- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Monitor hiba topik
- Hisense LCD és LED TV-k
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Melyik tápegységet vegyem?
-
PROHARDVER!
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
S_x96x_S
addikt
válasz
leviske #21375 üzenetére
>Ez nem ennyire egyszerű.
> Az egyik legnagyobb előnye annak, hogy NEM a szerver piac kap meg megoldásokat elsőként,
> hogy gyorsabban és alaposabban kerül tesztelésre a tömeg által.Persze, hogy nem egyszerű.
Emiatt adnék valószínűséget neki, vagyis nem "lehetetlen" esemény.
- A CASH-FLOW számít és fontos.
- Az Enterprise vonalon a Sales ciklusok hoszabbak, a vevők kockázatkerülők. Emiatt minnél hamarabb kerül piacra annál hamarabb tejel.
- Az IBM POWER processzorait sem teszteli a tömeg.
- Az Intel AVX512-je is szerver vonalon jelent meg elsőként, és majd valamikor leszivárog desktop vonalra.
- A ZEN2 is csak egy komolyabb frissités. Kevesebb a kockázata mint a ZEN1-nek.
- idén már rengeteg szerver konfig lesz, amibe bele lehet tenni az új EPYC-et is. Ha gond lenne az új EPYC-el, akkor garanciában még mindig ott az EPYC1 -es menekülő útvonal. ( vagyis az AMD a kötbér mellett még ad egy EPYC1-es procit is, hogy az üzleti folytonosság megmaradjon) Biztos lesz olyan ügyfél, aki inkább az új EPYC-et tesztelné ( ha van fallback opció - vagyis védőháló ) És az is lehet, hogy van már több opciós megállapodás, ami 2019 ~februári? szállítással több ezer új EPYC processzorra szól,A fenti példák persze az első mondatodra erősítenek rá, hogy "nem egyszerű"
Bármi lehet, mindenki csak spekulál.
Hogy a befektetőknek miért a 7nm-es szerverprocit hangsúlyozták ki?
- Talán mert technikailag az a legnehezebb. És ha az müködik, akkor a "mezei" procik "elméletileg" müködőképesek.
- A Befektetőknek a jövőbeli növekedés a fontos. És ha a dolgozóknak van részvényopciójuk, akkor nekik se mindegy, hogy mi a cég árfolyama. Vagyis ez egy befektetőkenk célzott üzenet volt, ami valószínűleg igaz, mert ott keményen büntetik a blöffölést.Hogy mi jön ki hamarébb?
Nem tudom, az majd az év végén derül ki, amikor a tesztek, a gyártói minőség és kapacitás, a piaci helyzet és az Intel akkori lépései kirajzolják az akkori legjobb lépéseket. Ami lehet kockázatvállaló és kockázatkerülő az AMD részéről is.Szóval majd meglátjuk
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Xiaomi G34WQi 34 UWQHD 180Hz 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- Oppo Reno7 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest