Hirdetés
- Prezentálta sokadik AI útitervét az Intel
- Bírsággal karöltve kötelezi az Intelt a garancia betartására India
- Szabadalmi vita után bukta a német piacot az ASUS és az Acer
- Elképesztő sebességre képesek a Micron közelgő, PCI Express 6.0-os SSD-i
- Még ezüst is van a Pulsar és Vaxee közös egerének receptjében
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Házimozi haladó szinten
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Milyen TV-t vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Pendrive irás-olvasás sebesség
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
Új hozzászólás Aktív témák
-
djyuri
őstag
És most külön a relékről egy hsz röviden.
Szal szerintem már köztudott (aki olvasta az egészet),hogy a gépeket itt mindenki áramtalanítja a kikapcsolás után és azis nagyon gyakori,hogy ups van a gépek előtt.
A lényeg,hogy ha már egyszer jól be van építve,akkor nem jelent veszélyt.
(két pészmékörös barátom is van és nekik csináltam igazából legelősször ilyesféle indítást és egyebet.) (és még élnek
)
A tekercses relékkel pedig csak azt tudom mondani,hogy akkor is machanikusak és nekem nem tetszik a működésük. Találtam már rettenetesen gyors reléket is,de azok meg iszinyat drágák voltak,meg ott is volt javító és stabilizáló kezdetleges elektronika.
És még mindig az a lényeg,hogy a főtápot a legkisebb terheléssel járassuk és a ''veszélyesebben'' elromolható modding cuccokat pedig különtápról,vagy megfelelő leválasztással járassuk.
Amúgy lemértem jelenleg használatban lévő szilárdtest relém áramfelvételét a használt 5V-on és mindössze 4.45 mA-t vett fel. Ez nálam maximalitást jelent a tekercses melegedő relékkel szemben. (hisz melegednek vagy nem?)
Ráadásul,ha gyors kapcsolást akarunk előidézni velük,akkor igencsak meg kell közelíteni az adott működési feszültségét és sőt még fölé is kell menni.
(lásd a hangszórók esetében a gyorsaságot)
És ha már tökéletes akarnál lenni akkor három szilárdtest relét mondanál,hogy teljes legyen a leválasztás. Sőt legyen inkább 12 és akkor nincs vita.
Vagy legyen processzoros (digitféle) rendszerű az áramforrás kapcsolgatónk és akkor mindjárt bítzosak lehetünk a dolgunkban. És ott még programozni is lehetne,hopgy mikor induljon el és álljon le.
Erre van kis-száz megoldás. Én felvázoltam egyet és te javítottad az elképzelésemet. Én meg cáfoltam a mechanikus részét és most ott tartunk,hogy majdnem mindenkit eltántorítottunk a szereléstől az adott témában.
UPP a topiknak!
Új hozzászólás Aktív témák
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Házimozi haladó szinten
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Okos Otthon / Smart Home
- Milyen TV-t vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Horgász topik
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- További aktív témák...
- Vállalom Xianomi Okos kamerák, szoftveres javíttását
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series S 512GB játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- iPhone 14 128GB 100% (1év Garancia)
- HIBÁTLAN iPhone SE 2020 64GB Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4001
- Új HP 16 Omen FHD 165Hz G-Sync i7-14700HX 20mag 32GB 1TB SSD Nvidia RTX 4070 8GB 140W Win11 Garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
)

