Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • angclung

    csendes tag

    válasz SimonYana #1353 üzenetére

    Egyrészt az, hogy az egész világon előre utalással vásárolnak, enyhén túlzó állítás. Ami a vaterát és a "többieket" illeti, az előre utalás ott is ugyanolyan probléma.

    Csak zárójelben kérdezném, hogy aki annyira előre utalás párti, az ugyanezen az alapon miért nem küldi előre magát a terméket? Mert ugye, ő maga bizalmatlan, de a másiktól azért feltétlen bizalmat vár?

    Nem azért szólnak sokan az előreutalás ellen, mert el akarnak ütni másokat az üzlettől, hanem mert az előreutalás nagyon kockázatos, sokakat átvernek, és ha csalóba botlik az ember, jogi úton nagyon nehéz visszaszerezni a pénzt. És hogy hányan megvezetik a másikat, ehhez tessék végigolvasni a panaszos hozzászólásokat.

    Sok egyéb mód is van egy üzlet lebonyolítására, mint az előre utalás (pl. a legkézenfekvőbb az utánvéttel való küldés, ami azért valamivel biztonságosabb), de ha mindenképp előre utal valaki, akkor azt szerintem csak bizonyos garanciák mellett tegye. Ezek közül a legfontosabb, hogy az eladó személy, vagy cég egyértelműen, és ellenőrizhető módon azonosítsa magát. Pl. faxolja el valamely személyi azonosságát igazoló okiratának fénymásolatát aláírva. (Persze, ezt is lehet hamisítani, de ha ez megtörténik, akkor ez már mindenképp bűncselekmény, és adott esetben a rendőrség itt már kikérheti a banktól az illető valódi adatait a számlaszám alapján, nem úgy, mint az 50 ezer alatti utalások esetében, melyek csak szabálysértésnek számítanak, ahol gyakorlatilag a rendőrség sem tehet sokat.)

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz SimonYana #1355 üzenetére

    Halkan jegyzem meg, a regidő/hszszám nem érdem, állapot. Egy újonc is lehet okos/abb. Az előreutalással/bizalommal kapcsolatban: építse fel az ember a renoméját személyes talikkal, aztán már lesz mire alapozni és ezt kérni. Én is utánvét fóbiás vagyok, maradi/drága, kölcsönös bizalom/megbízhatóság kell és ennyi.

  • angclung

    csendes tag

    válasz SimonYana #1355 üzenetére

    SimonYana:
    Azt hiszem, teljesen félreértettél. Először is nem Veled kívánok beszélni, (még ha formálisan az általad írt hozzászólásra is reagáltam) hanem általánosan fogalmaztam meg a véleményemet, mindenki számára. Azért hogy most Neked is válaszolok, azért van, mert megszólítottál, igaz, meglehetősen kioktató és lekezelő stílusban, melyet nem fogok viszonozni.

    Tehát szó sincs arról, hogy elvárnám, hogy csak úgy megbízz bennem (nem is akarok Tőled vásárolni semmit), pusztán arról van szó, hogy általában aki előre utalást kér, az a másik oldalról nézve tulajdonképp ugyanaz, mintha valaki azt mondaná, hogy előre kéri a terméket, és majd utána fizet. Csak épp erről az oldalról talán jobban látszik a dolog fonáksága.

    Mert milyen alapon veted a másik ember (illetve egy vásárló) szemére, hogy egy utánvételes csomagküldéssel aztán "rohadt sokat bevállal", ha az előreutaláshoz való ragaszkodással Te magad hasonló mértékű bevállalást teszel (vagyis nagyjából semmit)?

    (A küldés költségeit mellesleg bele lehet építeni az árba. Szerintem így is sokan inkább ezt választanák, mint az előre utalást.)

    Végül félreértés ne essék, nem az üzletedet kívánom rontani, és nekem sincs Veled semmi bajom. De a vásárlókat is kell valamilyen módon védeni, mert ezzel az előreutalással nagyon sokakat átvernek, akik aztán nem tudják visszaszerezni a pénzüket. Ráadásul, ahogy olvasom, elszaporodtak az olyan panaszok is, hogy bíztak a több éves regisztrációban, meg a többtucat pozitív értékelésben, mégis felültetés lett a vége.

    raziel01:
    Nem azt írtam, hogy az utánvétel teljesen biztonságos, hanem azt, hogy valamivel biztonságosabb. Azért azt szerintem kevesebben merik megkockáztatni, hogy elküldenek csomagban egy féltéglát (amit mellesleg kicsomagoláskor videora is lehet venni), mint hogy zsebrerakják a hamis névre utalt pénzt.
    Ettől függetlenül részben elismerem az igazadat.

    [ Szerkesztve ]

  • Thusor

    őstag

    válasz SimonYana #1364 üzenetére

    Mivel már ennyire bele lendültetek a dolgokba. Azért ne varjuk a nyakába a Ph!-nak és közösségének a dolgokat. Ehhez az oldalnak igazából sok köze nincs. Felületet ad arra hogy árulhass rajta. Az árulás módját, feltételeit, eszközeit a kereslet-kínálat határozza meg. Ha nem tetszik a visszaélés okozta kár akkor változtass rajta. Mint ahogy azt sokan meg is tették. Számtalan logout cikk született ezzel kapcsolatban. Olvasgass utána, sokan áttértek paypal előre fizetésre, mert megbízhatóbb. Sokkal kényelmesebb mint elutalni egy vadidegennek akit nem is ismerek. Hiába idősebb, hiába van több hozzászólása, ezek nem jutalmak, nem érdemek. Ezek csak álapotok, amik semmit sem jelentenek. Főleg hogy pont olyan accountok feltörésén fáradoznak a csalók mint a tiéd. Miért bíznának meg ezek után benned? Főleg hogy ezek után kezdenek el majd kételkedni az emberek...azt tudom javasolni mint amit már más nagyobb eladók itt a Ph! is megtettek, változtattak az eladási feltételeiken. Haladni kell a korral, ennyi. Szerintem ezen nem érdemesebb többet vitatkozni. Mert igazából mindekttőtöknek igaza van, csak más szemszögből.

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Hintalow

    senior tag

    válasz SimonYana #1364 üzenetére

    Nem fogod tudni kiírtani a csalásokat, főleg a PH-ról, mert itt az egész piac az átverések alfája és omegája körül zajlik: elektronikai cikkek. (ami még máshol fut, az a márkás ruhák, kiegészítők)
    És sokan nem gondolják végig, hogy a zsír új csúcstelefont/vga-t/akármit nem fogják féláron megvenni.
    Ha szigorítassz, akkor a jómadarak átmennek olx-re vagy máshová. Bár még a szigorítás sem jelent semmit, most is az a fő gond ilyeneknél, hogy kb semmit nem lehet kezdeni vele, behajtani nem lehet, mert vagyontárgya nincsen, a kecón (ha van) már oda se férne a bejegyzés a tullapra a közműtartozások miatt, az eljárást meg kb kiröhögi, legalább megint lesz miről mesélni a haveroknak a krimóban.
    Valahogy engem az antikvár sci-fi könyveimmel, meg a szuperhősös pólóimmal soha nem akartak átverni, pedig mindenhonnan rendeltem már, néha meglehetősen nagy összegben. A csalók nem ilyenben utaznak, evvan.

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • TwentyFour

    tag

    válasz SimonYana #1364 üzenetére

    Érthető a felháborodásod. Csakhogy én is csak olyan usernek utaltam előre, aki régóta aktív tagja volt a ph-nak, illetve láthatóan sok becsületesen lebonyolított üzleten volt már túl. És itt jött közbe az a "lyuk" a rendszerben, amire én sem gondoltam: mi történik, hogyha egy ilyen becsülegtes user accountjával illetéktelen személye lép be és az eredeti user nevében kér előreutalást? Sajnos az utóbbi néhány hétben velem együtt elég sokan benéztük ezt. (Személy szerint ilyen fajta csalásra nem is gondoltam, dehát ez legyen az én tanulópénzem.) Ez nyilván nem jó sem a becsületes eladóknak, sem a vevőknek, és ugye a ph-nak sem. Azzal egyetértek, hogy egy komolyabb autentikáció visszaszorítaná az átveréseket, kérdés, hogy megéri-e egy ilyen beruházás a ph-nak (nyilván nem 2forintos fejlesztés lenne). Mindenesetre én továbbra is szándékozom itt üzletelni, persze nagyobb odafigyelés mellett.

  • angclung

    csendes tag

    válasz SimonYana #1364 üzenetére

    Azt hiszem, értem a problémádat. Hidd el, nem a keresztbe tevés a célom, hanem a segítő szándék, vagyis az átverések lehetőség szerinti visszaszorítása.

    Az előreutalást én is azért érzem problémásnak, mert nincs meg a kellő jogi védelem a vásárlóknak. Elképesztőnek tartom például, hogy 50 ezres tétel alatt egy átverés alapból csak szabálysértésnek számít, és ez esetben gyakorlatilag a rendőrség is tehetetlen. (Hacsak nem talál az ember sorstársakat, akiket szintén átvertek.) Az is döbbenet, hogy egy banki átutalásnál általában nincs semmiféle név és adatellenőrzés, vagyis nem bukik ki, hogy nem az adott néven van a számla.

    A paypal-lel meg azt érzem problémásnak, hogy egy esetleges jogi folyamat során a végrehajtási eljárás a végrehajtás alatt álló személynek csak a normál, banki számláihoz fér hozzá.

    Ha mindezek normálisabban lennének jogilag szabályozva, valamint a hirdetőnek legalább az azonosításhoz szükséges személyes adatait tárolnák valahol (visszaélés esetére), akkor az előreutalás is biztonságosabb lenne, és a vevő is kapna némi garanciát, hogy problémás esetben legalább tehet valamit a pénze visszaszerzése érdekében.

    Mégegyszer: nincs szándékomban sem Téged, sem más becsületes hirdetőt megkérdőjelezni, csakis segítő szándékkal írok, az esetleges csalók ellen.

    [ Szerkesztve ]

  • keIdor

    titán

    válasz SimonYana #1355 üzenetére

    Én személy szerint csak személyes üzletekben vagyok már benne. Volt, hogy PH! félisten, sok pozitívval úgy gondolta, hogy átveri a másikat, lehetett ilyet olvasni ugye... aztán ott van Cybertrone/Pisti88+ esete is pl.
    róla sem gondolta senki, hogy milyen ember valójában, azt egyszer csak, mintha gát szakadt volna át, úgy jöttek az áldozatok elmesélni történetüket...
    Arra is volt példa, hogy az illető előre utalt, rendben meg is kapta a csomagot, és a vásárló állította, hogy téglát talált a csomagban, miközben te tudod, hogy rendben fel lett adva. Ha nincs arról videó, ahogy csomagolod be, az életbe nem bizonyítod az igazad.

    Csak íme pár példa...

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • raziel01

    veterán

    válasz SimonYana #1380 üzenetére

    "onnantól kezdve rohadt nagy kockázat , mivel a postai dolgozó már tudja , hogy abban minimum 130 ezres érték van."

    Honnan tudná? Úgy kell becsomagolni, hogy ne látszódjon mi van benne.
    Ő csak egy dobozt lát.

  • raziel01

    veterán

    válasz SimonYana #1382 üzenetére

    Igazad van. Nem utánvétre gondoltam.
    Elég nagy marha aki nem kér rá értékbiztosítást.

  • Jorus

    nagyúr

    válasz SimonYana #1384 üzenetére

    Futár egyébként nem jobb ilyen esetekben, amikor nagy értékű cuccot küldesz? 1200-ért elviszik bárhova másnap, plusz biztosítva van a csomag is. Mi a Gepárddal szoktunk küldeni csomagokat vidéki partnereknek, a csomag értékének 0.5%-a a biztosítás, vagyis egy 130k-s karira 650 Ft-ot kell fizetni.

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Kiskoko

    tag

    válasz SimonYana #1404 üzenetére

    Igen, hibás vagyok, nem voltam eléggé körültekintő, ez teljesen egyértelmű. Nem is vitatom.

    De ez számomra akkor is egy megtévesztés.
    Miért? Azért mert sehol semmi említés arról, hogy ez egy klón. Plusz Samsung Westend nem ad neked ilyet, tehát nem valós az állítása. Ergo megtévesztés...

    Egyébként meg egy törött kijelzős S5 nem ér többet 50-60 ezernél. Itt nem 120-150 ezres telóról van szó...

  • angclung

    csendes tag

    válasz SimonYana #1404 üzenetére

    Nehogy már ugyanolyan hibás legyen a vevő, mint az eladó!
    Az eladó becsapta a másikat, a vevő azonban pusztán jóhiszeműen és naivan módon azt gondolta, hogy olcsón megkap valamit. Azért a kettő nem ugyanaz.

Új hozzászólás Aktív témák