Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mátésum

    aktív tag

    Sziasztok. 15 év TV mentes idő után tavaly vettem egy TV-t mert elég volt az egérmoziból. Tegnap kislányom bezúzta gesztenyével a képernyőt :W Ezért kellene új készülék. LG 55UM7100PLB típus volt, meg voltam alapvetően elégedve vele, de persze jobb képminőséget el tudnék viselni.
    Az igények a következők:
    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    Max 200 ezer Ft
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    filmnézés
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    50-55" - lemegyek 50"-ra, ha azon múlik, hogy jobb tv-t kapok a rákölthető kereten belül.
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    nappali, de többnyire esti filmnézés (nappal a gyerekek youtube-ra használják)
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    Szemből, 2-4 fő
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    PLEX, ami fontos, mert NAS-ról ezen keresztül megy a filmezés. Ezen kívül youtube legyen rajta, és kész. Viszont a legtöbb film, amit nézek 4k, úgyhogy ezt tudja.
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
    Semmi extra, esetleg ARC, vagy eARC a későbbi hangfalnak
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    Falon lesz
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    A webOS bevált, de igazából mindegy
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    szintén frankó volt az LG mozgásérzékelős távirányító, valami hasonló jól jöhet, de ez sem egetverő
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    új, vagy garanciális használt

    Most nézegettem a TCL és Hisense tévéket, hogy 200 alatt már vannak QLED tv-k, ezekkel is teszek akár próbát. Tényleg az a fontos, hogy ne kezdjen el a film akadozni, és lehetőleg normális képe legyen.

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák