- Radeon RX 9060 XT: Ezt aztán jól meghúzták
- Atomenergiával dübörögnek tovább az Amazon adatközpontok, SMR-ek is jöhetnek
- Macron betiltatná az EU-ban a közösségi médiát a 15 év alattiaknak
- Az NVIDIA ipari AI-felhőt épít a németeknek, együtt az OpenAI és a Google
- Két új Ryzen közül választhatnak a kézikonzolok
-
PROHARDVER!
Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Yepp - korlátlan belföldi net kötöttségek nélkül
Yettel Full - kombináld rugalmasan a kedvezményekért
Új hozzászólás Aktív témák
-
4Grider
félisten
válasz
Ice&Lime #40998 üzenetére
A telefonban az apn-t átírni online-ról net-re egy percig se tart. Akkor majd meglátod, hogy ennyi-e.
Telefonos ügyintézéshez szükséges adatok. -
Ice&Lime
veterán
válasz
4Grider #40997 üzenetére
Akkor úgy néz ki, hogy ennyi?
Szerinted volt egy havi 30GB limit és a következő hónapban újra lehet netezni majd vele?
Ehhez az ügyintézéshez, ha fel lenne hívva a 1220, akkor milyen adatok/számok lennének szükségesek hozzá (az általánoson kívül)? A telenor kártya icc száma nem elég hozzá? -
4Grider
félisten
válasz
Ice&Lime #40996 üzenetére
Ha egy telefonba betett adatkártyával nincs net a telefonon, akkor 90%-ban az a baj, hogy a telefon által automatikusan a kártyához rendelt apn nem működik a kártyával. Adatkártya esetén jellemzően a net apn-t kell használni, nem a telefonok által felajánlott online apn-t. Akkor jó az apn telefonon bekapcsolt adatforgalom mellett, ha fent a státusz sávon megjelenik a 3G, H+, 4G, LTE, stb. jel és mellette a nyilacskák villognak.
Szerződés nélkül nem fog tudni veled a telefonos ügyfélszolgálat érdemben foglalkozni... -
Ice&Lime
veterán
válasz
4Grider #40995 üzenetére
Igen, most is csatlakozik a 4G-re.
Nem tudni melyik díjcsomag, nem az enyém a készülék, és akié, ő meg nem tudja hol vannak az erről szóló papírjai, elkeveredhetett sajnos. A készülék doboza és papírjai vannak meg és a sim kártyája az icc kóddal, külön a szerződési papír nem tudni hol lehet.
A reset előtt, ha ez még érdekes lehet, akkor kb. 30GB-nál tarthatott a készülék számlálója.Aztán lassan feltelepült a telefonra a mytelenor app, beletettem a telefonba a wifi készülékhez kapott telenoros kártyát, (talált telenoros hálózatot / telenor hu 216 01), van hálózati jel, elindítottam a mytelenor appot és ezt írta ki:
Hoppá valami nem stimmel: ennek több oka is lehet. Kérjük ellenőrizd, elérhető-e mobilhálózat, vagy hogy biztosan jól írtad-e be a telefonszámot vagy a kapott kódot. (van telenor hálózat, és egyenlőre nem írtam be semmit csak betettem a kártyát és nem is lehet mit hova beírni).
Ilyenkor mi van? -
4Grider
félisten
válasz
Ice&Lime #40994 üzenetére
Amit nem írtál:
Ugyanúgy most is 4G-re csatlakozik az eszköz ugye?
Pontosan milyen díjcsomag van a kártyán?
Az általad említett sebesség az nagyjából pont korlátozási sebességnek felel meg (32/32 kbps). Az elméletileg korlátlannak kellene lennie az tehát nem elég pontos megfogalmazás erre az előfizetésre.
Ha a simet beteszed egy telefonkészülékbe/tabletbe, amire felteszed a mytelenor alkalmazást, akkor az alkalmazásban elméletileg látni fogod, hogy milyen csomagod van, milyen telefonszámod van és még mennyi a hátralévő adatkeret. -
Ice&Lime
veterán
Sziasztok
Van egy kis gond egy telenoros huawei e5377t lte pocket routher 4g mobile wifi eszközzel.
2 napja egyszer csak nem lehet vele netezni normálisan. Az oldalak nem töltődnek be, vagy ha igen, akkor hiányosan, lassan, használhatatlanul, még a gmail-t sem tölti be rendesen.
2 nappal ezelőtt 2 héten át még hibátlan volt és gyors.
A készülék jó, aksi fel van töltve, nem forró, nem történt vele változás, amit a notebookon kiír: csatlakoztatva, jelerősség kiváló, 54Mbps. Egy reset is volt már a készüléken, de ugyan az a történet utána is.
Egy file próba letöltésénél akkor 4KB/s volt, most 3,6KB/s.
Szóval van, de mintha mégse lenne. Ezt az oldalt még nehezen, de betöltötte, de a többit már nem igazán.
Elméletileg (a készülék nem az enyém) a net korlátlannak kéne lennie rajta. Ezek szerint mégsem az, vagy valami hiba esetleg? (Nincs telenoros kártyám, így egyenlőre az 1220 nem jó, nincs esetleg valami netes email-es ügyfélszolgálat?)
Köszi előre is a segítséget! -
Def26
félisten
Hipernet home csomagom van. Kaptam egy ilyen sms -t.
"A Korlàtlan e-mail és böngészés szolgàltatàst töröltük. Tovàbbi info: www.telenor.hu/hipernet. Üdvözlettel, Telenor"
A múltkor elfogyott az adatkeretem, de simán tudtam utána rendesen internetezni pedig nem volt semmilyen extra szolgáltatásom. Most is lefogyott az adatkeret, de csak nyögvenyelősen tudok netezni (korlátozták, de nincs gond, mert 15 -én indul újra).
Létezik, hogy régebben volt a hipernet home csomagban egy ilyen korlátlan böngészés/email szolgáltatás, ami most már nincs? -
lm83
őstag
Akinek smartarifa csomagja. Nem vettétek észre, hogy net lassítás a utána most sokkal lassabb mint eddig?
Nekem ritkán szokott elfogyni, csak ha szabin vagyok otthon és nincs wi-fi. De eddig a keret elfogyása után is lehetett rendesen netezni, de most azt tapasztalom, hogy 5 perc mire betölt egy oldalt, ha sikerül neki betölteni egyáltalán... -
4Grider
félisten
válasz
Landsmann #40986 üzenetére
Nekem már próbálta bemagyarázni a Telenoros ügyfélmenedzserem, hogy mennyivel jobban járok azzal, ha visszavonják az üzleti ügyfélkártyánkat.
Persze innentől kezdve a kártya és a hozzá tartozó kód helyett aláírási címpéldánnyal, cégkivonattal, meghatalmazással és személyi fénymásolattal intézhetem majd a flottánk ügyeit. Ez nekem meg az ügyintézőknek biztosan jobb lesz.
Nem mellesleg azt sem tudják megmondani, hogy hogyan fogom ügyfélkártya nélkül a flottánk ügyeit online intézni, hiszen a Telenor Online-ba is csak azzal tudtam eddig a flottánk összes előfizetéséhez hozzáférni, és nem mellesleg a flottánk számláit kifizetni. -
Landsmann
addikt
Ahogy elnézem március óta közlemény sem volt. Pedig az ÁSZF az változott. Nehogy már tudni lehessen a változásról. Ahhoz nyálazzuk át az egész szöveget és hasonlítsuk össze a korábbival. Ügyes!
-
Landsmann
addikt
Nagyon készülnek valamire. Miért van az az érzésem, hogy mi ebből nem fogunk jól kijönni? Majd bemagyarázzák hogy a változás az igenis milyen jó nekünk. Én már nem eszem meg ezt a galuskát.
-
Dr Bubo
MODERÁTOR
A Telenornál van lehetőség módosítani a számlazárás napját? Mint a Vodafone-nál?
-
Landsmann
addikt
válasz
Viktor0610 #40958 üzenetére
Kötelesek átvenni javításra a terméket, nincs apelláta. Vele együtt jegyzőkönyvet is kell felvenniük, amiből egy példányt átadni az ügyfélnek. Sőt, garancián túl is köteles átvenni ha az ügyfél azt akarja, (volt már ilyenből fogyasztóvédelmis probléma, garancia lejárta után nem vették át a terméket javíttatásra, éppen fogyasztóvédők végeztek "próbaszervizelést" ) viszont ilyenkor már a felmerülő költségek az ügyfelet terhelik.
Postázás előtt azért kérdezd meg a szervizt, hogy úgy fogadják-e a készüléket, mert a legtöbb helyen nem. Éppen a szállítási rizikó miatt, hiszen olyan sérülés érheti a készüléket, ami már garanciából kizáró ok. -
PistiSan
addikt
Én már azt várom, hogy bevezessék végre az elektronikus sim kártyát.
-
taip
senior tag
válasz
Dr Bubo #40975 üzenetére
Oké, csak számomra kicsit félreérthető volt. A teljes méretű SIM inkább csak hordozó funkciót tölt be, érdemben a mini és micro méreteket szokás használni, illetve a másik mód az, hogy nekem pl. legutóbb a nano SIM-et olyan kártyán adták, ahol csak ezt az egyet lehetett belőle kitörni.
-
KTU
addikt
SIM
-
taip
senior tag
válasz
Dr Bubo #40971 üzenetére
Szerintem rosszul tudod.
Az általánosan szokásos méret a mini SIM (2FF). Az igaz, hogy ebből törhető ki a kisebb, de az a mikro SIM (3FF). A teljes méretű SIM kb. bankkártya méretű, csodálkoznék ha ma bármelyik készülékben ilyet látnál. (Mintha az egészet akarnád beletenni a készülékbe kitörés nélkül.) -
taip
senior tag
Hát elég érdekes, amiket írtok.
Szerintem teljes méretű SIM-et (1FF) ma már egy készülék sem használ. A mini (2FF) - mikro (3FF) - nano (4FF) szokott lenni, amik között megy a váltogatás. És az volt a szokás, hogy a mini és mikro volt egyben, kitörhetően és a nano pedig egyedül, külön, ha az kellett. Illetve (máshol) megoldották, hogy a 3 egyben legyen, de olyat, hogy teljes méretű SIM-et adnak, nekem ez elég furcsa. -
4Grider
félisten
válasz
Dr Bubo #40966 üzenetére
Ilyet még nem láttam.
Gondolom spórolnak vele vagy 10 Ft-ot az eredeti (1-2-3FF) micro sim-es kártyához képest. Ahelyett hogy elmennének a normális szolgáltatók által adott 1-2-3-4FF kártyák felé, inkább visszalépnek, és 1-3FF meg 1-4FF kártyát adnak. Még hogy nincs még válság... -
4Grider
félisten
válasz
Dyingsoul #40960 üzenetére
A Telenor micro sim (3FF) kártya mini simből (2FF) törhető ki, ami 1FF standard sim-ből törhető ki. Mivel normál sim-nek a 2FF kártyát nevezted, ha azt a keretet megtartod, akkor vissza tudod bele pattintani a 3FF sim-et. Az más kérdés, hogy idővel elég könnyen jár ki belőle a 3FF sim, így celluxal kell rögzíteni a kettőt egymáshoz, hogy stabil legyen a 2FF keretben.
-
Dyingsoul
veterán
Sziasztok!
Adott két készülék:
THL W8s és Samsung Salaxy Tab S.
Jelenleg normál (régi, nagyméretű, 300 névjegyet kezelő) SIM kártyám van és azt olvastam a Telenor oldalán, hogy kérhetek újabb, más méretű SIM-et. (A kérdés tehát nem az, hogy kérhetek-e, mivel 10+ éve megvan ez a sim kártya, nem lett cserélve tehát ingyen kapok elméletileg jogosult vagyok rá.)Egy MicroSIM-re lenne szükségem, hogy használhassam a tablettel (mobilnet miatt) is a SIM-et. Viszont a THL-ben meg normál méretű SIM való.
A kérdésem az, hogy Telenornál lehet-e kérni ugyanekkor adaptert is, ha több eszközzel akarom használni ugyanazt a SIMet? Vagy ahová SIM méret megy, az automatikusan kompatibilis a Micro SIM-mel?
Tegnap voltam a Telenornál, téptem sorszámot is, 3 ember volt előtte, fél óra múlva hívták a következőt ezért úgy gondoltam inkább felteszem a kérdést máshol mielőtt még egy órát várok lehet, hogy semmiért. Mert ha nem adnak adaptert akkor előbb veszek azt és majd aztán várok órákat a sorban, de akkor legalább el is lesz intézve.
-
snorbi82
senior tag
Sziasztok!
Mai nap folyamán, egy Telenor viszont eladónál (partner üzlet) bevittem 1,5 éve vásárolt készülékem garanciás javításra. Eladó normális volt, elkért minden papírt olvasgatott. Eddig volt normális.
Utána vissza add mindent és közli, nem veheti át a telefonom, mert 1 év garancia lejárta után, NEKEM kell gondoskodnom a készülék javítatásáról. Természetesen garanciában javítják, de az én dolgom a szervízbe eljutatni.
Természetesen felhívtam Telenort, aki bizotosított arról, hogy menjek vissza nyugodtan, mert átkell hogy vegyék.
Ezek után inkább úgy gondoltam, hogy inkább postázom a szervíz felé a készüléket. -
-
csanady97
tag
Üdv!
Felajánlotta a Telenor hogy válasszak új készüléket a Bónusz programban, de amikor belépek behozza a telefonszámomat de nem tudok vásárolni.
Ilyenkor mi van akkor? -
-
whiskeys
őstag
válasz
Viktor0610 #40954 üzenetére
én is ugy értettem. azért irtam hogy chrome, mint böngésző alatt, nem ajánl fel módositást a telenor oldalán...
-
-
whiskeys
őstag
sziasztok. klikk internet sms-ben lemondható? esetleg hogyan lehet másképpen?
-
-
Littoral
aktív tag
Ehhez már csak egy lépés a helyesírási szabályok átlépése (lásd: index cikkei) az sms-limit érdekében. Én azt mondom, hogy ettől már az ékezet nélküli szöveg is logikusabb lenne.
Egyébként nekem az egyik telefonomra ugyanez a szöveg (a harmadik) három db sms-ben érkezett meg. -
#79335424
törölt tag
válasz
Littoral #40941 üzenetére
A rövid "ö" szándékos. Nézd meg, hogy az "á", "ú" "ó" betűk ékezetei merre dőlnek! Ez azért van, mert azok a betűk szerepelnek a GSM 03.38 -as kódtáblában:
@£$¥èéùìòÇØøÅåΔ_ΦΓΛΩΠΨΣΘΞÆæßÉ!"#¤%&'()*+,-./0123456789:;<=>? ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZÄÖÑܧ¿abcdefghijklmnopqrstuvwxyzäöñüà
Ha egy karakter nem szerepel ebben a kódtáblában, akkor 7 bittel nem írható le. Ekkor a teljes SMS automatikusan átváltozik az UTF16 elődje szerinti kódolásra, vagyis minden karakter 16 bitet igényel, amitől feleződik az 1 SMS -ben küldhető karakterszám. A kódtáblából az is kiderül, hogy az "Ő", "Ű" betűinknek nincs kiváltó karaktere. Ezért rövid a jövőjük.
Vagyis, a Telenor spórol a nekünk szánt karakterekkel.
-
asdf_
veterán
válasz
Littoral #40941 üzenetére
Szandekosan GSM abc-vel van kuldve, ha Unicode-ban menne, akkor 2-3* annyi sms-t kene kikuldenie a kozpontnak, azt pedig tobbszazezer sms eseten ritka nagy baromsag volna elkovetni (csucsidon kivuli kuldes sem jatszik, mert az ugyfel morcos lesz, ha ilyennel b*szogatjak reggel 6-kor, vagy ejjel 11-kor).
(es mielott szova lesz teve, en pedig azert irok ekezetmentesen, mert lustag*ci voltam megtanulni magyarul is vakon gepelni)
-
#79335424
törölt tag
Végre kiderült, hogy miért nem léptek életbe a beharangozott változások. Most kaptam az infót SMS -ben:
"Ennek oka, hogy tovàbb dolgozunk rendszereink megùjitàsàn, azért hogy elhozzuk Önnek a digitàlis jövöt."
Részemről meg van bocsátva a csúszás. Bár, azt jó lenne tudni, hogy mikor érkezik a Telenoros futár a digitális jövőmmel. Nem örülnék, ha pont elkerülnénk egymást. Bíztatóbb ígéret lenne, ha legalább a helyesírási hibáktól mentes lenne.
-
Harkovz
aktív tag
Hogy lehet az, hogy eddig 6500 volt a HomeNet csomagom, most meg 5500-at vettek csak le a számláról? Olcsóbb lesz? Nem mintha baj lenne, sőt, csak kíváncsi vagyok.
-
PistiSan
addikt
válasz
Dave1984 #40907 üzenetére
Szia!
Nekem is van ilyen opció a webes felületen, tehát ha jól értem akkor 1 hónapig él az ingyen 5GB, lehet hogy csak 1 alkalomra szól?
Nekem flottás Telenoros előfizetésem van, akármivel hívtam eddig az ügyfélszolgálatot, csak hebegés habogás volt, nem aktuális információkat találnak.... gondoltam én is megkérdezem itt mi lehet ez az opció.
"Díjmentes Plusz 5 GB" a csomag neve. -
Sayuar
senior tag
válasz
Viktor0610 #40932 üzenetére
Pedig az hinné az ember, hogy valami korlátlan dolgozói csomagod van....
-
-
tothjozsi96
addikt
válasz
Sayuar #40928 üzenetére
A Deezert főleg gépről hallgatom!!
De maga a fiókom akkor is ugrana mert a MyTariff XS nem tartalmaz Deezer hozzáférést, tudtommal..
Igazából jövőre lejár a csomagom, és ha váltok majd akkor ez az XS csomag áll hozzám legközelebb, de akkor csak 80 percet tudok lebeszélni és 200mb-om lesz, így meg 1,2gb lenne és 160 perc..
Nem tudom mitévő legyek -
Sayuar
senior tag
válasz
tothjozsi96 #40925 üzenetére
A telenor ezt írja a saját honlapján:
"A Deezer Zene szolgáltatás használata intenzív adatforgalmazással járhat, ezért legalább 500MB adatmennyiséget tartalmazó, illetve az adatmennyiség felhasználását követően lassításra kerülő szolgáltatás vagy tarifacsomag ajánlott."Ezek után egy költői kérdés: miért olyan csomagok akarnak rád sózni, amivel majd nem hallgathatsz egész hónapon át deezert (erre kevés az 1,2 GB), és plusz adatvásárlásra kényszerülsz hónapról-hónapra?
-
Handball94
aktív tag
válasz
tothjozsi96 #40925 üzenetére
Ha fontos a Deezer nem érné meg, arra keves lenne szvsz ez az adatkeret is.
-
4Grider
félisten
válasz
tothjozsi96 #40925 üzenetére
Ha 4500 helyett 5200-at fizetnél és ugrana a Deezer, akkor már miért érné meg neked a váltás?
-
tothjozsi96
addikt
Sziasztok, nekem még a Smarttarifa 1 vagy 2-es csomagom van.
Az a lényeg hogy van benne Deezer szolgáltatás.
Pénteken felhívott a Telenor hogy mi lenne ha lecserélném a csomagom a MyTariff XS-re és 160 percet kapnék meg 1,2GB adatforgalmat, hűség nélkül, 2 évig biztosítanák ezt nekem.
Ez elvileg egy egyéni ajánlat, mert így nem található meg a neten, csak hogy cseréljem már le a csomagom azért..Nincs már olyan csomag amiben van Deezer?
Nekem fontos lenne, baromi sokat használom egy nap...Szerintetek megéri váltani?
5,190Ft lenne havonta elvileg, a mostani csomagom meg 3,000 Ft de a hívás miatt mindig 4,500Ft-ot fizetek. -
kraftxld
félisten
-
válasz
gyurkikrisz #40903 üzenetére
-
H0r1
tag
Sziasztok!
2013-ban vásároltam a Telenor-tól telefont ( Note 2), BRFK flottás csomaghoz, +1 GB internetet. Akkor a normal sim-rol ingyen csereltek micro simre. Most tervezek vagy oneplus 3-at, vagy iphone 6s-t venni, de ezekbe mar nano sim kell. Vajon az a sim amit 2013ban kaptam, 4g kepes volt? Nem nagyon van kedvem fizetni a csereert 4 ezret, de nem is ez a fo kerdesem.
Amit megrendeltem 2013-ban internet csomagot, ha azt egy LTE kepes telefonnal kezdem el hasznalni (Note 2 nem az), magatol lesz 4G, vagy be kell menni es megrendelni valami teljesen mas netcsomagot?
Koszonom!
-
asdf_
veterán
válasz
Sayuar #40910 üzenetére
Gondolom erosen nem annyian dolgoznak aa felelos reszlegen, mint kene. Sejteti ezt a masodjara elhalasztott nagy modositas is
Az persze jogos felvetes, hogy a mocsokmagas tarifak melle miert nem sikerul megfelelo letszamu/minosegu emberrel feltolteni a ceget, de ez minalunk ugyis csak koltoi kerdes marad
Aki meg nehezen viseli az ilyet, a szamhordozas mindig nyitott kapu -
Dave1984
őstag
-
KTU
addikt
válasz
kraftxld #40902 üzenetére
Megkapod a kártyát, semmit nem kell tenned, pár nap és működik.
Ez nem bonyolult.A futárcégnek vissza kell igazolni az átvételt a Telenor felé, ezért nem működik azonnal.
A futár gondolom este mikor végez, rosszabb esetbe másnap adja le a papírjaidat az ügyintézőnek,
az valamikor továbbítja a Telenorhoz, és........Ne legyen végig bekapcsolva a telefon, amibe az új sim van,
mert úgy nem áll rá a hálózatra és nem veszed észre, hogy már aktív. -
Dave1984
őstag
Most kaptam smst róla
'Ingyenes 5 GB adatjegyét a mai napon aktivàltuk, mostantòl 1 hònapig elérhetö. Üdvözlettel, Telenor'
ASDF_
És ezt nekem honnan kéne tudnom? -
-
Dave1984
őstag
válasz
snooze #40896 üzenetére
Tudtam hogy nincs értelme, reméltem privátba ír egy Telenoros legalább.
Ugyintezovel beszéltem, ő ilyet nem lát plusz 5gb ingyen, mondom én látom 5perc zene, ez valami hiba hogy látom, de számomra nem megrendelheto, hívás után ranyomtam a megrendelésem gombra máris lett plusz 5gb adatok, számlám nem nőt!
Erre tcs.vált jel semmit nem tudott mondani hogy mi, visszahívást ígért.
Gratulálok. Eléggé reszerepelt a Telenor ugyfelszolgalata, ezért sem akartam hívni, mert régen is szar volt, most se jobb. -
#79335424
törölt tag
válasz
gyurkikrisz #40903 üzenetére
Igen. Legutóbb júni végén rendeltem egyet.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- 3D nyomtatás
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Radeon RX 9060 XT: Ezt aztán jól meghúzták
- Asustor NAS
- Intel Dual Core 2000 felhasználók barátságos offolós topikja
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Tőzsde és gazdaság
- Wise (ex-TransferWise)
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Házimozi belépő szinten
- További aktív témák...
- Csere-Beszámítás! AMD Számítógép PC Játékra! R5 5500 / RX 5700XT / 32GB DDR4 / 256SSD+1TB HDD
- Bomba ár! MacBook PRO 13" 2020 4TB3 - i5 I 16GB I 512SSD I OS X Sequoia I Cam I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon Felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Quadro FX 570 eladó
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged