezt a véleményét.Vagy én vagyok fordítva összerakva, vagy ti...
http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php
-
Drizzt
nagyúr
Space and time az az asymptotic.
Essentialt meg meg intrinsicnek is szokas szinten nevezni.Btw. en olyan helyen dolgozom, ahol tovabbra sincs code review. Es az elejen majdnem sokkot kaptam ettol az informaciotol, de tovabbra is ugy latszik, hogy megis mukodik. Nagyon ritka a nagy sev/prio bug. Hogy meg furabb legyen a helyzet, van jopar microservice, aminek jelenleg 0 a test coverage. Bar a test coverage eleve nem mond sokat. Ha nagyon merni kell automatizaltan a teszt josagat, akkor mutation testinget lehet csinalni, de az altalaban tul sokat dob a tesztek futasi idejen. Lehet azert mukodik ez nalunk, mert a median tapasztalat 10 ev korul van, 10 fo alatti csapatnal.
Most van ilyen celunk, hogy legyen minden birtokolt modulon legalabb 80% lefedettseg, igy tudom edzeni a Mockito kepessegeimet. :D Kezdek atszokni a unit testekre a Spring integration tesztek helyett. Mar az Application context elidulasanak az idoigenye is zavar. :D De persze vannak dolgok, amiket ertelmesen unit tesztelni "nehez". Pl. Repository-k perverz sql-lel, Controllerek access controllal.
I am having fun staying poor.
-
pmonitor
aktív tag
Az látszik, hogy elméletből nagyon top-on vagy. Ez már itt is látszott. Nagyon csücskös!
Csak sajnos ettől a komplexebb problémák nem fognak megoldódni. Pl. NP-teljes problémák emberi futásidő alatti megoldása sem oldódik meg azzal, ha vki. keni-vágja az elméletet. Szóval én inkább akkor érezném jobban magam, ha vki(k). gyakorlatból lennének jók ÉS ezt a tudásukat hajlandók lennének megosztani(magyarul segítőkészek IS lennének).http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php
-
-
dabadab
titán
Szóval kb. azzal hogy nem szemetelem tele a /usr-t, kihúztam a dependencia pokol méregfogát, és megoldottam a fő problémát, ami miatt mindenki mindent egyből konténerizálni akar.
Szerintem nem emiatt akar mindenki konténereket használni, ráadásul nem nagyon látom, hogy az általad javasolt megoldás milyen lényegi ponton különbözne a konténerektőlDRM is theft
-
hellomi
tag
Kozbe valahogy borzalmasan bonyolult koddal, de sikerult megoldani:
var1=`cat g.txt | sed "s/.*[^p][^df]\{2\}$//g"`
var2=`cat <(cat -b <(echo "$var1") | sed "s/[[:space:]]//g") | sed "s/\([0-9]\{1,\}\)\(.\{1,\}\)\(\.pdf\)$/\2-\1\3/g"`
var3=`cat g.txt | sed "s/\(.\{1,\}\)\.pdf$//g"`
paste -d "\0" <(echo "$var2") <(echo "$var3")
Ebbol kell kb kiindulnom es egyszerusiteni amig lehet, illetve most hogyha barhol van az inputba [space], akkor azt kicsereli.
[ Szerkesztve ]
ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |
-
MODERÁTOR
Nem értem most miről írsz. Ezt írtad: "vagy mit matat a filesystemben". Hát ha dockerből futtatod akkor pontosan azt amit megengedsz neki.
Ha pedig dockerből futtatod akkor általában egy tűzfal mögött van. Akkor meg pontosan annyira kontrollált a környezet amennyire Te akarod.
Vagy most mit forgatunk ki a mondandómból?
"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."
-
martonx
veterán
Én már rég nem lepődök meg semmin, ilyet meg se akarok tippelni. Az biztos, hogy az egy szál kompozit index folyton buzerálva lesz, bármelyik oszlopban is változzon bármi, azaz íráskor vélhetően az 1 nagy kompozit index rosszabb lesz (aztán lehet, hogy ez is hibahatáron belül mérhetetlen eltérés csak). A külön külön index-ek meg lehet, hogy olvasáskor teljesítenek valamivel rosszabbul, de erre se vennék mérget. Ezért is kérdeztem a kollégát, hogy ha már ennyire szenved, hogy mindenáron egy nagy kompozit indexet akar, valóban kimérte, és drasztikusan jobb teljesítményt ad a kompozit index?
Szóval belőlem pusztán a szakmai kíváncsiság beszélt, mivel ott van a DB-je, remélhetőleg több millió adatsorokkal, könnyedén ki tudja mérni a különbséget a kétféle indexelési stratégia között.Én kérek elnézést!
-
sztanozs
veterán
UAT alatt nagy vonalakban értettem a tesztelést. Amúgy ha nincs security vagy eovs miatt update akkor általában ezek nem is változnak funkcióváltozás nélkül.
Ha meg változik a funkció (és a fejlesztő frissíti a komponenseket), akkor ez nálunk is csak
- először fejlesztői, majd tesztkörnyezeten történhet (és csak sikeres tesztelés után mehet élesbe)
- teszt és éles környezetbe csak auditált repóból jöhet a dependenciaJOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...
-
martonx
veterán
Amit írsz node.js-hez (de hehe Python-t, sőt PHP-t is láttam már emiatt kártyavárként dőlni) teljesen igaz. Webes frontend dolgokra mérsékelten igaz. Egyébként meg, ahogy mondtam nem kell, agyatlanul mindenre libeket behuzigálni, és akkor elég könnyen lehet minimalizálni ezt a problémát.
Én kérek elnézést!
-
MODERÁTOR
Tök mindegy mit matat ha dockerből fut.
Szerintem ez megint a rossz oldal.Dolgoztam olyan helyen ahol saját microservice volt összepattintva mert csak (a magyarázat az volt, hogy a Spring 10ns-kel lassabb, a valóság pedig, hogy a külső cég aki bevezette ott a microserviceket (KEK) máshoz értett) és bizony eléggé pain in the ass volt.
"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."
-
martonx
veterán
Azta 100mb méret a node_modules, és maguk alá 134 alfüggőséget húznak be? Úúúú de dúrva
Az app egyébként valóban nem a legkomplexebb, viszont nem is egyszerű, még ha a dependency-k alapján annak is tűnhet. Csak mi nem rohanunk mindenért külön lib-et behúzni, hanem igyekszünk sok mindent házon belül tartani, megoldani. Lehet, hogy ezzel van amikor plusz pár nap munkát okozunk magunknak, viszont a végeredmény sokkal jobban menedzselhető lesz, és a kismillió függőségnek se vagyunk úgy kitéve, amivel meg végeredményben munkát tudunk spórolni, és a végeredményünk is személyre szabottabb, kisebb bundle méretű tud lenni.Én kérek elnézést!
-
coco2
őstag
A hüjék mostanra tovább mentek az asp-re, meg a node-ra a react, angular és többi szutyokkal karöltve. A php annak köszönhetően kezd egész helyre billenni. Na nem mintha bármelyik framework nem kukába való lenne, mert az ugye hagyatékként hátramaradt. Azokat el kell kerülni, és tűrhető marad.
Ja igen, a 100 mega függőség. Ha csak 100 mega lenne Egy asp környezethez a VS 20 gigányi dependency-t behúz, aztán jön a node az npm miatt 2 giga, meg a node függőségei újabb 4, és akkor még az sql szerver és egyéb tool-ok, plusz a kliens oldalra a per app packages. 30 giga fölött van a stack, mire elkezdhetsz dolgozni. A 100 megában még simán kiegyeznék. Egy wamp is van fél giga, és az még tűrhető a mai 8 giga ramos gépeken. Egy laptopban benne van annyi. Akár 1 gigáig el lehet menni a stack mérettel. A másik 30 kezd el sok lenni.
កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។
-
martonx
veterán
Hidd el, hogy amit te látsz, az nem a normális webes javascript fejlesztés.
Tudom hihetetlen lesz, de egy immár több, mint egy éves, egészen komoly nagy több emberes frontendes projektnek nálunk pl. így néznek ki a node-modules függőségei (Vuejs 3.2.X miatt még mindig sok benne a beta, alpha csomag, de ezek stabilak, csak épp nem rég lettek a 2.X-ről forkolva):"dependencies": {
"vue": "3.2.31",
"vue-grid-responsive": "next",
"vue-i18n": "9.2.0-beta.28",
"vue-meta": "3.0.0-alpha.10",
"vue-router": "4.0.14",
"vue-tiny-validate": "0.2.4",
"vue-good-table-next": "^0.1.0"
},
"devDependencies": {
"@intlify/vite-plugin-vue-i18n": "3.3.1",
"@vitejs/plugin-vue": "2.2.4",
"eslint": "8.11.0",
"eslint-config-prettier": "8.5.0",
"eslint-plugin-prettier": "4.0.0",
"sass": "1.49.9",
"vite": "2.8.6"
}Én kérek elnézést!
-
martonx
veterán
Ez szerintem nem ennyire sarkos. Régen is használtunk Github-ot, MS évek óta megvette, azóta inkább lefelé mentek az árai, mint felfelé.
Attól még, hogy github, miért kellene Azure-t használni? Nálunk pl. Bamboo húzza le a kódokat Github-ból, és azok végül AWS-en futnak.
A CodeSpace meg egy Visual Studio Code, amit bárhol tudsz futtatni, ha mégis szabadulni akarsz a Codespace-től.
Ezek egymással tök jól vegyíthető építőkövek, ha valami jó és bevált, akkor nem kell csak azért is mindent egy adott céghez átvinni.
Ha valami komoly vendor lock, akkor az a felhő platform (AWS, Azure). Szerintem.Én kérek elnézést!
-
félisten
> A Codespaces-t kipróbáltad, benne vagy esetleg a bétában?
Benne vagyok a betaban.
> Az egyetlen újításnak az tűnik, hogy a szokásos git workflow helyett ad egy saját, egyedi, Microsoft és Github specifikus valamit - ez azért nem tűnik akkora bomba ötletnek.
A Codespaces lehetove teszi a kovetkezo use case-eket:
1) Uj fejleszto jon a ceghez
- megkapja a hozzaferest a GH-hoz
- megnyitja a Codespacest a megfelelo repository-ban bongeszoben, es azonnal elotte van egy teljesen beallitott fejlesztoi kornyezet, ahol futnak a tesztek, minden szukseges eszkot telepitve vanEzzel szemben egy 'klasszikus' enterprise kornyezetben X ideig (X: sok) tart, amig belovod a kornyezetet
2) Frissiteni/upgradelni kell a fejlesztoi kornyezeteket
- a valtoztatasokat egy PR-ral betoljuk a repoba
- mindenkinek frissul magatol a kornyezet
Ezzel szemben a szokasos modszer: ansible/etc. szkriptekkel vegigmegyunk a ceges gepeken, es imadkozunk, hogy mindenhol mukodjon, a regi, uj, etc. konfigokon is3) Novekszik a gepigenye a dev envnek
- mindenkinek nagyobb VM-et/kontenert adunkEzzel szemben a szokasos modszer: elkezdunk erosebb gepeket beszerezni
4) Gyenge laptoprol/tabletrol szeretnel fejleszteni (akar atmenetileg, mert tonkrement a fo geped)
while (!sleep) sheep++;
-
bambano
titán
"Az ilyen matekes, fizikás tárgyak fölöslegesek": ez, természetesen, nem igaz.
másrészt nézd meg azt a feladatsort. nem akarok senkit megbántani, de akinek az a feladatsor szórótárgy, azzal programozás terén sem akarok együttműködni. aki megoldja legalább a felét kapásból fejben, azzal lehet elkezdeni programozásról beszélni.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Froclee
őstag
"Az ilyen matekes, fizikás tárgyak fölöslegesek, csak az egyetemeken, iskolákban a tanári gárda ehhez ért, úgyhogy ezzel szórják ki a diákokat."
Ezt a kijelentést nem tartom helytállónak, tekintve hogy mennyire felmenőben van a machine learning és a data science. Meg amúgy is...
-
PumpkinSeed
addikt
En ugy vagyok vele, ha valaki ert a matekhoz (nem fejbol mondja a kepleteket hanem tenylegesen erti mi miert tortenik), az a tokeletes jelolt programozonak. Ha megnezed a summa jel konkretan egy for ciklus. Szoval ha valaki tud matekul akkor az jo programozo lesz azzal az elonnyel, hogy webes API-k gyartasan kivul sokkal komplexebb dolgokat ra lehet bizni. Mert ha valaki csak programozni tud, annak mondhatod, hogy optimalizald, mikor fogalma sincs arrol, hogy miert kell optimalizalni, mert nem erti a bonyolultsag elmeletet. (Atlag junior programozo)
"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán
-
whYz
őstag
Amit en hallottam a cegektol meg a tanaraimtol az inkabb az, hogy a kommunikacioval vannak gondok, foleg a legujabb korosztaly koreben, nagyon antiszocialisak. Programozni meg lehet tanitani barkit, de ha nem kepes kommunikalni, csapatban dolgozni akkor sokra nem mennek vele. Ezt a sulim ugy probalja javitani, hogy tobb a csoportos feladat es a beadando melle mindig kell egyeni vagy csoportos prezentaciokat is csinalni. Az majd csak par ev mulva fog kiderulni, hogy mit ertek el ezzel.
-
whYz
őstag
Azzal nem ertek egyet, hogy egyetemen nem tanulnak meg rendesen programozni. Manapsag egy mernok info kepzesen nagyon raalltak a programozasra es folyamatosan tolni kell. Nekem ez az utolso evem (BSc) es eddig minden felevben kellett csinalnom egy eleg komplex programot es orakon is csak programozas megy, eloadason eloben programozik a tanar, mutatja mit hogyan kell, lehet kerdezni, csoportmunkarol meg nem is beszelve, ahol kb hasonloan kell dolgozni mint egy munkahelyen. A nyelvek amiket tanulunk is eleg frissek, tehat C#, Java, JS, Angular stb. A feladatok sem egy egyszeru adj ossze ket szamot, hanem konkret webes rendszereket kell osszeraknunk elo pelda alapjan hasznalhato userbarat felulettel. Amiket eddig csinaltam azok mennek fel githubra es a sajat oldalamra a portfolioba, igy a munkaltatok is meg tudjak nezni, hogy milyen szinten vagyok kb.
A cegek manapsag mar folyamatosan konzultaknak az egyetemekkel, pont azert, hogy ne legyen ilyen, hogy interjun azt se tudja az emberke, hogy mi van. Persze ez nem zarja ki azt, hogy legyenek tudatlan diplomasok, csak a sajat tapasztalatomat irtam le.
[ Szerkesztve ]
-
bandi0000
nagyúr
nem akkor akarom megtanulni, csak összeszedni, amiket néha itt írtok, hogy mik szoktak lenni a beugrók, azokat zömében tudom, csak nyilván kicsit fel kell eleveníteni
nálunk mát prog2 és most a prog 3 is elvileg csapatmunkás dolog, de baszhatod ha a csapattagod nem ér rá/nem érdekli/ nem tudja megcsinálni, és akkor vagy elosztjátok és reménykedsz hogy megcsinálja időre és jól, vagy inkább megcsinálod egyedül...
[ Szerkesztve ]
Xbox One: bandymnc
-
bandi0000
nagyúr
igen ezt hallottam, diploma után és álláskeresés elött majd összeszedem ezeket, hogy felkészüljek rá az esetek többségében velem az a baj, hogy mondják hogy csináljak egy ilyet, akkor hirtelen lehet nem fog eszembe jutni, hogy mi az, de közben tudom hogy mit krll csinálni...
miután meg elmondják hogy ezt kellett vna csinálni, akkor meg verem a fejem a falba hogy bakker...Xbox One: bandymnc
-
PumpkinSeed
addikt
En amugy tenyleg nem tudom mi a legjobb megoldas. Azert nehez, mert szerintem azt kellene nezni, hogy mennyire gyorsan tud tanulni az ember, egy whiteboard teszt meg ezt nem mondja meg. Tul sokat kell tudni 2017-ben, hogy minden fejbe legyen.
Nyilvan tobbnyire a matek nem kell, de a matekos munkak relative tobbet is fizetnek szerintem. (Azert matekozok most kokemenyen. )[ Szerkesztve ]
"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán
-
modder
aktív tag
Szerintem nem is a bonyolult infrastruktúra igény miatt van kevés hoszting, hanem nincs rá piaci igény. A Java-t többnyire az Enterprise réteg használta, és sokáig nagyon jól elvoltak a hatalmas cégek a saját infrastruktúrájukkal, amibe a Java alkalmazásukat deployolták.
Kevésbé volt népszerű az egyszeri kóder számára a Java. PHP-val, Pythonnal ellentétben. Gondolom legfőképpen azért, mert gyorsabb nekikezdeni egy PHP-t megtanulni, mint Javát. Tudom, mert én is PHP-val kezdtem, és ha visszagondolok, sokáig azt sem értettem, hogy mire való a WAR, amikor elkezdtem Javával foglalkozni.
Rákerestem a Java hostingra, és ezt találtam http://programmers.stackexchange.com/a/185518
De ez nem annak köszönhető, hogy több "egyszeri kóder" kezdte el használni a Javát, hanem annak, hogy az infrastruktúra outsource-olás tendenciává vált, ahol azok a cégek is vevők lehetnek egy Java PaaS-ra, akik eddig teljesen boldogak voltak a saját rendszerükkel.
Egyébként abban lehet valami, hogy sok memóriát zabál, de nekem is a konténer minimum heap size 512mbyte-nak van beállítva alapból, még nem próbáltam ki, hogy az alkalmazás, amin éppen dolgozom mekkora memórián fut el kényelmesen.
[ Szerkesztve ]
-
Karma
félisten
-
#89874944
törölt tag
huu, köszi mindenkinek a segítséget jó sok ötletet adtatok. ezeknek holnap nekiállok.
Most lettem kész a gyűrű-tesztelő fv-el.A permutációra meg találtam matlab fv-t, legalább azt nem kell megírni.
Jester01: köszi neked is.
P.H.: igen, tudom, hogy NP-nehéz (ezért is próbáltam lebeszélni a konzulensem róla, de nem lehet )
gygabor88: jól értetted, ez a feladat.
-
bambano
titán
itt pontok halmazáról van szó, ahol eredetileg nem adott egy él sem, hanem neked kell megkonstruálni az éleidet.
ne gondoljunk bele a feladatba mást, mint amit leírt a hsz-ben.
"Az említett megoldás arra jó, ha van egy csomó pontod és a cél az élek megalkotása úgy, hogy teljesítse a feltételt ": vagyis a kérdésre a válasz.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
P.H.
senior tag
Ha nem is kell a legrövidebbnek lennie, akkor is le kell fektetni, hogy mi a 'jó megoldás'. Ha a legjobbhoz viszonyítjuk (pl. legfejlebb 10%-kal hosszabb), akkor NP-teljes marad, mert akkor is ismerni kell hozzá a legrövidebbet, hogy ezt el tudjuk dönteni.
#6951: bármikor felírható olyan bemeneti adatsor, aminél nem fog működni. Elég sokat foglalkoztam a TSP-vel (asm megvalósítási szempontból és többszálúsítással is gyorsítva), de a bemeneti adatok mibenlététől és azok sorrendjétől való függőségén (pl. az összes pont egyetlen egyenesre vagy pl. pontosan 2 hatványai távolságra esnek egymástól) nemigen lehet változtatni.
[ Szerkesztve ]
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙
-
skoda12
aktív tag
Hm, akkor valoszinuleg en ertettem felre. Ugy ertettem a feladat az, hogy van egy ponthalmazom elek nelkul es ezeket kellene osszekotni ugy, hogy az elek ne metszek egymast. Ha viszont nem sima ponthalmazom van, hanem grafom, elore definialt elekkel, amelyek menten ugralni lehet, akkor valoban nem fog mukodni teljes grafot kiveve.
[ Szerkesztve ]
-
Jester01
veterán
Kevésbé favágó módszer valami backtrack-es keresés lehetne.
1. Választani kell 3 nem egy vonalba eső pontot.
2. Választani a maradékból egyet (ha már nincs maradék akkor készen vagyunk)
3. Végignézni, hogy a létező gyűrűbe bárhol beilleszthető-e keresztezés nélkül. Ha igen, akkor beszúrjuk és vissza a 2. lépéshez
4. Ha nem, akkor az aktuális pontot visszatesszük a maradék halmazba és választunk másikat ha még van és azzal vissza a 3. lépéshez
5. Ha már nincs több beszúrható pont, akkor a legutoljára hozzáadott pontnak keresünk új helyet a 3. lépéssel. Ha így visszaérünk a kiindulási háromszöghöz, akkor mindent kipróbáltunk, nincs megoldás.Jester
-
Cheesy
őstag
Az én szememben a C# a brutálisan komplex, nem kezdőknek való programozási nyelvet jelenti... De persze a gyakorlatban még nem használtam.
Tudtok javasolni olyan oldalakat, ahol a programkódot elemezve a végeredmény (illetve az összetevők) is látszanak?www.vakbelmutet.hu
-
Sk8erPeter
nagyúr
Ez a pointer dolog olyan, hogy jó programozó is könnyen elcseszheti, mert nem triviális, jó programozó is csaphat a homlokára, hogy "ja, basszus, ott kihagytam egy csillagot", vagy rájöhet, hogy rosszul agyalta ki a mutatóra mutató mutatót, de cserébe elcseszett mondjuk 20-30 percet az életéből, vagy többet. Ettől még nem biztos, hogy szar programozó, tehát szerintem nem ennyire erősen kontúros a dolog...
De OK, amúgy alapvetően értem, mire akarsz kilyukadni.Sk8erPeter
-
Sk8erPeter
nagyúr
Az utóbbi kettő szempont nem egészen világos, hogy jön a képbe. A rekurzión való elvérzés alatt mit értesz? Hogy nem érti meg valaki az alapjait, hogy hogyan néz ki a gyakorlatban? Vagy hogy a rekurziónál mire kell figyelni? A párhuzamosság valahogy szintén nem egészen tiszta: szerintem az már egy következő nagy lépcsőfok, hogy az ember ilyenekkel foglalkozzon, miután egyáltalán alapvető programozási tákolásokat nem követ már el. Mindenesetre nem sok köze van ahhoz a témához, amiből az egész kiindult, hogy a programozás alapjait melyik nyelvvel lenne jobb elsajátítani. Igazából nem értem, a konkrét téma (mivel alapozzunk) kapcsán egyáltalán mihez van köze.
Sk8erPeter
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● olvasd el a téma összefoglalót!
- PS5 Fortnite Cobalt Star Bundle
- TeamGroup 8GB DDR4/3200
- AOC 27" és LG 31" UHD, 4K monitorok eladók - Profi cuccok, gyönyörű képpel, kíváló színekkel!!!!!
- Macbook Pro 14" - 2023 gyártás, M3 Pro, 18/512GB, 100%, ALZA azonnali csere es Apple garancia, doboz
- Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Duál 256GB 12GB RAM karcmentes Állapotban!
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest