- Azonnali informatikai kérdések órája
- Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Nem tudja garantálni a TSMC a tiltólistás cégek kizárását
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Riasztó topik
- Házimozi belépő szinten
- Hobby elektronika
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- OLED monitor topic
-
PROHARDVER!
Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!
Új hozzászólás Aktív témák
-
CWorm
aktív tag
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, hogy szerintetek mi okozhatja az alábbi ismertetésre kerülő jelenséget. Én az alaplapra gyanakszom, majd azt is leírom, miért.
A következők történnek:
- A gép bekapcsolásakor azonnal "pattan" egyet a hangfal és a füles. A hangfal jack-kel van rákötve a gépre, a füles pedig egy külső hangkártyán, USB-n keresztül csatlakozik a géphez. Mindkettő pattan.
- A gép kikapcsolása után, amikor már minden leállt, elkezd furcsa szélszerű hang jönni a hangfalból. A szél zúgásához tudnám legjobban hasonlítani. Mintha valahol keresné a kiutat valami kóbor áram? Pár másodperc múlva elmúlik.
- A gép rendben bekapcsol és használható, de néha random módon működés alatt is előjön a pattanás, viszont csak egyszer. Ezt úgy kell érteni, hogy ha működés közben előjött, akkor legközelebb már csak egy teljes ki- és bekapcsolás után fog ismét előjönni. Ha újraindítom, akkor sem jön elő. Ezt a legjobban a GTA V indításával tudom tesztelni. Elindítom, jön egy pattanás, aztán működik tovább minden. Ha kilépek és újra elindítom, már sosincs pattanás. Gépet újraindítom, játékot elindítom, játékot elindítom = nincs pattanás. Gépet kikapcsolom, bekapcsolom, játékot elindítom = van pattanás.
- A pattanáskor néha, de nem mindig előfordul az is, hogy a billentyűzeten elkezd világítani mindhárom led. A hozzájuk tartozó funkciók nem aktiválódnak, tehát csak maguk a ledek kezdenek égni. A Num Lock alapból világít. Amikor látom, hogy mindhárom világít, akkor úgy is el lehet őket tüntetni, hogy megnyomom kétszer mondjuk a Caps Lock. Első nyomásra az egyik led tűnik el, másodikra a másik, és marad a Num Lock.
- Ha az alaplapra vannak kötve a ház ventijei, akkor nagyon lassan indulnak be, szenvedősen. Megpróbálnak felpörögni, nem sikerül, aztán látszik, hogy kapnak egy kis löketet, de még mindig szenvednek, aztán kb 1-2 perc elteltével végre elérik a rendes fordulatszámukat. Ha a tápra dugom őket, akkor rögtön pörögnek max sebességgel.Ezek tehát a jelenségek.
Elvégeztem néhány tesztet, és ezek alapján én az alaplapra gyanakszom, mást már kizártam. Kérdés, hogy tényleg annak van-e valami baja, és mi.
- Kipróbáltam két különböző tápegységgel, hátha a táp a hibás, de mindkettőnél ugyanúgy előjöttek a fenti dolgok. Azt még tudni kell, hogy a gép és a hangfal is ugyanabba a túlfeszültségvédős hosszabbítóba van dugva, ahova az előző konfig is, ami nem produkált ilyen hibákat.
- Kipróbáltam úgy is a dolgot, hogy az alaplapot kiszedtem a házból és a dobozára rakva indítottam el a gépet, de úgy is előjöttek a hibák.
- A videókártyát átraktam egy másik gépbe, de az nem produkált ilyen jelenségeket, a GTA is pattanás nélkül indult ugyanazzal a hangfallal, és ugyanazzal a táppal, amivel szintén kipróbáltam.Azt hiszem, ennyi. Különböző tápokkal is előjött a hiba, házból kiszedve a lapot is előjött, a VGA máshol használva nem produkált ilyet, illetve a tény, hogy kikapcsolás után furcsán "szelel" a hangfal, nekem azt súgja, hogy az alaplapnak van valami elektromossággal kapcsolatos baja.
Alaplap: MSI Z170A Gaming M5
Táp 1: Seasonic X-650 Gold
Táp 2: Corsair Gaming 600W
VGA: EVGA GTX 980 Ti HybridNagyon hálás leszek, ha valakinek van ötlete, hogy mit lehetne tenni, mert nem merem így használni a gépet (nem volt olcsó mulatság beszerezni).
CWorm
-
RedCactus
senior tag
válasz
hundavid80 #30997 üzenetére
A memóriával van valami baja, azért állt meg ott ahol. Próbáld meg a két szűrke slotba átrakni őket. Ha ez sem segít, akkor processzort kivenni és alaposan átnézni, kifújkálni és visszarakni óvatosan.
-
hundavid80
csendes tag
válasz
hundavid80 #30996 üzenetére
-
Vismajor01
addikt
Sziasztok,
Játék közbeni gépleállásaim vannak.
Először csak állóra fagy a cucc, újraindítom, játszok újra, és akkor már kikapcsol, de kapásból.
Gondolom táp vagy vga problem?
A táp egy chiftech ctg500 80p, nem az az elbaszódó fajta
A vga egy giga r7 260x, ez meg nem egy hőerőmű.
Ám 2-3 hónapja beraktam egy 14 centis ventit a VGA fölé, és ez látszólag megoldotta a problémát, ezért GPU problémát könyveltem el.
Ezzel a probléma meg is szünt egészen ideáig, az elmúlt napokban újra előjött a probléma, pedig a venti pörög a VGA-n ugyanúgy.És van olyan progi amivel cpu+gpu tempet tudok megjeleníteni játék közben? Sokra nem megyek a GPU monitoringgal ha játék közben nem látom és egyszer csak kikapcsol a gép.
Ha overheating miatt volt a leállás annak van valahol nyoma a rendszerben? -
Szabi46
csendes tag
Dell Inspirion N7110 Intel i7 laptop az elmúlt hónapban lett Win7-ről win8ra frissítve és eddig is lassan állt fel a rendszer, de most pár napja be sem tölt.
Win10 logo középen, alatta: "Számítógép diagnosztizálása", de sokáig diagnosztizál 10-20 perc is lehet nagyjából, majd beadja az "Automatikus javítás" ablakot "Nem megfelelően indult el a számítógép"
Alatta 2 gomb: Ujraindítás és Speciális lehetőségek
Akármilyen opciót választok, mindig ebbe a "menübe" kerülök vissza, sehogy nem tölt be a windows. Csökkentett módot is csak innen tudom elérni, boot közben a del, F2, F8 nem hozza be azt a választó menüt ami a csökkentett módot betöltené, szóval ebből a Speciális lehetőségek közül ami bejön csökkentett mód, az egy szomorú fej -> : ( És olyan szöveg, hogy: A számítógép problémát észlelt, ezért újraindul. Újraindíthatja a rendszert. További részletekért keressen rá az interneten a következő hibára: BAD_SYSTEM_CONFIG_INFOSehogy nem tölt be a win :/
Kérlek segítsetek. -
RedCactus
senior tag
válasz
hundavid80 #30989 üzenetére
Egyik VGA-n se ad képet? Ventillátorok pörögnek?
-
hundavid80
csendes tag
Konfig: ASUS Z170 PRO
I5 core
2X8 Gb RAM (ez elvileg nem lehet hibás, mert volt cserélve 2400 Mhz-es és 2133 Mhz-en ua a probléma)
vid kari ASUS GeForce GTX 750 Ti 2GB GDDR5 128bit PCI-E (GTX750TI-PH-2GD5)
más nincs rádugva s nem ad képet, ha memóriát kivesszük, pittyen, ha betesszük akkor semmi, még az indulásos pitty sincs meg...
táp: DeepCool DA550 550W 80 Plus Bronze (erre gyanakszom, de sajna nincs csere)
képen, hogyan van össszerakva...
minden segítség jól jön! -
szkorhetz
őstag
Sziasztok!
Nemrég vettem új lapot és procit (Gigabyte Z87-D3HP, i5 4570) és mikor összeraktam, egyből ment rá egy friss win 10 telepítés.
Azonban, a gép nem tud kikapcsolni, ha ki isz kapcsolom windowsból,a proci és a táp ventilátora folyamatosan pörög tovább, nem állnak le.
Mi lehet a gond? BIOS a legfrisebb és többször cleareltem is.
Köszi!
-
Razzul
őstag
Sziasztok!
Tegnap updateltem a Lenovo G500 laptomomat Windows 10-re és eddig minden tökéletesen működik.
Csupán egyetlen problémám lenne a rendszerrel. Mégpedig az, hogy nagyon lassan indul el a Win10, jóval lassabban, mint a 8.1. Ráadásul miután beírom a jelszót utána is gondolkodik egy jó darabig az "Üdvözöljük!" feliratnál.
A Win10 töltése a következőképp működik jelenleg:
1. Megjelenik a Lenovo feliart, eltűnik.
2. Bejön a Windows logó, kb. fél percig gondolkodik a gép.
3. Utána fekete képernyő olyan fél, 1 percig.
4. Lockscreen bejön végre.A furcsa mindebben, hogy bejelentkezés után a rendszer tökéletesen üzemel, semmi lassulás vagy ilyesmi nincs. Mi lehet a baj? Köszi a segítséget!
-
Strayer
csendes tag
Sziasztok.
Olyat tapasztalok a gépnél hogy bekapcsolom a ventilátorok felpörögnek és aztán azonnal újra indul. Tesztelve integrált videókártyával és normállal is. Memóriák helyzetét cserelgettem de az se segített, adathordozokat lehuztam. Az se oldotta meg a problémát.
Előtte tapasztaltam hogy el -el dobálta az adathordozokat minden indulaskor. Néha kidobot egy Inaccessible boot device kék halalt halál, de ezt iscsak indulaskor. De mikor elindultam akkor gond nélkül működött egész nap.
Ma már ne se indul. :-(
Mi lehet a gond? -
Taru
tag
válasz
RedCactus #30975 üzenetére
Köszi a tippeket. Lecseréltem a PSUt, azóta nem produkálja magát (kb 2 órája telepítgetek vissza és egyenlőre semmi jele a hibának). Tettem be még 1 ventit, bár a hőmérsékletek jónak mondhatók, de +1 venti nem árthat és elfér (CPU:minden mag 40C alatt, VGA: 36C körül mozog). BIOS csere is megfontolandó, gyári van rajta.
HDD kábelre nem gondoltam, de megér egy cserét. HDD-ket még biztos fogom nyaggatni mert furák voltak a fagyások (ráadásul most nyáron HDD csere is azért volt mert leállt egy HDD (az is így kezdte).
Az előlapi USB-vel mi a gond? Az egér mondjuk ha nem tesztelem (és darabokban van épp a gép) akkor hátul van, de az infra érzékelője a billentyűzetnek állandóan elől van. Milyen gondot okozhat?
Pyrandus: Érdekes ötlet, de gondolom akkor más is újra indult volna, de azért majd figyelek rá, Kösz a tippet.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- HP EliteDesk 800 G1 USDT i5-4590s 8gb ram 120gb ssd wifi gigabit minigép eladó olcsón
- Eladó Silverstone Rack szekrény sínek!
- Core i7 Gamer PC: -8Gb Videokártya -16GB RAM -RGB ház -6 hó garancia
- DELL PowerEdge R620 10xSFF 128GB ECC RAM
- 27% számla! Ryzen 7700X / RTX 4070 Ti Super / 32GB DDR5 / 1TB NVMe / 800w GOLD! BeszámítOK
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RX 7600 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T590 - i5-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 15,6" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- AKCIÓ! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 8GB GDDR6 Rampage Shiva Zalman 500W
- LG 27GR95QE - 27" OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest