- Vegyes társaság jött a szombati hardverbuliba
- Százmilliárd dolláros AI-fegyverkezésbe kezdett az Amazon és a Google
- Így tüzelt el százbillió forintot az AI a héten
- Kétféle módon harcol a forró helyzetekkel szemben az ASUS új, M.2-es SSD háza
- Mérföldkő a szilárdtest akkuknál: fontos lépést tett a QuantumScape
Új hozzászólás Aktív témák
-
kcics
csendes tag
Sziasztok!
A következő a problémám, aminek a megoldására örömmel várom az ötleteket.
Még decemberben vettem egy DELL Studio 1555-ös notit op. rendszer nélküli verzióban. Felraktam rá egy Vista HE-t. Minden tökéletesen működött, így nekiláttam a használatnak. Sajna csak pár nap múlva próbáltam meg leállítani, addig egész nap ment. A bibi annyi volt, hogy leálláskor szabályosan kilépett a windows, majd elsötétült a kijelző és kb 5 másodperc múlva újraindult a rendszer. Magyarul leállás helyett újraindult. Először gondoltam, hogy biztos valami driver probléma lehet, így újraraktam megint minden drivert (a dell support-on keresztül a legfrissebbeket) De ez sem oldotta meg a helyzetet. Gondoltam akkor megpróbálom a Win7-el, hátha valami annyira új a gépben, hogy a vista nem tudja kezelni. De sajna Win7 Home, Professional és Ultimate is hasonlóakat produkál. Már kipróbáltam olyan oprendszerrel is, ami másik gépen tökéletesen megy, tehát nem biztos, hogy a Windows hibája.
Leállítani úgy tudom a gépet, hogy mikor elsötétül a kijelző, akkor hosszan nyomom a bakapcsoló gombot.
Amiket próbáltam: Bios friss, és minden Wwake-on dizbasz disable, indítás és helyreállításnál az autómatikus restart kikapcsolása, minden driver újra rakása, sata driver frissítés, stb.Beszéltem a bolttal, ahol vettem, hogy melyik szervízbe vigyem, de mondták, hogy lehet, hogy szoftveres a probléma.. :S
Amit meg ugye nem gariban csinálnak meg, hanem kemény pénzekért. Megnéztem a szervíz weblapját és ájuldoztam egyet az árakon. 8000 HUF egy oprendszer feltelepítéséért??? netto?? normálisak ezek?Szóval a probléma röviden annyi, hogy nem kapcsol ki a gép, hanem újraindul. Bármilyen oprendszerrel megcsinálja. XP-t nem tudok felrakni, mert hibaüzit küld a telepítő, hogy hibás a winyó. Gondolom a SATA-t nem tudja kezelni, mert sima SP3-as az XP telepítőm.
Előre is köszi a segítséget!
Új hozzászólás Aktív témák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Nintendo Switch 2
- Formula-1
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Bakelit, vinyl lemezjátszó
- Villanyszerelés
- Anime filmek és sorozatok
- Hitelkártyák használata, hitelkártya visszatérítés
- Projektor topic
- További aktív témák...
- MacBook Pro 14" M4 PRO 24GB RAM, 512GB SSD 2024 Ezüst
- Durván ár alatt, új bontatlan gamer laptopok garanciával, UGYAN AZT KAPOD MINT A BOLTBAN OLCSÓBBAN!
- ÚJ Bontatlan Apple Macbook AIR M2 , M3 , M4 Legújabb magyar billentyűzet 1 év Garancia Deák Térnél.
- AKCIÓ ÚJ Bontatlan Macbook Air 13,6 M4 10CPU/10GPU 16GB/512GB SSD TOUCH ID - Magyar Azonnal Deák tér
- AKCIÓ ÚJ Bontatlan Macbook Pro 14 M4 MAX 14 32GPU 36GB 1TB Magyar billentyűzet Azonnal átvehető Deák
- Macbook Air M3 15" 16GB 256GB 100%
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- 205 - Lenovo Legion Slim 5 (14APH8) - AMD Ryzen 7 7840HS, RTX 4060 (ELKELT)
- í kilenc! AKCIÓS PRECÍZIÓS KÉSZÜLÉK! 7560 i9-11950H 64GB RAM 1TB SSD Nvidia RTX A3000 6GB 1 év gar
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Pyttawrx

