Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freelanced

    addikt

    válasz Gubek-Einste #83173 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a gyors választ, és elnézést ha félreértést okoztam.

    Tehát adott egy Hikvision IP kamera.
    Ahogy viktorhu is mondja, ezeket nem javasolt az alkalmazásukon keresztül távolról használni, ráadásul kifele is sok adatot küldene, így mikor nem vagyok otthon de el kell érnem akkor szeretném azt biztonságosan tenni.

    A netes böngészés alapján elvileg a VPN-en keresztüli csatlakozás a megoldás.

    A kamera tehát csak a local ip-n belül lenne elérhető, és minden kimenő kapcsolatot ami olyan letiltanék.

    A csatlakozás úgy nézne ki, hogy a létrejött VPN kapcsolatra rácsatlakozok távolról valamilyen módon, gondolom van erre valami alkalmazás. (Open VPN :F )

    Viszont azt, hogy ez a routeren, hogy nézne ki az jó kérdés, elvileg van valami hasonló beállítás de jelenleg csak a szolgáltató készülékét használom.

    A kamerával pedig a szobát nézném távolról mikor szükséges telefonról főképp, esetleg gépről.

    Ha esetleg kimaradt valami írjátok meg és pontosítok még. :K :B

    Árban olyan 20-30e lenne a keret ha megoldható, elvileg kéne, hogy legyen ebben az ársávban ilyen.

    Ahogy néztem még meg lehetne oldani NAS-ra telepített Open VPN-el és társaival de jelenleg ilyen eszközeim nincsenek, így gondoltam egyszerűbb lenne a routerről létesíteni a szervert.

    Az internetem az Net 1000 ha ez számít. :R

    [ Szerkesztve ]

    Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

Új hozzászólás Aktív témák