- Hobby elektronika
- Kiszáll az optikai meghajtók piacáról a Pioneer
- Computex 2025: két GPU-t is rejt a Maxsun Arc Pro B60-ja
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Saját vezérlőpultot tervezett a Snadragon X IGP-jéhez a Qualcomm
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- 3D nyomtatás
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Azonnali alaplapos kérdések órája
Új hozzászólás Aktív témák
-
bucsupeti
senior tag
Hasonló cipőben jártam én a 90-es évek első felében egy multi nagyvállalatnál. Akkoriban az IT részlegek nem a mai értelemben működtek a vállalatokon belül. Inkább számítóközpontok voltak valamilyen batch rendszerekkel. A PC-k tömeges megjelenésekor és elterjedésekor én lettem kijelölve informatikusnak (na jó, nem sértődtem ezen meg mert ez volt a hobbim is). Először csak a főnök meg az osztályvezetők kaptak gépeket (286, 386 sőt még XT-k is voltak) majd egyre több kezdett megjelenni. Magam építettem ki az első hálózatot is (nem kértek erre, azt sem tudták mi az, plusz pénzt sem kaptam érte, de mégis megérte). Az első hálózat még ARCNET volt, majd ETHERNET-té alakítottam koaxkábelen. Üzembe lett helyezve egy Netware szerver is amin először csak fájlkezelés ment, majd központi adatbázisszerver is futott rajta.
A szoftvereket akkortájt én készítettem. A cég folyamatai szerint voltak megtervezve, szakértők bevonásával úgy érzem valódi tervezéssel, a kornak megfelelő minőségi szoftverek keletkeztek, melyeket az ország többi telephelyén is használatban vettek (bár nem votl kötelező, lehetett papír alapon is dolgozni). Aztán a 90-es évek második felében a vállalat országos IT infrastruktúrával rendelkezett és elkezdődtek a szoftverek migrációi. Akkor már külső fejlesztő cégek kaptak megbízást, én pedig szakértői szerepeket, illetve a teszteléssel, bevezetéssel, kapcsolatos teendőket végeztem.Amiért mindezt leírom az az hogy rengeteget lehet tanulni, lehet megbecsülést, elismerést szerezni és úgy gondolom ha valaki kellően talpraesett és bátor, akkor igenis ilyen helyzeteket kihasználva saját lábra is állhat valamilyen vállalkozás formájában (tudom nem egyszerű).
Én csak bátorítalak hogy még akkor is ha anyagilag nem kifizetődő jelenleg a munka, és érzel affinitást a feladathoz (főleg úgy hogy saját munkádat egyszerűsíted vele), bátran vágj bele a szoftverfejlesztésbe, a papír alapú ügymenet elektronizálásába. Tanulni, tapasztalatot szerezni biztosan fogsz.
Találkoztam én is "tákolmányokkal" és az valóban gáz. Sajnos benne van a levegőben hogy helyi "olcsó" munkaerővel minőségi szoftvert készíttetni nem mindig sikerül. De igényes munkával, pici odafigyeléssel, nyitottsággal azt gondolom hogy igenis születhet minőségi szoftver házon belül. Persze ehhez megfelelő szaktudás, ismeret is szükséges, de egy jól motivált, megfelelő képességekkel rendelkező ember (ez lennél te) mindezt össze tudja szedni.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Facebook csoport eladó! Hardver, laptop, TV adás-vétel lendítsd fel a vállalkozásod!
- Facebook csoport eladó! Hardver, laptop, TV adás-vétel lendítsd fel a vállalkozásod!
- Facebook csoport eladó! Hardver, laptop, TV adás-vétel lendítsd fel a vállalkozásod!
- Facebook csoport eladó! Hardver, laptop, TV adás-vétel lendítsd fel a vállalkozásod!
- Facebook csoport eladó! Hardver, laptop, konzol adás-vétel lendítsd fel a vállalkozásod!
- BESZÁMÍTÁS! ASRock AB350 R5 1600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3050 6GB Rampage SHIVA Corsair 450W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Xiaomi Redmi 10 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Új! HP 230 Vezetéknélküli USB-s Billentyűzet
- Új és régi konzolok Okosítása/Softmodoloása, és Szoftveres szintű javítása - RÉSZLETEK A LEÍRÁSBAN
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest