- Monitortrió a Samsungtól, köztük egy 500 Hz-es QD-OLED-del
- AI-alapú felskálázót fejleszt az ultramobil piacra az ARM
- Új Vulkan implementációt hoz az Apple rendszerchipekre a LunarG
- Az OpenAI szerint Musk zaklatási kampányt indított, a bíró nem állt Musk mellé
- Kiválthatja az AI az egeret és a billentyűzetet?
- RTX 3060 TI játék csúnyaságok (Stalker 2, Manor Lords)
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Notebook / laptop alkatrészek cseréje (processzor, RAM, HDD)
- Kompakt vízhűtés
- Milyen videókártyát?
- Régebbi játékok profilját frissíti az új GeForce driver
- Apple MacBook
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen monitort vegyek?
- Milyen notebookot vegyek?
-
PROHARDVER!
Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!
Új hozzászólás Aktív témák
-
JetiRulez
őstag
válasz
landris #8196 üzenetére
Én úgy szoktam kezdeni, hogy kiveszem az alaplapból a gombelemet pár percre. Akkor lenullázódnak a beállítások. Visszarakod cca 5 perc múlva, indítasz és ha nem javul meg, akkor más a baj. Onnantól több tanácsot nem tudok adni.
Én szerencsétlen helyzetben vagyok. Ha ki akarom venni a gépemből a gombelemet, ki kell vennem a videokártyát is, mert a nagy hűtőbordája teljes mértékben takarja.
-
landris
csendes tag
Ja és igen ez mind egy 2 óra alatt történt otthol ment semi baj de elhoztam az egyik havernél és nem megy.
-
landris
csendes tag
Helló
Az a gond hogy nem indul el a gépem. Minden felpörög de a monitor ne ad képet és nem az a gond. Hanem az elején a sipoló hang sincs és lehet hogy a bios a gond?irjatok.
-
JetiRulez
őstag
-
JetiRulez
őstag
válasz
proci985 #8161 üzenetére
Eszembe jutott közben valami fontos. Nem tudom hány MHz-es a proci (nincs ráírva). A Wiki szerint 60-300 között lehet. A # 8158-ban linkelt táblázatból nem tudom hogy kell kiolvasni mennyi fesz kell hozzá.
Neki esek nitrohigítóval az alkatrészeknek. Nem voltam biztos a dolgomban, de leteszteltem egy tropa videókártyán. Nem oldott le semmit róla, így az alaplapot sem fogja tönkretenni szerintem.
-
acsati
aktív tag
Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám, mégpedig, hogy nem bootol a gépem. Nem voltam itthon egy hétig és nem volt használva (előtte minden rendben volt vele) és most amikor bekapcsoltam nem akar bootolni. Megy minden, pörögnek a vinyok, ventik, hallásra olyan mintha működne de mégsePróbáltam már, hogy áramtalanítottam pár percig, megnéztem kábeleket, kihúzkodtam, vissza. De semmi változás. Az egér és a billentyűzet sem világít.
Légyszíves valaki segítsen
Köszönöm! -
Babetta-X
senior tag
Sziasztok!
Lenne egy érdekes problémám. Van egy p4-es gépem 3*512MB rammal, ami nem noname, és az a gond, hogy beindul, de a windows rögtön lefagy. A linux meg live-ba sem hajlandó elindulni az ubuntu két változatával is próbálkoztam az is lefagy, de még betöltés közben.
A RAM-okat leteszteltem, hibátlanok, most egy darabot hagytam csak benne, azt végigpróbáltam több slotban is, a memtest is lefut és nem fagy le a gép, csak így ha op rendszert akarok indítani
.Ez lehet valami hardveres hiba, vagy inkább szoftveres?
Alaplap lenne, vagy micsoda nem tudok rájönni....
-
Gerisz
addikt
Nekem most ugyan ez van 4 géppel.
2-t megoldott a Bios reset és bios frissítés (1,5 éves gépek) 1-et Bios reset és win reinstall, mert a javításra se reagált. Ráadásul egyszerre kezdték is el.
1-el nem tudok mit kezdeni, már mindent kicserétem a lapban, nem megy. Egyedül akkor csipog ha kiveszem a ramot.
Sehol semmi nyom hibának. -
hollika
csendes tag
Hi,
na elsőre megint nem akarta.. Ventik mennek, vinyó felpörög, de se kép se hang. Sőt a ventik maradnak max fordulaton, amit (pl. a VGA-n) 1-2 masodperccel inditas utan le szokott venni.
Aztan kivitem az erkelyre, es rendesen kifujkaltam, volt benne cucc rendesen. Azóta most megy, nem tom, van -e összefügges, vagy csak epp olyanja volt.. Memtest lement-Ynincs hiba, a Prime most megy negyed oraja, eddig Self-test 1024K passed.
A speaker be van dugva, de lehet nem jo, mert inditaskor se pittyen.. -
hollika
csendes tag
Sziasztok!
Ilyen neha megy-neha nem problamam van par napja. Meg nem estem neki szetszedegetni, hatha van valakinek egy jo tippje, hol kezdjem.
Konfig:
-Enermax Liberty 400W
-ASRock 4Core1600 + Core2duo 2,5 -> 3,0 GHz
-2x1 giga DDRII 667 + 2x1 giga DDRII 800
-Gainward GTX275
-1x 512 Gb + 1x 1 Tb SATA HDD
-Floppy, DVD-RW
-Win7Kb. egy eve hasznalom gond nelkül. Elöször csak elkezdett ujraindulgatni 1-2x szo nelkül baratnömnek. Aztan nekem egyszer dobott egy kek halalt, aminel a memoria dumpolasba 75%-nal bele is fagyott. Reset utan jo volt. Legközelebb ott hagytam jatek közben 5 percre, mire visszamentem, monitor ki, es billentyüzetben sem volt aram (USB-s). A gep zugott, egerre, bill-re nem reagalt. Reset utan maradt igy. Vinyo felpörög, ventik mennek, monitor, billentyüzet nem kapcsol be.. Aramtalanit, fel perc, vissza-> ugyanez. Az alkatreszek az eszaki hid kivetelevel nem tüntek extrem melegnek tapintasra. Vartam 10 percet, akkor elindult. A sok reset utan ugy lattam, a BIOS visszaallitotta a procit 2,5 GHz-re. Ma reggel a baratnömnek kb 10-edjere sikerült csak bekapcsolnia rendesen. BIOS nem csipog (bar nem tom, ra van -e dugva a speaker...
)
Köszi a tippeket elöre is!
-
Foo
tag
Sziasztok!
A hibajelenség nagyon hasonló már a fentebb pár esetben leírtakhoz. Részletesebben: elindul a gép minden tökéletes, nem fagy alkalmazások/játékok alatt sem stb stb... (illetve van egy apróbb probléma. néha a win7_64bit nv illesztője hiba miatt leáll és azonnal újra is indul, de nem omlik össze a rendszer)
a probléma az, hogy a gép újraindítását követően nincs kép. Ugyan ez a helyzet az alvás funkcióval is, ha hirtelen felébresztem a rendszert az "altatást" követően, akkor nuku kép. A monitor nem kapcsol be, sem a BIOS, sem az oprendszer alatt, de a win7 tökéletesen feláll. Ezt onnan tudom, hogy "vakon" klaviatúráról indítható programokkal pl.: mediaplayerrel ellenőriztem, elindulnak a filmek-zenék, van hang stb stb...
Jó pár reset, vagy éppen teljes áramtalanítást és pár perc várakozást követően elindítható a masina... A BIOS-t próbáltam már alapértékeken és visszaflashelni is korábbi verzióra, nem sok sikerrel...
és mivel a BIOS alatt sincs kép, így kizárhatónak tartom az operációs rendszer hibáját. Sajnos cserealkatrészeim nincsenek, így a hardveres problémákat nem tudom kiszűrni. Esetleg ötletek erre? Találkozott már ezzel valaki?
konfig: Asus P6T D_v.2
Intel Core i7 920 (D0)
Corsair 6x2GB DDR3@1600MHz
MSI gtx 295 (2xPCB)
Válaszokat előre is köszönöm! -
Osibaa
senior tag
Az lesz az, de az alaplap leírása egyértelműen megmondja. Nem olyan drasztikus megoldás ez, mindössze az egyedi BIOS beállításaid állítja defaultra (és így vélhetően reseteli a ház kinyitását jelző flag-et is).
Ha nem csináltál még ilyet, akkor úgy kell csinálni, hogy az egész gépet áramtalanítod (praktikusan tápkábel kihúz), a jumpert 5-10 másodpercre átrakod a "clear" pozícióba, majd vissza. Ennyi.
-
corba
csendes tag
-
Osibaa
senior tag
válasz
mickemoto #8166 üzenetére
Szia!
PS2, USB, LAN kapcsolat is bekapcsolhatja a gépet. Érdemes lenne egy utazást tenned a BIOS-ban és ellenőrizni, hogy engedélyezve van-e bármi, ami úgy kezdődik, hogy "wake on..." vagy "... power on" (ACPI configuration menüponton belül szokott lenni). Az XP-ben ezeket külön engedélyezni kell a rendszereszközöknél, valószínüleg ezért nem jelentkezett korábban a probléma, hiába volt bekapcsolva a funkció a BIOS-ban.
corba: BIOS reset-et próbáltad és nem segített?
-
corba
csendes tag
Sziasztok,
ötletem sincs mit csináljak, segítsen valaki lsz..
A jelenség az, hogy közvetlenül bekapcsolás után, miközben futtatja a szokásos boot ellenőrzést, megjelenik (sípoló hang kíséretében) egy üzenet piros betűvel két sorban:
your chassis was opened !
press any key to continue
A gond az, hogy ez az üzenet kb 0,1 másodpercig látszik (elolvasni is csak sokadszorra tudtam), majd a gép önállóan újra boot-ol, és ugyanez történik..aztán megint..aztán megint..kikapcsolni is alig lehet.
Akárhogy próbálom a del-t nyomni hogy a bios setupba kerüljek, vagy bármilyen más gombot, egyszerűen nem tudom megelőzni, hogy a gép ciklikusan újra bootoljon.Előzmény: most már azt mondom hogy sajnos új bios verziót tettem fel az MSI auto update funkciójával.
Ezek után - bár csak néhány újraindítás után - a rendszer elindult, rendben ment, de észrevettem, hogy az MSI OC Genie funkciója nem megy, a szoftvere azt jelezte, hogy nyomjam be az alaplapon az OC Genie gombot.
Ezért kinyitottam a házat (tehát innen jön az üzenet), és megnéztem az OC Genie gombot (ami egyébként be volt kapcsolva...)Konfig (ha szükséges): MSI P55 GD65, Intel i5 760, MSI N460GTX Cyclone, 2x2Gb Geil DDR3
Előre is köszönöm !
-
mickemoto
őstag
Sziasztok!
Elkélne egy kis segítség, mert sajnos lövésem nincs mi lehet a baj a számítógéppel.
A probléma érdekessége hogy nem hogy nem indul, hanem épp ellenkezőleg, rendszeresen bekapcsol magától.Van hogy kikapcsolom és két perc múlva bekapcsol, de nem rendszeresen hanem össze vissza.
Néztem hogy hátha a feladatütemező indítja a gépet, de nem.(egyébként nem tudom hogy ez be tudja-e kapcsolni maga a gépet?)
Már ott tartok hogy éjszakára és napközben ha nem vagyok a gép közelében akkor áramtalanítom mert ha gondol egyet bekapcsolMég annyi hogy kb egy hónapja telepítettem föl a Windows 7-et,előtte XP-volt, azzal nem csinálta.Egyébként nem szokott fagyogatni a gép.
Valakinek ötlete?
Köszönöm!
-
proci985
MODERÁTOR
válasz
JetiRulez #8158 üzenetére
hopp: 200Mhzes intel proc van benne? mert annak egyedül a cpu kódja 5ös yes, többi no.
a cpu kap annyi feszt, amennyi kell neki? (cpu voltage selection, itt még fizikailag kellett jumperelni!)
error codeok award bioshoz. memóriákat próbáld meg kiszedni, megtisztítani, visszarakni.
Continuous beep Power supply, system board, or keyboard problem
Repeating short beeps Power supply or system board problem
szerintemez a kettő valszínű. lapnak lehet nem tett jót a por.Lorden: milyen táp van mellette? ki tudod próbálni másik táppal?
-
JetiRulez
őstag
válasz
proci985 #8156 üzenetére
Egy bővebb leírást itt találtam róla. Ez a sok táblázat nekem kínai. Shuttle HOT-569 VER. 2.0
A lap alapból elég mocskos volt. Mintha kicsit saras lett volna. Padláson volt tárolva. Talán párás volt a levegő és a lapra keményedett a por. Ecsettel végigmentem rajta használat előtt. A csatlakozásokból is kisöpörtem a koszt. Ha van még benne, mivel tudnám eltávolítani? -
Lorden
őstag
Sziasztok, egyik gép bekapcsoláskor se képet se hangot nem ad, nincs meg a szokásos pittyegés. Procihűtő,vgahűtő indul, dvd olvasó is reagál, és a két vinyó is kattan viszont ezek után üresben fut az egész, el se indul a bootolás. Ezt megelőzte, hogy előző napokban véletlenszerűen többször újraindult, olyan is előfordult, hogy folyamatosan indította újra magát viszont a bootolásig se jutott el.
Ramokat cserélgettem, ami nem kell az alaplapra azt lehúztam de nem jutottam előrébb.
Melyik alkatrész adhatta meg magát ? Mi lehet a gond ? -
JetiRulez
őstag
válasz
proci985 #8154 üzenetére
Megállás nélkül sípolgat.
Ez a 2 lehetőség jöhet szóba:
Continuous Beep / No Power, Loose Card, or Short. / CH000607
Repeating Short Beep / No Power, Loose Card, or Short. / CH000607
Amit ki tudtam mazsolázni csekély angoltudásommal, úgy vélem más lehet a hiba oka.
Találtam az alaplapon egy apró kapcsolótáblát CPU Clock felirattal. 1-6-ig vannak a kapcsolók számozva és az 5-ös van csak felkapcsolva. Nem merem piszkálni. -
JetiRulez
őstag
Helló!
Hozzám vágtak egy számítógépet nemrégiben. Az előző tulajnak fogalma sem volt róla, hogy működik-e még egyáltalán, csak annyit tudott, hogy a merevlemezt már kivették belőle.
Szétkaptam, kitakarítottam, elkezdtem az összeszerelést. Először csak a processzort raktam be tesztelésképp. Itt jön a baj. Bekapcsolom, de a PC hangszóró rendszeres sípoló hangot ad. Beraktam még egy memóriát (SD-RAM, azt hiszem) és a videomegjelenítőt is (először egy PCI kártyát, majd egy ISA kártyát próbáltam), hátha az a baja, de nem oldott meg semmit.
Innentől kezdve tanácstalan vagyok.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Windows 10
- RTX 3060 TI játék csúnyaságok (Stalker 2, Manor Lords)
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Autós topik
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Notebook / laptop alkatrészek cseréje (processzor, RAM, HDD)
- Nők, nőügyek (18+)
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- Yettel topik
- További aktív témák...
- ASUS ROG Gaming PC 14900K // RTX 5070 Ti // 32GB RAM
- Eladó Konfig Ryzen 5 5500 32GB DDR4 1TB SSD RX6700XT 12GB!
- Asztali PC , i7 12700e , RTX 3080 Ti , 32GB RAM , 1TB NVME
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070 12GB GAMER termékbeszámítással
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB Natura Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3008, 97% Akksi
- Xiaomi Redmi 9AT 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Surface Laptop 4 i7-1185G7 16GB 512GB magyarbill 1 év garancia
- REFURBISHED és ÚJ - HP Thunderbolt Dock G2 230W docking station (3TR87AA)
- Wimius W2 okosprojektor / Számla + Garancia / 30 000 Ft
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest