Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    delid videó zen+ról: [link]

    a chip méret érdekes a korábbi generációhoz képest (nem változott).

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Petykemano #21271 üzenetére

    mivel a kiterjedés azonos, én azt is eltudom képzelni, hogy a régi 14nm-en is gyártják egy időben a chippet, és csak néhány 12nm-es van elszórva.. vagy esetleg ezek még valójában a 14nmesek és csak azért jön (ha jön) később a 2800x mert az lesz ténylegesen 12nm, és azért van a mostani chippek korlátja is 4.2 körül a legtöbb tesztelőnél.. persze szerintem a 12nm inkább csak marketing, és nem sokban különbözik a 14nmnek nevezettől, csak kicsi finomítás volt.

    mondjuk azt is eltudom képzelni, hogy erős leválogatás történik a "golden chippek" kiszedése szempontjából (TR-hez és 2800Xhez), és azok maradnak amik jók ezekhez is.. mint látszik OC nem nagyon van, de meglepően jó (szerintem) az új "turbó" mód hatékonysága.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz S_x96x_S #21301 üzenetére

    érdekes... csak az új cpuk gyorsultak vajon? és milyen esetben, terheléstípuson, miért? mit találtak vajon? vagy hol találták a + tempót amit egy bios patch előhozott? ...

    igen sok kérdést csinál ez az új bios a részemről :)
    remélem nem az van, hogy megtanult az új biostól hibásan számolni, hogy gyorsabb legyen :D

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Németh Péter #21313 üzenetére

    Alaplap válogatja, van amelyikben alapból be van kapcsolva.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Crytek #21319 üzenetére

    [link]

    a konkurencia skálázódása nincs benne, de látszik ebben, hogy főképp csak CPU limites helyzetben segít.
    De a fenti is ebből a listából van: [link]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz HSM #21322 üzenetére

    Windows 10 esetén minden gépen ajánlott a HPET OFF, windows 10 előttieknél ajánlott az ON.
    utánanézve gyakorlatilag ez a cpu órajel változását vezérli, de a windows 10 vezérlése ütközik ezzel a móddal amit a korábbi windowsokhoz fejlesztettek ki, emiatt "lagolhat" tőle a rendszer.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz sb #21324 üzenetére

    Érdekesség, hogy mértem egy IPC-t azonos órajelen, 1 szálra teljesen azonos a teljesítmény mind Cinebench, mint cpu-z ben... mással nem néztem 1 szálra mit "gyúr".. ha valahol többet hoz 1 szálon akkor az néhány plusz utasítás miatt lehet ami a 2 generáció között van (pl. intel által is használt FMA3, a 4 helyett).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Bici #21328 üzenetére

    Most amit AMD tehet egyenlőre a Zen finomhangolása .. még 1-2 évig biztos.
    Radikális változásokkal kapcsolatosan biztos vannak kutatások, de van egy korlát a jelen architektúrákkal. Ezért is kb. egyforma jelenleg a teljesítmény (azonos órajelen) a teljesen más felépítés ellenére az amd és intel termékeiknél.. csak míg az egyik már egy eléggé csiszold design, a másik még finomítható némiképp, így pár éven belül előnybe kerülhet az amd technikája...
    Nyilván vannak már tervek az intelnél, nem hiszem, hogy most kezdenének tervezni valamit.. azt lehet nem találnak (vagy nem mernek) csak úgy saját ötletek után menni (P4-vonal befürdés volt, azon ex.mérnökök meg aztán átmentek amdhez és neki is terveztek egy jó kis bulldozert .. papíron jó volt mind2, de mégse volt annyira jó mint amennyire kellett volna)..
    de tényleg minimum 4 év ha most állnak neki.. mondjuk intelnél biztos nagyobb mozgástere lesz az embernek, kíváncsi leszek mit tud alkotni.. mire meg jelenne, kb. akkora érheti el a csúcsot a zen-is és állhat be az 1-2% évi növekedésre (ha nem nyúlnak hozzá drasztikusan, bár eléggé rugalmas architektúra)...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Petykemano #21340 üzenetére

    Húúú.. de vad képzelgések.. :) ... érdekes lenne.
    Az biztos, hogy amíg a 7nm-en az EUV levilágítások nem jönnek, addig nem lesz tömegtermék a 7nm. AMD-jé kb fél évvel jöhet a DUV indulása után (szerintem azokkal inkább a 7nm-es VEGA egységekre mennek, oda kéne igazán erősítés). De jövő ilyenkor már lehet itt lesz a 7nm Zen2 tömeg termelve, és polcokon lesz velük cpu (én azt tippelném, hogy max prototípus szinten lesz DUV változatú 7nm zen2 chip).

    Persze lehet vegát nem "otthon" gyártják majd és TSMC 7nm-es egységeit foglalják le.

    De láttam korábban valahol egy diát (amit most nem találok) ahol bemutatta a lépésszámot a 2 technika között. EUV töredék lépcsővel készíthető a másik módszerhez képest, lényegesen olcsóbb és gyorsabb gyártást feltételezve mögötte.

    De legyenek vad álmaink.. a'szem én is elmegyek most álmodni... mindjárt leharapom a saját fejem...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Petykemano #21353 üzenetére

    Ha órajel is változik annyit mint amit pletykálnak (ígérnek?), akkor teljesen jó ez az ipc növekedés.
    Ha utóbbit akarnák növelni, az valószínű a felépítést bonyolítaná, ami az órajelre lenne hatással. Nem lehet egyszerre mindent.

    Ami számomra érdekes, az a 8 magos CCX.. ha azt meglépik, az durva lehet... a 6 magos biztos jön, de végül is ha kb. azonos chipméretet terveznek akkor beférhet a 8 mag... Az azért jelentősen "megoldaná" jó pár játék problémáját.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Bici #21361 üzenetére

    ez még érdekes lehet ha igaz: [link] (bár eléggé pletyka csatorna).
    De durva lenne a 14nm LPP-hez képest a +40% órajel növekedés 7nm LP-n ...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz hokuszpk #21364 üzenetére

    Szerintem az a 12nm is inkább csak marketing elnevezés, és ténylegesen azt hívták korábban 14nm+ nak.
    Legalábbis mint ha tavaly őszik szó se lett volna 12nm-ről, a semmiből meg nem lehet csak úgy elővenni valamit (ha nem volt vele terv).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz leviske #21367 üzenetére

    Több helyen olvastam én is, hogy először a VEGA, majd az EPIC kapja meg a 7nm, és csak utána az asztali cpu-k. Abban nem vagyok biztos, hogy egy gyárból jön-e majd a két termék.. nem találtam erre vonatkozóan semmit (én úgy tippelném VEGA TSMC-től, EPIC Glo-Fo).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Komplikato #21403 üzenetére

    Az FX-eknél tervezték anno, hogy 3.5-4Ghz körül indul és 5-6Ghz lettek volna az erősebb példányok (olyan órajelen még versenyképesek is lettek volna).. persze a gyártási minőség és így az alacsony órajel/magas fogyasztás közbeszólt ...

    A tervek nem mindig sikerülnek úgy ahogy "tervezik" ... de szerintem 7nm-en ezúttal jó esély lehet a 4.8-5.0GHz tempóra (nem új lesz az architektúra, pluszban a gyártási technológiát is hozzátudják igazítani, a 14nm-es 3GHz re tervezett samsung technikából is sikerült 4 körüli értéket kihozni)..

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz awexco #21408 üzenetére

    Elvileg AMD-ről pletykálnak, hogy DDR5 és HBM jön majd zen3 hoz következőnek (elsőként hozna DDR5öt, az intel előtt). HBM meg általánosan kerülne a cpu mellé, nem csak a grafikához (lehet ezzel oldaná meg a ccx késleltetés gondot?).. ez utóbbi is szerintem eléggé "radikális" .. egyfajta L4 cache, noha volt példa korábban is, hogy külső cache van a rendszeren, de egyik se akkora méretben mint amit a HBM nyújthat, és adott mellé a sebesség, ami úgy néz ki jót tesz a zen architektúrának.. lehet, hogy a vega gpuknál alkalmazott memóriamenedzsmentet cpu-k esetében is alkalmaznák? Ha tényleg ezt tervezik és megoldható az mindenképp forradalmi. De csak pletyka szinten hallottam. Semmi konkrétum nincs részemről, hogy zen3ban mi lesz..

    ..de elvileg a 3D elrendezés fejlesztésével is jól állnak.. de az szerintem olyan chippek 2025 előtt nem jönnek majd.. legalábbis nem látom okát egyenlőre, addig elhúzható a dolog.

    Egyébként ha el érjük a szilícium technika végét, még egy darabig lehet "optimalizálni" az architektúrákat, felépítéseket.. De vélhetőleg lesz majd valami előbb-utóbb.. ha mást nem megtanulunk (megint) erősebben optimalizálni, eléggé rossz hatásfokkal használjuk ki a mostani hardvereket is.. aztán ha áttörés lesz a germanium és/vagy kvantum cpu-k terén, akkor majd folytatódik nagy ütemben a "fejlődés".

    Ha a szilícium "út" véget is ér, nem jelenti azt, hogy ténylegesen vége..
    Más kérdés, hogy a költségekre ez milyen hatással lehet, de a 60as, 70es években nem véletlen volt "drága" dolog a technika, még a 80as években is (főleg az elején) csak pár kilobájtnyi ramot kapott a legtöbb gép.. drága volt akkor.. Szerintem senki se gondolta volna, hogy az a mennyiség később milyen "nevetségesnek" hat. És szerintem azt se nagyon gondolhatták, hogy egy 30-40 év múlva hol lesz a technika ... "brutális" a különbség.
    Most csak annyi van, hogy egy "technológia" végére érünk, de volt már ilyen.
    Ha ténylegesen kell majd továbblépni, akkor majd felgyorsítják kicsit a lehetséges "utódok" fejlesztését.

    De könnyen lehet, hogy 1-2 évtizedig csak optimalizációkat és "útkeresést" látunk majd (akár drasztikus designbeli felépítés változással).. Egy biztos, a jelenlegi szilícium technika határiai már az ajtón kopogtatnak ... hamarosan már ránk akar rontani ajtóstul... egyenlőre még "kint van", de már csak idő kérdése, hogy bejusson ...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #21417 üzenetére

    Olcsóbb lappal az se biztos, hogy végig tartja a turbó órajelet mint itt: [link]
    pont emiatt is nem ad meg most már az intel turbó órajeleket, csak 1 szálra.. erősen alaplap függő, pl. volt úgy 2-3 hónapja itt egy komplett medion PC hír aminél "panasz volt arra", hogy csak 10-30 másodpercig tartotta meg a turbó órajeleket, így közel se hozta a tesztek eredményeit (ez a 10-30 másodperc meg az intel ajánlás, ettől felfele persze el lehet térni, amit drága lappal meg is tesznek)

    Eléggé megtévesztőek lehetnek ezek a tesztek ha valaki nem tudja felmérni mit-mivel tesztelnek...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz S_x96x_S #21424 üzenetére

    .. csak lesz már előbb-utóbb valami megvehető jó árú termék is belőle, nem idióta specifikációkkal...

    bár nagyon nehezen születnek meg... vajon bénázás megy, vagy ennyire papír megjelenés volt az eddigi (esetleg a gyártási kapacitás is csak elégséges volt eddig)? ...vagy valaki hátráltatta az egészet?

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz hokuszpk #21436 üzenetére

    én biztos vagyok benne, hogy a gyártón fog múlni... régebbi alaplapoknál is volt, hogy pl. FX 81xx-et még kapott, de 83xx cpu már nem volt támogatott semmilyen módon (hivatalosan), csak az adott alaplap egy új verziójával... gigabyte játszott anno ilyet (őt biztosan tudom)... Azonos típusnév, de más verzió, és a régi verzió támogatását "eldobták"...
    Most is biztos lesz gyártó aki a régebbi főképp olcsó lapot "eldobja" a támogatás listából az új verzió esetén, és max. a prémium lapokból viszi tovább az első generációs termékeket... Nekik pl. ellentétes az érdekükkel a hosszú support. Az AMD is óvatosan fogalmaz véletlen se azt mondja, hogy minden AM4 lap jó lesz későbbi cpukhoz is. Csak, hogy a foglalat jó..

    bár elvileg intel esetén a 3xx chipsetek képesek lehetnének fogadni a kaby lake cpukat is (azt hiszem maga intel nyilatkozta (vagy tőlük egy ember), hogy a gyártókra bízza, hogy csinálnak-e visszafele kompatibilitást).. nem tudok róla, hogy született-e egyáltalán ilyen alaplap..

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz GFerr56 #21464 üzenetére

    érdekes ez az XFR2, több helyen is tesztelték, és nem igen találtak jelentős teljesítmény különbséget a régi és új alaplapok között... most vagy nem működik sehol az XFR2, vagy a régi alaplapokban is megy mint funkció, csak nem nevezik "nevén" (utóbbi a valószínűbb)... azt lehet, majd jön egy bios frissítés ahol letiltják ezt.. de nem hiszem. [link]

    De nem hiszem, hogy sokat nyernél egy ilyen "fél generációnyi" ugrással.. a 6vs8 magra meg... egy árban van nem? hát akkor ... egyik kisebb órajelet tud de több magja van, a másik kevesebb mag, nagyobb órajel ...
    A gyártók szerint "ellenfél", akkor miért ne vessük össze? ahol az R5 2600(X) van ott az intel meg HT-t nem ad.. akkor azt mivel vessük össze? nincs is smt nélküli amd azon a szinten, 6 maggal...

    1 dolog biztos, az egész Zen platform, borzalmasan memóriaérzékeny.. kényes a sebességre és időzítésre. Érdemes megnézni mit javul(hat) a gyorsabb és jobb időzítésű ramtól a platform: [link]
    .. jah, és érdemes megnézni a frametimeokat ... sok esetben mit okoz a +2 mag.. a "rendszernek több marad" miatt kisebbek a tüskék.. ami jó...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz hokuszpk #21468 üzenetére

    Áhh.. csak sokan előbbi miatt vennék az új alaplapot... a boost overdrivenak meg csak brutál hűtéskor lenne értelme..

    GFerr56: nem egy árkategória.
    a nm szám.. meg nem igazán számít teljesítmény/fogyasztásban elsődlegesen, az intel és amd teljesen máshogy méri a nm-eket, illetve.. más anyagokkal dolgoznak azon belül, ami mássá teszi alkalmassá az adott gyártástechológiát (nagy teljesítmény, alacsony fogyasztás, óriási die méret (de jó kihozatal), stb.)
    Nem közvetlen összevethetőek. Lehet intel cpuja se menne 5Ghzen a Glofo 14/12nm én... de lehet amd ryzenje is simán hozná a magas órajelet intel technikáján... másra van "optimalizálva/tervezve".

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz GFerr56 #21471 üzenetére

    Csak annyira más a 2 rendszer felépítése, hogy ha fogod a r5 2600-at és r7 2700-at, akkor is az utóbbi lehet erősebb egyes esetekben ha maximum csak 6magot terhelsz. Mert 4 magig 1 CCXen belül maradhat a számítás amivel nyerhető pár százalék plusz teljesítmény (pontosabban.. megspórolható némi a késleltetésből eredő CPU idő kiesés)...
    Emiatt is lehet gyrosabb sokszor a 2700 a 2600 hoz képest olyan játékokban amik nem hasznáják ki az összes magot, de azért pár szálat leterhelnek.

    pluszban AMDnél hatékonyabb a többmagos feldolgozás minősége mind "nyersen" mind SMT szempontjából az intelénél, ezért is előz azonos órajelen a 6 amd mag a 6 intel maggal szemben több szálú terhelés esetén.

    tényleg nem lehet egyértelmű győztest kijelenteni, de látva a zenben levő lehetőségeket, hosszútávon a maradék intel előny is "elolvadhat".

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Petykemano #21561 üzenetére

    ez alapján intel a 7nm-hez is eléggé "nagyot mond"... könnyen lehet csúszás lesz abból is ...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Oliverda #21563 üzenetére

    az eddigi 14nm csúszott, 10nm csúszik, az intel 7nm-e a többiek kb. 3nm-ével ér fel, és úgy majd 2 évvel előbb jelenne meg..
    Nem hiszem, hogy ennyivel többet tudnának előhúzni a "kalapból", ha van is még előnyük akkor eléggé sokat elveszíthettek már..
    persze lehet, hogy a 10nm tényleges megjelenése után 2020 végére lesz valamiféle gyártás náluk 7nm-en, de az eddigi csúszások miatt nem számítanék erre nagyon. Tudom, ugyan, hogy nem feltétlen azonos csapat dolgozik a továbbfejlesztésen, így nem feltétlen lop el erőforrást az egyik fejlesztése a másiktól, de valamilyen szinten épít egymásra a technika..

    De, hogy kicsit ONabb (de szép "magyar" szó :D ) is legyek: 5nm-ert GloFo kihagyja?

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz carl18 #21572 üzenetére

    "vicc", hogy azonos lapka méret mellett, a 7nm-es designba simán belefér a 16mag még fejlesztett funkciók mellett is (most se a magok foglalják el a legtöbb helyet a chippen).
    Emiatt nem lehetetlen a 16mag meglépése (pont ez az egyik erőssége a zen platformnak középtávon).

    Az biztos, hogy ha berakták ezt a magszámot az nem kicsit ütne az intelen, a nagy monolitikus magokkal nem igen tudja tartani a versenyt.. lehet gyorsabb, de mire elkészül és megjelenik, addigra a zen 2 generációt "ugrik".
    Ha AMD csinál egy "durva" CCX blokkot, akkor olyan dolgokat legózhat össze, amit nem szégyell.
    Az órajel/fogyasztás arány lesz az ellenfele, nem az intel.. illetve a saját pénzéhsége.. a 7nm-es zen2 egységeket nem is csak a glo-fo fogja kizárólagosan gyártani, számítanak rá, hogy nagy lesz a kereslet. Kíváncsi leszek mennyire lesz különbség a 2 gyártból származó chippek között (bár valószínű fix piacokra mennek, pl. egyik tr-be/desktopba, másik workstation/server vonalra)...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz carl18 #21574 üzenetére

    Nem azért lapított az AMD se pár évig mert azt akarta, hogy Intel bealudjon.. nem volt választása a Bulldozer architektúra nem sikerült úgy mint remélték, a program fejlesztések se arra mentek amit akartak.. mondhatni megelőzte kicsit a korát az adott architektúra (csak egyszerű magok fértek bele sokszálasként az adott nm alá).. Azért a zen-en is lehet látni, hogy egy-két jó dolgot megörökölt onnan (jobb "HT" mint Intelnél).. ugyan hozzá képes a zen új architektúra, de sose dobnak ki teljesen mindent (őrültség lenne bizonyos dolgokat újra megcsinálni, ha a korábbi megoldás is jó).

    AMD-t nem kell félteni, ők se jótékonysági szolgálat, pl. Athlon 64ek idejében eléggé vastagon fogott náluk is a ceruza. Főleg az akkori "best of" FXek esetén (amivel az FX hírnevet szerzett a bulldozerek előtt).

    én azt tippelném a zen2 még lehet jó árban megy, piacszerzés kellhet most, nagyon leestek részesedésben, ha nagyobb a részesedés, jobban optimalizálhatnak amd cpukra, ami előny egy inteles piacon.. azt tippelném ezt a taktikát úgy 30-40% részesedés megszerzésig csinálhatják, talán a zen3 még belefér, de ha a fölény megmarad, akkor előbb utóbb azért a profitot is befogja szedni az amd, a részvényesek is amiatt invesztálnak egy-egy cégbe (őket is ki kell elégíteni).

    Egy-egy új architektúra fejlesztése 4-5 évbe simán kerül, amit eddig láttunk a zenből az tényleg csak a kezdet, mert a felépítés hordoz magában "lehetőségeket". Kérdés persze, hogy mit használ majd ki belőle amd. (pl. olyan TR ami nem 2 CCX/mag, hanem 1 CCX/mag és 1 grafikai rész, amik szintén együtt dolgoznak (ha lehet ilyet, egy időben volt ilyen próbálkozás, a közös memóriatér pont jól jönne ehhez)... vagy csak a 3 2CCX/mag chip mellé egy tisztán grafikus magot rakni.. kérdés milyen hatékonysággal lehet ezeket kombinálni.. bár utóbbi lehet jól menne, simán KabyLake-G felé lehetne pozicionálni (bár kérdés a piaci életképesség, a grafikus egység hamarabb elavul mint a cpu magok)... de lehet fűzni a ccxbe HBM-et is közvetlenül.. a felépítésbeli sajátosságok miatt az is "boostolhatna" pár százalékot az architektúrán...

    De visszatérve, ha AMD abszolút első tud lenni cpuban, nála is fogni fog majd a ceruza rendesen...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    Az órajelfejtegetéstől eltekintve, érdekes videó.. nem gondoltam, hogy már a mostani zen generációnak is ennyivel szélesebb a back része az intelhez képest: [link]
    Lehetséges volna, hogy ha a front részt kicsit kigyúrják nyernek némi extra ipc-t? ... ha arra rájön még némi extra órajel is...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz lezso6 #21667 üzenetére

    .. a ccx felépítés "sejtetett" ilyen felépítési lehetőséget... és ugyan ez még csak pletyka, de ha tényleg megtörténik és megépül egy ilyen chip (csoport)... ez nagyobbat szólhat mint a K7->K8 közötti "váltás" ...
    Márpedig lehet, hogy készül, az interposer-t kapcsolatot is kitapasztalták a vega kártyákkal (az is úgy néz ki 7nm-en beérik, kíváncsi vagyok NAVI mit alkot.. az kimondottan "játékos" irányba készül.. bár az új PS adja az alapot.. meglátjuk PCben mit alkot).
    Kérdés az interposer mennyivel gyorsabb mint az "on-stocket" ccx összekötés.. távolságban ugyan rövidebb, de az magában nem volna elég a kisebb késleltetés elérésére...

    Illetve, vajon akkor az asztali vonal akkor szétválik a szervertől? .. vagy ez a felépítés nem a Zen2, hanem a videó végén említett ZenX lenne? ... el tudom képzelni, hogy ez egy "második terv", extra sok magos rendszerekhez (64mag+)... a memóriavezérlő meg minden a középső vezérlő chipben van (esetleg valami L4 cache-val), és a külső "chippek" meg csupasz chippek, ccx kapcsolattal az interposeren át a vezérlőchipre...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Oliverda #21715 üzenetére

    Nagyon magabiztosak, ha már most ennyi mindent elárulnak a start előtt (persze sok minden titok még, de "csepegtetnek") ...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Oliverda #21718 üzenetére

    De nem is lett rossz a zen1, és tudom amerikai törtvények kötelezik a vállalatokat bizonyos részletek felfedésére megjelenés előtt (legalább szűk, részvényesi körben). De érződik a levegőben egy "magabiztosság" a részükről, és ha tényleg ipc "csak" 15%, órajelen "csak" 10% jön, de a magszám is 8-ról 16-ra nő a mainstream platformon ... uhh (ez már bőven elég lehet intel "veréshez").. nem vagyok benne biztos, hogy 500$ alatt megkapjuk majd az első évben amíg nincs 7nm+ ... de utána se fog majd gyorsan esni az ára amíg "nincs konkurencia"... és csak azért mert "megteheti majd"...
    Persze kérdés mennyire akarja amd, hogy terjedjen a sok mag és a fejlesztők is "ráálljanak" mert látják erőforrás sok helyen már adott a kihasználásra... de szerintem "olcsóbb árszinten" még legalább 1 évig marad nekünk a zen+ ...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz apatyas #21736 üzenetére

    Valóban érdekes, hogy most az "egy lépést vissza" tűnik a jó lépésnek egy "optimális" késleltetés elérésére a cpu magok között, (így nem az egyik a másikon át küld adatot). De mivel tokozáson belül marad még lehet gyors emiatt... attól függ milyen rövid az útvonal a cpu és memória között (minden út közbeni elágazás növelheti pár ns-al az elérési időt)..
    A zen1 nél láthat volt, hogy a "biztosra" játszottak, itt már merészebb elképzelések is jönnek, és előjön az is, hogy miért is "csoda" a IF, és miért is kellett AMDnek.
    Sokan fújoltak zen1 esetén, hogy IF "csoda" nem nagy szám, mert azzal is csak épp beérte intelt, de azt megtudta volna tenni IF nélkül is, de utána megint sok idő kellett volna egy "új" drasztikus változáshoz.. de így, hogy minden külön fejleszthető lesz, kaphat új lapkát (amit egyszerűbb tervezni mert kevesebb a komponens), vagy akár új vezérlőt (csak ddr5, pcie4 miatt, azonos cpu lapkával), és nem kell totálisan teljes chipdesignt tervezni minden alkalommal, a felépítés alapján variálható is (egy másik vezérlő több IF sáv és a magokat csak mellépakolják), brutális összegeket és időt lehet spórolni vele, már a korábbi lapkán belüli ccx alkalmazással is lehetett nyerni (pl APU esetén hogy az egyik ccx cpu helyére gpu-t raktak), de az akkor se teljesen legó volt, mert a szilíciumlapkát át kellett tervezni és a komponenseket helyezni (bár akkor is sokat gyorsított az elkészülésén).
    De ha a gyümölcse az IF-nek beérik, akkor amit most látunk, hogy jön, még mindig csak "sejteti" a valódi képességeket. Pl. új apu generációnál lehet csinálni, hogy tényleg csak 8 magos és kidobják a chipről az egyik CPU-t, de cserébe beraknak helyére egy gpu magot, esetleg HMB memóriával... és könnyen tudnak variálni több sebességi tartományba is az APUk között (ha van értelme), így lehet rajta akár Vega M szintű chip, vagy akár valami alap Vega 10 szerű.. (bár nem hiszem, hogy az aktuális felhozatalból kerülne mellé valami)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Fiery #21746 üzenetére

    Szerintem a kevés magos példányoknál megmaradnak egy kicsit csiszolt zen+nál... (4-8 magnál.. de el tudok képzelni olyat, hogy 8 magosból lesz magasabb órajelű (másik sorozat) ami már viszont chipletes designt követ).

    Mivel a zen+-ok teljesítménye is kielégítő, nem feltétlen látom okát, hogy egyből dobni kellene majd a gyártásból.. 1 év után finomodhatott annyit a gyártás is, hogy plus 1-200Mhz lehessen benne, vagy ha nincs is kicsit "optimalizált fogyasztással" újra megjelenjen (esetleg kap egy új steppinget amiben javítanak pár hibát)...

    De nem hiszem, hogy 7nm-re terveznének egy második (bonyolultabb) teljes chippet ha egy olcsóbb techikán gyártott (picit nagyobb) IO chippel lehet legózni majd...

    De csak AMD tudhatja még mit is terveznek pontosan.. (Vagy bennfentes, és bár a forrásaid minden bizonnyal jobbak mint az enyém (ami nem nehéz), azért simán lehet dezinformálció is elszórva).

    Vagyis, nem tartom kizártnak, hogy Zen2 kicsit vegyes legyen és alsó régióban megmaradjon a 12nm/14nm mint technika (hisz, tényleg "elégséges", újratervezni nem kell teljesen, és gyártani is olcsóbb lehet mint a 7nm-ert)...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz lezso6 #21759 üzenetére

    laptopoknál "lassú" az átállás, mivel teljesen új a platform, nem csak egy sokadik frissítése egy meglevőnek mint intelnél, így lassan jönnek ki az elsők... de csak lesz ott is előbb utóbb valami... meg azért lehetnek egyéb ott lassító hatások, szerződések, amit nem lehet csak úgy "átlépni".. pl. kizárólagos ellátás, X mennyiség minimum rendelése (amit ha nem ér el a gyártó bukja a kedvezményt, de egy második platformot emiatt már nem tud kiárulni)... lassú az átállás, de ha a platform tényleg jó, akkor lesznek gépek (én is várom) ..

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz apatyas #21795 üzenetére

    am3+ cpukat és chipseteket meddig akarják még gyártani? intel már az akkori vele egyidős termékét már kb. majdnem el is felejtette, hogy létezett ;]
    elvileg valahol ázsiában van még rájuk igény (oem-eknél) ... én ezt hallottam itt fórumokon utoljára.. de annak i majd 1 éve...
    nyilván olcsón lehet gyártani és eladni (mert van rá gyártósor kapacitás, ami nélküle üres(ebb) lenne..)... egyébként biztos nem gyártanák már...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Oliverda #21797 üzenetére

    akkor raktáron van még mindig belőle ilyen sok? hogy 2018H2-n még szerepel, meg a későbbi letakart dátumos részen is...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz S_x96x_S #21805 üzenetére

    Van egy pár érdekesség ezen a táblázaton ...
    Duron név visszajönne :) ... de jók is voltak az első duronok .. nekem is volt. Duron 1100Mhz ... lehet bekéne szerezni akkor majd egy Duron 1100X-et, csak úgy tesztelni ha tényleg megjelenik :D ... mondjuk ami érdekes az az "excavator" mag ... a bulldozer tovább él ... bár fura, hogy a mostani excavatorokban van igp ezekben meg azt is letiltják .. gyengébb lenne pedig a vega3nál (kicsivel)... vuóiszont igen magas az órajel.. talán eléggé a nyakán lenne a Duron 300GEnek az X4 1100X

    Athlon "szintetugrik" .. bár inkább csak chipszélesség ráncfelvarrás (de feloldanák a szorzóját? a mostaninak zárt) (tudja valaki mikor jönnek a mostani sorozat gyorsabb 220GE/240GE/260GE variánsai?)

    Ryzen 5 nem lesz 6 magos változat, csak 4 és 8 magosok (de ott lesz 4mag 8száll, 8mag 8száll, 8mag 16száll). Chiplettel lehetséges lehet a 14 és 20CU-s gpu (külön chip a lapkán) cserébe csak egy cpu chip lehet, így a 8mag 16száll is értelmet nyer.

    Ryzen 7 12mag, de az órajele a 3700X-nek érdekes, az első cpu a listában ami 4GHz feletti bázisórajellel rendelkezik.

    Ryzen 9 ... ha már van Core i9 miért ne ... de 16mag 32száll... mainstream platformban... szép .. az a 3800X Black Edition (Black Edition? megint múltidézés? bár szép időszak volt az a kezdetben, de kell az oda?) .. de az órajele, eléggé "kicsontozott".

    TR meg a legjobb chippeket kaphatja.

    HA ez a lista/táblázat igaz, akkor (és elméletben lehetséges a lista, a felépítés lehetővé teszi) az intelnek nagyon nem lesz könnyű a következő év.
    A termékneveknél sok esetben olyan terméknevek és terméknév részletek jönnek vissza amikor az amd utoljára verte az intelt.. most vagy nagyon magabiztosak és tényleg ez lesz a név sokesetben, vagy ez valami amd fan munkája.
    Az árak mindenesetre emészthetőek volnának.
    De egy ilyen listát nem nehéz kreálni...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz -FreaK- #21826 üzenetére

    Van némi átfedés, de azért kicsit "hitelesebb" forrás .. legalábbis eléggé sokszor jól "megtippeli" mi is lesz.
    az a 6 magos Ryzen 3 99$ ért azért ütni fog ha tényleg jön.

    De ha minden igaz májusban csak 1 chip jelenik meg (az 50. évfordulóra) .. vélhetőleg.. és szerintem az is korlátozott példányszámban (eleinte biztosan).

    De ha ez lesz, Intelt jövőre megerőszakolják akarata ellenére... a mostani costumer i9-e a Ryzen 5-ökkel fog versenyezni ...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #21831 üzenetére

    Viszont terítheti a piacot, így erős részesedést szerezhet amit a fejlesztők is figyelembe tudnak emiatt venni majd, és általánosan megjelenhet a több szálra való programozási törekvés, de legalább a ryzen felépítésének megfelelő programozási szemlélet (kicsit nagyobb késleltettetési tolerancia tűrés a programkódban).
    "Nem mellesleg ha kevés haszonnal is, de akkor is az én termékemet veszik nem a konkurenciáét." elv is játszhat.. bár a haszonkulcs mértékét nem tudjuk, lehet még a 99$ chipen is szépen tud majd zsebrekarni.. főleg, hogy azon chip elvileg akár a mostani magokból is kikerülhet, nem biztos, hogy az 7nm lenne feltétlenül.

    Szerintem eléggé esélyes, hogy nem lesz tisztán minden 7nm a 3xxx ryzenek között. Így meg az ellátással se lesz feltétlen akkora gond, mert nem mindenhova a 7nm+14nm chipkombó megy. plusz van "mód" a kicsit hibás 7nm chippek kiszórására is 6c és 4c+4c változatokban.

    A piac telítése (most) kedvező lehet, intelnek kb válaszlépése se lenne. Mi meg csak jól járnánk.
    Aztán későbbi generációk már nem feltétlen lesznek ennyire agresszíven árazva.

    A bejelentés CES januárban, a termék megjelenés nem tudom, én nyárra tippelném, mert sokáig úgy volt az asztali 7nm zen nagy mennyiségben a tsmc 7nm+ án (ami már EUV) jön csak.. elvileg utóbbi tapeoutja "csak" októberben volt.. nem hiszem hogy olyan gyorsan termék épülne rá, hacsak nem kimondottan az adott termékkel készült a tapeout is (nem lehetetlen, de egyszerűbb lenne valami egyszerűbb chippel).
    De lehet a kihozatal annyira jó már EUV nélkül is, hogy megéri kiadni pár asztali chippet... meglátjuk CES után a megjelenéseket, árakat...
    Ha jó a kihozatal akkor az csak jó nekünk, és az is érthetőbb lenne, hogy a szűkös gyártókapacitás mellett intel miért erőltette a 8 magos chipjének sorozatgyártási megkezdését mindenképp (és hogy kb. alig kapható legyen emiatt)...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #21834 üzenetére

    Ez egy kiszivárgott lista, nem biztos, hogy CES-en jelentett volna be árazást egyáltalán, lehet ezek csak a "belső tervek".

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #21836 üzenetére

    Nem tudni a táblázat minden pontja hitele-e.. vagy egyáltalán az-e.
    A Ryzen megjelenésekor is sokan nem értették az árat, jelentősen az intel alávágott vele az AMD, TR megjelenéssel szintén. Még 1x megtudja ezt tenni ha úgy számolták ki van értelme. Nem én vagyok a marketinges aki eldönti az irányokat ott..
    Még az is lehet az adott árak igazad, de nem consumer szinten hanem legalább 1000db megrendelés esetén, akkor már megint más mert egy +20-30% rájöhet (az áfán kívül).

    De az ténylegesen számít programozás esetén, hogy mik a piacon elérhető hardverek, pl. eléggé kevés játék használ már csak 1 magot, mert látják több van, így használják is őket. És az új API-k is segítenek ebben, így abból a szempontból a jövőben nem lesz "baj".
    Más desktop alkalmazásoknál is szépen nő a kiasznál hatóság, bár jelenleg a 8szállal rendelkező cpu elég lehet a legtöbb esetben (és azért a jövőben is), de könnyel lehet lépni majd felfelé és kap az ember cserébe extra teljesítményt.

    Részesedést akar amd az biztos, mert a ryzen "kicsit" különlegesebb a felépítése miatt és kellhet némi extra optimalizáció, és ha sokan használják nagyobb eséllyel lehet rá ilyesmi már játék engine szinten. (sok-sok kínai játékfarmra kéne bekerüljön a rendszerük, hogy pl. steam statisztikában is erősen jelen legyenek)

    pletyka szinten létezik csak, de 5nm esetén elvileg további magszám növelést pletykálnak amd részéről... de 7nm-en belül is lesz majd még SMT száll növelés egy későbbi generációban.. Zen2+ról nem beszélnek, csak pletyka szinten emlegetik, kb mindenütt zen2 után a zen3 szerepel hivatalos diákon kb. 1 évre rá.. Azt meg a DDR5 minimum adja el, ha most nem is kapnánk PCIE4et.
    De nem is az a cél, hogy generációnként váltson az ember, ha csak minden második-harmadik generáció "dobbant" egyet az is szép.. és már sarkalhat egy-két ember váltásra.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #21838 üzenetére

    Az első táblázat eredetiét nem tudjuk nagyon ... reditre postolták.
    A második az AdoredTV forrásától van, ő meg igen sokszor "jól tippel" vagy csak minimálisan megy mellé a forrásának információja.

    Mivel még messze nincs megjelenés változhat bármi, lehet persze belső körökbe ez az aktuális "állapot", de még nem biztos, hogy fix.

    Ugyan elvileg 7nm drága, de a chippek is kicsit, és igen sok kijön egy wafferből, így lehet még is "olcsó"... elvileg.. De majd meglátjuk az árakon.

    Az árak nem biztos, hogy publikusan be lettek volna jelentve CES-en, így semmit se tudni, hogy tényleg ennyi lesz-e.

    Illetve, egész biztos, hogy AMD tudja Intelnél mit terveznek, vagy mire készülnek, általában látják egymás terveit, fél évvel előre már biztosan. TR meglepte ugyan intelt anno, de azért volt előtte 1-2 hónapja akkor is mielőtt mi bármi is tudtunk volna róla, már akkor elkezdhetett tervezni ellene.. aztán tudott kezdeni amit tudott, a hirtelen hozott 12-18 magos termékeivel.. de csak a tervezett 10 magosával "bevérzett" volna HEDT-el.. De mivel egy-egy termék bevezetése akár több mint 1 év, lehet bőven kapkodásnak nevezni ami ott volt...

    de valószínűleg már sejtik, hogy TSMC-nél a kihozatal milyen.. Ha EUV nincs is még, akkor is van "kép".. és biztos folyik az EUV-ra átültetés is, sejtés már ott is kell, hogy legyen.. persze utóbbira nem lehet terméket építeni. (nagyon kíváncsi lennék, milyen termékkel volt TSMC első tapeoutja).

    és az egyértelmű, hogy amd nem a mikulás és nem is jótékonysági szolgálat...
    egy profitorientált cég. De mint utaltam rá, a Ryzen árazása is megjelenéskor "brutális" lett, jóval a konkurencia alá árazva megjelenéskor, és TR ugyan ezt eljátszotta. Csak önmaga tarthatja vissza az AMD-t hogy megint ugyan ezt el ne játssza...

    És mint írtam, nem számítok nyár előtt tömeges Ryzen 3xxx megjelenésre, ha lesz egyáltalán és nem csak egy "bemutató" lesz a CES-en. De ha lesz megjelenés és jól elérhető is lesz (nem várólistás), az azt jelentené, hogy a 7nm-en nagyon jó a kezdeti kihozatal is.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Petykemano #21841 üzenetére

    és valóban az "ép" mag mellé GPU-t rakó példány csak később jön, a többi meg mind "csak" 1x6c vagy 2x4c felépítést követ, mind "selejt" a maga nemében. a nagyobbaknak meg már elkérik az árát rendesen. Nem ilyen "olcsó".

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Oliverda #21851 üzenetére

    Mondjuk itt nem segítene be a vega esetén megjelent memória kezelési mód?
    mondjuk kap az apu "csak" 1GB-nyi HMBet (az kicsi is lenne fizikailag, "talán" olcsó is), és azt ilyen módon abban csak a "gyorsítótárazott" elemekkel tölti fel.. nem jut eszembe a technológia neve, de pont erre volna jó, és az egységes címtér is megmaradna.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz varmi2 #21853 üzenetére

    most megnézve mi is az, igen
    annak működési elve alapján az 1GB-os chip mellett akár "4GB kártya szimulálható" ami az adott teljesítményszinten elég is lehet..

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz S_x96x_S #21884 üzenetére

    az egész mondat túl "sejtelmes" ...

    kicsit több mint 1 hónapot kell még várni, hogy megtudjuk érdemes volt-e izgulni ...
    .. esetleg megtudom várni jövő nyárig a melós gépem fejlesztését (i5-3470).. ha addig nem adja meg magát (kezd fura hangja lenni.. az elektronikának magának "zümmög" néha.. bár tudom ezt a tekercsek csinálják, de csak idő kérdése, hogy "megrepedjen" miatta a lakk és zárlatos legyen.. persze ez lehet évek, de akár pár perc is..)..

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Fücsök007 #21898 üzenetére

    én június-júliust céloznám meg mint reális céldátum ... ha most minden jó lenne már a gyártásban, akkor esetleg május (korlátozott készlettel)...
    .. aztán lehet csak "jól titkolják" és már a készletek feltöltése folyik... legalábbis EPIC-et elvileg már gyártják sorozattban ... legalábbis a hozzá szükséges IO chippról vannak ilyen infói az Ír szivárogtatónak...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz SECTORnooB #21909 üzenetére

    Január 8-11

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #21943 üzenetére

    csak 1 chip 7nm-en, az újféle design miatt sokkal egyszerűbb (kevesebb hibalehetőség chippen belül mert sokminden külön IO chippen van), és eleve a chip alapterülete is lényegesen kisebb (ez szintén csökkenti a hibalehetőséget, pluszban növeli a waferen elférő chippek számát, így többől lehet válogatni)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #21945 üzenetére

    de ha egy chippbe építenék bele mondjuk mind a 2 (vagy 4, nem tudjuk még hogy lesz a felosztás) CCX egységet, akkor könnyebben lehet az egyik "kishibás" de a "tökéletes" oldalival se tudunk teljes lehetséges "értéket" kihozni.. azzal viszont, hogy teljesen külön van, jobban tudunk válogatni..
    persze vannak hátrányok, a legnagyobb, hogy az egészet le kellett fejleszteni...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz S_x96x_S #21954 üzenetére

    könnyen lehet, a jó csippek egyenlőre mennek epic-be és még gyűjtik őket ... illetve ha "nagyon" erős lesz a zen2 akkor lehet csúsztatják kicsit, hogy az új TR platformnak is legyen ideje és ne nyírja ki X hónapra utóbbit ...
    illetve ryzen 2xxx eladásokat se nyírná ki instant.. hisz onnantól ki akarná az utóbbit venni.. ami meg extra hiányt generálna...

    lényegében logikus döntés lenne.

    és addig is tud kezdeni valamit a "kis hibás" csipekkel...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz awexco #21965 üzenetére

    2 esetben lehet 3nm-e szerintem:
    1. új gyárakat (is) épít, hogy megérje
    2. valakivel együtt dolgozik rajta és közös technológiát használnak majd...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák