- Multifunkciós adattároló érkezett a Patriot színeiben
- Egyedi megjelenésű Radeon VGA a Yeston és a GravaStar keze nyomán
- 5:4 képarányú SXGA monitor jön ősszel az EIZO berkeiből
- Úgy tér vissza a Commodore 64, ahogy titkon mindenki várja
- A hírek szerint a jövő év végére érkezhet a sokat pletykált NVIDIA N1X SoC
- Dell asztali gépek
- Hővezető paszták
- nVidia GeForce GTX 1070 / 1070 Ti / 1080 (GP104)
- Egérpad topik
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- Elképesztően drága az új Ryzen Threadripper PRO generáció
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- 3D nyomtatás
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
martonx
veterán
válasz
bambano #8138 üzenetére
Ezzel azért vitatkoznék. Szvsz nem feltétlenül kell erős gép a programozáshoz. Pláne sok múlik azon, hogy milyen nyelven programozunk. Script nyelvek alá pl. baromira nem kell vas (se proci, se ram, se alaplap, mindenből mehet valami alap). Pláne ha netán valami szimpla text editorral esünk neki eleinte.
Build-elős nyelveknél, ha nagy projekteken dolgozik valaki (netán Java-ban fejleszt, akkor különösen), tényleg javasolt egy erős gép, de a sok memória ekkor se fontos.
A melóhelyen az I7-es, 16Gb rammal komolyan unatkozik (kivéve a buildek idejét, ami pár másodperc), és a több Gb-os projekt össze-vissza fordítgatásakor se sikerült még soha 8Gb-nál több memóriát foglalni (lokális webszerverrel, lokális db szerverrel).Szvsz kezdőnek, egyszerűbb igényekhez egy i3-as (vagy valamilyen AMD kaveri proci), 4Gb ram, tényleg alap alaplap, SSD (ez nagyon fontos, ezen nem szabad spórolni, legyen minél nagyobb, minél gyorsabb), és ezekhez egy olcsó, de minőségi táp kell. Ennyi. 80K-ból azért egy ilyen konfignak illene kijönnie, ha szűkösen is.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Prémium PC házak akár 20-40% kedvezménnyel eladók garanciával, számlával!
- Apple iPhone 14 Pro 128GB, Kártyafüggetlen,
- LG 42C3 - 42" OLED EVO - 4K 120Hz 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen6 CPU
- Azonnali készpénzes INTEL CPU NVIDIA VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- ÁRCSÖKKENTÉS Dell Latitude E6320 notebook eladó
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest