- Futtasd helyben a Qwen3-at: ingyenes nagy nyelvi modellek az Alibaba konyhájából
- Androidos tablet topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Tovább javít a Raptor Lake CPU-k stabilitásán az Intel
- Milyen Android TV boxot vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Videós, mozgóképes topik
- 3D nyomtatás
Új hozzászólás Aktív témák
-
Jimmy66
senior tag
Sziasztok!
Ezt a csonkot le tudom szerelni?
Van két csavar meg egy lakat ikonos nyílás...
-
emzeperix
tag
Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy adott egy új Benq monitor, ami dsub-on hajtva, natív (1920X1080) felbontáson elcsúsztatva mutatja képet, se auto, se manuális beállítással nem helyezhető középre, dvi-vel tökéletes a kép.
Mi lehet a gond?
-
Konyrol
újonc
Digital Saving Power mode hibák... Sajnos ugyanez a gondom.... Monitor LG Flatron W2453TQ
Két laptop hdmi portjáról is Digital Power Saving mode üzenet jön, Xbox 360-ról tökéletesen működik ugyanazzal a kábellel. Szerintem a gond, hogy az illesztő szoftvere csak analógot támogat. Az LG honlapján is csak azt az illesztőt találtam meg......
Bár akkor nem értem Xbox kimenetről miért működik. Marad a jó öreg RGB kábel.....
Amúgy a kép gyönyörű rajta -
ricsiii01
tag
Sziasztok!
Ha a kép valamiért kisebb (1-1 cm a két oldalról és 05-0,5 cm függőlegesen), mint amekkora a monitor. Azt hol tudom beállítani?
Win 7 Ultimate, Dell S2240L, Giga R9 270 nem tudom milyen adatkellhet.
Köszi! -
jozsi252
veterán
Sziasztok
Van egy U2412M monitorom, és most pár napig az integrált videókártyával fogom tudni csak használni a gépet. A színprofilt hiába állítom be, ha belépek 1 játékba, és vissza kilépek windows-ba akkor nem a beállított színprofil jelenik meg, hanem ami alapból benne van. Milyen megoldást tudnátok erre mondani? Illetve a színkezelésnél még mindig az én színprofilom az alapértelmezett, csak nem értem hogy miért vált át??
Ja és gép restartnál is átvált a gyári színbeállításra, nem csak játékra belépésnél.
Köszönöm
-
MobilosFeca
tag
Sziasztok! Eredetileg csapos2-nek küldtem el privátba ezt a kérdést, de láthatóan ritkán jár már prohardveren ezért bemásolom ide is, hátha valaki tud segíteni.
"Szia csapos2! Láttam a rengeteg hozzászólásodat diy projektor topikban, gondoltam te biztosan tudsz válaszolni 1-2 kérdésemre az lcd panelekkel kapcsolatban. Szeretnék építeni házilag egy HUD kijelzőt az autómba [link] , de ehhez meg kellene fordítani a kijelző bal-jobb orientációját (nem elforgatni 180 fokkal, az teljesen más). A kérdésem az lenne, hogy te, aki már dolgozott sokat kibelezett panelekkel mit gondol erről, átfordítom a panelt és ugyan úgy olvasható lesz tulajdonképpen a kijelző hátulja is, vagy sem? Több forrásból is kapna jelet és pc-t nem is szeretnék rákötni, ezért nem megoldható szoftveresen a dolog (egyébként nem is találtam megfelelő szoftvert sehol sem). A segítségért előre is köszi "
Maga a kijelző http://bit.ly/1ere6Pm, forrásként egy apple tv-t kapna, hogy bármi ami az iphoneon megy (film, navi) az megjelenjen előttem a szélvédőn is. + kapna av2-n egy tolatókamerát amire automatán kapcsolna ha tolatni akarok. Segítségeteket előre is köszönöm -
szepsy
senior tag
Hali.
Mennyibe kerül egy jó HDMI kábel?
Linket ha lehet+DVI és HDMI-vel ugyanolyan a képminőség egy LED monitoron?
-
erween
csendes tag
Sziasztok.
Van egy Samsung t24c300-as tv-monitorom, 24 colos.
Ez az: http://www.edigital.hu/Monitor/Samsung_T24C300_LED_Televizio-Monitor-p359152.htmlMax felbontásban használom, 60hz-en megy akkor.
Az a probléma, hogy álló képnél, nem mozgatok semmit, akkor a betűk bizonyos helyeken kicsit elmosódottá/hiányossá válnak, aztán ha odaviszem az egérkurzort ahhoz a részhez, akkor újra megfelelő lesz a szöveg kinézete.
Amúgy ma vettem, csak még kell dvi-hdmi kábel. Most még így használom: videókártya dvi-analóg átalakító és úgy megy analógon a monitorra.Hiba ez vagy a monitor sajátossága?
Szerkesztve:
Átállítottam 1440*900-ra 75 hz-en, így nem csinálja ezt.
Mi lehet a gond? -
A tumi
tag
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egy Philips 196V3LSB monitorom ami DVI kábellel van összekötve a számítógéppel(Sapphire 7770-es vga). Tavaly júniusba vettem a monitort és azóta nem folyamatosan de időnként elsötétül a kép pár másodpercre utána újra visszajön. Ezt "eljátsza" gyors egymás utánban 2X-5X aztán "megnyugszik". Van hogy hetekig, hónapokig nem jön elő ez a hiba de van hogy napi szinten csinálja és nem értem, hogy miért. Van hogy 10 perc működés után de van hogy több órája be van kapcsolva és utána jön elő. Mi lehet a probléma?
-
dragon1993
őstag
Sziasztok.
Lenne egy Dell UltraSharp U2212HM monitorom.
Találtam egy fekete pixelt ami csak fehér alapon vált lilára.
Ez pixel hiba lenne ?
(Az UltraSharp monitorokat 1px után cserélik ha jól tudom.) -
El Kebir
őstag
válasz
kinghaxor #13128 üzenetére
a hibának semmi köze a monitor típusához...
az amd gpu-k hdmi kimenete a tv-k túlpásztázásos módjához van beállítva, át kell állítani a ccc-ben a digitális képernyő méretezési beállításoknál, teljes méretre húzni a csúszkát.
(a témában, meg a hdmi, catalyst, vagy vga hiba témában is rengetegszer szerepelt már, keresővel pikk-pakk megtalálhattad volna a megoldást) -
kinghaxor
aktív tag
Sziasztok! Remélem most már jó helyen járok a problémámmal. Szükségem lenne egy kis segítségre. Vettem egy GW2265HM típusú monitort és nem sikerül teljes képernyő módba tenni a képet. A VGA-hoz kapott HDMI kábellel kötöttem össze a géppel és valamiért a képet nem húzza szét a monitor a teljes képernyőre, hanem van körben egy kb. 10 cm-es fekete sáv és a kép is valamiért elég szemcsés ezért a szöveget is elég nehéz elolvasni. A felbontás 1920x1080 szóval valami más gond van, de nem tudok rájönni, hogy mi. Eddig CRT-m volt ott nem ütköztem ilyen problémába. Egyébként a menü nagy része is szürke, szóval nagyon állítani sincs mit.
-
fero02
nagyúr
válasz
daniele #13125 üzenetére
Volt itt egy emberke, aki hirdette magát (illetve most egy másik topikban), hogy milyen faszán tud ilyet javítani. Volt nála egy hibás monitorom hónapokig, amit n+1 telefonos megkeresés, mindenféle mesekönyv felolvasása után kaptam vissza nagy nehezen. Tehát őt hagyjuk. Viszont más szakit erre sajnos nem ismerek.
Annyiért valóban sokk. Nézz szét vaterán és keress nem kijelző hibás, de ilyen méretű monitort. A kijelzők nagy %-ban cserélhetően más gyártóival is. Lehet hirtelen nem fogsz találni, de mindig szoktak előkerülni...
-
fero02
nagyúr
válasz
daniele #13122 üzenetére
A kijelzőn található ún. COF kábel elkezdett leválni. Ezt csak nagyon spéci technológiával lehet javítani, de elég kis %-al lehet véglegesen is sikeresnek mondani a javítást. Egy korábbi postom.
A fentiekből adódóan egyszerűbb és gyorsabb a csere, továbbá akár a monitor élete végéig is használhatod.
Ha van még rá gari, akkor gyorsan vidd vissza.
-
daniele
aktív tag
Sziasztok.
Adott egy LG FLATRON W2240T-es monitor. 1 hónapja vettem használtan, eddig semmi baja nem volt. Tegnap előtt viszont reggel egyik pillanatról a másikra egy piros függőleges csík jelent meg rajta. Azóta el-el tűnik a csík, kisebb időre. Tegnap félóra-óráig eltűnt aztán vissza jött megint. Ma kb 17:30-tól mikor bekapcsoltam a gépet 18:30-ig nem jött elő míg leállítottam a gépet. Kb 19:30-kor vissza kapcsoltam és azóta megy és nincs piros csík...
2 ember is aki hardverapron monitorokat javít azt írták, hogy kijelző csere... Nem értem, hogy akkor most miért kéne kijelző csere hisz most még délután nem jött elő, tehát nem fixen van ott hanem valamikor eltűnik.
Valami ötlet/tipp? -
juhiati
aktív tag
Hellóó. Adott egy Samsung SyncMaster 940n-es monitor. Mostanság egyre tovább tart míg képet ad, addig csak villog a bekapcsoló led de az is furán, mert villan egy normálisat aztán egy nagyon nagyon rövidet, és a rövid alatt mintha akarna képet adni de csak villan egyet, de se háttérvilágítás semmi. Ezután egyszer csak jön a kép. Utolsónak 20 perc után. Miután bekapcsol hibátlanul működik, akkor kezdi előröl ha huzamosabb ideig nem kap jelet. (10-15 perc vagy több). Ötlet? Táp probléma lehet? Kábel 6 soron cserélve, a videókari is jó.
-
A tumi
tag
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egy Philips 196V3LSB monitorom ami DVI kábellel van összekötve a számítógéppel(Sapphire 7770-es vga). Tavaly júniusba vettem a monitort és azóta nem folyamatosan de időnként elsötétül a kép pár másodpercre utána újra visszajön. Ezt "eljátsza" gyors egymás utánban 2X-5X aztán "megnyugszik". Van hogy hetekig, hónapokig nem jön elő ez a hiba de van hogy napi szinten csinálja és nem értem, hogy miért. Van hogy 10 perc működés után de van hogy több órája be van kapcsolva és utána jön elő. Mi lehet a probléma?
-
Jazz
veterán
Sziasztok!
Adott egy 16:10-es 1440x900-as VGA csatlakozású Samsung SyncMaster 943NW monitor.
Hozzá eg Nvidia control panel.A feladat: hogy 16:9-es 1440x810-es felbontást beállítani rajta, széthúzás nélkül. (egy bizonyos progi miatt, azt is a progi hiányosságai végett.)
A probléma:
- mivel VGA a csati, az Nvidia control panel-ben nincs olyan opció, hogy "központi időzítés használata", mellyel egy DVI csatolófelületű monitoron pofonegyszerűen meglehetne oldani a megjelenítést. Helyette CRT-ként kezeli.
- A monitor alapból nem támogatja ezt a felbontást, de ha támogatná is, széthúzná, mint az összes többi nem natív felbontást.
- Nvidia panelen létrelehet hozni speciális felbontást, de a monitor OSD menüjének beállításainál nem lehet szét-összehúzást állítani (mint egy CRT-nél), hanem csak az egész képet lehet különböző irányokba mozgatni.Van erre valami megoldás, hogy a 1440x810-es felbontást megjeleníteni a 1440x900-as panelen, széthúzás nélkül, a Csak VGA csatoló felülettel rendeklező monitoron?
Köszi!
-
fi:zi'k
nagyúr
Nálam van két HP LP2475w, de sajnos nem felhőtlen az öröm, mivel random foltosodás figyelhető meg.
Mi okozhatja? -
jolti05
őstag
válasz
fero02 #13105 üzenetére
Villamosmérnöknek tanulok, így nem teljesen idegen tőlem az elektronika. Az igaz, hogy nincs rálátásom, sosem volt dolgom még hibás monitorral.
A lustaság meg az elfoglaltság két külön dolog. Fikázáson kívül megy más is egyébként?
Kössz a választ, majd akkor beírom a keresőbe -
fero02
nagyúr
válasz
jolti05 #13104 üzenetére
Ha értenél hozzá, akkor igen. Viszont a kérdésed arra enged következtetni, hogy 0 szakértelemmel és rálátással rendelkezel. De még csak a keresőt sem használsz, arról nem is beszélve, hogy visszaolvasni is lusta vagy. Kb minden oldalon 2* le van írva ez a hiba jelenség és a hozzá tartozó sablon szöveg a hiba lokalizálásához, megoldásához.
-
jolti05
őstag
Sziasztok!
Még régebben kaptam egy 4:3-as, 17"os LG Flatron L1915S monitort úgy, hogy nem működik. Arra lennék kíváncsi, életre tudom-e kelteni.
A hibajelenség annyi, hogy bekapcsolás után egy pillanatra felvillan a kép, de utána semmi.
Mi lehet a baja? -
Alg
veterán
Sziasztok!
Többmonitoros rendszer beállításához van valahol valami összefoglaló leírás (jöhet angolul is)? AMD 6850 a kártya, W7 a rendszer, nem egyforma monitorok (15" vs 23", 1024*768 vs fullHD).
Illetve lehet olyat csinálni, hogy ha a fő monitoron valami screen lock-os alkalmazás megy, egy bill-kombóval mégis átléphessek a másikra? (példa: játék+chat, játék közben ne mászkáljon ki az egér a főmonitorról, de ha akarok alt-tab nélkül tudjak a chatbe gépelni)
Az is hasznos lenne ha a második monitorra tudnék tálcát duplikálni.
Köszi!
-
Quan-Chi
őstag
válasz
El Kebir #13101 üzenetére
a kábeles probléma megoldódott szerencsére ! a másik továbbra is fennáll ! a monitor jobb és bal szélének párhuzamosnak kell lenni ( ilyennek I I ) de ettől eltérően a felső 1 harmadában van mind2 oldalt 1 kis ív ! ha a menüben mozgatom a képet, akkor látszik hogy ott egy kis sávba mintha nem működnének a ledek
egyszerűen ott nincs semmi ... létezne hogy a panel hibás ?
-
El Kebir
őstag
válasz
Quan-Chi #13100 üzenetére
a képméretezést kell beállítani a vga kártya vezérlő programjában... a hdmi-t alapból tv kimenetként kezelik az amd vga-k, ezért a tv-k túlpásztázását ellensúlyozandóan eleve kicsit összehúzott képet küldenek.
(DVI-vel és DP-vel ilyen nincs, mert azt alapból PC kimenetnek tekintik)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- LG 27UP650P-W IPS Monitor! 3840x2160 / 5ms / 60Hz / FreeSync
- AKCIÓ! Xiaomi G34WQi 34 UWQHD 180Hz 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- LG UltraGear 32GQ85X-B GAMING IPS Monitor! 2560x1440 / 240Hz / 1ms / G-Sync / FreeSync
- SAMSUNG (LS34C500GAUXEN) 34 " GAMER WIDE MONITOR ! AKCIÓ
- LG UltraWide 40WP95XP ívelt 5K2K Nano IPS monitor! 72Hz / 5ms / FreeSync
- Samsung Galaxy A04 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÚJ HP EliteBook 840 G8 - 14"FHD IPS - i5-1145G7 - 32GB - 512GB SSD - Win10 - 6 hónap Garancia
- AKCIÓ! ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WiFi alaplap garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! AMD Ryzen 7 3800X 8mag 16szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- LG 65" C1 OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest